Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 02. 2011 13:06
Milane škoda, že som to tento rok nestihol začiatkom toho července. Tak nám aspoň nachystaj počasíčko. Kolegovi čo bol so mnou minulý rok sa veľmi páčilo a tak ideme spolu zasa. Asi nám milovnikom ID pribudol ďalší člen.smileys with beer Pozdravujem všetkých čo sa chystajú do ID a teším sa lebo to už nie je až tak veľ do odchodu.
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 02. 2011 16:51
Dobrý den všichni,kdo čtete toto forum:-),letos poprvé zkoušíme ID na Hvaru.Chtěla jsem se zeptat na časovou náročnost jízdy tam...Michelin planner píše 12-13 hod.,ale máme 2 malé děti, tak přeci jenom to nebude zastávka na WC a jedeme dál,ale budeme muset dělat delší přestávky...popř.máte dobrý tip, kde kolem Karlovace přespat?Díky Lu
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 02. 2011 17:40
Lukrezie - taky záleží, odkud jsi a jak se tam chceš dostat. Obě trasy - přes Rakousko i přes Maďary jsou tady několikrát dosti přesně popsány včetně časů, fotek a vídeí. Takže si vyber trasu a dej "vyhledat" a budeš mile překvapen. I přespání v okolí Plitvic tady najdeš. Toto je totiž fórum, kde najdeš vše včetně dobrých lidí - pokud je chceš poznat osobně, stav se 16.4. ve Frýdlantu n.O. Vítáme Tě a těšíme se!!!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 02. 2011 18:12
Mildous napsal : a budeš mile překvapen

Mildo, Lukrezie nemá "bimbase", viz. .Chtěla jsem se zeptat na časovou náročnost jízdy tam...

Už nepij a nech něco na 16.4. do Frýdlantu n.O. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 02. 2011 19:08
... Lukrezie ... zvládnete cestu v noci ... ? ... to má totiž u dětí a zastávek velkou výhodu ... zastavíte navečer a když děti nepijí tak se moc nestaví a pokud by Vám to vyšlo po ránu do přístavu, např. Split, tak si přichrupnete na trajektu ...
těch 12,5 ...13 hodin je odpovídajících i přes Maďarsko s celkem 5 zastávkami ( z Moravy ) ... Mikulov ... Zóbern ( Rakousko A2) ... když jedu přes Maďary tak další zastávka na odpočivadle na jejich polodálnici M70 ( 15 km před Goričanem) ... pak Sv. Helena ( HR dálnice A4) ... pod Zagrebem na A1 odpočivadlo ZIR ... takto jezdíme s dcerou od jejich 7 měsíců ...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
15. 02. 2011 20:16
Asi 15 km od Karlovace jsme objevili toto ubytování. Domácí byli skvělí a velice ochotní, přestože jsme tam dorazili kolem 23. hodiny večer. Možnost večeře a snídaně.


Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 02. 2011 16:40
Ahoj všichni (dovolím si Vám tedy tikat,když jste tady všicí takový hodní:-)
Děkuji za odpovědi a tipy...a také děkujeme s chotěm mým za pozvání do Frýdlantu,leč musíme s díky odmítnout a necháme setkání s Vámi s někým až v ID (budu chodit po pláži a ptát se "nejste z fóra" :-??) pač stejně by jsme se s dětma nemohli tak rozšoupnout...třeba za rok..?
Ještě by mě zajímalo co by od starších a zkušenějších..vrtá mi hlavou rozměry toho tunelu, kterým se projíždí do ID...vejdou se tam i auta jako např. VW Transporter,Renault Espace, Mercedes Vian etc. byl jste tam někdo takovýmhle tipem vozu neb jste alespoň viděli projet tunelem?To mi fakt pomůže.Díky a zdravím Lu
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 02. 2011 16:49
Lukrezie, řešilo se to už tady .

