Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 16:35
Myslím si, že toto vlákno je pre odovzdávanie informácií a skúseností, každý z nás má svoj štýl cestovania, ktorý si osvojil. Určite sú tu názory na zváženie, alebo aj také, ktoré môžu presvedčiť. Som v určitých veciach pohodlný, najmä ak musím riešiť nejaké problémy, alebo byť rozčúlený zo "štrúdlu"(použil som český ekvivalent) ktorému nevidíš koniec. Preto sa snažím hľadať pre mňa optimálne volenú trasu. Ak mám 2000 Euro na dovolenku, nebudem sa triasť za pár "éček" za PHM, alebo poplatky za HU diaľnicu. Chcem prísť v dobrej nálade na riviéru, preto že sa teším rovnako na toto prostredie, ako moja celá rodina. Keď idem na dovolenku, nechcem mať stres a keď idem domov oddýchnutý už vôbec nie. Časovo sú trasy zhruba rovnaké, ide o to kto považuje akú cestu za bezpečnejšiu, alebo menej nebezpečnú. Priatelia, uvedomte si že každé auto ktoré stretáte v protismere je potenciálny problém a nebezpečenstvo , lebo nevieš kto tam sedí, ako dlho tam sedí. Nie lesná zver, stret s ňou väčšinou skončí pokazenou dovolenku a rozbitým autom. Ale stret s iným autom, o ktorm nechcem ďalej polemizovať. Preto sa rozhodujem či mi to stojí za to, cestovať po 81, 86 (za kamiónom aby ťa nenamerali a pri tom ti hádče bordel a drobné kamienky na kapotu a sklo), M1 a M7, alebo po autostráde v A a SLO. Predchádzajúce príspevky odpovedajú takmer na všetko, aj dokonca na nostalgiu s ktorou človek cestuje po určitom čase na tie isté miesta. Ja som po dlhšom zvažovaní zašiel až tak ďaleko, že som bol ochotný ísť o 12 hod skôr, alebo neskôr, aby som sa vyhol špičke na Macelji. Preto som dnes napriek monotónnosti zostal verný autostráde ale z inej strany (HU), ak chce niekto trochu zmeny, tak ako je pred dlhou trasou po autostráde od Székesfeherváru až po Šestanovac, tak si trošku urobím chuť na kvalitnej okreske 81. Nechcem presviedčať, ani vnucovať svoj pohľad. Každý sme dospeláci, nesieme bremeno zodpovednosti na pleciach aby sme my niečo nespôsobili, ale aj eliminovali pravdepodobnosť inej kolízie na minimum.
Želám všetkým príjemné cestovanie do Chorvátska a domov, aby sme mohli otvoriť nové debaty po návrate od Jadranu s novýmii skúsenosťami.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlo (23. 03. 2011 16:37).
Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 18:05
Já letos pojedu ( jen tak cvičně, abych viděl zase něco jiného ) právě přes Maďarsko po dálnici.
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 18:17
... Tydlo ... dobrý příspěvek ... a je o tom, proč jezdíš tudy ... nebo jinudy ... smiling smiley
svého času jsem dal na Forum ... možné řešení cesty v kombinaci rakouské dálnice A2 a objetí Slovinska kouskem Maďarska
z několika důvodů ... včetně kontrol, poplatků, zápchy ( silniční yawning smiley ) atd ... trochu jsem tomu přidal na popularitě a najednou se tomu začalo ( ale neoprávněně )... říkat Bessyho cesta ... stezka
určitě takovou kombinaci použil někdo dávno přede mnou, ale nepřiznal to ... takže není moje ...
