Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2011 15:58
pánové dovolil bych si vás upozornit že toto je téma cesty přes Maďarsko
tak ho neprzněte ptákovinama s tím nesouvisející
děkuji



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (10. 04. 2011 08:03).
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2011 16:29
tak příjdu z práce a koukám, je ze mě automaticky pirát silnic,jen proto že chci jet rychleji než 90.Na dálnici jsem opět potkal osmdesátkou jedoucí Corsu s vyděšenou paničkou,která se ani nenamáhala v kopci odbočit do stoupacího pruhu.Za ní byla celkem pěkná šnůra kamionů.Já když sem poprvé jel po dálnici (tenkrát Š. Rapid 130) tak sem jel cca 110 a rozhodně sem neumřel strachy.
pro 2takt31 : cesta přes madarsko je čiré šílenství jen proto,že jedeš po D1 ? Tak to vyznělo.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil darko (09. 04. 2011 18:24).
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2011 18:55
.... hoši .... ale zase uznejte, že kdyby takové téma na Foru nebylo .... vo čem my .... bychom psali ...?
2takt31 ... kdybys věděl ... jak se ta cesta po 86ce dá vychutnat .... tak tama jezdíš taky ... grinning smiley
[youtu.be]
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2011 21:09
to Bessy: Urcite mas pravdu. A tesim sa nato az si to budem moct vychutnat.A nie len cez madarsko, ale komplet celu cestu. A mat radost zo skusania novych tras. Ale ak mas v aute 4 rocne dieta, tak aspon moj nazor je dostat sa do ciela v prvej rade zdravi a potom co najrychlejsie a najlepsie cez noc ked cela osadka spi. Neviem ake mas skusenosti ty, ale ja po mojej prvej ceste do HR mam takuto skusenost.....
smileys with beersmileys with beerspinning smiley sticking its tongue out
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2011 22:20
2takt31
přešel jsem na téma ..........auto
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2011 23:21
.... Petinek ... kolikrát jsme jeli přes noc s odjezdem v 19 hodin nebo přes den s odjezdem ráno ...
jak říkáš kvůli dětem přes noc ... má logiku ...
no, zkusili jsme i odjezd kolem 22,30, ... 23,00 ... a zřejmě tak pojedeme i nyní, dá li Pán Bůh ... abychom Rakouskem po dálnici projeli přes noc a do Maďarska na E66 a 86ku za raního úsvitu, jednak kvůli zvěři ( sichr je sichr ) a taky kolem 4 ráno jsem v Maďarsku neviděl ani jednoho policistu ( krom přechodu Letenye ) ...
a protože Slovinsko máme objeté něco přes hoďku najíždíme na Goričan když vychází sluníčko ... ( pokud neprší ) .... takže Chorvatsko už posádka pozoruje se mnou ... no a u Splitu před 11,00 ... aby se dal stihnout trajekt ... smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (10. 04. 2011 07:58).
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 03:23
Kde letos jedete?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil p.winkler (10. 04. 2011 03:24).
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 07:59
.... no, asi do Ivan Dolace pane Winkler ... smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 08:11
To pane mužeme vynechat.P.=Petr.Ivan Dolace mi nic nenapovědělo.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 09:18
.... Peťane ... tak už to víš ... yawning smiley
P.S. byl jsi tam někdy ...?
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 09:57
to Bessy: To stym nocnym odchodom nieje spatne a cele chorvatsko sa da ist cez den. My sme vychadzali z Gbely-SK o 19:00 cela cesta po dialnici cez Madarsko a o 7 rano sme boli na Čiove. Tato volba kvoli mostu na Čiovo a zapcham na Lučko. Lučko sme prechadzali asi o 4 rano a boli tam asi 4 auta. Možno by stalo zato posunut odchod na 23 vecer a v ciely budem okolo 11 do obeda....
Aka bola premavka na Goričan, Lučko a zbytku dialnice v case ked si isiel?