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 02. 2011 17:47
Bomiňo,díkys. Přeci jen jsem v tomto foru novicka,tak nemám ještě tak zdaleka nastudováno .-)
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 02. 2011 18:48
Tak po šesti létech letos opět do ID. Lidičky....opravdu jedete skoro všichni začátkem července? tak to nás tam bude hodně spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 02. 2011 20:45
... já musim něco prozradit ...
já do roku 2007 nic o nějakým Ivan Dolacu nevěděl ... že tam jezdí Gina a pár lidí, se kterými jsem se postupně seznámil ... mi řekla právě ona, tuším v Boraku na Pelješaci ...
v roce 2008 v Rabacu jsem zatím ještě stříhal ušima ... až potom na srazech, které se postupně staly opravdu SRAZY přátel Jadranu jsme si řekli ... jo, no tak dobře, tak se do té dědiny, co se tam jezdí pár bláznů od nás na brigády ... ( prý snad na hrozny ) taky podíváme ...
no co, když už známe Istrii a Pelješac a centrální Dalmácii ... jestli to bude stát za prd a bude to otrava ... ještě k tomu lodí a převézt tam i auto ... budiž ... pro jednou to nějak přežijeme smoking smiley
... a proč jsme si Hvar a Ivan Dolac zamilovali ... ? ... o tom vlákno viz. výše ...
pravda, na začátku v tom má prsty ... jak říkám Gina ... ale lví podíl na tom má Jitka II ... která na tom ostrově žije snad proto ... aby nikdo neodjel ze Hvaru zklamán ... thumbs up



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (17. 02. 2011 07:16).
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 02. 2011 08:37
V tomto se musím přidat k Bessymu. Ještě jsem nebyl nikdy v životě na dovolené u moře dvakrát na stejném místě. Loni poprvé ID a letos znovu. Ani jsem vůbec neuvažoval, že bych jel jinam. A to jsem vždy nechápal lidi, kteří jeli na stejné místo potřetí, popáté, posedmé. Asi mě to taky čeká smoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 02. 2011 09:36
Lukrézie zajisté promine, že mi ulítlo to "a -čko " , to je tím, že to po sobě nepřečtu a hned to odklepnu. A pánové "Hvaristé", nevidím Vás ve výjezdovém kalendáři. Tam totiž můžeme již nyní plánovat, kdo se s kým potká, seznámí,případně si jednu či dvě lupne na zdraví atd. A kdo nemá logo,( nálepku na sklo auta) bylo by zapotřebí zapracovat na jeho výrobě, případně pohledat "výrobce" tady na fóru, pokud se nepřihlásí sami. A že jich tu bylo celkem dost...
No a já byl někdy dříve v ID 2x po sobě, pak jsme byli 2x v Zaostrogu u Vedrany a koukali na Hvar přes vodu. A hned další rok už v Drveníku ostře doprava k trajektu a šupito do ID. No a letos celkově již po desáté a stále je co nového objevovat!! Například v zátoce Lučiště jsme ještě nebyli......a na ten kopec jsem taky ještě nevylezl...ale poslal jsem tam vloni kolegy.
Tož tak !!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 02. 2011 12:40
Tak jak bude chvíle naskenuji sem fotky zmé první návštěvy v ID v roce 1987 bylo mi sice teprve 5 roku ,ale byla to má první navšteva a pak od 96 jen s malími přestávkami dá se říct skoro pravidelně grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 02. 2011 14:21
tak to se těším na srovnání :-)
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 02. 2011 16:37
tak jsem to dnes spočítal.. v ID se vyskytnu za 133 dnů

nemáte někdo zkušenosti s apartmánem TONIN?? díky za info.....už se nemohu dočkat.....jak malé dítěhot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 02. 2011 07:19
Zdravím po ránu Hvarské příznivce.
Pracně dočítám co jste za poslední dobu sepsali ale musela jsem se smát jak se v Ivan Dolac nikdo neztratí.Žádné inkognito nehrozí.

