Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 03. 2011 21:13
tak to se Bessíku potkáme...aspoň pár dní !!! Já mám 19 odjezd !!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 03. 2011 23:51
Pokud se někdo chystáte do Zavaly nebo Ivan Dolace (mimochodem nádherná místa Zavala ), může se Vám hodit detailní mapka V tématu Fotografie a mapky. Ofotil jsem to kdysi z informační tabule na parkovišti ve Stari Gradu.
Re: kdo se chystá na HVAR???
12. 03. 2011 22:15
Ahoj Hvaráci,
Kdo jedete letos na posledních 14 dní v červnu? Vyrážíme 18.6. někdy po ránu z Plzně. Plánujeme cestou zastávku v Trogiru, jen tak na okouknutí podvečerního města, pak přesun do Splitu (chtěl bych tam být kolem 9. večer), zaparkovat ve frontě na trajekt, procházka večerním městem (nábřeží, Diokleciánův palác, ....) vloni jsme tam v tomhle termínu zažili super atmosféru, všude se hrálo, zpívalo, všichni na ulicích, .... Po půlnoci k autu, trochu si schrupnout a počkat si na ranní trajekt (jede v 5 hod.). V 7 hodin jsme ve Stari Gradu a vzhůru na Pitve. Už se těším na tu parádu až projedu tunelem. Budem opět v Jagodné, ale Ivan Dolac si nenecháme ujít. Pozdravit Jitku a pár známých. Tak možná s některými NA SHLE v ID ve Špilje.
Franta PM
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
13. 03. 2011 10:46
... Franto ... sleduj výjezdní kalendář, aby jsi věděl kdo v té době pojede ... a piš ... yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2011 10:45
Ahoj Franto,
jedu s rodinou do ID 23.6. - 6.7. Měli jsme jet takto i loni, ale bohužel nám to nevyšlo.
O to víc se těšíme letos. Doufám, že se uvidíme a dáme nějaké pivko, nebo vínečko.drinking smiley
Měj se ahoj Jarda.
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2011 16:32
Franto PM + jared ...zapište se do výjezdního kalendáře !!!! Pak zjistíte, že nás tam bude haffo a jedna baňka ( NEBO PETKA) nestačí !!!!!!
( 4-19.7)
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2011 16:43
Pěkný den, koukala jsem na video od Rero na předešlé stránce a to je opravdu "celá" cesta z Jelsy do Sučuraje? Pakliže ano, tak to nevypadá zas až tak hrozně...kolem silnice stále zeleň..srázy nejsou vidět:-) jinak dobrý nápad instalace kamery ( se svou bych to asi neudělala,ale...:-)
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2011 16:54
Lukrezie - je to jen část "té" lepší cesty do Sučuraje. V opačném směru si musíš lupnout štamprlu,(jako spolujezdec ), tam semo tamo ty srázy uvidíš a na své straně !!!!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2011 17:45
Mildousi, já furt rozmýšlím, kterou stranou se do ID vydat...o únavu se nebojím, pač si kvůli dětem cestu rozdělujeme a budeme spát "mezi tunely", ale rozdil cen za trajekt je podstatny (pár stovek bych neresila, ale pakliže počítám dobře, tak už je rozdíl v tisících:-( zase tady někdo poznamenával, že se více ojede auto....ale ty jako zkušený dolačák...co myslíš?díky Lu
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2011 19:40
Lukrezie, já to řešil kompromisem! Tam jsem jel poprvé trajektem ze Splitu ( z domu na molo 1000 km) a zpět potom odpočatý, vyspaný a zvědavý na cestu do Sučuraje a hlavně přírodní scenérie jsem to zkusil po té "lepší" straně vozovky. (po pravé straně většinou skály či břeh.) No a když jsem to omrkl, tak jsem už jel i opačně a né jednou.
Podívej, není to žádný horor pro odpočatého a rozumného řidiče. Dojeli ostatní, dojedete určitě i Vy. Ale hoďka a půl je na tuto cestu až do Ivan Dolce málo, spíše přes dvě - pro nováčka. Tož tak !!!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2011 19:47
Milá Lukrezie, byli jsme už autem v ID 5x a letos jedeme po šesté, takže asi mohu radit. První rok jsme jeli obě cesty Split-Stari Grad a zpět. Hodně jsme se vyptávali na cestu ze Sućuraje, hodně četli tady na fóru a informace byly rozporuplné. Padla slova jako tankodrom, hrůza, děs, jindy zase pravý opak, takže jsme se rozhodli při druhém pobytu v ID vzít to domů, tedy odpočatí a v horším úseku cesty "při skále, ne nad roklí" na Sućuraj a bylo to v pohodě. Manžel kroutil nevěřícně hlavou, nad těmi zbytečně děsivými popisy cesty. Mnohem více nás první rok zaskočila cesta Jelsa - Pitve - Ivan Dolac, na to dodnes vzpomínáme s úsměvem, jak padala v autě i ostřejší slova na mou hlavu, protože já ID vymyslela. Dnes už to zvládáme v pohodě a moc se na to těšíme. Navíc cesta ze Sučuraje byla vloni hodně vyspravená a osázena patníky s odrazkami, což zejména uvítají ti, co jedou za tmy.
Takže když to shrnu, je to v pohodě, ale je třeba jet opatrně. První úsek cesty je téměř rovný a vede jakoby po náhorní planině, zatáčky a srázy začínají za vesnicí Poljica, cesta je ale dostatečně široká, mnohdy spolujezdec vidí, že se blíží z protisměru auto, takže se vyplatí, tam kde to jde, chvíli počkat, až auto projede, zejména např. menší náklaďáky, popelářský vůz či hasiči.
Co se týče rozdílu v ceně, je třeba ještě připočíst náklady na cestu Split - Drvenik a cestu ostrovem. Jednou jsme to počítali a došli jsme k rozdílu cca 700,- Kč.
Jinak to stejné platí pro cestu Jelsa - Pitve, kde je to místy široké pro 1 auto. Když uvidíte jet shora od tunelu víc aut za sebou, je třeba počkat, až projede poslední, protože pak je zase na chvíli tunel puštěn opačným směrem a shora nic nejede. Určitě se na netu podívej na nějakou mapu Hvaru, ať si uděláš o cestě představu a určitě si kupte skvělou mapu Hvaru - taková modrá, všude na Hvaru je k dostání, my jsme ji koupili u Jitky v ID. Tak doufám, že jsem vám trošku pomohla v rozhodování. Možná to chce vyzkoušet napoprvé oba způsoby. Sretan put, Jana
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2011 20:23
Souhlas se vším co píše Janka i Mildous. Loni v říjnu jsme poprvé zkusili cestu ze Sučuraje a už asi nikdy jindy to nepojedeme jinak, ta cesta mi přijde taková zajímavější, pěkně se pokochat cestou po magistrále a pak cestou po Hvaru. Taky jsme měli po přečtení některých příspěvku obavy, ale ta cesta je fakt v pohodě. Hlavně odpadá pro mě nudná a nekonečná cesta na trajektu ze Splitu, šetkrát tam a zpět mi to bohatě stačilo. Ježdění po ostrově má svoje specifika a celý rok se na to těším jak malej. Už i žena zvládá jezdit sama s dětmi, tak je na sebe náležitě hrdá thumbs up Tady je malá ochutnávka z cesty přes Pitve do ID