Dik
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 10:32
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> .... Petinek ... kolikrát jsme jeli přes noc s
> odjezdem v 19 hodin nebo přes den s odjezdem ráno
> ...
> jak říkáš kvůli dětem přes noc ... má logiku ...
> no, zkusili jsme i odjezd kolem 22,30, ... 23,00
> ... a zřejmě tak pojedeme i nyní, dá li Pán Bůh
> ... abychom Rakouskem po dálnici projeli přes noc
> a do Maďarska na E66 a 86ku za raního úsvitu,
> jednak kvůli zvěři ( sichr je sichr ) a taky kolem
> 4 ráno jsem v Maďarsku neviděl ani jednoho
> policistu ( krom přechodu Letenye ) .........

nejhorší co můžete udělat - jet přes Maďarsko v ranních hodinách od 2 do 6 hodiny ranní (nebezpečí střetu se zvěří)
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 10:57
... zajímavá Zdenkova poznámka ...
ve Vojenském prostoru Vyškov mám cca 6 letou zkušenost po 250 dnů v roce, že k ránu před rozedněním je nejintenzivnější přesun zvěře, v zimě třebas i před šestou ranní ... ale to je za tmy či šera ... za světla už zcela vyjímečně ...
na Maďary najíždím už za svítání resp. když vychází sluníčko ... a ani ťuk ... tedy po několika takových už rozednělých cestách kolem čtvrté ranní jsem zahlídl celkem 2 lišky a jednu kočku ( 4 nohou ) vracející se z lovu domů ...
jenže já přes Maďarsko nejedu zase tolik kilometrů ... tolik aspoň moje zkušenost ... já spíš viděl problém s neopravovanými komunikacemi ...
viz. první a poslední video .... obec Zalalóvó ...

... cesta zpět domů ... [youtu.be]

... cesta na Jadran ... Maďarsko ...
[youtu.be]
[youtu.be]
[youtu.be]
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 12:10
Ne, vubec nevím kde to hledat,podle toho trajektu něke na ostrově.Byl jsem v r.1992 v Rabacu v hotelu(pro mě otrava),v r.2001 tamtéž.V mezičase jse projel celou jížní evropu a pracoval NYC.Na chorvatsko nic nemá.Samozřejmně v regionu.V dalším roce Baško Polje.Od té době pokaždé ja jihuChorvatska.Jen ty ostrovy nějak míjim.Každý rok 2 x.Květen na týden a srpen na tři týdnytongue sticking out smileyreferuji kempy.Bydlení tři schody.Večer posezení.První týden vždy privát,a hledám kemp na příšti rok.Než jdu do kempu,chci ho vidět osobně.V loni jsem byl v kempu Perna a to byl podle mě humus (sociálky).Byl jsem naštěstí u bungalovu,takže jsem je nemusel používat.Kemp byl plný velice spokojených serfařu,kteří tam jezdí každý rok.K serfovaní na vodě je třeba vítr,né socálky.Letos startuji v Trpanji,pak Živogošče kep Dolle,končín v Primoštenu.Rád zkusím něco nového v přištím roce proto jsem se přihlásil do tohoto fora.Jsem ve věku kdy nejedím na blind.K cestě:jezdil jsem prvích pět let přes Vídeň,Slovinsko.Známý jezdil přes Rajku po 86.Jednou mě zlomil(dalo mu to hodně práce)a od té doby tam budu jezdit i kdyby tu cestu zrušili.Jsem tam více v pohodě,dálníce mě vysává.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 12:59
... Peťane, jsme na Maďarském vláknu ... takže jen odvolávka na vlákno o Hvaru .... na tématu .... Místa v Chorvatsku ...
tam je o Ivan Dolacu dost a dost ... [forum.ihvar.cz] smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 17:08
Nazdárek všem, pokud se nepletu toto vlákno se jmenuje přes maďarsko, tak prosím bez zbytečných urážek a nejlépe konkrétní příspěvky pro zlepšení cesty do chorvatska.Ti z Vás kteří mají potřebu stále se mezi sebou hašteřit, at´tak již nečinní. Při průjezdu Maďarska se ujede asi 300 km a zrychlení průměrné rychlosti o 15 km/hodina nám vychází nějakých cca 30minut. Raději pojedu klidně a ohleduplně, než zběsile a nebezpečně.Vše se dá dojet na chorvatské dálnici (časová ztráta). A nějaký příspevek k cestě!!!! Projel jsem trasu Hodonín- Szombathely, přes Slovenkou dálnici, projel jsem bezplatný ůsek po Maďarské dálnici a dál po 86 silnici. Maďaři začínají docela velké opravy. Hned po sjezdu z dálnice je položený nový povrch, silnice nemá ještě ani vodorovné značení.Dále na několika místech je porvoz zůžen pouze do jednoho směru, zase z důvodu oprav. Nijak jsem to neměřil, ale asi polovina cesty je ve stavu lepším než naše D1.Zbývající část má silnici s výtlukama, ale pokud se dodrží rychlost mimo obec 90km/hod silnice je sjízdná.Možná, že do léta stihnou opravit ještě nějaké další úseky. Cestu 240km dlouhou jsem ujel za 3hodiny, Byla neděle, hustota provozu asi 2. Tak zase letos do chorvatska pojedem starou klasiku po 86.A v Chorvatsku najedem na dálnici.moody smiley Nejlépe je, když každý jede jinou trasu, aspoň nejsou přecpané silnice confused smiley
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 17:29
nenis - Tvoje cesta byla v kterém čase - myslím datum?
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 17:42
Minulý týden, cesta do termálů.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 18:26
... takže ... Maďaři finišují ... thumbs up
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 19:23
To je skvela sprava ze uz finisuju z 86. Ale nieje pohodlnejsie to prejst po dialnici a potom mozem v HR sa kochat?
To je len moj nazor, ktory nikomu nevnucujem...
Az bude HR v EU tak uz nebudeme riesit kadial ist... VWspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 19:37
.... Petinek ... Ty " máš za ušima " ...grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 20:16
spinning smiley sticking its tongue outsmileys with beer

