Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
19. 03. 2011 19:06
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tydlo, potesil si ma, podla mojej navigacie je to
> o 80km dlhsie ako najkratsia trasa na goričan co
> si mysli ze nijee az take strasne, časovo to bude
> ale kratsie. goričan preto lebo chcem vyhnut
> slovinsku.
> este jedna otazka je za prechodom na novom
> goricane nejake odpocivadlo, podobne staremu
> goricanu?


jazdíme s malými deťmi, stojíme podľa ich potreby, ak sa nemýlim tak na diaľnici za Goričanom nie je nič, až niekde pri, alebo až za Čakovecom. My sa snažíme oddýchnuť dlhšie až za Lučkom, máme za sebou mýtnicu a už len odkrajujeme km na riviéru. Nelietame za každú cenu, ale 940 km robíme do 10 hodín s min. 3-mi prestávkami. Každý má svoje skúsenosti, jazdil som cez A a SLO, po vysokej cene za diaľnicu sme to skúsili po 86, táto po 81 je takmer porovnateľná dĺžkou ako cez A a SLO, preto sa nestresujem že je dlhšia ako po 86, bezpečnejšia a pohodlnejšia určite je
Re: Přes Maďarsko
19. 03. 2011 19:46
Ja som tuto trasu po madarskej dialnici isiel minuly rok a mozem odporucit. Teda z jedinym rozdielom ze som nezisiel na 81 ale pokracoval som dalej po dialnici. Mozno bude niekto namietat ze som isiel nejaky ten km zbytocne, ale zato to bolo max pohodlne.

Kolko tych zbytocnych km najazdime pocas celeho roka? Netreba to riesit kvoli jednej jazde.....spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
19. 03. 2011 21:28
petinek77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ja som tuto trasu po madarskej dialnici isiel
> minuly rok a mozem odporucit. Teda z jedinym
> rozdielom ze som nezisiel na 81 ale pokracoval som
> dalej po dialnici. Mozno bude niekto namietat ze
> som isiel nejaky ten km zbytocne, ale zato to bolo
> max pohodlne.
>
> Kolko tych zbytocnych km najazdime pocas celeho
> roka? Netreba to riesit kvoli jednej
> jazde.....spinning smiley sticking its tongue out

