Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2011 12:57
mihal306 :to se v Lamaču po dálnici jezdí v protisměru ? Bratislava –Lamač –kúsok za Baumaxom doprava, po 100metroch doľava na D2 (bez poplatku)
Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2011 13:02
Já zatím vždy jel variantu A a naprostá spokojenost
Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2011 13:40
pro p.winkler: výchozí bod Brno kde? do Blavy po dálnici? cílový bod Zagreb - Lučko ? Díky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil noel (07. 04. 2011 16:37).
avatar Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2011 14:02
Tydlo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ak by som mal z ČR ísť v SR mimo diaľnice, tak si
> určite vyberiem radšej "Bessyho" cestu. Názor sa
> líši od miesta začiatku cesty každého z nás.


Můžeš mi vysvětlit, co si tím chtěl říci ?
Bessyho cesta (stezka) nemá nic společného se SR a cestou mimo dálnici (kdoví kterou vlastně myslíš confused smiley) ...
avatar Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2011 14:24
radek, dik opravim to, ale vždy sa to da brať ako cesta naspať grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2011 18:02
Píšu si body,ale nevím kde přesně,Ostrava,Brno,Bratislava,Rajka,MOSONMAGYARÓVÁR,Czorna,szombathely,Lendava,Zagřeb,Karlovac, plitvice mimo dálniciMakarská INA 1043km
Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2011 20:34
učitelka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tydlo napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ak by som mal z ČR ísť v SR mimo diaľnice, tak
> si
> > určite vyberiem radšej "Bessyho" cestu. Názor
> sa
> > líši od miesta začiatku cesty každého z nás.
>
>
> Můžeš mi vysvětlit, co si tím chtěl říci ?
> Bessyho cesta (stezka) nemá nic společného se SR a
> cestou mimo dálnici (kdoví kterou vlastně myslíš
> confused smiley) ...


určite by som volil cestu cez A + HU:
citujem Bessyho
zásadní body jsou na ní 1) 138 km rakouské A2 ...2) Kórmend ... 3) odbočka 3 km za Zalabaksou ... 4) Lenti ... 5) Tornyiszentmiklos ... 6) Goričan
po 86ce jedu jen nějakých 40 kilometrů ... celkem je to přes Maďarsko 1 hod, 30minut až 1 hod, 40 minut a to způsobem, kdy se neporušují pravidla a omezení rychlostí ( což se přiznám ... na části úseků nejsu schopen udržet ... takže méně ) celkem časově z rakouské dálnice ze 138 km ( t.j. asi 40 km před Grazem ) na Goričan 2 hodinky langsam ... ( s dětmi )
a pak už do Splitu ... na Istrii ... nabo Pelješac výhradně po dálnici ...
výhody nevýhody ? ... do takových diskuzí už se pouštět nebudu ... Jusil napsal moji diagnózu ... " starýho psa novým kouskům nenaučíš " ...
... ale ani to není dogma ... rád bych si zase jednou ... aspoň jednu cestu chtěl projet tu starou .... bez ohledu na čas, rychlost a vůbec

A prečo? začať sa motať po cestách od Břeclavy, alebo Lanžhotu cez Záhorie a hlavne precpanú Stupavu a mesto BA do Rajky a potom na rozbitú 86 vidím ako schodnejšiu Bessyho trasu odraziť na Rakúsko a Maďarsko, ak samozrejme akceptuješ A diaľnicu



