Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
prt
Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 03. 2011 22:11
Mám podobný zážitek jako admin, ale z jiného místa a to u jednoho ostrůvku mezi pelješacem a korčulou, kde bylo pískové dno, což je podmínka výskytu kyjovek, a v hloubce 3-4 metry jich bylo taky požehnaně.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 03. 2011 09:15
Dobré ráno. Tak to jsou věci, které se - díky nám všem - taky najdou na dně moře......


Ale jinak - mé osobní zjištění....Hvar směrem k pevnině - možná ne tolik vyměněná mořská voda v zátočkách, ale zase od jihu- na jižním pobřeží - několikrát zanesená špína - uprostřed léta - /od Ploče?, od Albánie?, z místní kanalizace?/. Takže člověk si nevybere, a raději ani o tom nechce vědět. Ostaně jednou jsme jeli až nakonec Korčuly, a taky k mému údivu tam plavalo všelicos. Občas se to dělo i v Pisaku - ta donesená špína odněkud. Ale vždycky nanesená špína směrem od jihu - na pobřežích směrem k jihu. Od severu nikdy. Taky by mě zajímal nějaký odkaz - jak jsou vyřešeny kanalizační odpady v jednotlivých místech, a to hlavně na Makarské a Omišské riviéře, a na přilehlých ostrovech Hvar, Brač, a poloostrově Pelješac. Ví někdo? Má někdo jiné zkušenosti? Zdraví R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
20. 03. 2011 09:28
Ptali jsme se domácího v Makarské,jestli jdou odpady do moře a on povídal že ne a ukázal rukou na jih města, tam je nějaká čistička.Ale jestli je to pravda to jsme už nezkoumali.
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 11:54
Chystame se v kvetnu na Hvar a chci se zeptat, jestli se s nasim velkym terennim autem vlezeme do toho uzkeho tunelu, co tam je.Diky.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 12:29
mamka4 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chystame se v kvetnu na Hvar a chci se zeptat,
> jestli se s nasim velkym terennim autem vlezeme do
> toho uzkeho tunelu, co tam je.Diky.


MAMKO v klidu i s Vašim HAMREM se tam vejdete.........já tudy projíždím s terenim ROBUREM
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 16:05
...mamka4 ...
... porovnej profil jestli jste vyšší ... yawning smiley a to tam ještě má reservu ...

Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 18:01
Tak my mame rozmery :
Délka 4835 mm
Šířka 1915 mm
Výška 1887 mm
Tak snad se vlezeme. Diky moc. Bala jsem se , ze si po ostrove nepojezdime. Jedeme do zatoky Smokvina, ale chteli bychom se podivat vsude ,kde to pujde.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 18:14
mamka4 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chystame se v kvetnu na Hvar a chci se zeptat,
> jestli se s nasim velkym terennim autem vlezeme do
> toho uzkeho tunelu, co tam je.Diky.


Faktem je ovšem, že stěny jsou opracované jenom nahrubo a sem tam z nich trčí skály, takže to chce trochu opatrnosti a nešlapat moc na plyn (aspoň, když tudy pojedete poprvé smiling smiley. Ty rozměry na značce jsou podle mne už s touto rezervou.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Radim (24. 03. 2011 18:16).
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 20:16
No tak jak to vidim ja a hlavne jak to uvidi muj manzel, tak do tunelu urcite nevjedeconfused smiley. Podle teto znacky je to vazne na centimetry. Radime diky.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 20:45
yawning smiley.... Jitko2 .... prosím Tě, uveď to na pravou míru ...
Mamka4 máš tam nad hlavou ještě 1/2 metru ... tak ještě jednou... už po několikáté ... pro Tebe pohodové video z tunelu ... thumbs up


Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 21:14
Môžeš prezradiť značku auta?
Hovoríš, že ak manžel uvidí tu značku tak do tunelu nevlezie. Z toho som pochopil, že je asi salbý šovér keď si neverí. A nebolo by radšej rozumnejšie viať iné auto? Nejde len o ten tunel, ale ak máš fakt tak veľké auto tak bude mať manžel problémi jazdiť aj po tých cestách a môže ohroziť aj ostatných hlavne ak sa bude musieť vyhýbať protiidúcim autám. Parádička je keď sa stretnú dve auta oproti sebe v Pitve medzi domami alebo aj na niektorích úsekoch cesty z Jelsi cez Pitve do dunelu. Môžem povedať z vlastnej skúsenosti a to jazdím po Hvare Fordom Fucus combi keď som sa ma takom useku cesty stretol s proti idúcim domácim šoférom a cinkly sa nám spetné zrkadlá. Ala ak si fakt manžel neverí určite vymente auto. Už aby som tam bol. Tie tri a pol mesiace už musím nejako vydržať a potom hurá do ID. yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 21:28
... Mamka4 ... neboj ... smiling smiley první video je z vnitrozemí k tunelu ... druhé je od tunelu dolů k Ivan Dolacu ...





Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 21:46
Mamka4- už jsem to tu psal, mám výšku auta 198 cm (dodávka KIA Prégio) a s anténou na střeše dl.60 cm na CB vysílačku jsem ani neškrtl o strop. S tou větší 1,2 m už to semo tamo brnklo !!! S nikým se v tunelu doprotivky nepotkáš, tak jedete středem - sem tam nějaká díra či nekvalitní asfalt ale v pohodě 40-50 tku a jedéééémmmm !!!!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 21:57
No v realu ten tunel neznam, ale podle te znacky, co poslal Radim, tak to vypada fakt na centimetry. Ale kdyz pisete, ze tam jsou rezervy, tak vam budu verit. Mame Land Rover Discovery3. Manzel je vynikajici sofer, ale sve auticko ma velmi rad a nerad by ho odrelsmiling smiley
Jo...a ty "super cesty "jsme zazili uz pri cestach na Braci, kdyz jsme jeli do mestecka Bol a pak na ostrove Cres. Mne je pak spatne, zalezu pod sedacku a celou dobu se modlim, at neskocime v propasti. Mam sileny strach z vysek.a toto je pro me nocni mura. Asi bude nejlepsi, kdyz stravime cely tyden v krasne zatoceyawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 22:05
S vaším Land Roverom prejdete cez ten tunel s veľkou rezervou. Takže sa nemusíte ničoho báť. A na prekonanie strachu z výšok si môžte objednať výhliadkový let okolo Hvaru priamo z miestneho letiska. Ničoho sa nebojte zbalte plavky do kufra a hor sa na Hvar.
Re: kdo se chystá na HVAR???
24. 03. 2011 22:13
Marceli, pro mne Vyhlidkovy let eye popping smiley To mne chces zabit???smiling smiley To by byla moje smrt...
Sleduju video od Bessy, to druhe od tunelu do ID a uz mi je divne v zaludkueye rolling smiley
Ale diky Vam vsem za info. Jdu spat. Dobrou.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 03. 2011 00:02
mamka4, jestli je tvůj muž háklivý na auto, tak ho připrav i na terénní cestu od silnice do zátoky Smokvina. S vaším autem by to neměl být problém, ale někteří z této zátoky právě kvůli prašné makadamové cestě nechtějí autem vyjíždět a přepravují se raději člunem po moři.
cesta
cesta
cesta