Tak ale ved je to otom sa dostat do ciela zivi a zdravi, v co najkratsej dobe, ale samo ze nie na ukor bezpecnosti a bez zbytocnych bu....ci na slov. colniciach, ktore som neskusil a ani potom netuzim. spinning smiley sticking its tongue out
Kazdy tu riesi ze kadial ist, co bude ekonomickejsie (spotreba, znamka), ale naco? Ved si ideme uzivat tak nech to stoji zato. Musim sa priznat ze aj ja som to prvy raz (minuly rok) tiez riesil a nakoniec som zistil ze je to zbytocne. Ved som presiel madarskom v noci tak cim sa tam budem kochat? A to iste je aj na 86. z rozdielom ze prechadzate dedinami. V tom pripade je to jedno. A tych par km co prejdem naviac pri tej davke 1000 km je uplne zanedbatelnych. Alebo zeby to malo svoje caro? Neviem. Ale treba skusit vseko to je pravda.
Povodne som chcel skusit Bessyho trasu, ale potom som si povedal ze naco, ved idem na dovolenku a nebudem setrit par eur a ani par km. Inak nic proti Bessy ta trasa je super.spinning smiley sticking its tongue out Az zostarnem a dcera sa na nas vykasle a bude somnou sediet v aute jedna mila starsia pani, tak budem jazdit krizom krazom a uzivat si to.
Ale teraz sa tesim nato kedy kedy to budeme moct strihnut cez slovinsko po dialnici bez toho ze budeme zastavovat na hraniciach.....
To Bessy: co ja viem ci za usami? ....smileys with beer
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 21:06
niekedy to je o peniazoch niekedy nie, to maš ako z autokempami, kedysi sa tam chodilo lebo to bola najlacnejšia dovolenka, dnes sa tam chodi proste preto lebo človek chce. na slovensku som3x absolvoval trasu bratislava-širava(michalovce) všetko sme išli po starej ceste a aj s prestavkami a všetkym možnym nam to trvalo asi 12 hodin smiling smiley
boli sme kolona 13tich aut a nikam sme sa neponahlali. proste niekto rad šoferuje a dialnica ho ubija.
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 21:14
Nenis má absolútnú pravdu. Čítam toto vlákno už dlhšie a mám pocit že som na pokeci, napriek tomu že som tam nikdy nebol. Do Corvátska sme začali jazdiť v roku 2004. Nemal som ešte navigáciu, ale už boli rôzne plánovače ciest ktoré dosť pomohli. Dlho sme jazdili v noci a potom ráno ospatí, unavení a spotení čakali kým nás pustia do apartmanu. Nehovoriac o rizikách ktoré sú pri nočnej jazde. Išiel som niekolkokrát po mystyfikovanej 86 - ke. Dodnes to považujem za najkratšiu a najrýchlejšiu cestu cez MR. Nikdy sa nám nič nestalo a ani nehrozilo. Vlani sme išli trasou Székesfehérvár M7-Goričan a neboli sme v cieli o nič skôr.
Ale nepíšem kvôli piatím minutám a dvadsiatim kilometrom. Ovela dôležitejšie je sa pripraviť na cestu. Mať so sebou dôležité telefónne čísla ako napr. Autoservis, odťahovka, asistančná služba, velvyslanecstvo v danej krajine, číslo na záchranku políciu atď. Pripraviť si na cedulu jednoduché preklady problémov do danej reči (je to tak jednoduché s pomocou prekladačov), preštudovať systém platby na dialnici atď. Absolútne dôležité je aj dobrá kondícia na jazdu. zoberme