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlo (07. 04. 2011 20:38).
Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2011 21:08
No no nějak to tady houstne! A tak ještě trochu oleje do ohně. 10x HK, Brno, Blava, M15, M1. Czorna, Sombathely, Goričan, někdy Redicz, Lučko, Karlovac a po starý okolo krásnýho Peručko jezero do Živogošče kemp Dole. Vloni jsem vyzkoušel Bessyho cestu, nemusím kupovat dálničku ČR a SK jen dvě A. Jezdím v sobotu ráno žádnej spěch a kolem půlnoci jsem tam. Ale teď něco na diskuzi! Ta rakouská dálnice je za Vídní pěkná lochneska nahoru a dolů a pro slabý auta ( jel jsem favoritem teď fabií kombi 1,2) to není. Tak chci letos vyzkoušet trasu:
HK, Brno, Vídeň za ní uhnout na A3 a potom po S31 do Koszegu, Szombathely atd. Podle propočtu je to asi o 30km kratší než Bessy a v rovině.
Projedu, změřím a dám vědět.
P.S. Ještě k tý rozbitý 86tce. Vždyť se tam jede 1x ročně a tady po ještě horším jezdíme denně to jste si nevšimli!!!
Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2011 21:16
Karle, jel jsi někdy z Grazu na Klagenfurt? Tam je to spíš lochneska. Z vídně do Grazu jsem si toho nikdy nevšiml.
avatar Re: Přes Maďarsko
07. 04. 2011 22:46
... KarlezHK ... jel jsi někdy ve dne podél řeky Mury a jejich zákrut ... ? já se tam kochám ... yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 16:52
Bessy,My jsme se chtěli take kochat,ale nebyl čas.Než jsem se stihl vych... tak jsem dostal aspoń 2O úderu od komáru.Během 10 vteřin jsme odjížděli.Takže příště vim když Muru tak přes sklo.
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 17:18
poslední dobou mi začíná vadit jak se určuje časová náročnost trasy s přesností +- 10 minut,což je totálně absurdní.Atˇ pojedete přes Slovinsko nebo Madary,nikdo už nepočítá ten čas strávený na hranicích a mýtnicích,popř.že se půl cesty můžete tahat za kamionem.Kromě toho jedete na dovolenou,ne na pichačku do práce.Já dokonce přemýšlím že si cestu okořením cestou z Prostějova přes Uh. Hradiště-Uh. Brod-Trenčín-BA-Rajka-Csorna a dál.Tato trasa není ani nejkratší,ani nejrychlejší ,ale je tam moc hezky.Lepší než aby rodina měla vnitřní pohmožděniny z D1 a D2.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (08. 04. 2011 17:59).
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 18:20
.....popř.že se půl cesty můžete tahat za kamionem.....

To se mi na dálnici stát nemůže yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 18:20
vždy rátam celkový údaj, nie údaj jazdy,
noel spracováva zaujímavý zber informácií, kde bude presný popis podľa itinerára trasy nie jedného, ale viacerých účastníkov tohoto fóra, mám tiež výhrady k časovým údajom, preto že som niektoré trasy robil rýchlejšie i s prestávkami, prechodom hraníc či mýtnice a nie len o pár minút. nechajme to na túto sezónu a myslím, že si budeme vedieť určite urobiť porovnanie s vlastnými skúsenosťami, o ktoré sa každý rád s ostatnými podelí. každá trasa má svoje špecifikum, nechajme sa prekvapiť, ako pomôžeme naplniť tieto údaje
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 19:00
Mello napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .....popř.že se půl cesty můžete tahat za
> kamionem.....
>
> To se mi na dálnici stát nemůže yawning smiley


projedˇ se ve špičce s naloženým autem po D1 z Vyškova na Brno a ručím ti,že pojedeš.....
pro Tydlo: ne všichni jedou po dálnici 130.Někteří jedou pomaleji a někdo jako h....o.Už jenom tímto ti vznikne rozdíl cca 15 min na 100 km.A to nepočítám to že někomu stačí na odpočinek hodinka spánku (třeba mě) a někdo zakryje všechny okna hadrama a hnípe 6 hodin.Proto počítání na minuty je totálně mimo.Paušálně :cesta z Brna k moři trvá 9-13 hodin,bez ohledu na trasu a provoz.tečka.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (08. 04. 2011 19:10).
avatar Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 19:06
... Darko ... žes to nenapsal dřív ... já vymazal pár videí, kdy jsem si z dlouhé chvíle natočil pár scén právě z D1, kdy se předjíždí dva kamiony 3...4 minuty ... a ten předjížděný na to ještě šlápne ... a za nimi je vše ... in prdelium sad smiley
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 19:16
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... Darko ... žes to nenapsal dřív ... já vymazal
> pár videí, kdy jsem si z dlouhé chvíle natočil pár
> scén právě z D1, kdy se předjíždí dva kamiony
> 3...4 minuty ... a ten předjížděný na to ještě
> šlápne ... a za nimi je vše ... in prdelium sad smiley

To se mi stalo právě dneska+ dojel sem Favorita co jel stabilně 95 km/h. No na posrání
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 19:35
Karel z HK napsal : HK, Brno, Vídeň za ní uhnout na A3 a potom po S31 do Koszegu, Szombathely atd. Podle propočtu je to asi o 30km kratší než Bessy a v rovině.

