Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 03. 2011 22:07
Já bych tipnul tu severní, protože předpokládám, že po dokončení už nedělali přeložku elektrického přívodu. Na té fotce je rozvodná skříň vlevo, tak by to měl být sever.smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 03. 2011 22:28
...hodně jsme se na historii tunelu vyptávali našeho pana domácího v ID - pamětník. Tunel prý kopali vojáci za účelem přivést vodu na jižní stranu Hvaru. Něco jsem našla na netu, do té doby jako dítě chodil s tátou ze Svirče do vinohradu v ID přes kopec. Semafor je u tunelu teprve nedávno, tuším od roku 2005-6, nevím přesně.

Drugi veliki dogadaj i civilizacijski pomak bio je pocetno rješenje snabdijevanje s vodom.
Problem koji je postojao vjekovima djelom je bio riješen l966.godine kada je snabdijevanje
vodom bilo riješeno izgradnjom vodovoda Jelsa-Hvar, iz izvora u blizini Jelse. U tu svrhu bio je prokopan tunel
Pitve– Zavala, a vodovod za Hvar išao je južnom obalom otoka. Tunel je približio taj ubavi dio otoka domacem stanovništvu
i turistima. Snabdijevanje vodom za cijeli otok radikalno je riješeno l986. dovodenjem vode iz izvora rijeke Cetine
za potrebe otoka, a time i grada Hvara. Projekt je financirala Hrvatska vlada, kotar Hvar i pucanstvo samodoprinosom.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 03. 2011 22:57
...Zdenku ... yawning smiley
... tak jsem ten ventilátor hledal po Pitve .................................................................................až k tunelu.....................


od Zavaly mi stínil krajan .......ale fukar nebyl ani tam ( při výjezdu nad Zavalou )........ ani na mezi pod tunelem neležel....


...nepoužili ho ani v tunelu na Hvar ... tak nevím ...




Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (27. 03. 2011 10:16).
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 03. 2011 23:01
Tunel byl opravdu puvodne delan kvuli vode. Jsou tab udelane 2 nadrze, do kterych se nacerpavala voda z vyveru u Jelsy, kde udelali vodovod a pak se samospadem spoustela do vesnic. Ale samozrejme, ze voda nestacila, ja si ve svych zacatcich zde pamatuji redukci vody, mensi mesta byla i 3 dny bez vody, aby mesto jako je Jelsa mela vodu pro turisty. Tehdy se hodne pouzivala i destovka a me se to zdalo jako v dobe kamene. Pak kdyz prisla voda z pevniny je problem vyresen.
Pak nadreze upravil na vinny sklep, kde vinar ze Sv, Nedjelje Plenkovic ma cisterny s vinem, teplota tam je stale stejna.
Ta fotka je podle me z jizni strany. Zvedla jsem z kaucu i spiciho Carice a ten to potvrdil.
JItka
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 03. 2011 00:38
... uplakané Pitve ... yawning smiley




... od tunelu do Ivan Dolace ...




... v Ivan Dolacu ...


avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 03. 2011 08:36
... pak se ale vyčasilo ... a začala dovolená ... smiling smiley


Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2011 08:12
Petře ten ventilátor je když zastavíš na tom malém place před tunelem od Pitve vpravo v tom zarostlém srázu.
Kdyby jsi jel mimo tunel po horizontu jako já tak by sis ho určtě všimnul a vyfotil.
Takže snad někdy příště. smoking smiley

ps: Vyhlašuji soutěž - Hledá se ventilátor. smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (28. 03. 2011 08:14).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2011 09:39
... Zdeno ... tož ze strany od Pitve jsem ve fotodokumentaci zatím nehledal, pač tam jsem s ním opravdu ... ale opravdu nepočítal ... grinning smiley
kolik dávají v Jelse za kilo železa ...? yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2011 09:42
ahoj, ahoj ahoj! smiling smiley
tak jsem se prave vratil ze slunneho spanelska, kde jsme byli asi 12 dni smiling smiley a projeli ho uplne cele! smiling smiley uz se tesim na hvar, letos to snad po prazdninach vyjde!
Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2011 10:13
Cestou do večerního města Hvaru po "staré" cestě

