Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 09. 2010 08:34
michalhk napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak kdepak máme hlášení od účastníků posledního
> zájezdu na Hvar do ID? Sem s tím...grinning smiley

Radši bych to ani moc nerozebírala thumbs up smiley smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 09. 2010 09:23
Aha, takže Sodoma Gomora byl slabý odvar, jo? smiling bouncing smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 09. 2010 12:34
A tož ani né, ale díky za Bohnice, Kroměříž, Šternberk....thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 09. 2010 22:05
... Evik 2 ... ještě jsi zapoměla na významnou jihomoravskou protialkohol. léčebnu ... Brno Černovice ... drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 10. 2010 08:46).
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 10. 2010 10:51
Bessy to víš, stárnu a blbnu grinning smiley Každopádně počasí bylo nádherné, ale zato doma.... Brrr
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 10. 2010 18:58
nevím co se dělo v ID přes den ale já ráno kopnul do vrtule a už mě nebylo
najezdil jsem tam 500 km tak .......
a v noci jako slušný člověk jsem spal smoking smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 10. 2010 11:20
No, mě by zajímalo hlavně to, jestli jste tam vůbec utrhli pár hroznů nebo se vinobraní letos obešlo bez pomocníků z Česka?
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 10. 2010 13:22
Rohale, poděl se s námi "hvaromily" o nové dojmy, nová místa, nové zážitky, ať víme, co ještě stojí za shlédnutí pro naše další pobyty na Hvaru.
Já mám z letoška jeden zajímavý zážitek. Šli jsme ve Vrbosce podél vodního kanálu (nevím, zda je to potok?), který tekl jasně směrem do moře. Najednou jede od moře protivlna a za ní to najednou teče celé opačně, směrem od moře. Koukáme na to jak blázni a tu jde kolem domorodec, tak jsme se optali. Říkal něco o tom, že toto je po dlouhá staletí jejich jakýsi barometr. Prý když je nestabilní počasí (což bylo), tak v tom kanále stále teče voda tam a zpět. Hm, zvláštní smiling smiley

Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 10. 2010 20:15
to Janka:
kdyby ta fotka zabrala o dva domy blíže tak by tam byl dům ve kterém žije kamarád Nikša



(je vyfocen v sekci víno a vinaři v Chorvatsku),tak příště se ho zeptám jak to vůbec je s tou vodou
já měl starost abych tam do něho nespadnul smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (03. 10. 2010 12:18).
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 10. 2010 09:12
to Rohal:
tak kamarád Nikša tam není, je tam jen "image error" confused smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 10. 2010 11:58
Tak jest, voda frčí chvíli nahoru, pak zas dolu, rozdíl výšky hladiny cca 40cm.

A pro neznalé, jsou to "Hvarské Benátky"




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Zahajskej (03. 10. 2010 12:00).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 10. 2010 16:15
... to je divné ... někteří místní zase tvrdí ... že když od těch sklepů chodí turisti po námořnicku a ze široka ... tak pak prohlašují, že ta voda stála ... ale celý svět se houpal ... drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 10. 2010 18:59).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
05. 10. 2010 09:26
Tak se hlásím, že jsem zpět. Je mi tady strašná zima a nějak mě od příjezdu všechno s...
Cestou zpět jsme se stavili v Zadaru a jsem celkem zklamaná, špína, smrádek.... Na SLO hranicích jsme nakonec tvrdli přes dvě hodiny neb se celníci a policie rozhodli stávkovat. Nejdřív čekání, pak důsledná prohlídka od policie, pak od celníků. A zajímalo je i kulaté razítko v psím pasu.