Já jsem tak několikrát jel a až na místama mizernou kvalitu silnice 86 si nemůžu stěžovat. Podle map na Seznamu je to dokonce o pár km kratší než klasika přes Slovinsko po dálnicích. Bohužel jsem nikdy neměřil čas, tak snad letos...Ale časová ztráta se může otočit díky případným kolonám na sjezdu z dálnice ve Slovinsku a hranicích Slo - Hr. Jinak rád zkouším stále jiné trasy (například bych to rád zkusil přes Bosnu - Banja Luka, Mostar), ale bohužel zbytek rodiny není téhle mé úchylce příliš nakloněný a nechce se jim sedět o několik hodin déle v autě. Mě by to vůbec nevadilo.
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 20:01
darko, ak idem po diaľnici a zaplatil som si za ňu, mám záujem využiť 130 km/h, nemusím si ju kupovať a môžem ísť 90. Nepovažujem sa za h....o keď využívam max. povolenú rýchlosť, či na diaľnici, alebo mimo nej. Cestu na Jadran nikdy nepočítam na minúty a nepatrím medzi horlivých pirátov ciest, pre objektivitu môžem potvrdiť o diaľnici Olomouc Brno čo píšeš o kamionoch, nechodím po nej pravideľne, ale občas do Prostějova, zažil som aj tam zápchu pri odbočke na Slavkov. Musím zase napísať, že také h....a aké sú v zápche v BA nemáte. O diaľnici a ceste cez HU som písal, nechcem sa opakovať.Len jednu dôležitú poznámku! Ak "se couráš" po diaľnici, si potenciálny pôvodca havárie, sám si to popísal o Favorite.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlo (08. 04. 2011 20:03).
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 20:35
Darko napsal:
To se mi stalo právě dneska+ dojel sem Favorita co jel stabilně 95 km/h. No na posrání

Podle tebe ten , kdo jede pomaleji než ty je kdo, nebo co? Co když je to někdo, který jede podle předpisů, tedy dle stavu a povaze vozovky, podle svých možností, atd, atd. Snad je lepší když jede takto, než kdyby se přecenil! Může to být starší člověk, nezkušená žena, řidič těsně po absolvování autoškoly, atd, atd. Navíc dálnice má 2-3 jízdní pruh v každém směru, co ti brání takového řidiče předjet?
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 20:59
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko napsal:
> To se mi stalo právě dneska+ dojel sem Favorita co
> jel stabilně 95 km/h. No na posrání
>
> Podle tebe ten , kdo jede pomaleji než ty je kdo,
> nebo co? Co když je to někdo, který jede podle
> předpisů, tedy dle stavu a povaze vozovky, podle
> svých možností, atd, atd. Snad je lepší když jede
> takto, než kdyby se přecenil! Může to být starší
> člověk, nezkušená žena, řidič těsně po absolvování
> autoškoly, atd, atd. Navíc dálnice má 2-3 jízdní
> pruh v každém směru, co ti brání takového řidiče
> předjet?

