Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 12. 2010 21:13
Cestu "po staré" absolvuji každým rokem při návštěvě města Hvaru. Při čtení článku jsem to viděl,jako bych seděl za volantem.Jen ty některé odbočky zatím neznám, ale vytisknu si článek a příští rok už pojedu jako starý mazák. Zpět vždy už po nové cestě, protože před půlnoci se po horách blbě jezdí i u nás v Beskydech.Díky Michale i Tvé polovičce.thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 12. 2010 22:07
Já všem děkuju za pochvalu. IHvar je nekomerční záležitost, takže takové reakce jsou pro nás jedinou odměnou a manželce udělaly radost yawning smiley.

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 12. 2010 23:01
Michale, jako vzdy jste oba opravdu dobri , je skoda, ze takovi lide zde neziji, mozna by to vse vypadalo o mnohem lepe, jelikoz domaci si vetsinou nevazi toho, co maji a nedevastovali by to, co jim bylo dano. Pred 20 lety jsem jim hovorila neco o tom, ze maji raj na zemi,kde puda rodi cely rok a ze by z toho mohl byt eko ostrov. Jedine si z toho mozna vzal neco manzel( jinak ho nechvalim) ,ktery se zaslouzil, ze aspon vino Ivan Dolac se stalo prvnim vinem, ktere ziskalo eko znamku s hr certifikatem.Ale to je malo... moznosti je zde hodne.
pozdrav vsem ze zimniho Hvaru Jitka
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 12. 2010 09:16
vasnivykolista napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mirekxy..kurňa Ty dovedeš člověku znepříjemnit
> očekávání krásného výletu...to abych rovnou jel ze
> Splituspinning smiley sticking its tongue out

Musíš to brát z té lepší stránky - někteří přijeli od trajektu z Drveniku, otočili to zpátky na trajekt, hurá do Splitu, další trajekt a pak konečně vysněná dovolená. No mě by asi kleplo. Škoda, že nemám fotky. Natočil jsem to tenkrát na videokazetu.smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 12. 2010 21:03
Michal a jeho manželka nechceli byť priveľmi didaktickí a preto len jemne pripomínajú význam svetelných podmienok na trase cez Brusno .
Ak si chceme úlne užiť výhľady a dosiahnuť kvalitné foto ako je v reportáži nezostáva nič iné len vyraziť po tom o spŕchne a náledne vyčasí vplyvom severozápadného vetra. To nie je na Hvare také časté . Problém je v tom, že vtedy vám ostatní vyslovia prianie ísť sa kúpať smiling smiley.
Práve vtedy však môže prísť tá jedinečná videteľnosť . Mimochodom výber vhodnej doby platí aj pre výstupy na sv. Nikolu a výhľady z neho .
Stojí za to ísť na trasu cez Brusno aj ráno ale aj znovu popoludní ,či podvečer .Zakaždým vynikne iná scenéria výhľadov .

P.S. Problém strachu spolujazdkyne čo spomínal Mirod poznám dobre . Ja môžem najviac absolvovať so svojou len trasu smerom od Hvaru do Stari Gradu práve pre úsek Vidikovac - Selce.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 12. 2010 21:11
Jitka2 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Michale, jako vzdy jste oba opravdu dobri , je
> skoda, ze takovi lide zde neziji, mozna by to vse
> vypadalo o mnohem lepe, jelikoz domaci si vetsinou
> nevazi toho, co maji a nedevastovali by to, co jim
> bylo dano. Pred 20 lety jsem jim hovorila neco o
> tom, ze maji raj na zemi,kde puda rodi cely rok a
> ze by z toho mohl byt eko ostrov. Jedine si z toho
> mozna vzal neco manzel( jinak ho nechvalim) ,ktery
> se zaslouzil, ze aspon vino Ivan Dolac se stalo
> prvnim vinem, ktere ziskalo eko znamku s hr
> certifikatem.Ale to je malo... moznosti je zde
> hodne.
> pozdrav vsem ze zimniho Hvaru Jitka

Ahoj Jitko, právě minulou sobotu jsme s Martinou vypili tu lahvinku lepšího hvarského vína od tebe. Byla exkluzivní, takže jsme zavzpomínali na ID i na vás. Zprávy z Hvaru o nových projektech jako je silnice a hotel sledujeme s nelibostí, ale nic s tím neuděláme. Také nás od Prahy odřízla od září nová dálnice, která produkuje značný hluk a přitom sjezd na ni nám neumožnili, přestože je kompletně postaven. Naštěstí jsme na opačné straně obce a ještě je mezi námi a dálnicí kopec. Nyní se tedy alespoň probíráme tím, co jsme nafotili a zažili v létě a snad z toho ještě něco vypadne.

