Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 09:03
Maďarsko :

1) Někdy v r. 1976 při cestě do BLR mi praskl klínový řemen. Auto FIAT 125. Bohužel, rezervní jsem omylem zapomněl v servisu v Holicích, kde jsem nechal opravit píchlou pneu. Do první vesnice jsem dojel na punčocháče manželky. Tam jsem čekal do rána a řemen sehnal.
Cena v ČSSR asi 15,- kč cena v MLR po přepočtu asi 250,- kč. Příjemný začátek dovolené !angry smiley

2) asi r. 1977 s Dacií do cesty mi vletěl maďar na kole. Byl jak brambora. Já to ubrzdil ale poškodil jsem si auto. Zahrádka na střeše se hnula a poškozena byla střecha.
Upevnění bylo OK ale ten nenadálý pohyb svoje dokonal. Možná ta váha, ale také toho nebylo moc!angry smiley

3) když jsem si jel na hranice do Redicz pro syna - do JUGOSLÁVIE mne nepustila vláda tehdejší ČSSR- a Maďaři? Nechali mne pro něho vejít až do celního prostoru MLR/JUG. Tam jsem se setkal i s vlastní matkou u které byl syn na prázdninách. A když jsem se se synem vrátil byl jsem zatčen pro pokus o neoprávněný přechod hranic. Přitom na mne všichni koukali. Po půldenním dohadování jsem byl vyzván abych do 24 hod. opustil MLR. Toto jsem učinil cca do tří hodin. A velmi rád.

Nezanevřel jsem na ně, ale jezdit přes ně nebudu. Vadí mi ta šílená komunikace atd.angry smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 12:04
a nemyslíš že za třicet let se to tam "trochu" změnilo ? Já taky pamatuji na samopalčníky v zelených budkách na madarské celnici.No a dnes jsme v shengenu a není tam ani noha.
Ps: když si šel do celního prostoru,bylo nezbytně nutné k tomu písemné povolení,ne že tě někdo jen tak pustil.Mohl sis za to sám....
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 13:19
darko, darko
a Maďaři? Nechali mne pro něho vejít až do celního prostoru MLR/JUG. Toto jsem napsal a za tím stojím. Je naprosto jasné, že jsem se asi celníků ptal, zda tam mohu vejít. Bylo jich tam minimálně deset. Všichni souhlasně kývli hlavou. Jeden šel dokonce se mnou. Jenže, když jsem ušel cca těch 50 m, přijel GAZ a z něj vystoupil člověk v teplákové soupravě a to co platilo před minutou již nebyla pravda. Byla neděle a ten jejich velitel celnice přijel jen tak na kontrolu. Určitě ho nějaký horlivec pozval. Byl ale natolik solidní po podaném vysvětlení, že nebyl žádný zápis, žádné "obštrukce" a jenom mi doporučil abych do 24 hodin opustil MLR. Ano jel jsem. A spěchal !!!! Nemyslím ale, že mne někdo dále sledoval.
A co se týká písemného povolení. Přijmi můj milý úsměv. Nechce se mi to ani moc rozebírat. Asi tak jak dnes jedou češti policajti služebním autem na nákup do Furt im Wald. A o Polsku ani nehovořím.grinning smiley I když v poslední době jsem je tam moc neviděl. Buď nemají auta nebo benzin !thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 14:03
pánové běžte si vzpomínat někde jinde, myslím si že toto je o současné cestě přes HU
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 14:32
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pánové běžte si vzpomínat někde jinde, myslím si
> že toto je o současné cestě přes HU


a co už chceš tady nového vymyslet.100 stránek se omílá téma "jet 86kou nebo ne ?".Přitom vše bylo tisíc milionkrát zodpovězeno.Alespon mladší čtenáři vidí ,že kdysi se nedalo profrčet celnicí za deset sekund.Nám se taky stalo,že nás prostě ani do madarska nepustili kvůli špatně vyplněnému lejstru.A tedˇka se tady rozpitvává každý výmol na cestě.Budte rádi zato co je.....
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 19:48
darko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a nemyslíš že za třicet let se to tam "trochu"
> změnilo ? Já taky pamatuji na samopalčníky v
> zelených budkách na madarské celnici.No a dnes
> jsme v shengenu a není tam ani noha.
> Ps: když si šel do celního prostoru,bylo nezbytně
> nutné k tomu písemné povolení,ne že tě někdo jen
> tak pustil.Mohl sis za to sám....