Tiež rád jazdím po diaľnici,ale v tomto prípade je to dosť veľký rozdiel.Keď za Gyorom zídem na 81,na M7 pri Szekesfehervári som po 90km a cca 80 min.Keď pokračujem po diaľnici aj za Gyorom je to po Szekesfeh. 160km a čas ten istý.Považujem tých 70km za zbytočné.A vzhľadom na to,že od ZA po Split je stále diaľnica,je tých 90km v HU spestrením.Cez HU som už vyskúšal aj asi 4 iné trasy a toto je pohodlné.To je môj pocit,s ktorým nemusíte súhlasiť
Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 08:22
to onical:
Uvažujeme letos o stejné trase, ale trochu mě děsí obchvat Szekesfeherváru a následně napojení na M7. Je napojení z 81 kolem Szekesfehervaru a následně na dálnici M7 dobře značeno?
Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 08:54
Janka, kým dôjdeš do Székesfehérváru musíš absolvovať niekolko obchvatov velkých miest o.i. aj Bratislavu. V Székesfehérváru je to pomerne jednoduché, vždy ideš na M7 (Siófok alebo možno tam budú aj niake iné ciele ako Goričan alebo Zagreb) Po 81 jednotke som išiel nedávno z Gyoru do Székesfehérváru pracovný deň doobeda a bolo to v poriadku a bez problémov.
Predpokladám že máte navigáciu a keď nie tak si zober automapu, alebo si vytlač z internetu niakú trasu. Na novom Goričane sa dá zastaviť, viem lebo sme tam vlani stáli, len tam neni žiadný disnilend pre detičky.
Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 10:00
Děkuji za info, jezdíme do HR vždy přes Maďarsko, ale za Bratislavou vždy po M15, kousek po M1 a potom klasicky po 86 na Csorna, Szombathely, Kormend, Lenti.....na starý Goričan a dál už fičíme po dálnici na Zagreb. Letos právě chceme zkusit HU po dálnici, ale nechceme jet zbytečně až na Budapest, tak to zkusíme tou zkratkou. Navigaci nemáme a mít nebudeme, protože můj muž je počítačový analfabet a já mám ráda klasicky mapy. Kromě 1x ročně cesty ho HR nikam nejezdíme, takže navigace je pro nás zbytečná. Jinak si myslím, že cesty v Maďarsku jsou značeny velmi dobře - jak jinak, protože zeptat se tam na cestu je nemožné.
Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 10:11
Kludne sa môžeš opýtať, lebo ako všade inde dosť mladých ludí rozpráva po anglicky, ale z vlastnej skúsenosti viem, že pri opýtaní vždy natrafím na človeka neznalého a práve preto sa väčšinou nepýtam. keď nemáte navigáciu, tak si zoberte mapu. Kým som nemal navigáciu som používal plánovač trás www.viamichelin.de. Je to perfektný program a vie ukázať aj detailné mapy jednotlivých bodov atď. Určite to zvládnete.
Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 10:51
Potvrdzujem čo píše Ozzie, nie je problém v značení číslami ciest či konkrétny smer Siofok, obchvat a napojenie na diaľnicu pri Szekesfehervári je úplne v pohode,
Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 11:19
Vloni jsme také zkoušeli dálnici Gyor,chtěli jsme Szekesfehervar,ale byl z toho Vezsprem a kolem Balatonu na dálnici,cesta taková pohodová,ne pro závodníky.Zpátky jsme se vraceli v noci,pršelo a ještě byl takový opar ,tak jsme radej jeli po dálnici celou cestu.Časově to vychází asi vše stejně,jen plus cena známky a nějaký km navíc.V tom počasí jsme byli rádi,že byla i tato možnost.
Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 20:03
Dobrý večer,chci se zeptat...když jedete přes Maďarsko po dálnici, za jak dlouho projedete celé maďarsko, a odkud do něj vjíždíte.A důvod jízdy po maďarské dálnici mne zajímá.Ja bych jel trasu rakouská dálnice, sjet na Furstenfeld E66 pak přejet do Maďarska a v obci Ronok jet směrem na jih a napojit se těsně před slovinskem na 86-ku.Nemáte někdo to takto projeté?? Jinak, letos pojedu trasu viz. popisovanu na předchozí straně.moody smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 20:12
dovod jazdy po madarskej dialnici je ten ze 86ka uz nije v najlepsom stave, vela kamionov a v noci vela zvery.
pokial prechadzas cez bratislavu tak vzdialenostne ti je jedno ci ides cez madarku dialnicu alebo rakusku ale cez tu madarsku sa nemusim saskovat po slovinskych dedinkach aby som obysiel dialnicu ale hned plynule pokracujem na hr dialnicu, keby som mal blyzsie rakusku dialnicu isiel by som po bessyho trase, pride mi najpohodlnejsia.
Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 20:32
přesně tu trasu, kterou má bessy označenou černě jsem myslel,určitě to není špatná volba.Protože jedeme na 14 dnů, tak se mi nechce kupovat do dvou států měsíční dálniční známky. Hlavní důvod mé jízdy přes maďarsko je objetí slovinska, ale ne jenom po místních cestách, ale úplně celého státu. Konkrétní zkušenost minulého roku, kde kolega z práce uvázl při objíždení po Slovinsku na 4 hod( objízdná trasa totálně ucpaná). Nic nehodlám riskovat.
avatar Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 22:48
... věřím, že 86ka bude letos podstatně lepší jak poslední dva roky ... já ji využívám v úseku asi jen 40 km ...
nerovnosti byly hned za Kórmendem, to je nejvytíženějším úsek cca 4 km ... tam se neopravovalo a tama frčí i to, co pak odbočí na 76ku na Zalaegerszeg ... doufám že už konečně opraví Zalalóvó a Zalabaksu ... pokud jde o Kálócsfu a Kozmadombju ... tam byly nejrozsáhlejší opravy
a bude hotovo ... pak už z Lenti až na Goričan vše nové ... OK ...
...

