Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2010 09:04
No asi to, že má ve vodě nechat nějakou havěť, aby se to mohlo množit a Mildous příští rok ulovit a sež...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2010 09:52
Už na konci září v moři nic nebyloangry smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2010 11:01
Proto jezdím začátkem července.....a vždy se něco najde !!!

[img705.imageshack.us]

...to byl mořský úhoř, nebo muréna ??? Ani nevím !!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
22. 10. 2010 13:31
Ahojda bando, díky moc za přání. Fotit budu a na semeno taky dojde grinning smiley. Dnes už toho mám po krk, žena je ještě v práci tak poslední přípravy jsou na mě. Děti ráno do školky a školy, pak teda ty gumy na autě, pak peníze, pak malá ze školky, mezitím ještě jídlo na cestu, ještě si nechat udělat hlavu u kadeř., pak vymyslet, jestli se mi ještě vejde do auta králík (zmrzlý) k tomu ještě dvě krabice vánočních ozdob jako prezent....Já už chci jet, ať už je půl čtvrté!!!!! smiling bouncing smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
25. 10. 2010 10:55
pozdrav vsem ze st.gradu...hvar hlasi vcera i dnes polojasno,teploty do 22 st.,koupat a potapet se da,s neoprenem je to ale o neco lepsi :-) v celem id jsou pouze dve auta turistusmiling bouncing smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 10. 2010 09:33
Michale, nebojíš se tam???
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 10. 2010 10:04
ahoj,ani se moc nebojime,protoze mame pravidelny prisun crna vina,tak si to ani neuvedomujeme:-) dnes jsme meli brat olivy,ale prave zacalo prset,tak sedime v Kerumu na terase a popijime Travarici,nikam nespechame a pockame,az prset prestane...Nema problemasmoking smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 10. 2010 10:17
jak vidím, tož hned tak srat nepřestaneeye popping smiley


[oiswww.eumetsat.org]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
26. 10. 2010 10:29
prave prestalothumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
28. 10. 2010 21:56
... noční pozdrav na Hvar ... a Jadran vůbec...
... Jitko, jak jste dojeli na ostrov ...? ... máš nějaké zprávy o Michalovi.hk ... ?... nevyměnily se role, ... ? ...slyšel jsem o nějaké velké krakatici ... ale možná to ani nebylo u Vás ... yawning smiley


Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 10. 2010 21:10
Petre, jeste stale Brno :-))) s Michalem se minem ten odjizdi v sobotu a ja zase opacny smer v nedeli :-))), moc se me nechce....
Re: kdo se chystá na HVAR???
29. 10. 2010 21:45
Jitko, hlavně v pořádku dojeďte !!! A nezapomeň, v lednu bude na Valachách 80 cm sněhu !!!! A v dubnu.....jedeme na Ostravsko, jedeme do Zimbabwe.drinking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
30. 10. 2010 13:59
Ježíš Jituš, já bych jel dolů hned....
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
31. 10. 2010 06:53
ahojda,hlasim stastny navrat do Hradce,dojeli jsme o pul jedne.ted jeste vylozit naklad a pak budu referovat...zatim se mejte
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
31. 10. 2010 19:51
... ahoj Michale ... vítej ve vnitrozemí ... smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 11. 2010 11:05
Z protipožární cesty Sv. Nedjelja - Dubovica udělají silnici s asfaltem o šířce 7,5 m. :-(

[www.slobodnadalmacija.hr]

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 11. 2010 11:19
......a inspektorská zahrádka je v pr...i. Potěš kecky, jak se tam nahrnou karavany, autobusy atd.,bude po klidu a "rodinné" pohodičce. No uvidíme příští rok !!! Jitko, nechceš koupit nějaký jiný ostrov ???
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 11. 2010 11:28
Běhá mi mráz po zádech z té představy. Uvidíme, jestli to bude mít tak veliký dopad, jak to zatím vypadá. Nějak na tom Hvaru ty pomazané hlavy nechápou, co tam zatím mají za poměrně nedotčenou nádheru, hlavně teda na "naší" jižní straně...
Možná by bylo dobré, kdyby Jituš napsala, abysme znali taky názor někoho, kdo to s tím naším ostrovem myslí dobře