a co brání řidiči,který se bojí jezdit po dálnici aby využil souměrně vedoucí státní cestu ? Dálnice slouží k RYCHLÉ přepravě,ne jako cvičiště autoškoly.Problém je ,když takové pomalé auto chcete předjet,je nutné hodně šlapat na plyn aby srovnal rychlost s auty v levém pruhu.V hustém provozu je to velmi nebezpečné.
3 pruhy pokud vím se nacházejí v ČR poze na D1 u Prahy,ne u Brna.
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 21:08
Tydlo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> darko, ak idem po diaľnici a zaplatil som si za
> ňu, mám záujem využiť 130 km/h, nemusím si ju
> kupovať a môžem ísť 90. Nepovažujem sa za h....o
> keď využívam max. povolenú rýchlosť, či na
> diaľnici, alebo mimo nej. Cestu na Jadran nikdy
> nepočítam na minúty a nepatrím medzi horlivých
> pirátov ciest, pre objektivitu môžem potvrdiť o
> diaľnici Olomouc Brno čo píšeš o kamionoch,
> nechodím po nej pravideľne, ale občas do
> Prostějova, zažil som aj tam zápchu pri odbočke na
> Slavkov. Musím zase napísať, že také h....a aké sú
> v zápche v BA nemáte. O diaľnici a ceste cez HU
> som písal, nechcem sa opakovať.Len jednu dôležitú
> poznámku! Ak "se couráš" po diaľnici, si
> potenciálny pôvodca havárie, sám si to popísal o
> Favorite.


čti pořádně: psal jsem "ne všichni jedou 130.Někteří pomaleji,nekdo jako h...o. Tím je myšleno někdo méně a někdo více než 130.Ne že ten kdo jede 130 že je právě to h...o.Co se týče kolon,jed někdy do Prahy,před ní je takový provoz jak 3 BA dohromady
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 21:12
Darko:
Ale on(a) se ten(ta) řidič(ka) nebojí, on(a) si je jen vědom(a) toho, že na těch 130 ještě nemá. A proč by na dálnici nesměl? Zakazuje mu to snad vyhláška? Navíc, těch 130 je rychlost maximální, nikoliv minimální.
A ještě prosím o vysvětlení této věty z tvého příspěvku: Problém je ,když takové pomalé auto chcete předjet,je nutné hodně šlapat na plyn aby srovnal rychlost s auty v levém pruhu.
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 21:26
JirkaD napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko:
> Ale on(a) se ten(ta) řidič(ka) nebojí, on(a) si je
> jen vědom(a) toho, že na těch 130 ještě nemá. A
> proč by na dálnici nesměl? Zakazuje mu to snad
> vyhláška? Navíc, těch 130 je rychlost maximální,
> nikoliv minimální.
> A ještě prosím o vysvětlení této věty z tvého
> příspěvku: Problém je ,když takové pomalé auto
> chcete předjet,je nutné hodně šlapat na plyn aby
> srovnal rychlost s auty v levém pruhu.


On(a) se nebojí,jen na to ještě nemá.....A JAKÝ JE V TOM ROZDÍL ????? Ještě jednou opakuji,pokud se bojí,at nevjíždí na dálnici.A k té druhé věci,tak mi dej návod jak předjet pomalu jedoucí vozidlo,když v rychlém pruhu je souvislý provoz o rychlosti 120-130 km/h ? Občas taky vyjedˇ na dálnici,aby ses zbytečně neptal.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (08. 04. 2011 21:29).
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 21:59
Poslední reakce.
Po dálnici jezdím vždy, pokud jedu do Chorvatska, nikoliv po české, ale po rakouské a chorvatské. Mě nedělá problém jet 130, ale ani mi nedělá problém jet pomaleji, než je maximální povolená rychlost, když to okolnosti neumožňují.
Tu citovanou větu jsem nepochopil proto, že nebyla napsána správně česky: Problém je ,když takové pomalé auto chcete předjet,je nutné hodně šlapat na plyn aby srovnalo rychlost s auty v levém pruhu. To jedno písmenko mi měnilo smysl té věty.
A teď ještě to nejdůležitější. Ty jsi taky nějak začínal a taky nějak budeš končit (myslím s řízením auta), takže trochu té tolerance, kterou k tobě měli a zase někdy budou mít ostatní řidiči by jsi také mohl mít.
Re: Přes Maďarsko
08. 04. 2011 23:42
Darko:
když tady čtu ty tvoje příspěvky, doufám, že tě nikdy na silnici nepotkám.
Dělám řidiče z povolání od 18 let a dnes je mně 55. Najezdil jsem přes dva miliony km (bez nehody) s nákladními auty (sklápěče), tahal jsem taky 60 t podvalníky, ale měl jsem i dodávky a osobáky, takže si myslím, že jsem toho na silnicích zažil dost apřitom nejezdím pomalu.
Ten kdo má strach při jízdě po dálnici, se ho zbaví pouze při jízdě na dálnici, jinde tak rychle nemůže, aby si to zažil.
Dneska na silnicích chybí tolerance a pochopení, přesně jak to napsal JirkaD.
Nevím, jak by se ti líbilo, pokud bys přijel do cizího města, tudíž jel pomaleji a všichni místní by na tebe vytrubovali.
Více na ty bláboly reagovat nemínim, škoda času. Přeju ti hodně štěstí na silnicích.
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2011 09:43
Darko,
toto je Tvá věta : To se mi stalo právě dneska+ dojel sem Favorita co jel stabilně 95 km/h. No na posrání .
Co na to mohu říci.
1) pokusím se ho předjet - na dálnici bez problémů!
2) pro Favorita 25 let starého optimální rychlost
3) třeba ani řidič nebyl nejmladší - zastřelit ho, nebo nechat dožít?

