Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 11. 2010 17:37
Michale nádhera. Zamačkával jsem slzu.
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 11. 2010 21:15
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 11. 2010 14:32
Michale poslal jsem ti SZ
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 11. 2010 13:30
dotaz pro Jitku2

prosim, opravdu se nad hlavni plazi ma stavet hotel viz:
[www.domovila.hr]
odstavec 2.
Građevinsko zemljište u mjestu Ivan Dolac na otoku Hvaru, prvi red uz more, na glavnoj plaži, mješovite namjene, površine 650 m2 cijena 650.000 Eura. U fazi dobivanje građevinske dozvole za hotel.
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 11. 2010 17:33
Bohuzel ano, povoleni ma. Mi vsichni jsme proti celkove vystavbe na tomto miste hodne bojovali, podepisovala se petice, byla tv, novinari ,ale sila penez je bohuzel vetsi.
Letos podle toho co vim by se stavet jeste nemelo , nejsou penize a take jsem videla na internete inzerat na prodej pozemku.
Je to desna skoda, majitel ma s nami jen stale konflikty, ale pro nej je to biznis. V planu ma luxusni hotel . Me se letos dokonce ptal na muj nazor , byla jsem zcela uprimna a muj nazor je, ze drahy luxus do ID nejde , je to misto relaksu a uzivani prirody a pro hosty kteri mohou platit za luksus, zde nejsou vyzadujici sluzby. Snad se stane zazrak a nic se tam uz nepostavi, ale.....sad smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 11. 2010 19:15
dik za rychlou, i kdyz ne moc optimisticko odpoved. kdyz je to hlavne o prachach (hotel, asfaltka kroz sv. nedjelju atd.) mohli by si ten pozemek treba koupit vlastnici bytu v novem dome (nevim, jaka je tam skladba majitelu), aby jim pred oknama nepostavili hotel. snad to DOBRE dopadne, drzim palce. ahoj Jirka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jorgos (26. 11. 2010 20:32).
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 11. 2010 19:30
no to teda čučím......za "mým" apartmánem a hotel ????? Však se mně jako přímého souseda nikdo neptal ...či tam neplatí stavební zákon ???? Asi podám odvolání !!!spinning smiley sticking its tongue outspinning smiley sticking its tongue outthumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 11. 2010 17:13
Asi by bylo lepší, kdyby se majitelé domů v ID domluvili a ten pozemek koupili. Bylo by po starostech. Holt peníze mají velkou moc.
Re: kdo se chystá na HVAR???
27. 11. 2010 23:22
No to je dost nemozne, jelikoz pozemek neni levny a majitele apartmanu v postavenem dome jsou ode vsud:
1 slovak, 1 prazak, 1 domaci ( ten apartman se pronajima zatim jako jediny), 2 slovinec a ten nevi jestli je pronajimat jako luxusni apartmany, nebo prodat a 1 nevim..... v podstate oni to vedeli, ze tam bude jeste neco postaveno.....
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 12. 2010 21:23
Že by pokrok?? Nééé tohle téma už mě ser.. delší dobu Po letošní návštěvě Hvaru a Bašky Vody jsem byl znechucen. Hvar mám u srdce jako málo co na světě ale ta modernizace v zátokách mě štve ta Dalmatinská kultura to jejich žití jde do háje a to bylo před 10-ti lety kdy jsem na tento krásný a daleko čistější ostrov přijel ,co mě fascinovalo a za čím jsem tak rád jezdil a samo že za moříčkem.
Baška Voda je skoro stejná ale výlet do Makarské na rybářký trh mě podtrh nohy uplně . V tržnici jeden obchod a to komerční prý ji koupil jeden majitel a tím to hasne. Když chceš čerstvou rybu tak jedině brzičko ráno v přístavu přímo od rybářů kolem 9 hod už má člověk smůlu. To je děs Kam se poděla chorvatská kultura ,jejich zvyky?? A to jsem se dozvěděl že "vinarnice" v Starém Gradu chce koupit nějaká nadnárodní společnost -němec či co, to je vážně hrůza pojedeme na Hvar a bude se prodávat německé či jaké víno....
že by vážně pokrok???? jako ten hotel v ID??? BBBRRRRRRRRRR