Jinak pozdravujte majitele místní konoby Joška Periče od Jitky a Pavla z vedlejší zátoky Ladjena, my tam budeme celý srpen.
konoba Smokvina
Joško
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 03. 2011 09:02
Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 03. 2011 10:03
Wajo diky, o te ceste uz vime. Nez neco nekde objednam, tak to nejdrive poradne prostuduji , abych vedela do ceho jdusmiling smiley Prosim pekne, na te ceste se asi dva auta vedle sebe taky nevlezou , ze? Ja porad doufam, ze v kvetnu tam jeste nebude tak zivo, ze turisticka sezona, ta prava zacina az v cervnu. Jedeme na Hvar poprve. Zatoku Smokvina jsem jednou videla na obrazku na netu a od te doby jsem do toho mista zamilovana. Vypada to tak krasne romanticky.A o majiteli jsem cetla jen samou chvalu.
Budu se snazit pozdravovat, ale ma English je uplne v zacatcich, tak nevim, nevimsmiling smiley Prece jenom jsem Husakovo dite, a my meli jen rustinusmiling smiley
Ty zatoky jsou vsechny moc pekne. Koukala jsem i na tu vasi a je super, no proste romantika.
Jdu se kochat videem od Fanky...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 03. 2011 12:06
S tou rezervou jsem to myslel tak, že na značce je čistá míra auta a při průjezdu tak zůstane z každé strany ještě dostatečná rezerva. Viděl jsem tam projíždět i dodávky a takové malé náklaďáčky. Ovšem s bicykly na střeše nebo s motorovým člunem na vleku už by to asi mohlo být problémem.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 03. 2011 12:07
Cestu do Smokviny jsme my autem nejeli, přepravujeme se raději po moři člunem. Ty cesty do zátok jsou v těchto místech ale všechny stejné, opravdu jen na projetí jednoho auta, když tak jeden musí někam docouvat. Ale ani v plné sezoně tam moc velký provoz nebývá, protože ty zátoky jsou malé a turisté, kteří tam nejsou ubytovaní po nich nejezdí. A místní se přepravují častěji lodí než autem. A s tou domluvou tam není žádný problém. Majitel Joško rozumí velice dobře česky a ta naše ruština se moc hodí, protože je dost podobná chorvatštině. Jediný velmi nepříjemný problém s domluvou jsme měli, když jsme v konobě chválili jídlo, protože bylo opravdu úžasné. A dalo nám moc práce pak vysvětlit, jak jsme to mysleli, protože chorvatsky užasne je "hrozně špatně".
Takže jsme pak Joška učili že thumbs up je úžasný a thumbs down je špatně a od té doby jsme raději používali jen ten palec. Snad si to bude od loňska pamatovat. My se slovo úžasný snažíme v chorvatsku raději vynechávat, ale je to těžké, když je to tam všude opravdu úžasné!thumbs upsmiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 03. 2011 15:02
Mamko 4, nebojte tunel zvladnete, jezdi tam i naklani auta.
Za chvili se setkam s Lacestrou v Zagrebu na veletrhu vina "VINOVITE"
pozdrav vsem
JItka
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 03. 2011 20:27
Na značce dříve bývalo 2.7 m, ale časem desetinná číslice zmizela. Asi úmyslně po zkušenostech s některými návštěvníky, kteří nevěděli, jak vysoké auto mají, Předloni jsem čekal před tunelem asi hodinu než se vyhrabe karavan, který se zasekl střechou asi 50 m od začátku tunelu. Po hodině vycouval. Střecha ale vypadala hůře, než moje auto po loňském krupobití. A to je co říci.

Vyhlídkový let jsme na radu Jitky absolvovali a je to zážitek. Fotky z letu jsou zde.

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 03. 2011 21:12
já před loni viděl jak z toho tunelu vyjela odtahová služba s autem na korbě smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (26. 03. 2011 09:10).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 03. 2011 12:52
a když přijede k tunelu autobus, tak dál už neprojede a turisti musí na jižní stranu pěškobusem spinning smiley sticking its tongue out Myslím, že jsem to fotil v červnu 2006, ale datumem si nejsem uplně jistej, mám ve fotkách hrozný bordel thumbs up smiley

avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 03. 2011 19:12
To je super fotka. Kde jsi to našel?thumbs up Stejně by mne zajímala historie toho tunelu. Někde jsem slyšel že to snad kopali mukli.
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 03. 2011 19:22
Radime, slyšel jsi dobře !!!!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 03. 2011 20:32
To právě nevím, tak by mne ta historie zajímala. Ale možná si to také pletu s tunelem na Pelješacu z Potomje do Dingače.
Vím jen, že to původně neměl být tunel pro dopravní prostředky, ale jenom pro inženýrské sítě a proto je udělaný jenom nahrubo a bez osvětlení a má problémy s odvodněním.

PS:
Ta fotka je z nějaké štoly nebo opravdu z toho tunelu?
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 03. 2011 20:42
mám takové tušení že ten ventilátor tam ještě je. Není sice na levé straně ale vpravo
Bessy by měl zapátrat ve fotodokumentaci a jistě ho tam někde má ...smoking smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 03. 2011 21:51
Radime, trochu jsem brouzdal po Facebooku... Je to opravdu tunel Pitve, ale srovnávám tu fotku se současnou severní i jižní částí tunelu a stále si nejsem jistý, která je to strana......
jih....................................................................................................sever

Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 273
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.