Na třetím fotu jsou vidět "krajnice" na místních silničkách
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2011 13:30
Ty krajnice mne fascinovaly. Místní dokázali jezdit po okraji jenom na půl pneumatiky.spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2011 17:30
Radime, po odjezdu z ID v roce 2006 hned za cedulí jsem už taky byl na kraji jen půlkou pneumatiky, ale ten místní mlaďas se ne a ne uhnout angry smiley. Takže v přístavu hned do Kerumu a kupovat lepící pásku, abych aspoň nějaké to sklíčko v zrcátku měl. Málem se mi splašily kladiva, ale nakonec zůstalo jen u nadávek smiling bouncing smiley Jinak jsou ale domorodci mnohem ohleduplnější, než například lufťáci z Němec...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2011 18:54
V každém případě doporučuji všem, kdo jedou na Hvar hlavně z trajektu Drvenik - Sučuraj, hned po sjezdu z trajektu nastavit si pravé zrcátko tak, abyste viděli své pravé zadní kolo (jako při parkování u obrubníku). Na té silnici do Jelsy jsou místa, kde opravdu jde o centimetry. Nesmíte ovšem na ostrov přijet za tmy, jako se to stalo mně. Pak Vám to zrcátko nepomůže, ale zase aspoň nevidíte, do čeho jdete spinning smiley sticking its tongue out. Spolucestující však po té skoro hodinové jízdě bývají často do zelena hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2011 20:10
to Bessy:
1, fakt nekecám a tomu kdo ho první najde a vyfotí věnuji něco na způsob "natoč si svůj litr"
2, nevím kolik dávají za kilo ale asi málo páč železo okolo cesty by bylo dávno ve sběrném dvoře smoking smiley

to Radim:
1, zas to tolik nedramatizuj, projel jsem to několikanásobně více než ty a bez jakéhokoliv problému
2, ovšem nesmí se střetnout dvá blbci pak je problém smoking smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2011 20:27
... Zdeno ... já s vizí Tvé dobré slivovice hledám v kartotéce jak blbý ten ventilátor ... a našel jsem zatím jen tohle starý železo cestou do Brusje ... yawning smiley ( Hvar po hřebeni ... )


... pravda jsou tam i lepší pohledy ... ten 2. dává za pravdu Radimovi s těmi kraji cesty, hrana a šmitec a 2 metry dolů ... nebo mnohem víc ...yawning smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (28. 03. 2011 20:27).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 03. 2011 23:16
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .....Na třetím fotu jsou vidět "krajnice" na místních silničkách

Tak to je mazec smiling smiley . Až se někdy v budoucnu zase vypravím na Hvar tak si to budu muset určitě projet.

** Petr **
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2011 06:55
Radim napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V každém případě doporučuji všem, kdo jedou na
> Hvar hlavně z trajektu Drvenik - Sučuraj, hned po
> sjezdu z trajektu nastavit si pravé zrcátko tak,
> abyste viděli své pravé zadní kolo (jako při
> parkování u obrubníku). Na té silnici do Jelsy
> jsou místa, kde opravdu jde o centimetry. Nesmíte
> ovšem na ostrov přijet za tmy, jako se to stalo
> mně. Pak Vám to zrcátko nepomůže, ale zase aspoň
> nevidíte, do čeho jdete spinning smiley sticking its tongue out. Spolucestující však
> po té skoro hodinové jízdě bývají často do zelena
> hot smiley

Myslím, že trochu zbytečné strašení těch, kteří tudy ještě nejeli. Tak hrozné to rozhodně není. Úsek z Jelsy do ID přes Pitve mi připadá horší.
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2011 07:45
tomik3 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radim napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > V každém případě doporučuji všem, kdo jedou na
> > Hvar hlavně z trajektu Drvenik - Sučuraj, hned
> po
> > sjezdu z trajektu nastavit si pravé zrcátko
> tak,
> > abyste viděli své pravé zadní kolo (jako při
> > parkování u obrubníku). Na té silnici do Jelsy
> > jsou místa, kde opravdu jde o centimetry.
> Nesmíte
> > ovšem na ostrov přijet za tmy, jako se to stalo
> > mně. Pak Vám to zrcátko nepomůže, ale zase
> aspoň
> > nevidíte, do čeho jdete spinning smiley sticking its tongue out. Spolucestující
> však
> > po té skoro hodinové jízdě bývají často do
> zelena
> > hot smiley
>
> Myslím, že trochu zbytečné strašení těch, kteří
> tudy ještě nejeli. Tak hrozné to rozhodně není.
> Úsek z Jelsy do ID přes Pitve mi připadá horší.


tak,tak,pokud nemáte na hlavě klobouček a na silnici nevýjíždíte pouze na dušičky můžete být naprosto v pohodě
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2011 08:59
Tak já z pozice spolucestujícího musím dát za pravdu Radimovi. Po příjezdu do ID ze Sučuraje jsem do sebe musela "kopnout" tuplovaného frťana halůzkovej neb hrozilo, že půjdu krmit ryby... Je fakt, že můj muž jako řidič byl celkem v pohodě, i když několikrát po cestě si taky děkoval za nápad koupit na auto širší pneumatiky. Možná jsme měli jenom smůlu, ale v těch nejužších místech jsme se potkávali s těmi největšími auty, takže jsem fakt měla občas tělo vysoukané do okýnka a kontrolovala kolik centimetrů nám ještě chybí do té díry pod silnicíyawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2011 10:24
... a proto mi těch 700 Kč navíc tolik neudělá a na trajektu ze Splitu si dám vynikající kapučínko, natáhnu se a za necelé 2 hoďky jsem skoro "doma". No a kdo si tu cestu chce vyzkoušet, tak raději při cestě zpět z dovče. Ale to už tu bylo psáno mnohokrát !!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2011 12:04
ahojte, poraďte ještě "starší a zkušenější", kde na Hvaru se dobře najíst:-)
Přeci jen člověk na nějaký ten výlet vyrazí, tak ať nenarazí:-)
všem přeji vydařený den Lu
P.S. také jsme se s manželem definitivně rozhodli tam Split, zpět Sučuraj.yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2011 13:19