Upraveno 1krát. Naposledy upravil pavel626 (01. 12. 2010 21:25).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 12. 2010 20:20
... zákon kapitálu ...
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 12. 2010 22:45
Jinak jeste pro upresneni, mel by to byt spis maly hotylek , nic velkeho . To jenom pro upresneni jelikoz pod pojmem hotel si vetsinou predstavime velkou budovu.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2010 09:06
Začne to malým a už to pojede.....

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2010 15:23
DOBŘE UŽ NA JADRANU BYLO,
pro nás Čechy,Moraváky, Slezany a Slováky
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 12. 2010 15:44
no jak sem viděl na fotečkách, tož v ID na pláži bylo už tak přelidněné..a ještě totoeye rolling smiley

jenom dofám, že si ten hotýlek nepřivlastní i tu pláž..a nebudou vybírat vlezné



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vasnivykolista (03. 12. 2010 15:55).
Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 12. 2010 11:14
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... zákon kapitálu ...


thumbs downconfused smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
05. 12. 2010 17:33
... Pavel626 ... já na tom nic nezměním ... ale souhlasím s Tvým palcem ... thumbs down
... a toto bude jen zrnko písku na Jadranu ...
... nejvyšší zákon kapitálu mi prozradil jeden pasák krav v roce 1991, když jsem byl na kontrole dotací ... nejmenovaného ministerstva ...
... on se mě tehdy zeptal ...
... " pane inženýre ... teď ... když máme jít do toho Evropského společenství ... to oni nás tam chcou vzít proto ... že se s námi chtějí rozdělit o své bohatství ... ? "
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 12. 2010 13:22
Manželka napsala pěkný článek o staré cestě ze Stari Gradu do Hvaru. Pro příznivce Hvaru doporučuji: Cesta nejkrásnějších výhledů na ostrově Hvaru

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 12. 2010 15:11
Admine superthumbs up,je to určitě inspirace pro nerozhodnuté kam jet na dovolenou
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 12. 2010 15:26
Teda Michale, článek je naprosto skvělý, báječný, super, bomba atd..... thumbs upthumbs upthumbs up Tuhle část ještě moc prozkoumanou nemám, takže příští rok až už bude víno sklizeno, vyrážíme grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 12. 2010 15:50
Suprový článek a fotky! thumbs up Jeli jsme tudy ze Stari Gradu do Hvaru místním autobusem před dvaceti lety, to jsme ostrov ještě skoro vůbec neznali a z té nádherné krajiny a výhledů na moře jsme byli v úžasu smiling smiley. Tenkrát jsme vše fotili klasickým foťákem Praktika, ráno před cestou jsme do něj nově založili kinofilm na 36 obrázků a když jsem fotila asi už padesátý snímek, pojala jsem podezření, že něco nebude v pořádku. Ale foťák cvakal jakoby se film přetáčel, tak jsme fotili vesele dál a až večer na pokoji v hotelu jsme potmě foťák otevřeli a zjistili jsme, že se film hned na začátku vyvlíkl z cívky a tím zůstal nedotčený. Tak nám ty krajinky a město Hvar zůstali jen v naší paměti. Teď po tolika letech máme díky článku opět tip na další výlet na příští rok. Do Hvaru sice jezdíme po nové silnici, ale tohle bychom si rádi zopákli s digi foťákem (ovšem s nastavením inteligentní automatiky) tongue sticking out smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil waja (09. 12. 2010 15:52).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 12. 2010 16:45
Túto trasu som absolvoval vlani aj tento rok. Išli sme smerom zo Stari Gradu do Hvaru.
Je to naozaj pekná výhliadková trasa, avšak ja som si to až tak veľmi neužil.
Nakoľko manželka má strach z výšok, chytali ju tu stavy úzkosti a paniky zakaždým, keď sme sa museli na úzkej ceste bez zvodidiel, nad skalnými zrázmi, vyhýbať protiidúcim autám. Keďže sedela na strane spolujazdca, ktorá bola na strane cesty bez zvodidiel, vnímala to oveľa horšie ako ja a zakaždým sa jej zdalo, že už už musíme spadnúť do rokliny.
Od výhliadky Vidikovac to už však bolo v relatívnej pohode.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Mirod (09. 12. 2010 16:46).
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 12. 2010 23:16
Letos jsme si ji na doporučení projeli, opravdu nádherné výhledy, mnoho zajímavostí...

avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 12. 2010 23:36
kurňa asi se budu muset někdy v Drveniku nalodit i s autem a Hvar projet smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 12. 2010 07:09
Michale, před článkem Tvé manželky smekám pomyslný klobouk, opravdu super, nádherně v tuto dobu pohladil ! thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 12. 2010 07:52
tak k této cestě mohu jen dodat že jsem ji absolvoval asi před 10 roky.
Nebudete mi věřit ale NA KOLE z Vrbosky.
Samozřejmě že za Starim Gradem jsme už kola tlačili do kopce. Ve vesničce Brusje jsme zaklepali u nějakého sklepu a občerstvili se vínem které nám zachutnalo tak jsme si ho vzali ještě na cestu cca 3 litry. Ve Hvaru jsme kola opřeli o místní kašnu a šli se pokochat krásami města Hvar.
Na zpátek (OVÍNĚNI) se nám nechtělo šlapat do kopce tak jsme zvolili cestu po které se dnes již běžně jezdí. U tunelu nás zastavili a že nás tam nepustí jelikož se právě budoval ale byl již proražen.
Před tunelem stála stařičká česká Tatra a na ní bagr. Tak jsme se s chlapama zakecali a oni nás pustili s tím že si máme dávat bacha. V půlce tunelu jsme narazili na dělníky kteří dokončovali sbíječkama profil .
Chvilku přestali a my jsme projeli a vynořili se tam kde jsme ráno sesedli z kola.
Ale za ty pohledy z kola nebo pěšky to určitě stálo a všem doporučuji.
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 12. 2010 10:24
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> kurňa asi se budu muset někdy v Drveniku nalodit i
> s autem a Hvar projet smileys with beer

Někde jsem to tady už psal, ale opakování je matka moudrostieye popping smiley. Před lety jsme byli na Hvaru a při návratu už kousek před Sučurajem brzy ráno, stál v zatáčce kamion. Zadní kola nad propastí, oba řidiči seděli na krajnici, pokuřovali a celé frontě netrpělivých řidičů s ledovým klidem oznámili, že s autem nebudou nic riskovat. Čekali na jeřáb, který má v horizontu několika hodin (možná i dní) dorazit ze Splitu. Takže celá kolona s nadáváním čelem vzad a hurá zpět do St. Gradu na trajekt do Splitu. A to nejlepší na konec: na kamionu hoši vezli z Itálie rolbu na led do Dubrovníku. Prý to byla nejkratší trasasmiling bouncing smiley. Tak to jen tak na okraj - náhoda je někdy pěkná sviněspinning smiley sticking its tongue out.
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 12. 2010 16:46
FUJ! tak uz je ten Albanskej bordel i na Hvaru. me trefi.
[www.slobodnadalmacija.hr]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 12. 2010 18:47
... jojo ... albánský fenomén ... bude tvůrcem nové historie " balkánu " ... a nejen Srbska ...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 12. 2010 14:16
mirekxy..kurňa Ty dovedeš člověku znepříjemnit očekávání krásného výletu...to abych rovnou jel ze Splituspinning smiley sticking its tongue out
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 162
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.