Jezdil jsem moc let jako řidič z povolání. Tahal jsem i nadměry zrovna jako Mirus. Když se za mnou utvořila fronta, Zajel jsem i se soupravou která vážila : Tatra 813 /815 + zátěž asi 20 t, trajler/podvalník 12 t a k tomu 63 t panelů + já 110 kg tedy necelých 100 t - no a klidně jsem zajel na kraj někde abych nepřekážel a nechal jsem ostatní, aby mne předjeli. Já v tom problém nikdy neviděl ani nevidím. Proč jsou dnes naštvaní - to nevím, nechápu to. Proč jede kamioňák dva metry za mnou a rychlostí 100 km/hod? Nechápu to.
I tenkrát - dáma s favoritem jela proti mně a když jsem opatrně najížděl do zatáčky, chtěla podjet kontrukci jeřábu MB 80 (konstrukce je ve výši cca 0,80 m nad vozovkou) který jsem táhl a odbočit k domku mimo silnici.. Na pozdější dotaz příslušníka VB proč tam vjela odpověděla .... já tam v tom baráku bydlím. Prostě náš veliký hurónský smích. Hlavně že se nikomu nic nestalo !!!!!!!!!grinning smiley

A když jsme u toho Maďarska - přes Maďarsko vůbec nejezdím rád. Jednou se mi stalo, že jsem málem porazil totálně sešrotovaného maďara, který jel na kole. V krvi měl jak Čurda alespoň 8 promile alkoholu. Já to ubrzdil, ale měl jsem zahrádku, která zle poškodila střechu Dacie. A co si vezmeš o půlnoci na totálně opilém maďarovi. Nebo se s ním domluvíš ???thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2011 11:45
K té plánované „statistice“ tras: Považoval bych za optimální, kdybych mohl kilometry a čas za každou trasu nebo úsek spočítat průměrem alespoň ze dvou – tří souměřitelných hodnot. Jinými slovy: údaj, který se bude podstatně lišit od pravděpodobné hodnoty, nebude brán v úvahu, protože je buď výsledkem nějaké mimořádné situace po cestě, nebo omylu, případně výjimečně krátký čas může dosáhnout profesionální závodník na upraveném autě, což většina z nás není.
Jsem ale přesvědčen, že takto koncipovaný materiál může mít pro zájemce poměrně vysokou vypovídací hodnotu.
A k tomu měřit / neměřit čas: čas strávený na cestě (opět samozřejmě za jakýchsi normálních podmínek) k plánování cesty neodmyslitelně patří. Vím, že většina „mazáků“ tady na foru vysype z hlavy poměrně slušný časový odhad, ale zkuste se vžít do role rodiny, která se připravuje na první delší cestu autem … Jistě, každý takový prvojezdec by si měl časové průměry korigovat podle odhadu vlastních schopností, zkušeností, typu auta apod. Nicméně k tomu je třeba údaj, statisticky zjištěný a řekněme akceptovaný většinou. Je klidně možné, že nenasbírám dostatek podkladů, aby tabulka měla slušnou statistickou hodnotu. V tom případě řeknu sorry, tady jsou údaje Viamichelin a tady jsou k tomu moje zkušenosti a podklady.
Ještě poznámka pro ty, kdo se chtějí zapojit: Prosím měřte skutečně vzdálenosti a časy mezi „kontrolními body“, jinak údaje nelze porovnat ani statisticky zpracovat. Díky.
A ještě prosba: je to na fóru někde návod na vkládání odkazů? Případně kdo pomůže ?
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2011 12:54
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darko,