Ve městě Hvaru chodíme už po dva roky kolem divadla až skoro dozadu. Pak po schodech vpravo nahoru a je tam sportovní areál, venkovní restauračka a uvnitř nějaký disko club či co. Jídlo je tam výborné, posezení vynikající, pivko se taky dá !!! (0,3 )

Ve Vrbosce klasicky do restauračky ( s terasou na patře ) s kamenným vchodem s kamenným překladem - vchod přímo z promenády. Fotku nemůžu najít !! Velkou pizzu nespořádáte,tak je veliká !!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2011 20:45
V ID mužeš dostat toto.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil ajax (29. 03. 2011 20:48).
rj
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2011 20:50

Na cestě do Sučuraje se vyhnou i poměrně velká auta.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2011 21:19
... Lukrezie ... budu se opakovat ... ale tady jsme se najedli dobře ... smiling smiley

... ve městě Hvar z náměstí do leva na nábřeží ... Gostionica 4 palme ... velice dobré jídlo a na město Hvar ... taky velmi levné ...


... vynikající speciality přímo od pana majitele ... ve Vrisniku ... cestou z Pitve odbočka do leva ...pár kilometrů ...


... výborná restaurace s pizerií Tamaris ..... s krásnými výhledy .................................ve Sveté Nedjelji ..................


... ještě si dovolím nabídku doplnit ... o příležitostné občerstvení v Ivan Dolacu ... grinning smiley

... buffet " U Jitky " ... na stojáka ..........................moravské destiláty a české pivo ........................


... Bufet Ajax ... přímo na městské pláži ........vynikající palačinky a kafe ...................................


... přehlídka vynikajících vín ze Hvaru ... s ochutnávkou utopenců v pizerii U Kvetky ................


... vaječné párty U Bessyů .....................11 porcí z jednoho vejce ..........................


....tož tak ... grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 03. 2011 21:22
Já přidávám osvědčené tipy - Konoba Vrisnik ve stejnojmenné vesničce ve vnitrozemí a restaurace Tamaris ve Sv. Nedelji - ne takové ty podivné iglú vystrčené do moře, ale kousek dál - s velikou terasou na poschodí - výhled, jídlo i personál loni excelentní, o Vrisniku to platí taky. Fotky sem někam už dával Bessy, z ID Vás případně nasměruje Jitka2 thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 03. 2011 09:56
děvčata a chlapci, díky za tipy....jakmile náš Jarin slyšel, že budou u moře palačinky, tak si hned balil batůžeksmiling smiley
joo,jak jsou někde palačinky a zmrzka, tam je dobře:-)
jinak vaječnou párty a utopence jsem v diskuzi již četla (i video byloyawning smiley a pobavila jsem se, jen nevím zda-li bufáč Ajax bude fungovat i v termínu od 26.8. to teprva přijedem.
P.S. malý zlepšovák: nešlo by to vejce vyfouknout kompresurkem? případně takovým tím šlapacím nafukovadlem?eye rolling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 03. 2011 10:05
No to jsem si mohla myslet - já než vypotím tři řádky, Bessy dodá dokumentaci - kam se hrabe CIA, BIS atd...thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 03. 2011 12:13
... děcka ... na to, jestli pojede v daném termínu na pláži ... Palachinka servis Ajax a comp. ... musíte vznést dotaz přes SZ přímo na něj yawning smiley
... pštrosí véce lze popravdě vyfouknout i kompresorem ... pan majitel farmy to tak i zkoušel ... je k tomu ale potřeba chemický plexikryt na oči a tváře ... natlakovaná skořápka totiž občas " prdne " a pak jsou všichni kolem plní střepin ( tloušťka skořápky cca 3 mm )
a místnost je potřeba vymalovat ... grinning smiley prostě granát ... ( obrannému se to ovšem nevyrovná )
...Ajaxi ... ta fotka se Ti teda povedla ... jednak mě ta hvězdice štípla ... za druhý byla ta voda tak studená, že tam nikdo kromě mě nevlezl ... pak tam byly strašně ostrý kameny a nemoh jsem se vyškrabat nahoru ... já mám tydle ty paparazzi fakt hrozně rád ...yawning smiley
...jo a myslím, že jsem měl taky v plavkách živou lasturu, která se zrovna zavřelasmiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 03. 2011 12:25).
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 03. 2011 14:36
A to v tý studený vodě měla lastura co skřípnout?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 148
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.