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR???
14. 12. 2010 00:15
Michale, hlavne ze chutnalo :-) a letosni uroda byla take dobra, takze snad bude prilezitost ochutnat ...
Budovani cest je dobre, sama vim , ze kdyz se zacaly delat cesty u nas v kopcich, tak pristup k vinohradu je o mnohem snazsi a nemusime se citit jako kamzici, ale prilis je prilis a bohuzel to rusi raz krajiny. Ve vasem pripade je to krasne se divat na dalnici a bez mozneho vjezdu :-( .... bez komentare...
Uz aby bylo leto, je tady smutno a zima a je se uz tesim na Brno...
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 08:49
Nemáte někdo tušení zda-li je jiná cesta,než přes tunel do ID a v jakém je stavu? Právě jsem se dozvěděl že bude tunel od 28.12 na cca 10 dní uzavřen Jedeme tam přivítat Nový roksmileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 09:20
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (08. 05. 2011 12:25).
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 09:24
Jejda to se má drahá polovička asi po...e strachem a ja asi téžthumbs up smileythumbs up smileythumbs up smiley jinak dík za info
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 10:45
jedna aktuální 3 měsíce stará


Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 11:42
to Rohal Ta cesta vede ze St. Gradu?
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 12:43
to tom 42:
ta nově budovaná cesta na fotce vede z Ivan Dolac přes Sv. Nedjelju a vyjedeš u začátku hlavního tunelu který spojuje město Hvar se Stari Gradem.
Jinak se dá objet tebou zmiňovaný tunel do ID přes kopec. Je to těsně před tunelem doprava.
Ale to je stejná cesta takové kvality jaká je na fotce ba někdy i horší
Z ní bohužel fotky nemám někdy jsem tam brzdil i očima natož pak fotit.smoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 14:54
Tady je ukázka té cesty přes kopec z Pitve, co má na mysli Rohal. Letos jsem část absolvoval a ještě teď mi naskakuje husí kůže.

Ale jsou z ní hezké výhledy smoking smiley

Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 15:03
Zahajskej má pravdu
raději bych volit tu druhou variantu.
Ze Stari Gradu směr město Hvar a po projetí tunelu hned vlevo pak je to cca 15 až 20 km
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 15:17
Pánové vy mě děsíte brrrrconfused smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 17:13
Cesty z Hvaru přes Sv. Nedjelju bych se nebal. Není zase tak úzká, pouze při vyhýbání občas trochu zatrne. A na začátku se nenechat odradit zákazem vjezdu. yawning smiley

Na cestě



Michal
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 18:30
Dík za podporu smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 19:44
... tom42 ...no jestli jedete na Nový rok, byl bych opatrný ... na cestě přes Sv. Nedelju, může být i vrstva sněhu či námraza a bez svodidel ...
aktualizujte si nejčerstvější informace od Jitky2 ... či jinak smiling smiley

... stoupání od Lučište není v zimě moc bezpečné ... kdyby to klouzalo, nebo to bylo zafoukané, tak bych to rozhodně přes Sv. Nedelju nejel ...
za špatných podmínek bych raději nechal auto v Pitve, vzal saně, či vozík a se zásobami bych došel skrz tunel s baterkou ... do I.D. pěšky ...
tohle bylo v létě ze Sv. Nedelji k pláži Luciste ...






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 12. 2010 19:57).
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 12. 2010 20:18
Brusle,hrabla i řetězy bereme sebou grinning smiley no a pěšky přes tunel no nevim aby jsme nás nemuseli hledat hornícithumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 12. 2010 09:59
Děkuji adminově manželce za doplnění nádherného úseku tohoto ostrova.Brusje mě tak nadchlo, že bych se tam ráda ještě někdy vrátila.
Jinak přidávám nějaké světelné úkazy cestou na Svetiho Nikolu.Doslova jsme měli hlavy v oblacích, jelikož oblačnost šla kolem nás.Výhledy nebyly úplně optimální ale zase to mělo jiné kouzlo.
Bylo zajímavé, že vrcholové knihy byly plné převážně českých záznamů.Někteří sedmkrát a více.A také hodně z nich popisovali nepřízeň počasí.