Vinobraní prostě super thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 10. 2010 00:24
Ahoj, pokusím se po Reřině oprávněné výtce podat malé hlášení z "vinobraní" v ID.
Vyjeli jsme spolu s ženou a po cestě přibírali Evik2. Okamžitě jsem zjistil, že strávený čas (převážně noční hodiny) a vypité víno při chystání muziky do auta byla vyloženě zbytečná investice. Evik nás celou dobu znamenitě bavila, že na nějakou hudbu nebyla chuť. Dvakrát jsem málem od smíchu pustil volant, 1. důvod už tak jasný není, 2. znají zasvěcení a účastníci zájezdu.
Tímhle jsme pluli ze Splitu do Stari Gradu. Trajekt Marco Polo - 1 a 1/2 hodiny plavby.
Po příjezdu na místo proběhlo setkání s dalšími vinobraní chtivými účastníky fora: Rohalem, Ginou s manželem Zdeňkem, Mirusem a posléze i Smejkali se objevil, viz foto ve vlákně Vzkazy z cesty a pobytu... z 19.9.
I seznámení s pláží proběhlo: Ano, ano je to ta pověstná lavička.
Po návštěvě enologa jsme se dověděli tu zdrcující zprávu: hrozny nemají dost cukru, sbírat se zatím nebude!
Tož nám chuděrám nezbylo nic jiného, než opalovačka, plavání a semo tamo nějaký ten výlet, no. Výhled od výjezdu z tunelu na cestě do města Hvaru.
Ve Hvaru pochopitelně u první slastičarne sladoled, to musí bejt.
A nahoru uličkama a dólu uličkama, tím Vás nebudu unavovat, to každý zná, a do přístavu, no mňamka, aspoň pro mě.
Jiný večer s přáteli do Vrbanje na večeři. Fájne a pjekne to bylo.
A jiný večer (nebo spíš nad ránem) romantika u pláže pod Slavinkou, bo baby pařily (překlad: děvčata si užívala společenské zábavy)
I návštěvu jsme tam měli, staral se o hmyz. Ale málo. Děvčata byla v kině (asi nějaké drámo, nebo co)
Ve Vrbosce zaujala nám neznámá, ale o to víc sympatická dopravní značka (tím nechcu říct, že tam není nic k vidění, naopak)
Ve všeobecné spokojenosti utekl týden jak c.p a my se bohužel museli pakovat domů. Ještěže vinohradnickou záležitost zachraňovala za nás později přijedší Lacestera s manželem.
Cesta zpět byla o to horší, co nás provázelo celo dobu. Sláva tekutým stěračům! V Rakousku se ještě přidala místy mlha, no paráda.
Ále co, bylo to FÁJNE A PJEKNE.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luis (08. 10. 2010 16:56).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 10. 2010 08:04
Luisi, super hlášení. Píšu za jedna thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 10. 2010 11:36
Luisi, připojuji se k Michalovi - moc pěkná cestovní zpráva! thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 10. 2010 12:13
Ahojte. Luisi, bezva, bezva, bezva....A Kvetaca na jiném vlákně - super. A ještě by mě zajímalo, když teda Jituška sdělila, že to ještě není ta správná cukrnatost/tuto zprávu jsem měla i v Solaris - díky Bessíkovi/, jestli jste smutně hleděli - co teď, nebo radostně vykřilkli "hurá" - jak žáci ve škole, kterým odpadla hodina matematiky....Jak tak uvažuji, musela to pak vytrhnout Lacestera s Jituškou, a po náročném příjezdu - jak píše Lacestera - jste ji zahrnuli žádostmi o jídlo.....jo, nemá to lehké.....
Ale i já - "vínový slezský plebejec" - inspirována cukernatostí hroznů - jsem se díky vám na fóru - poučila, o co vlastně kráčí, ale nevím tedy, jestli bych opravdu poznala, jestli má víno chuť nasládlou sluníčkem, nebo dosypaným cukříčkem....budu se vzdělávat...už jsem začala teorií....sice prý specificky českomoravskou - ale aspoň něco. Vlastně by mě tedy zajímalo, v čem se liší kategorie vín na Hvaru od našich.