> toto je Tvá věta : To se mi stalo právě dneska+
> dojel sem Favorita co jel stabilně 95 km/h. No na
> posrání .
> Co na to mohu říci.
> 1) pokusím se ho předjet - na dálnici bez
> problémů!
> 2) pro Favorita 25 let starého optimální rychlost
> 3) třeba ani řidič nebyl nejmladší - zastřelit ho,
> nebo nechat dožít?
>
> Jezdil jsem moc let jako řidič z povolání. Tahal
> jsem i nadměry zrovna jako Mirus. Když se za mnou
> utvořila fronta, Zajel jsem i se soupravou která
> vážila : Tatra 813 /815 + zátěž asi 20 t,
> trajler/podvalník 12 t a k tomu 63 t panelů + já
> 110 kg tedy necelých 100 t - no a klidně jsem
> zajel na kraj někde abych nepřekážel a nechal jsem
> ostatní, aby mne předjeli. Já v tom problém nikdy
> neviděl ani nevidím. Proč jsou dnes naštvaní - to
> nevím, nechápu to. Proč jede kamioňák dva metry za
> mnou a rychlostí 100 km/hod? Nechápu to.
> I tenkrát - dáma s favoritem jela proti mně a když
> jsem opatrně najížděl do zatáčky, chtěla podjet
> kontrukci jeřábu MB 80 (konstrukce je ve výši cca
> 0,80 m nad vozovkou) který jsem táhl a odbočit k
> domku mimo silnici.. Na pozdější dotaz příslušníka
> VB proč tam vjela odpověděla .... já tam v tom
> baráku bydlím. Prostě náš veliký hurónský smích.
> Hlavně že se nikomu nic nestalo !!!!!!!!!grinning smiley
>
> A když jsme u toho Maďarska - přes Maďarsko vůbec
> nejezdím rád. Jednou se mi stalo, že jsem málem
> porazil totálně sešrotovaného maďara, který jel na
> kole. V krvi měl jak Čurda alespoň 8 promile
> alkoholu. Já to ubrzdil, ale měl jsem zahrádku,
> která zle poškodila střechu Dacie. A co si vezmeš
> o půlnoci na totálně opilém maďarovi. Nebo se s
> ním domluvíš ???thumbs up smiley


Dovolil bych si poněkud upřesnit ta data o Tatře a podvalu:
Tatra 813 Kolos 8x8 pohotovostní hmostnost okolo 14000 kg betonová zátěž 10000 kg,osobně jsem míval na korbě ještě 12 ks náhradních kol to je výrazně přes 24000kg, běžně používaný podvalník Transporta P 50 měl užitečné zatížení právě těch 50 tun, to jste měl štěstí, že Vás policajti tenkrát nezvážili, když jste tam měl 63 tun panelů!!!Já bych si je tam naložit tedy nenechal, kdo zažil měnit píchlé kolo na naloženém podvalu jistě ví proč!!!Já měl naloženo nejvíc tank T 54.
Jinak do Hr přes Maďarsko považuji za čiré zoufalství, ať si každý říká co chce, obzvlášť z okolí Prahy, kdy cesta po D1 otřesný zážitek,neustálé riskování pokuty za jízdu v pravém pruhu, neboť "levý" pruh nepoužitelný,cesta přes Maďarsko další očistec, nesčíslněkrát zde padlo, pokud jedu na dovolenou, tak na korunu nekoukám a jet přes maďary, abych ušetřil rakouskou známku za 200Kč, to se snad ani nemůže vyplatit.
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2011 13:39
2takt31, trochu bych upřesnil to ježdění po D1. Pokud nikde nic, jezdí se v levém pruhu, protože je lepší než pravý. Není to bolest jen D1, ale třeba i hradecká dálnice je na tom podobně.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 205
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.