Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR???

Autor pavel626 
Re: kdo se chystá na HVAR???
01. 08. 2010 16:29
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
03. 08. 2010 16:43
... tak jsem Vás na tomto vláknu od 05.07.2010 napínal ... jestli se jim ta loď podaří dostat na vodu ...? ... tady je rozhřešení ... yawning smiley


avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
04. 08. 2010 18:55
... kdo je na Hvaru ... pro toho už je takřka samozřejmé, že si zajede na skok na Luciste ... smiling smiley


avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
05. 08. 2010 17:25
... na Jadranu ... na palubě Jadranu ... smiling smiley zase za rok ... ? yawning smiley


Re: kdo se chystá na HVAR???
05. 08. 2010 22:24
Péťo nešlo by to spustit pozpátku ???? Změníš jen datum a já se klidně přidám, ubytko mám již na příští rok zabukované!!!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2010 09:19
Ahoj tak včera manžel přišel s tím, že by jsme příští týden místo na makarskou mohli vyrazit na Hvar, ale nemám žádné zkušenosti jak je to na Hvaru s ubytováním na blind. Poradíte? Nebo máte nějaký kontakt na ubytování? A prosím nevím ani jak je to s trajektem co se týká ostrovů tak jsem úplný nováček, díky moc za všechny informace.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2010 10:10
to Market. Ak by vám vyhovoval Ivan Dolac tak napíš mail Jitke, pošlem ti ho v SZ. Verím, že niečo nájde. Trajektom šiel každý raz prvý raz. Info na stránke chorvatsko.cz v lodná doprava, cestovný poriadok, ceny. Buď z Drvenika alebo zo Splitu. Plus nájdi si alebo pošli mail adresu a pošlem ti mapu Hvaru. Papierovú si kúpite na ostrove. Určite ma niekto ďalší ešte doplní.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (06. 08. 2010 10:11).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2010 10:12
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (06. 08. 2010 13:06).
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2010 11:45
to Market - další tip - ve městě Hvaru se Vás určitě ujmou domácí, kteří tam postávají, nebo sedí na stoličkách u cesty a nabízí ubytko !! Nemusíš brát hned to první, prohlídni si ostatní, poptej se na cenu a vrať se k tomu, co Ti vyhovuje najvíce !!! Tož tak.
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2010 13:25
Děkuju za rady asi by jsme dali přednost tomu městu Hvar máme rádi večerní procházky po pobřeží a posezení v taverně a prostě rušnější místa. O Ivan Dolac jsem tady hodně četla a zdá se že Vás tam jezdí hodně a rádi, ale jak píšu my raději něco živjejšího.
to:Mildous- myslíš, že i v půlce srpna je šance ve městě Hvar něco na blind sehnat?
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2010 13:29
Mildousi přesně tak jak píšeš thumbs up
bohužel jsme my starší vychováni tak že na každou nabídku hned kývnem
ale už jsem se z toho dostal smoking smiley
Pulu jsem letos opět řešil 17 na 12 a šlo to smoking smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2010 20:23
Market, když jsme tam byli v půlce července a viděli nabídky k ubytování, tak v půli srpna jich tam bude ještě více - tuty !! Neboj,na náměstí spát nebudete !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
Re: kdo se chystá na HVAR???
06. 08. 2010 20:55
ja doufam, ze na konci zari tam nebude ani noha, abychom meli cely ostrov jenom pro sebe thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
07. 08. 2010 21:12
Přeji hezký večer. Ve středu jsme se vrátili z hektické dovolené z Hvaru a už se mi zdá jako bych tam byla před rokem.Tak nás doma pohltila realita. Odjížděli jsme jako vždy spěšně, pěkně po práci večer hurá na cesty. Letos s náma jela ještě švagrová,skoro švagr a mladý synoveček.Trochu jsme to museli přizpůsobit pro ně a tak i pobyt a návrat domů byl docela rychlý.Ale zase to hodnotili kladně a na to,že vůbec netušili kam je to vlečeme a nikdy netrávili dovolenou v zahraničí ve stanu tak super.Docela se mi zdá, že nás to i trochu sblížilo, jelikož jsme ještě takto společně nikde nebyli.
Jinak cestou tam děsná bouřka na dálnici uplné potoky vody z nebe, pak již pohoda.Přes Slovinsko dle Rohalova návodu taky svižně.Sice potmě jsem si musela svítit mobilem ale pohodička.Celý pobyt čítal 10 dní.Voda byla teplounká jen první den,poslední a noc z července na srpen.Ostatní dny jsme se sice koupali ale nekonečné povalování ve vodě to nebylo.Dopoledne možná lepší než odpoledne.Alespoň zase člověk byl nucený pořádně plavat a ne se jen povalovat na hladině.Teplota vzduchu dobrá,pryskyřice kapala osto šest.Jen se mi zdálo, že bylo docela větrno.