Zdravím - mám druhý den ŘD, takže leháro - R.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 10. 2010 15:59
Nevím, kam by se můj příspěvek víc hodil, už jsme doma z Hvaru víc jak měsíc, tak do "kdo už se vrátil" ne, asi do trajektů, nebo teď už i do "umíme se smát", ale zapustila jsem kořeny na Hvaru tak píšu sem. Letos jsme si vymysleli, že si "zpříjemníme" dlouhou cestu z Plzně na Hvar trajektem už z Rijeky. Vše jsme měli přesně naplánováno, včetně včasného zakoupení lodních lístků už v květnu. Vyjeli jsme brzy ráno v klidu, že máme na cestu do Rijeky celý den, měli jsme být v přístavu v šest večer, trajekt měl odjezd až v osm, takže klídek a pohoda. Jelikož dělám vždy navigátora a cestu máme předem naplánovanou a navíc máme nové auto s navigací, nedělali jsme si žádné starosti. Poprvé jsme ale jeli se známými, kteří nikdy u moře nebyli, tak jsme hrdě hlásili, že cestu máme zmáknutou a ať jedou za námi. Bohužel, můj muž - řidič spoléhá na moje instrukce a sám nesleduje kam jedeme. Letos jsme jeli poprvé přes Salzburg a pak na Ljubljanu, jinak jezdíme na Zagreb. Byla jsem si jistá, tak jsme ani nezapínali navigaci a když jsme byli na Slovinské dálnici, přestali jsme i sledovat auto s našimi známými (měli jsme vysílačky, kdyby něco:smiling smiley). Odpoledne mi přemohla únava, dřímla jsem si asi na půl hodinky a po probrání jsem se nestačila divit. Na mojí otázku "kde jsme a kde je Venca?" jsem dostala odpověď - NEVIM, jedu pořád a oni se někde asi ztratili confused smiley. Oni se ale neztratili, jeli správně na Rijeku a my frčeli z Ljubljany po dálnici na Zagreb. Prý tak jezdíme vždyckymoody smiley! No zkrátím to, vysílačky na takovou dálku neměly signál, my najeli spoustu km navíc, provolali mobilem spoustu mezinárodních hovorů, nakonec jsme se sešli na hranicích Chorvatska, chlapi naštvaní, že jsem usnula a můžu za to já, že nestihneme trajekt. Do přístavu jsme dorazili těsně před šestou, snažila jsem se všechny přítomné uklidnit, že do odjezdu jsou dvě hodiny a ať se postaví s autama do fronty. Museli jsme si nechat ještě v Jadroliniích potvrdit lístky, tak jsme tam my ženský běžely - no hrůza, fronta asi 60 lidí před námi. Trvalo to půl hodiny, když jsme vylezly do přístavu, tak chlapi už byli s autama nalodění i bez lístků, museli dát řidičáky a vítězoslavně hlásili, že jsme to stihli. Měli jsme sebou dva psy (tedy jeden a kousek - ovčáka a jorkšíra), ty naštěstí stihli vzít z auta a i "nějakou tašku", kterou jsme měli připravenou na noc v trajektu. Můj muž držel navíc v ruce pikslu s "napečenýma řízkama" prý má děsný hlad. Z tašky na trajekt se vyklubala taška na pláž s plavkama a ručníkem a piksla obsahovala nakrájenou zeleninu k těm řízkům, vše ostatní zůstalo v autě. Byli jsme na palubě v kraťasech a tričku, hladoví bez pití a jídla, naštěstí ti pejskové nezůstali zavření někde v podpalubí. Cesta přes noc hrozná (byla nám zima, zahřívali jsme se běháním po schodech v trajektu), než jsme se rozkoukali, byly všechny místa uvnitř v teple obsazené a se psy jsme do restaurace nemohli. Dnes už se tomu jen smějeme, dojeli jsme živí, i když jsme chvílema chtěli z tý paluby skočit.
A třítýdenní dovolená na Hvaru byla SUPER thumbs up.
Ale trajektem už NIKDY !!!
Časem snad dodám i fotky trajektu Marco Polo, kterým jsme jeli a našich pejsánků na něm, zatím nestíhám.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 10. 2010 16:06
Waja, tomu se říká adrenalin, ale nechtěl bych být ve Tvé kůži.thumbs up

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 10. 2010 18:06
... Luisi ... " chvalim vas před nastoupenu jednotku ... s rozvinutú bojovú zas ta vu ... súdruh čatár ... " drinking smiley
... a teď už můžeme veřejnosti sdělit, že všichni věděli týden před odjezdem na Hvar ... že sa hrozno trhat nebude ... až v říjnu a pozdní sběry v listopadu ... přece jsi taky dostal SMSku ... nééé ? smoking smiley
... Waja ... konec dobrý ... všechno dobré ... a nezapomeň " vždy se musí najít viník " grinning smiley jedinou vyjímkou je ... ekonomika ČR 20 let po " revoluci "...
... a propo ... 1) co by se stalo, kdyby jste s kamoškou nestihli trajekt ? ... 2) kdo v ten moment držel prachy ... ? grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 10. 2010 21:10).
Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 10. 2010 18:36
Waja, no parádní začátek.Myslím si, že když jste ve zdraví přečkali budete stále vzpomínat.Možná více jak na kteroukoli jinou dovolenou.No a známí měli mimo mořskou premieru ještě bonus navíc.
Takový běh po trajektu není dnes a denně.Přesně podle hesla když se daří tak se daří.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 10. 2010 11:23
Bessy, v naší rodině se viník nikdy nehledá, ten je už po mnoho let pevně stanovený, za vše co je špatně, může přece máma a to co vyjde OK je pokaždé nějakým záhadným způsobem zásluha našeho tatínka ? !!!