Protože pomalu ožívají myšlenky na léto a teplíčko začínám opět seskupovat nějaké plány. Mimo jiné jsem si přinesla z knihovny několik průvodců Chorvatskem. No a co nepíše Průvodce světoběžníka? Pan Werner Lips píše: Ostrov Hvar je nejnavštěvovanějším ostrovem ze všech ostrovů v jižní Dalmácii.Není však jednoduché najít důvody proč tomu tak je. Zdejší města se s těmi na jižněji položené Korčule nedají srovnat, také pláže a možnosti koupání jsou spíše skromné, nejsou tu ani nádherné krajinné scenerie jako na Mljetu.Přesto je Hvar nejturističtějším.Možné jeho kouzlo spočívá ve vegetaci a bylinách.
Tak a teď babo raď jak to vlastně je. Pán asi neví, že Hvar má nakažlivé fluidum.

Tak a teď z jiného soudku.Chtěla jsem se ptát a vy jste mi trochu nahráli. Chtěla jsem se přeptat na nějaké bližší informace Vás, kdo jste byli na Ščedru.Vidím, že SELVA a myslím, že i MILDOUS.
Je možné, že by s náma opět jela švagrová a tak si raději sekupuji nějaký předběžný plán co bych chtěla vidět a budu doufat, že i je to osloví.

Jinak stále přicházím na to, jak je člověk slepý a nevidí to co má přímo před očima.Někdy stačí lepší číst.Tak jsem dlouho bádala jak se vlastně jmenuje ta restaurace v přístavu ve Sv.Nedjelji .A ono BILO IGLO a je to obrovským písmem napsáno na molu a vidět široko daleko.Prý je v ní vidět pod mořskou hladinu.Viděli jste to někdo na vlastní oči. Stojí to za něco?

No a ještě poslední dotaz a už nebudu otravovat.Patří sice na jiné vlákno ale tam již tolik lidí nechodí. Kdo jste byli ubytovaní v Závale, myslím, že i Mirus: je tam nějaký soukromý kemp? Poláci o něm píší, jedno video jsem našla ale dál se nemohu pohnout .
Tak dík.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 02. 2011 08:46
... Vranko, my jsme ve Sv. Nedjelji byli v restauraci s pizzerií Tamaris ... asi 100 metrů dál s výhledem na moře, tedy ne pod vodu ...

byli jsme u tohoto mého patrona .........." Tvá ... Bilo Iglo " byla vidět jak na dlani ................posezení taky hezké yawning smiley


... jo a že je Hvar ostrovem bylin a babek ( dědků kořenářů ) .... yawning smiley




Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (26. 02. 2011 18:13).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 02. 2011 08:59
... a propo ... už jste viděli na Hvaru tohle ... ? grinning smiley




.... tohle jsem osobně fotil v Ivan Dolaci ... takže to tam žít musí ... yawning smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 02. 2011 09:46).
Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 02. 2011 18:36






Bilo Iglo trošku detailně.....
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 02. 2011 18:45
... Bilo Iglo ... coby křoví ... při námořní operaci ... yawning smiley


avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 02. 2011 21:45
Peťo na Blatě to žije taky a je to ochočené a plave to na provázkusmoking smiley


Re: kdo se chystá na HVAR???
21. 02. 2011 15:14
Ahojte,nebyl jste někdo v apartmánu Lugovi v ID?? Přivítám jakékoli informace ohledně tohoto ap.a jeho okolí:-) ať se můžem těšit ještě víc:-)Díky předem!Lu
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 02. 2011 10:35
Lukrezie napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojte,nebyl jste někdo v apartmánu Lugovi v ID??
> Přivítám jakékoli informace ohledně tohoto ap.a
> jeho okolí:-) ať se můžem těšit ještě víc:-)Díky
> předem!Lu


Sem s nazormi smiling smiley tiez sa tam v juli chystame.
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 02. 2011 10:44
Ahoj Laurine, pakliže se chystáte v Júli, tak nám apartmán pěkně opatrujte pač mi jedeme srpen / září:-)
Něco málo mi porzradila pí. Jitka, ale ta toho má pravděpodobně hodně, tak je mi blbý jí "otravovat" proto doufám, že se ostatní spící členové fora probudí a najde se dobrá duše, která odpoví:-)
Případně bych mohla poprosit až se vrátíte na dojmy a tak vše kolem??:-) :-)
Díkys moc Lu
P.S. v Auguste bych se třeba připoměla??