Re: Přes Maďarsko
20. 03. 2011 23:05
to Bessy ďakujem za ten pohľad na tacho.Môžem ukázať žene,že aj jej obľúbenec na tomto fóre jazdí ako ja.
Re: Přes Maďarsko
21. 03. 2011 09:55
onical napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to Bessy ďakujem za ten pohľad na tacho.Môžem
> ukázať žene,že aj jej obľúbenec na tomto fóre
> jazdí ako ja.


přes madarsko to pomaleji ani nejde,pokud pojedete pod sto,začnou vás předjíždět kamiony (bez ironie).Horší je to v noci,potkat v plné rychlosti vytřeštěnou srnu je fakt zážitek.....
Re: Přes Maďarsko
21. 03. 2011 10:12
Spolupracovík srnu potkal a zůstal s autem v Maďarsku několik dnů než mu to opravili. Obešlo se to bez zranění.
Re: Přes Maďarsko
21. 03. 2011 12:23
já sem vloni u Barcse naháněl divočáky po cestě
Re: Přes Maďarsko
21. 03. 2011 20:32
nenis napsal: A důvod jízdy po maďarské dálnici mne zajímá.

Takže důvod pro jízdu po maďarské dálnici mají ti, co jedou od Bratislavy nebo ze středního či východního Slovenska. Ti co jedou od Rakouska či Slovinska to mají Maďarskem kousíček.
avatar Re: Přes Maďarsko
21. 03. 2011 20:40
no kedze my madarskou 86 prechadzame vzdy v noci tak sa nam este nestalo ze by sme nestretli nejaku tu zver a na maloktorych usekoch mimo obce idem viac ako 80km/h hlavne ak siroko daleko nie je ziadne ine auto, a ked vidim ako ma niektori "samovrahovia" predbiehaju aj dvojnasobnou rychlostou eye rolling smiley ..... trafit jelena v 150 asi nebude sranda. .....
napriek tejto nemilej skutocnosti aj tento rok to zasa strihneme po zasa o nieco vylepsenej 86 grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
22. 03. 2011 07:07
Zajímalo by mě, jestli ta úspora pár korun za známku a PHM za projetých 150km navíc opravdu stojí za ty nervy a riziko po okresce?
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 03. 2011 07:25
To Mello:
Loni jsem jel ve stejný termín co brácha, ten však autobusem s cestovkou. My jsme projeli přez starý Goričan bez čekání, pouze jedno auto před námi, autobus co jel přez Slovinskou dálnici s bráchou tak na Chorvatský hranici stál v koloně 2,5hodiny. Já nesnáším čekání, takže jsem byl spokojený, ikdyž jsem nějakou tu havěť lesní v maďarsku taky potkal, ale s cestou jsem byl spokojený, člověk zase vidí něco nového.
Re: Přes Maďarsko
22. 03. 2011 07:52
nestačím se divit některým z vás
cesta přes Maďarsko po 86 je dlouhá přesně 208 km
vždy jsem si dal na průjezd Maďarskem časový limit 3 hodiny
to jest v pohodě průměrná rycholst 68 km
ve vesnici se pokud to jde schovám za větší vozidlo (autobus nebo náklaďák)
protože oni mají info kde jsou cajti
pak to střihnu kouskem Slovinska to jest 10 km
a jsem v HR

ale od doby kdy tu Mirus popsal trasu mimo dálnici ve Slovinsku
budu jezdit přes Rakousko

ovšem pokud pojedu přes BiH tak opět po staré osvědčené 86
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 03. 2011 08:16
Mello napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zajímalo by mě, jestli ta úspora pár korun za
> známku a PHM za projetých 150km navíc opravdu
> stojí za ty nervy a riziko po okresce?