Do Ivan Dolace za paní Jitkou jsem se nestihla zastavit, to mě mrzí.Vůbec teď vím, že jsem toho nestihla mnohem víc, ale zase je důvod ještě se vrátit.
Ze zážitků pro mě osobně ,byla vesnička Brusje na prvním místě.To mě tak dostalo a nadchlo,že tu si někdy musím celou projít.
Cesta na Nikolu byla krásná a plná překvapení.Z Jagodne jsem to z obavy zavrhla,ale příště,jestli bude příště jdu odtud.Šli jsem za Sv.Nedilje.Den předem jsme šli ke kapličce pany Marie sněžné v jeskyni otestovat terén.Dcera to přešla v žabkách tam i zpět ale to nikomu nedoporučuji.A to si na dovolenou nevzala ani zdravotní kartičku.Cestou jeden had nejistého druhu.
Na druhý den jsme vyrazili ještě ze švagrem ve třech.Kamenité chodníčky poměrně super značené na místní poměry.Děsný vítr a oblačnost .Pěšinky romantické až po výstup na náhorní planinu.Tu kde se vzala,tu se vzala téměř dálnice vykutaná v terenu asi lakatošem.Nevěřícně jsme zírali ,jelikož jsme měli představu nejakého náročného terénu.Další překvápko bylo když jsme došli k obrovskému novému ranči, z kterého se na zpáteční cestě vyklubala hospoda.No a za rančem betonová cesta až téměř pod vrchol.Musím přiznat,že mě to poněkud zklamalo, protože jsem měla představu přírodního výstupu.
No, ale myslím si,že i dotyčný pán ze Sv.Nedilje který si tento podnik pod vrcholem postavil je notně sklamaný.Asi vidina turistiských davů ,které budou proudit po jím zhotovené cestě do jeho hospody se nesplnila.Měl výraz úplně rezignovaného člověka.Ale višňovku měl skvělou a pršut také.
Paráda ale bylo,že vítr trochu utichl a další skvělý zážitek byl jak jsme měli doslova hlavu v oblacích.Černá mračna se valila přímo okolo nás a jemné kapičky vody z oblak proudily okolo našich hlav.Pak se jako zázrakem mračna rozešla a ani tak moc nefoukalo.Parádní výlet.No a vrchlové knihy plné českých zápisů.Někteří i sedumkrát.Orazili jsme si trička a já kraťasy vrcholovým razítkem a vydali se dolů, kde nám cestu zpříjemnilo stádo strakatých divokých koz.
Ještě jsme se inspirovali a jeli katamaránem na Bol.Bylo to velké přání našeho švagra.Ráno nádhera,úžasná přírodní plaž.Později masakr obřích rozměrů.Jsem štastná,že jsem to místo viděla téměř bez lidí.Naši byli nadšeni.Jen bych ráda věděla jestli ta voda je tam ledová vždycky, nebo to byla náhoda.A taky strana k městu byla v pohodě a na druhé tak hrozně dul vítr,že se zdálo nemožné, že tyto dvě strany pláže jsou jen pár kroků od sebe.
V noci z července na srpen nás propláchla bouřka ale jinak pohodička.Byl srpen,neděle a důvod jet do Hvaru protože nebylo nesnesitelné vedro.Musí říci, že ale srpen přinesl velké množství dalších turistů hlavně z Itálie a Slovinska.Jinak Jagodna plná čechů v apartmánech a překvapivé množství holanďanů v kempu.Celkově všude plno lidí a hodně vln v moři.Není se asi čemu divit,že každý chce i pro sebe něco urvat z té krásy a pak je z toho davová hrůza.No ale cestičkou po pobřeží do Sv.Nedilje z Jagone jsme nepotkali živou duši.Až ve starém přístavu u lezeckých stěn jsme potkali partičku čechů.Taky stezka byla značená jen kamínky a občas čmouhou barvy na kameni.
To je jen hrubý popis některých zážitků .Domů nás dovedla duha přes půl Maďarska.
Tak vy co vás to ještě čeká mějte se fajn a užívejte každou minutu.A už nebudu unavovat.yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 08. 2010 00:41
Tož vítaj doma, krasavico.smoking smiley Už máš zdokumentované, jak´s zapomněla plavky?smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Luis (08. 08. 2010 00:42).
Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 08. 2010 09:11
Srdečný pozdrav pro všechny přátele Hvaru.
Je mi velmi líto, že tento rok jsem musel zrušit dovču v ID a vydat se z rodinných duvodu do Švajcu. Příští rok jsem si to ale u Jitky zabukoval a tak se už hrozně těším, že si to vynahradím.
Pozdrav pro všechny
lachtan yawning smileysmiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 08. 2010 11:17
... Luisi ... Vranka ... plavky tzv. " zapomněla " ...
... od loňského případu Rosmarine ( uveřejněno na Foru HR 01.06.2009 ... vlákno Českolipští ...) ví, že se doma " zapomenuté plavky "... řeší nákupem nových modelů cestou na Jadran ... v Paláci módy NAMA v Zagrebu ( Trg Bana Jelačiča ) ...grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (11. 08. 2010 15:54).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 08. 2010 12:21
Vranka, prosím ťa na toto zabudni...A už nebudu unavovat.... Prosím ťa ak ťa to neobťažuje napíš viac... pre kamaráta, ktorý je tohto roku v HR len cez forum. Píšeš zaujímavo, verím, že je to názor viacerých.