Milý Darko, na maďarských hranicích se nezměnilo skoro nic. A schengenský prostor v Maďarsku je poze na vstupních hranicích, vzhledem ke Slovensku, Slovinsku a Rakousku. Na výstupních hranicích do Chorvatska, Srbska, Rumunska a
Ukrajiny schengenský prostor končí. Nejel jsem nikdy přes Maďarsko do Chorvatska, ale do Srbska a Rumunska vícekrát a tam si to Maďaři vynahdazují, od čekání na úplatek přes aroganci až buzeraci. Toto je můj zážitek z jednoho návratu přes maďarskou hranici: Na maďarské hranici
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 20:25
to darko: založ nové téma a uvidíš kolik já mám zkušeností a problémů s přechodem SK do HU celníkama.
a nekompenzuji se s nima tady
tak nekecej a nastup......smoking smiley
Re: Přes Maďarsko
12. 04. 2011 08:07
Já jezdím po silnici 86 přes Rédics a Lendavu.
Nevím, proč mi tam ten odkaz na trasu přes Lendavu nejde, ale ukazuje to 53 km a 57 minut (Zalabaksa- nájezd na dálnici u Čakovce).
Podle toho, co tady čtu, tak většina za Zalabaksou odbočuje na Lenti a pak jede přes Goričan .
přes Goričan
Podle plánovače tras na mapách na Seznamu je to přes Lendavu (Zalabaksa- nájezd na dálnici u Čakovce) kratší vzdáleností (asi 10 km) i časově. Může někdo, kdo jel obě trasy, obě varianty srovnat?



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Romans (12. 04. 2011 08:19).
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 04. 2011 08:31
... Romans ... jakékoliv posuzování tras je pouze subjektivní ... jo, dají se porovnat kilometry, spotřeba, typ komunikace
... ale už neposoudíš zvyklosti řidiče, jestli se chce kochat nebo jede na čas, jestli mu něco vadí na jiných trasách ... proto tady Noel tvoří ucelený pohled na XY cest k Jadranu a je na každém ... jestli to pro něj bude vodítkem, potenciální variantou dle okolností ... nebo jen výsledek mravenčí práce ... tvůrce " cestovního bedekeru " ... smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
12. 04. 2011 08:40
Bessy ...jasně, se vším souhlasím. Tu druhou trasu jsem nejel, proto se ptám proč je (asi) oblíbenější než ta první. Jinak já se raději kochám, zkouším jiné trasy a zbytek osádky trne, kudy to zase vezmu a bojí se mých improvizací.
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 04. 2011 10:31
... Romans ... tak já zase naprosto souhlasím s Tvou druhou větou ... šak oni Tě za to taky mají rádi ... smileys with beer
... víš, jaký by byl život fádní ... kdybys je pořád něčím nepřekvapoval ? ... dá se to vydržet ty tisíce sloupků dálničních svodidel ... ale jak nemusím ... tak nemusím ... grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (12. 04. 2011 10:34).
Re: Přes Maďarsko
12. 04. 2011 13:04
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to darko: založ nové téma a uvidíš kolik já mám
> zkušeností a problémů s přechodem SK do HU
> celníkama.
> a nekompenzuji se s nima tady
> tak nekecej a nastup......smoking smiley


s títo směřuj na Šatavu,ne na mě...
Re: Přes Maďarsko
12. 04. 2011 21:38
Bessy...letos jedeme na Pelješac a nejraději bych to vzal pro změnu přes Bosnu (Banja Luka , Mostar), tam jsem ještě nebyl. Ale to bych už neukecal, že jsem jen blbě odbočil a proto jedeme o pět (?) hodin délespinning smiley sticking its tongue out.
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2011 05:12
darko,
11. 04. 2011 13:19 můj poslední příspěvek.
je 13.4. a přibylo devět příspěvků. Můj až tento. A podotýkám - jen jsem chtěl objasnit důvody proč nejezdím přes HU. To je vše. Nerad bych si připadal jak doma.thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2011 07:33
Romans:

Jestli se radi koupou, tak je nalakej na termaly, treba v Zalakaros. No a potom uz Barcs, Gradiska, Banja Luka, Jajce, Bugojno, Jablanica, Mostar, Metkovic... to vite rodino, chteli jste do termalu a pak uz to jinudy nejde :-D
Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2011 16:09
Jozka:

Díky, to určitě stojí za úvahu. Bezva finta.thumbs up



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romans (13. 04. 2011 16:10).
Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2011 19:18
Romans - ak jazdíš cez Čakovec, tak zbytočne zachádzaš cez diaľničný vjazd.
Pozri si na mape - za tú vzdialenosť k diaľnici sa dostaneš už do Varaždinu. A pritom cesta z Čakovca do Varaždinu je celkom príjemná, lebo najhorší úsek je od hranice po Čakovec - samé dediny.
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2011 20:19
... chlapi ... jak se sjíždí z dálnice na Maribor ... ? ... já tama už dlouho nejél ... drinking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2011 20:24
Normálně po silnici. smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
14. 04. 2011 21:41
to Romans + jraj mrknšte na "moji" cestu smoking smiley
Re: Přes Maďarsko
15. 04. 2011 09:40
Juraj:
Já už si právě nemůžu vzpomenout, jestli jsme jeli přes Varaždin. Ale díky, teď to určitě vezmu...

Rohal:
Tvoji trasu jsem studoval, máš to fakt parádně zpracovanýthumbs up
Re: Přes Maďarsko
21. 04. 2011 09:19
smiling smiley pre aktualizáciu možno už v minulosti zverejneného linku, on line trafic na maďarských cestách, ktorý si môže každý pred termínom svojho odchodu na dovolenku pozrieť [www.utvonalterv.hu]
postup: klikneš na okienko nad mapou v pravoForgalom a potom na Trafic, alebo prepni na english, čo je asi vhodnejšie kto neovláda maďarčinu



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Tydlo (21. 04. 2011 09:29).
Re: Přes Maďarsko
23. 04. 2011 22:49
Máte někdo projetou 86ku, čerstvě.Pokud ano napište prosím o kritických místech kde je špatná vozovka a kde se silnice opravuje.To by mohlo pomoci při plánování cesty.Dík!confused smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2011 16:20
... první co pojede to sem jistě dá ...
ale vrátím se k mapě Goričanu

na novém přechodu jak vidno se moc nepohli ... celé zázemí je na " starém " Goričanu ... yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2011 19:41
Nepredpokladám, že budú tak hlúpy, ako sme boli my, keď sme po rozdelení Československa začali budovať za obrovké prachy terminály. Myslím si, že chorváti majú EU na dosah a do "Schengenu" to je potom naskok. Jedine ak bude potrebné sponzorovať nejakú vládnu stranu, určite sa lobisti nájdu na oboch brehoch Mury. My sa tešme, aby sa shengenský priestor rozšíril o HRsmileys with beer
Re: Přes Maďarsko
24. 04. 2011 22:23
Nevíte co nás nového čeká,kdybychom neodbočili na Letenye a pokračovali na nový goričan po M70 směr M .7?.Je nutný letos dálniční poplatek?

Tuto Trasu jsem zatím ještě nikdy neprojel.Ale nevím jak letos ?confused smiley
Re: Přes Maďarsko
25. 04. 2011 11:35
Mno, zrovna odpocivadlo plus benzinka je naproto nezavisle na tom, jestli bude hranice nebo ne. Nemyslim si, ze by treba takovy Sentiulj byl po Schengenu nevyuzity.
Re: Přes Maďarsko
25. 04. 2011 20:28
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... ale vrátím se k mapě Goričanu na novém přechodu jak vidno se moc nepohli ... celé zázemí je na " starém " Goričanu ... yawning smiley

Uz som to napisal tu: [forum.ihvar.cz]

Google Earth uz "novy Goričan" pozna thumbs up , Google Maps este nie thumbs down





Upraveno 2krát. Naposledy upravil Markox (25. 04. 2011 20:30).
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 04. 2011 20:40
Markox ale oni sa roprávajú o odpočivadle, pumpe , a podobnyých vymoženostiach ktorými disponuje starý Goričan, aj na obrázku ktorý bessy pridal je cesta, ale len cesta a malinke odpočivadlo.
Re: Přes Maďarsko
25. 04. 2011 20:50
Tydlo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nepredpokladám, že budú tak hlúpy, ako sme boli
> my, keď sme po rozdelení Československa začali
> budovať za obrovké prachy terminály. Myslím si, že
> chorváti majú EU na dosah a do "Schengenu" to je
> potom naskok. Jedine ak bude potrebné sponzorovať
> nejakú vládnu stranu, určite sa lobisti nájdu na
> oboch brehoch Mury. My sa tešme, aby sa shengenský
> priestor rozšíril o HRsmileys with beer

Plný souhlas, to jen my sme budovali megalománské hraniční přechody ( na D2 s SK, nebo například St. Hrozenkov ) doslova pár měsíců před vstupem do EU a Schengenu
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 186
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.