Re: kdo se chystá na HVAR???
16. 03. 2011 20:56
Díky, díky všem. Super poznatky, které se čtou jedním dechem:-)
Velice mě toto forum nadchlo a poctivě zde pročítám různá fora, takže má prostě člověk o čem přemýšlet a těšit se,mno:-)
Tímto také veliké DÍKY adminovi, který se o stránky stará!
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 03. 2011 09:54
já to tvrdím od začátku
jedině Sučuraj - ID a zpět ID - Sučuraj
pomalu a kochat se
jednou jsem to zvládnul za 55 minut ID - Sučuraj kdy jsem pospíchal na trajekt
ale to jsem vezl sestru jedné zde známé osobnosti která prosazuje zase jedině trajekt Stari Grad - Split
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 03. 2011 10:30
michalhk
Super video.thumbs up Připomnělo mi, jak jsem tudy před dvěma roky mnohokrát projížděl.
Chtělo by to ještě aspoň fragmenty cesty ze Sučuraje, nemáte to někdo natočené?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radim (17. 03. 2011 10:31).
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 03. 2011 15:56
Ja osobne doporučuji pro ty, kteri cestu neznaji prijezd ze Splitu, ten dojezd je po dlouhe ceste narocny. Pro odjezd uz neni problem, jste odpocati.
Toto jsou mnoholete zkusenosti s hosty, kteri to jedou poprve a v 90% jsou negativni. A je to jen kvuli unave.
pozdrav vsem Jitka
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 03. 2011 16:00
jak sledujem tuto temu, tak mam celkom jasno kam zavitam buduci rok smiling smiley na hvare som uz sice bol ale je tam fakt krasne a chcem vyskusat ID, a chyba mi ta levandulova vona vsade kam sa clovek pohne. popravde odtial som mal najhorsi navrat do velkomesta.
da sa tam stretnut aj vyslovene kludna hladina v nejakej zatoke napriklad skoro rano alebo kusok pred zapadom slnka v nejakej zatoke? vysvetlim, som modelar nosievam so sebou lodku na dialkove, patri to k mojmu relaxu pri vode.
co sa tyka dopravy tam sme isli autobusom do makarskejkde sme sa aj s batozinou nalodili na vyletnu lod Amichi, mozno poznate a vylodili sa priamo v Jelse, krasne spestrenie cesty, naspat sme sli busom na sucuraj a trajektom, a dalej to uz poznates cesty jelsa sucuraj si pamatam vyhoretre plane a liter rakije co sme stiahli traja, ale po 10dnovom treningu na jelse sme sa ani neopili smiling smiley ps aj cesta busom ma svoje caro pokial ide partia