mne osobne vobec nejde o usporu par korun, na mna uz skor plati to prislovie ze.....stareho kona novu cestu nenaucis.... grinning smiley
a to riziko?? no napr, minuly rok znamy siel madarskou dialnicou a tiez mu tam vbehla rodinka srn,mal stastie ze bol este ostrazity ,lebo povedzme si pravdu monotonnost dialnice dost otupuje pozornost.Na spiatocnej ceste zasa o 2 rano na SK dialnici pri Senci nejaky chudak nemal tolko stastia a zrazke zo srnou sa nevyholsad smiley ...ako nechcem si ani len predstavit ake to je trafit ked len 50kg stojacej vahy v 130km/h!!!! ............ na 86 ak trafim tak v 80km/h tiez ziadna vyhra,ale stale je vatsia sanca ze ubrzdim grinning smiley.
a dalsi fakt,pri cca1000km ceste na jeden zatah je aj 150km usetrenych k dobru,myslim koli unave, nie financie.yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
22. 03. 2011 12:35
také rád střídám okresku z dálnicí.Mě úplně stačil vloni úsek Goričan-Split,kde od Zadaru jsem byl otupen monotoností tak,že jsem sjel do Splitu a po magistrále až do Makarské.Chudáci kteří jsou schopni jet v kuse po dálnici z Brna přes BA ,Budapest až k moři..... Z takové cesty bych byl totálně mimo,nehledě na to že tato trasa je echt zajíždka.
Re: Přes Maďarsko
22. 03. 2011 18:34
darko
Naprosto se necítím chudákem, když jezdím po dálnici přes Rakousko, naopak: mi to příjde velice velice pohodlné. Chápu, že někdo jezdí přes Maďarsko vzhledem k nepříjemnostem se Slovinskými celníky se svým autem, souhlas že cesta přes Budapest je zajíždka, ale okreskám se vyhýbám z mnoha důvodů. Každý ať si jezdí kudy mu to vyhovuje, ale zdrž se laskavě hodnocení, kdo je chudák a kdo není.
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 03. 2011 19:35
mna dialnica ubija len ked idem v aute sam alebo v noci ked vsedci spia grinning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 03. 2011 23:13
Mello napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zajímalo by mě, jestli ta úspora pár korun za
> známku a PHM za projetých 150km navíc opravdu
> stojí za ty nervy a riziko po okresce?

Kromě toho, že to radši projím nebo propiju, jde u mě hlavně o to, že dálnice jsou neskutečně nudné, monotónní a únavné. Řízení mě baví, takže jezdím tam, kde řídím a to na dálnici opravdu není. tongue sticking out smiley

.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (22. 03. 2011 23:14).
Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 00:19
Kdykoliv mám možnost použít dálnici, byť je to delší a nákladnější ( a klidně i za cenu nepatrně delšího času ), tak jí použiju, už kvůli pohodlí, bezpečí a pohodě cestování.
Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 05:37
Do chorvatska jezdim s rodinou deset let.Osádka na zadních sedadlech ma rok od roku méně místa.Jezdíme vždy v srpnu a někdy vložíme květen,nebo červen.Cesta se stává srdečni záležitostí.Pravidelné zastávky na stejných místech.Posledních pět let přes Maďarsko po staré cestě.Řidím sám a dojíždím uplně na plech.Přesto se těším na příští cestu,dva dni po návratu domu.To je jak vidím u nás všech stejné.Novou cestu plánuji celý rok.Den před odjezdem mi syn řekne:taťko budeme mít přestávku u toho tesca v Maďarsku,a je doplánováno.Celou cestu nadávám,že jsem se nechal zlomit.Tím chci říct,že chápu všecny ty cesty,ať vedou kudykoli.Naše diskuze by podle mě měla obsahovat to ať neplatíme za dálnici ve Slovinsku,vyhneme se opravám cest,po cestě někde přespíme a přitom něco vidíme(na Plitvicích jsem ještě nebyl a každý rok to plánuji).
Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 15:53
Mello: a kvůli tomu jezdíme po maďarské dálnici... v Mohelnici najedeme a v Sestanovaci sjedeme(ten 10km úsek za Rajkou nepočítám...to je rovina). Navíc minulej rok jsme se vraceli v srpnu v sobotu 21. - Macejl zácpa několik km, Kaštel 20km zácpa a Goričan? Asi 100m řáda. Na A4 žádnej provoz, M7 malej provoz, M1 skoro nikdo. O průměru 120kmh si v srpnu přes SLO/A můžeš jen nechat zdát. Na maďarské dálnici realita.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 214
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.