Ďakujem
Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 08. 2010 13:27
Připojuju s k Eifelovi, nejen jeho kamarád ale i spousta jiných, např. já, má letos "jen Fórum" a tak hledám a pak hltám veškeré povídání, jak bylo ... každá fotečka potěší, tak jen houšť a větší kapky yawning smiley a díky za ně
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
08. 08. 2010 14:57
Ivak, to som ponížene myslel, že ja "kamarát" Vranky.
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 08. 2010 16:30
Lubko, teď jsem to pochopila yawning smiley, ale to na tom, co jsem napsala, nic nemění smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 08. 2010 21:19
Jak jsem slíbil na straně 80, tak jsme rozmrazili zbytek chobotnic a upekli dle návodu naší paní domácí. Zbytek rodiny, kteří s námi v ID nebyli se těšili na pochoutku a věřte, že jim chutnalo!! Takže foto po rozmrazení:

[img841.imageshack.us]
[img530.imageshack.us]

a teď asi po 10 minutách pečení v troubě:
[img812.imageshack.us]
[img695.imageshack.us]

následovalo slití vody, které ty potvůrky pustily, podlití oliváčem a jak byly brambůrky hotové, tak šup s tím na talíře -mňam !!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
09. 08. 2010 22:08
Hele Milane,Ty mi delas ale chute,sedím u piva a zapíjím dnešní naši prohru s Plzní a teď ješte tohle...Já mám hlad!!!Vypadá to nádherne:-) Jeste ze jich mam par usetrenych pro horsi casy
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 08. 2010 12:23
Ahoj Hvaristé! Taky se budeme letos v září opětovně vracet do ID, už se těšíme, ale zaráží nás ta teplota moře....22°, tož to je na vrchlou léta bída... je to letos nějaké divné....známý jsou v Male Dube a píšou, že moře opravdu studené... co vy na to?
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 08. 2010 13:21
Do září je ještě daleko, počasí se letos vyblbne o prázdninách a v září to bude eňo ňuňo !!!!!
Re: kdo se chystá na HVAR???
10. 08. 2010 13:42
ivon: kdy do ID vyjizdite a odkud? My 17. nekdy dopolko, asi smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 08. 2010 19:03
Taky jsem zaslechla, že moře letos studené, moc studené .........
avatar Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 08. 2010 19:17
... " tento způsob léta zdá se mi z hlediska počasí ... poněkud nešťastným " ... yawning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 08. 2010 21:10
...příspěvěk (viz níže) jsem našla na vláknu ...víte, že?....a skoro bych ho zařadila do vlákna vtipů, ale špatných, týká se to ID, tak jsem to pošoupla sem. Zpoplatnili sprchu na hlavní pláži v ID - ještě, že tam nechodíme a vodu z moře ze sebe během dne nesmýváme

[img3chybny-odkaz-rajced3]



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Janka (17. 08. 2010 21:18).
Re: kdo se chystá na HVAR???
17. 08. 2010 23:07
Vždyť jim tam ze dvou sprch fungovala jenom jedna a i ta nakonec "odešla". Tak to tam velký výdělek asi nebude !! Příští rok mám rezervačku v apartmánu hned vedle u pláže, tak se "fóristé" stavte osprchovat na terasu, hodíme řeč i něco ostřejšího ......a grátis !!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 116
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.