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mihal306 (17. 03. 2011 16:04).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 03. 2011 16:24
Ahojte. Mihal306...nejklidnější a nejteplejší moře, a pro mě osobně nejpříjemnější - je pobřeží Hvaru směrem k pevnině, tj. kousek dál od Sučuraje až po Basinu - např. Pokrivenik, M.a V.Stiniva, Mudri Dolac atd. A pak taky Pakleni otoci. Tam si fakt lebedím. Zdraví R.
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 03. 2011 20:44
A prečo čakať až na budúci rok? Veď to môžeš stihnúť aj tento. Ja som tiež modelár a v ID som mal ero na polietanie, ale uvažujem nad hydroplánom aby aj plávalo a aj lietalo. Kľudnú hladinu si nájdeš. A väčšinou z rána je hladina rovná ako zrkadlo. Takže pohodička. Len upozorňujem, že ak máš poctivú RC loď tak ju k moru zoberieš len raz lebo more je slané a garantujem, že ju to poznačí. Ale určite treba lodičku zobrať. Takže ak to stihneš nájdeš ma aj s Mamavrom tiež modelárom v ID od 22.7 - 8.8. Ostatných pozdravujem čo idú v skoršom termíne. Už sa neviem dočkať. Marcel
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 03. 2011 22:23
az buduci rok preto, lebo tento rok uz idem na pag, no ero by som tiez mohol vziat ale to uz zabera dost miesta.
no a priprava na moze v podobe utesnenia HW kvalitnych zlatych konektorova dej sa vola bozia smiling smiley chladic je hlinikovy mozno ten to asi odnesie najviac, a mosazne lozisko neviem.. uvidim, mam kvalitne mazanie.
tak nech to lieta smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 03. 2011 08:26


Ten Marcel fakt nekecá, ráno ideální pro veškeré koníčky.... vlny ještě spinkají !!
Marceli zdravím celou Tvou rodinku !!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 03. 2011 08:34
Rero napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahojte. Mihal306...nejklidnější a nejteplejší
> moře, a pro mě osobně nejpříjemnější - je pobřeží
> Hvaru směrem k pevnině, tj. kousek dál od Sučuraje
> až po Basinu - např. Pokrivenik, M.a V.Stiniva,
> Mudri Dolac atd.