Poreč, Puntižela, Dolac, Podgora,
otok Veli Lošinj, otok Krk- Njivice a FKK Politin, otok Hvar- Vrboska a letos ID :-!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 02. 2011 13:28
Lukrezie napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj Laurine, pakliže se chystáte v Júli, tak nám
> apartmán pěkně opatrujte pač mi jedeme srpen /
> září:-)
> Něco málo mi porzradila pí. Jitka, ale ta toho má
> pravděpodobně hodně, tak je mi blbý jí "otravovat"
> proto doufám, že se ostatní spící členové fora
> probudí a najde se dobrá duše, která odpoví:-)
> Případně bych mohla poprosit až se vrátíte na
> dojmy a tak vše kolem??:-) :-)
> Díkys moc Lu
> P.S. v Auguste bych se třeba připoměla??


Jasne, kludne sa pripomen a ja dam info z "prvej ruky" smiling smiley

Ale tiez verim a dufam ze sem coskoro niekto prispeje, kto bol v tomto apartmane osobne.
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 02. 2011 15:57
Ještě jednou dnes ahoj...poctivě pročítám od první stránky toto vlákno (a musím se pochválit jsem již na str.73:-) a napadla mě ještě jedna otázka k tak řešené cestě ze Sučuraje a její bezpečnosti...ale chápu to správně, že když pojedu ze Sučuraje do vnitrozemí, tak se jede po PRAVÉ straně silnice a tudíž nehrozí takové nebezpečí v úsecích, kde chybí svodidla...tzv. budu se sice vyhýbat autům, ale směrem ke skále???? a ne " do propasti" moc děkuji za odpověď. To víte, přeci jenom myšlení blondýn je jiné:-) Lu

Poreč, Puntižela, Dolac, Podgora,
otok Veli Lošinj, otok Krk- Njivice a FKK Politin, otok Hvar- Vrboska a letos ID :-!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 02. 2011 16:03
to Lukrezie:
ono se to střídá jednou je propast na levé straně a jednou na pravé prostě to si nevybereš
už jsem tama projel mnohokrát ale ani jednou jsem do ni nespadnul
když nepojedeš jako závodník tak těch 50 km do Jelsy odkud již začínají svodudla projedeš bez problému smoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 02. 2011 21:01
...ale přeci jen směrem do vnitrozemí je více strží po pravé straně,takže zpomalit a hlavně nedojíždět tento úsek po probdělé noci za volantem - můj názor !!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
23. 02. 2011 21:29
Mildous - souhlas naprostý - známe Rohala - kdoví kudy jezdí thumbs up smiley

Lukrezie, opravdu je podstatně víc úseků, kdy sráz je v tomto směru po PRAVÉ straně silnice, ale nikdy nám to nepřipadalo nebezpečné. Rozhodně to není nenáročná projížďka, určitě je na místě opatrnost - ale to asi na všech neznámých cestách.
Až vyjedeš nahoru nad Sučuraj, stáhneš okýnko a zhluboka se nadechneš levandule a rozmarýnu a soli a nevímčeho asi kouzelného, možná se ti stane to, co nám - budeš mít Hvar pod kůží navždycky smiling smiley
Ten apartmán mi vrtá hlavou, netuším, který by to byl, ani žádný vyhledávač mi nic nenašel. Jedu už v červnu, tak po něm na místě vyhlásím pátrání a dám vědět, jak jsem pochodila yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 182
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.