a odpověď na otázku č. 1)
Vůbec nechápu organizaci Jadrolinií, když pustili (oni je tam přímo nahnali !) na palubu naše chlapy s autama bez předložených a potvrzených lodních lístků, sice si vzali do zástavy řidičáky, ale nevím co by se dělo, kdyby jsme ty lístky pak neměli. Naše auta visela na zvedací plošině a pod nimi byla naskládaná další vozidla. Asi by nás čekala ve Stari Gradu chorvatská policie??? Do skutečného odjezdu trajektu jsme měli čas dvě hodiny, takže stihnout jsme to museli.
a č. 2)
Prachy jsme v ten moment držely naštěstí my, ženský!!! No, eura na zaplacení pobytu byly pečlivě zamčený v přihrádce auta, doklady, pasy a foťák mám v malé příruční kabele, kterou vždy držím pevně v rukou a NIKDY jí při cestě neopouštím. Kreditku k účtu máme naštěstí každý svou, ale měla jsem v tý kabele i manželův mobil, takže byla docela sranda se vůbec najít, protože každý z chlapů byl naloděn do úplně jiného patra v trajektu a v tom mumraji lidí v přístavu jsme my ženské zpočátku vůbec netušily o co jde.


Začátek naší dovolené byl opravdu ten nejhorší, co jsme kdy zažili, navíc jsem měla zdravotní problémy, o kterých jsem již psala ve vláknu předstartovní zádrhele. Nejhůře jsme ale nesli to, že toto vše se dělo za účasti našich kamarádů, kterým jsme celá léta, co k moři jezdíme vyprávěli, jak je Jadran úžasný a ujišťovali jsme je, že s námi cestu určitě v pohodě zvládnou. Moře, sluníčko a hvarská atmosféra je přesvědčila natolik, že plánují jet s námi i příští rok. Podotýkám, že ta plavba trajektem byl jen pokus o změnu cesty a zpátky domů jsme jeli úplně v pohodě osvědčenou trasou po dálnici, se zastávkou a přenocováním u Plitvic.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil waja (12. 10. 2010 08:17).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
11. 10. 2010 19:38
... Waja ... no ... zkusili jste to a je to cena za " poznání ..." ale jak píše Vranka a myslí si jistě spousta dalších ... až si na Vánoce ťuknete ... červeným z Hvaru, tak se tomu budete smát, ačkoliv Vám před pár dny do smíchu nebylo ...
... nemůžu se ubránit tomu ... že výše, Tebou uvedené by bylo dobrým základem na scénář filmu pro dospělé ...
" ... Jak vytrhnout tatínkovi stoličku ... " smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 10. 2010 14:50
Přikládám několik fotek z té zážitkové cesty na Hvar:
(ta taška vedle pejsáčů je s jejich žrádlem a vodou)





Tady je fotodokumentace celé naší plavby trajekt
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
21. 10. 2010 13:22
No, tak už se nám to blíží. Zítra ráno přezuju na zimní a jedu k moři.... eye popping smiley Předpověď není tak hrozná, tak se necháme překvapit. Jen nevím, jestli se vůbec vejdeme do auta, těch věcí je nějak moc. Brusle ani kožichy teda nebereme, ale neopren, vylepšené vybavení na rybo-lov grinning smiley, dvě bedny s práznými lahvemi od vína, tři květináče se vzrostlými keříky plus to, co obvykle. Jsem zvědavej, jestli v ID vůbec někdo bude nebo budeme sami. No, ale už se moc těšíme, hlavně to bude úplně něco jiného než před tím. Tentokrát jedeme až do Drveniku, tak okusím i tu pověstnou cestu přes ostrov. Taky nevím, jestli jet po dálnici nebo po staré, ale to se asi rozhodnu až podle nálady.
Re: kdo se chystá na HVAR???
21. 10. 2010 15:40
Takže Michale šťastnou cestu a hezky si to všichni užijte.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
21. 10. 2010 20:34
Michalehk ... thumbs up šťastnou cestu, příjemný pobyt a dobrý návrat ... a foť chlape ... grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
21. 10. 2010 23:38
Michale a nech tam něco na semeno na příští rok !!! Víš o čem je řeč !!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2010 06:58
Michal ví ale já né. thumbs up smiley
kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2010 08:50
[img140.imageshack.us]:
Karlíku, tož totok !!!! Matky nechat, táty po oplodnění nabodnout !!!!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 141
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.