1,2,4 pohled směr Jelsa
3,7 pohled poloostrov Kabal a Stari Grad
5 pohled na vrchol směrem od Hvaru
6 červené stěny a požární cesta směr Hvar
9 pohled na Ostrov Ščedro a Ivan Dolac
10 pohled směr Hvar a Pakleni otoci



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (30. 12. 2010 14:25).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 12. 2010 10:04
hezké fotky..ale chtělo by to před uložením je krapet zmenšitsmoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 12. 2010 10:28
Fotky jsem upravila dle rady syna a jestli se dají zmenšit dodatečně to nevím.Asi je znovu nevložím, jelikož rychlost mého připojení je taková, že bych tu nechala poslední zbytky mého mládí.Žiji totiž v představě, že pomalejší načítání než mám já, už ani není.Příště to zlepším.Jo ještě je možnost, že jsem sice fotky upravovala ale úpravu již neuložilayawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vranka (30. 12. 2010 10:31).
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 12. 2010 13:04
Tom 42 hlasi ze je na trajekte v Drveniku. Pocasi budou mit nastesti dobre. Nedal si vymluvit ID v zime i pres uzavreny tunel, tak jsem celkem zvedava na jejich reakci ....
Pozdrav vsem s pranim vseho nejlepsiho v Novem roce z Brna preje
Jitka
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 12. 2010 14:47
... Vranko ... moc hezké fotky ...
... Jitko2 ... tak já se těším na Novoroční Blahořečení od takřka personalizované ... sžité ... Chorvatky Jitky ... z ostrova Hvar ...
a jak tak házím čučku, tak von si kocór ... hází čauec z brněnskýho štatlu ... drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 12. 2010 18:06).
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 01. 2011 10:55
Ahoj,
chtěla bych poprosit o radu chtěli bychom letos na Hvar s dětmi 9,8,2 roky, můžete mi poradit kam jet? někde je je to klidnější a není to daleko jako procházkou do města? Loni jsme byli v Omiši Nemira a moc se nám tam líbilo na rpocházky jsme chodili do Omiše a Nemira nebyla moc velká což nám vyhovovalo.
Pokud byste mohli doporučit i nějaké ubytování budu ráda díky moc za rady Gábina.yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 01. 2011 11:49
Vítej Gabčo,
je dobré, že jsi přešla na toto fórum, je lepší a hlavně, žije i přes zimu, je to taková velká rodina.
Bessyho se neboj, on když si nedá každý den aspoň deset příspěvků, tak má večer splín a nemůže usnout. thumbs up smiley
Ale jinak jsme tady normální, akorát to postižení Jadranem je někdy až hmatatelné.
Pokud máš stejnou úchylku, tak jsi v té nejlepší společnosti, ale to zajisté časem poznáš. smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 01. 2011 14:02
Tak jsem dorazil z ID Podařilo se nám přivítat Nový rok s (omladinou) vcelku poklidným způsobem a nemělo to chybu moře pravda lechce studený ...po kolena jsem tam vlezl...jinak bylo teplo 15-16st Zřejmě jsem nebyl blázen jen já ale plný trajekt turistů směrem na Hvar Cesta do ID od města Hvar byl velice nevšední zážitek pro mne , pro manželku to byla málem smrt chtěla vyskakovat zajízdy s auta a v ruce ždímala doklady prý aby poznali dole kdo je kdo jinak superrr Ještě velký dík Jitce2 za sprostředkování!!!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 01. 2011 15:07
... Tom42 ... zaplať Pán Bůh ... živí a zdraví ... smiling smiley
... člověče, 16 st. Celsia a Ty ses neokúpal ... to my, když jsme byli v Rusku ... yawning smiley

... ahoj Gábi ... Mirusova přivítání si važ ... on je tady znalec ( teda taky postižený ) grinning smiley
... krom toho on je taková šedá eminence srazů přátel Jadranu ... ( to tady mimo jiné v rámci Fora Chorvatsko pořádáme a ač to málokdo ví ... tak on do toho fakt ... taky dělá ) drinking smiley myslím ... jako místopředseda sommeliérů, když děláme různé soutěže ...
... a propo ... když městečko ... co tak Jelsa ...? smiling smiley

P.S. Mirusi ... dobrá, dobrá ... máš u mě na YDYSKEBu ... o jednoho Radegasta víc ... grinning smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (03. 01. 2011 16:52).
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 01. 2011 19:49
Tome,
tak to jsem rada ze jste dorazili v poradku, pani se nedivim, my jsme zvykli na ledacos, ale chapu ze pani mela strach. Asi jste diky ceste moc necestovali a mistni omladina se snad chovala slusne.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 181
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.