Upraveno 2krát. Naposledy upravil michalhk (01. 11. 2010 11:31).
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 11. 2010 11:53
Michale, kdepak jsou fotečky s úlovky ??? Nechal jsi něco na příští rok ???
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 11. 2010 12:08
Milane, vydrž, včera jsem už na to neměl, depka z návratu dosedla v plné síle, takže po lahvince plavacu se šlo spát. Ale neboj, něco tam určitě zůstalo a o zbytku napíšu večer. Spousta nových zážitků a zkušeností...smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 11. 2010 21:23
Takže…. Roletka byla zatažena a můžeme vyrazit poznávat podzimní krásy našeho milovaného Hvaru.Odjezd z Hradce 22.10. kolem čtvrté odpoledne, cesta probíhala perfektně, jen na dálnici v HR dost dlouho mlha jako sviňa. Před Sv. Rokem bylo -2, za ním už +10. Příjezd do Drveniku kolem šesté, čekání na trajekt zpříjemnila první chorvatská kávička, teplota byla ještě kolem 8 st. a foukal vítr.

Cesta přes ostrov pro nás byla premiéra, obavy byly, ale bylo to v naprosté pohodě a pravá kolo bylo ve vzduchu myslím jen jednou a Jana si ničeho snad ani nevšimla thumbs up smiley Malá začala naříkat až u Humacu, ale zvládla to nakonec v pohodě. Příjezd do ID kolem desáté. Jen jsme otevřeli dveře auta, tak nás ovanula nezaměnitelná vůně borovic, levandule, moře a sluníčka, prostě klasika ID... Klíče od apartmánu byly na dohodnutém místě a na stole v kuchyni na nás čekalo překvapení v podobě bedny červeného a lahvinky prošku. Po malém obědě jsme už pádili na pláž smýt ze sebe únavu z cesty. Bylo nádherně....

Večer nás čekala procházka po ID a pátrání po dalších turistech. Nakonec nás v ID byly celkem čtyři auta z ČR, zbytek domácí a dělníci na apartmánech. Všude klid, pusto, pohoda...První den na pláži byl po pár minutách korunován tradičním úlovkem. Hledaly se ale hrozně špatně, skály pod vodou jsou oproti sezoně porostlé, tak je velký problém něco najít, nakonec byly dvě velké při potápění.

Od neděle bylo většinou polojasno, takže občas pláž a jindy nějaký výlet. Když jsem se chtěl potápět déle, tak radši neoprén a pak bylo zase teplíčko. V neděli jsme měli v Jelse poslední zmrzlinu, od pondělí ji už nikde neměli. "Naše" slastičarna RIVA v Jelse v pondělí zavřela a majitelé odjížděli do sezony domů.Jindy jsme zase vyrazili do starého ID a prolézali bludiště uliček a hledali, co si teda jako třeba někdy (ne)koupíme...spinning smiley sticking its tongue outTeplíčko ale pořád bylo...


Další den výlet do Stari Gradu. Téměř všechny slastičarny zavřené nebo se na to chystající. Zážitek byla návšteva paláce Tvrdalj básníka Petra Hektoroviče a hezké popovídání s pánem, co se tam stará o zahradu. Poprvé jsme ochutnali ovoce kaki, které tam rostlo.

Pak si občas taky popršelo, takže místo pláže se jelo třeba přes Lučišče do Kerumu v přístavišti, nakoupili jsme dobroty a pak na terase čekali až pršet přestane...

Vinice v kopcích byly krásně zbarvené a došlo i na piknik na pláži....

Od čtvrtka bylo už zase po celé dny sluníčko....Takže jsme zkoušeli i lov na tenisák....

No a aby jsme se jen nepovalovali, tak jsme přiložili i ruku k dílu....

Bohužel ale nastala sobota a to znamenalo návrat domů....