Zdarec, já " starý Hvarák" a na výše uvedených místech jsem ještě nebyl.( je to ostuda) Možná by mně a nejen mně inspirovaly příspěvky směřované k těmto místům - fotečky, příjezd (odkud ) , popis místa atd. ..však víte, co nás zajímá .. restaurace, bufety,prodejny potravin,ovoce...
Myslím na jednodenní výlety z jižní strany na severní !!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 03. 2011 17:03
... hoši .... na co modely ? yawning smiley
... vemte pro zábavu tohle a ještě ho můžete pronajmout hasičům ... takový kousek ještě chorvatští vatrogasci neviděli ...






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (18. 03. 2011 17:31).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 03. 2011 17:26
Mě by zase zajímalo, jestli je to jen můj dojem, že severní strana Hvaru je co se týče čistoty moře a pláží hodně daleko za tou naší milovanou jižní stranou. Když tak šmajdáme z Jelsy do Vrbosky a Starim Gradem tak se to vůbec nedá porovnat. Přidejte někdo zkušenosti.

Jojo, na Hvaru je fakt krásně.....smiling smiley

avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 03. 2011 17:30
bessy az raz budem bohaty, budem si vozit toto tongue sticking out smiley


a bay soms a drzal temy tak aj na hvar grinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 03. 2011 19:27
MichaleHK, ona ta čistota vody v uzavřenějších mistech (zátoky, zálivy, kanály mezi ostrovy nebo ostrovem a pevninou) je vždy jiná, je to dané mícháním vody při přílivu a odlivu. V těchto místech se voda nestihne vyměnit a proto není tak čistá. V kanálech bývá proudění jako třeba v řekách, ale nestačí to.
Mildousi, spoustu se dovíš z popisů admina Michala "o patro výše". Popisuje tato místa i včetně přístupů, tj.kde a odkud odbočit, zda je restaurace a pokud jo, tak ji určitě i zkusil. Nemluvím o spoustě fotek.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 03. 2011 20:21
... Michalhk ... já byl v Ivan Dolacu, ve Hvaru, Starim Gradu, Jelse, na Lucisti, ve Svete Nedjelji ... v Ivan Dolacu a na Lucisti se mi zdálo, že jsem viděl nejhlouběji ... to je ovšem subjektivní ( tak se mi to zdálo ) asi záleží na počasí v té chvíli, vlnách, teplotě vody, proudech ...
ale další postřeh ... málo lasturek a ryb v Ivan Dolacu, na druhou stranu Jitka II říkala a asi to stále platí ... že ve Vrbosce je jich mnohem víc
... jestli tam mají víc zdrojů pro život ? To by však znamenalo i více odpadu ve vodě ? Čili je tam voda méně čistější ? ...
... to je těžko říct, Jadran obecně, snad krom vyjímek ( o nichž Chorvaté dobře vědí ) považuji za jedno z nejčistších moří ...
tedy alespoň v Evropě
[img5chybny-odkaz-rajced0503]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
18. 03. 2011 20:54
Podle mého není zásadní rozdíl mezi čistotou vody na jižním a severním pobřeží Hvaru. To na Brači je ten rozdíl opravdu znát. Zase ale nejvíce toho bylo k vidění na severním pobřeží Brače okolo Splitské. Živé skoro půlmetrové mušle kyjovky byly opravdu zážitkem.

Michal
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 03. 2011 10:52
... pár fotek z Hvarských výšin ...


... a trajekt Stari Grad ... Split ... smiling smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (19. 03. 2011 11:36).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
19. 03. 2011 19:54
mihal306
Vloni jsem zažíval na Pagu (v Pažském zálivu - to je takový větší rybník yawning smiley) skoro celý týden takové moře:


ovšem, nesmí přijít bura.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radim (19. 03. 2011 19:55).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 213
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.