si napr. Pražáka (ale nielen), kým dôjde do Maďarska už môže byť unavený, hlavne keď ide o príležitostného šoféra. takýto ludia potom sú nebezpeční pre premávku, ale hlavne pre seba. Množstvo búračiek je z kolón kde jeden zdatný a skúsený ťahá za sebou bandu ktorá nemá ani šajnu o tom kde je, čo je, kam ide, má len jediný ciel: nestratiť toho na čele za každú cenu. Zo skúsenosti viem poradiť ked môžem: naplánovať si cestu či už navigáciou či plánovačom z internetu. Prejsť to v duchu, nechať si rezervu min 2-3 hodiny, aby bol čas na prestávky. Mať zo sebou mapu! Mať zo sebou pomôcky ktoré som uviedol hore. Pred jazdou si oddýchnúť a každých 150-250 km (podľa šoférskej kondicie) si spraviť prestávku. Jednoduché ľahké jedlo a káva či čaj by mal byť v aute. A hlavne nezabudnúť že cestujete na DOVOLENKU! Dúfam, že nikomu z Vás nebudem musieť robiť tlmočníka pri nepríjemnej situácii v Maďarsku.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 22:30
to dufam aj ja ale dobre vedieť keby nahodou smiling smiley ale suhlasim aj ja toto vlakno prinesie niečo len vytrvalemu čitatelovi smiling smiley
kedže cely vikend sa tu chatovalo na tema favorit na dialnici
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2011 23:28
To Ozzie: ale neboj, tlumočníka dělat budeš. Každý rok se najde spousta bláznů, kteří vyjedou v pátek večer a pojedou nadoraz, aby byli nejlépe už v osm ráno u moře. Noční cestu z pátku na sobotu jsem zkusil dvakrát a poté, co se táhla souvislá šňůra aut z Karlovace až po Zadar a ještě v noční mlze, jsem se zařekl, že již nikdy. A jezdím v klidu a pohodě v neděli přes Maďarsko a Lendavu.
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 00:39
Zatím sem jel vždy z pátku na sobotu v noci a bez jediného problému.
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 05:56
Pánové snídám v 6.00,někdo v 7.00 no a co!O tom nepolemizujme.Pustěte si tuto skladbu a poslouchejte text.

Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 07:59
to : ozzie
Konečne niečo konštruktívne vo vzťahu k tomuto vláknu, t.j. tvoja informácia o znalosti maďarského jazyka. Myslím si, že okrem toho, že budeme čakať na vlastné skúsenosti, ktoré posunieme aj noelovi, chcel by som ťa poprosiť, či by si mohol na maďarských stránkach presurfovať harmonogamy a skutočne relizované práce na 86-tke. Či to bude aj realita je už druhá vec. Určite v tomto prípade budeš pre toto vlákno prínosom, hlavne ako by to malo reálne vyzerať s rôznymi výlukami, či kvalitou trasy a porovnať so skúsenosťami z trasy napr. akú absolvoval nenis.
Mal by to byť jeden z parametrov, ako sa ďalej rozhodovať. Ja nemám až taký veľký problém, odchádzam k Jadranu keď prvý už pomaly zabudnú že tam boli. Ide hlavne o začiatok sezóny. Vďaka..............
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2011 08:30
ozzie thumbs up napsal to co mi ještě v popise trasy přes HU chybí.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 188
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.