No, v říjnu jsme to zkusili hlavně proto, abychom zjistili, jestli je pravda co si už dávno myslíme, že Hvar je krásný za každého ročního období a za každého počasí. ANO JE !!! Turistů je naprosté minimum, teploty byly stále kolem 20 st. přes den a večer jednou 13 a jinak 15. Paní domácí nám připravila teplé deky, takže to bylo v pohodě.S domácími jsme na sebe měli spoustu času, krásně jsme si popovídali při několika společných večeřích u dobrého jídla a vynikajícího červeného (takový brudet z námi doveženého králíka a stejky z tuňáka smileys with beer mňam), poznali jsme k braní vína i braní oliv a výrobu oleje (dodám později), prostě to nemělo chybu vůbec v ničem.
P.S. pro přítomné lovce (byl malej, příště přivede mámu i s tátou smiling bouncing smiley)




Upraveno 3krát. Naposledy upravil michalhk (01. 11. 2010 23:42).
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 11. 2010 22:47
Michale, není co dodat !!thumbs upthumbs upthumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 11. 2010 23:24
Přece jen bych něco dodala - jsi sadista, Michale tongue sticking out smiley thumbs up smiley
Na jedné fotce vidím růžový domeček u Melánie,kde jsme jednou bydleli, na jiné "naši" pláž, pak kouzelné Lučišče - polykám tady naprázdno...smiling smiley
Krásná reportáž, díky za ni - myslím, že během zimy si ji ještě mnohokrát prohlídnu yawning smiley thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 11. 2010 05:46
Michalhk je to dokonalé !!!!!!!!
Musel jsi moc přemlouvat rodinku aby jela v netradičním termínu?
Tak takový ID se líbí i mě.Dík
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 11. 2010 08:00
vranko, rodinku jsem přemlouvat teda vůbec nemusel, jsou stejně "nakaženi" jako já a snad to děckám dlouho vydrží.Termín jsme si taky vybírat nemohli, dalo se jet pouze takhle. Nejdříve jsme si říkali, že pojedeme jen když bude kolem 20 st., pak jsme to snižovali na 18 st. a čím víc se blížil datum odjezdu a předpovědi se měnily každý půlden, tak jsme rezolutně prohlásili, že jedeme za každého počasí. Dokonce jsme tam potkali paní z ČR, která tam s rodinou jezdí pravidelně v tomhle termínu a ti dokonce přijeli až ve středu a vraceli se taky v sobotu...Od příštího roku už nám to asi nevyjde jet v létě i na podzim, tak stále zvažujeme, kdy to bude nejlepší a vypadá to (jen abych něco nezakřiknul), že to bude opět dovolenkově-pracovně-ozdravně-degustačně-gurmánský pobyt v září při vinobraní.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 11. 2010 08:15
Bedna je plná, tak kam s ní....? .............Třeba sem (že by se majitel fakt jmenoval Vánocesmiling smiley)........To je doba, tatíííí

Nejdříve musíme maslinky pořádně omýt........................A už to jede....................................CMU - Centrální mozek uljary

Tady už máme výsledek našeho snažení.........A něco pro ty, co mají doma maslinku

Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 11. 2010 09:24
Michalhk,super thumbs up
bude se na co dívat v zimě a těšít se na letní sezónu
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 11. 2010 10:30
... Michalehk ...thumbs up

... no ... než jsi opustil území CZ ... zastavil ses v Brně v IKEI ...
a že vím, co sis dal ... ? ... masové kuličky se sladkou omáčkou ... a neke, že ne ...yawning smiley
... jak jsem pak začal číst text Tvého příspěvku s těma teplotama a jak se rozbalil první řádek fotek ... tak jsem si říkal, " a kurňa, tady někdo kecal, že jede na Hvar ... na Špicberky nakonec jede ten Michal od Hradce ... "
... zpráva s dokumentací super, archivuji a předávám migračnímu oddělení Ministerstva zahraničí ... grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 11. 2010 11:15
Bessy, vyjímečně ses netrefil tongue sticking out smiley Kuličky v plánu byly, ale poslední dobou mi nějak přestaly chutnat, tak ač v IKEA, tlačil jsem do sebe smažák s bramborem. No a to moře bylo fakt studený, podívej, dyk mám rukavice smiling bouncing smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
02. 11. 2010 13:46
... no ... pic kozu do vazu ... yawning smiley to by mě ve snu nenapadlo ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 176
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.