zásadní body jsou na ní 1) 138 km rakouské A2 ...2) Kórmend ... 3) odbočka 3 km za Zalabaksou ... 4) Lenti ... 5) Tornyiszentmiklos ... 6) Goričan
po 86ce jedu jen nějakých 40 kilometrů ... celkem je to přes Maďarsko 1 hod, 30minut až 1 hod, 40 minut a to způsobem, kdy se neporušují pravidla a omezení rychlostí ( což se přiznám ... na části úseků nejsu schopen udržet ... takže méně ) celkem časově z rakouské dálnice ze 138 km ( t.j. asi 40 km před Grazem ) na Goričan 2 hodinky langsam ... ( s dětmi )
a pak už do Splitu ... na Istrii ... nabo Pelješac výhradně po dálnici ...
výhody nevýhody ? ... do takových diskuzí už se pouštět nebudu ... Jusil napsal moji diagnózu ... " starýho psa novým kouskům nenaučíš " ...grinning smiley
... ale ani to není dogma ... rád bych si zase jednou yawning smiley... aspoň jednu cestu chtěl projet tu starou .... bez ohledu na čas, rychlost a vůbec
odfrknout u Karlovacu a do hor a na Korenicu a Peručko ... a zastavit u babky se sýrama ... a dát si někde kousek jehněčího až z toho má člověk mastnou hubu ... a podívat se na místní policajty, jak sedí u kafíčka v pizerii a čekají s laserem u vočiska na dížko ... a pak to v Cista Provo střihnout " holaj duša " dolů k Brele ... a v té velké zatáčce s odbočkou na Omiš se vůbec, ale vůbec nikomu v autě ( ani sobě ) nedivit, že jaksi zjihnou oči nějakým ... asi to bude tím pylem z pinií ... ( nebo čím to kurňa je ... zrovna nad tím zvláštním panoramatem ... však to znáte ) ... yawning smiley
to je tak ... asi fšecko k té cestě přes maďary ...drinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (24. 03. 2011 09:10).
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 18:26
jj presne tu by sa malo rozoberat ako vseliako sa da dostat cez madarsko a kazdy kto cerpa inspiraciu nech si vyberie. padla tu otazka preco hu dialnica , myslim ze padlo dost argumentov. cestou tam v noci pojdem urcie dialnickou a skratim to po 81, a cestou naspat uvidim podla casu nalady pocasia, mozno pojdem po 86 a navstivim tesco v szombathely, kedze dialnicou cestou tam si tuto tradiciu odopriem smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 19:37
Bessy, ja tiež nepohrdnem jahňacinou, cesta z Karlovacu do Cista Provo je pre mňa práve tou časťou nostalgie, pre ktorú občas svoje "pohodlie" vymením za "jednotku", minulý rok Uzatvorili Svety Rok pre silný vietor, zišli sme na obchádzku a už som nemal chuť sa vrátiť späť na diaľnicu, tak som to ťahal až do Cista Provo, padlo mi to úplne fajn. Neviem, či by som sa rozhodol len tak spontáne odbočiť z diaľnice na "jednotku". My stojíme pravideľne za Lučkom, kde si oddýchneme a hecujeme sa, či odbočíme na Karlovac, alebo ťaháme po diaľnici. Je to aj o fyzickej a psychickej pohode, ako sa človek rozhodne, hladina adrenalínu a uvolnená atmosféra dokáže divy. Myslím si, že je zbytočné písať o tejto časti cesty. No z posledných rokov zisťujem, že aj profíci na kamionoch sa na "jednotke" chovajú ako prasatá. Preto som písal aj o nebezpečenstvách proti ídúcich automobilov. Nie som "kocka", ja si tiež rád užívam za volantom, dokonca môžem smelo tvrdiť, že je to pre mňa tá najlepšia forma relaxu. Takže nemám stres pred cestou, skôr vždy podľahnem atmosfére a neviem sa dočkať dňa či hodiny odjazdu. Dokonca som obchádzal platené úseky v SLO cez Maribor, ale akosi začínam mať antipatie voči týmto buzerantom. Plati však porekadlo"Nikdy nehovor nikdy", a preto možno niekedy opäť skúsim ďalšie alternatívy. Zatiaľ sme sa s kamošom dohodli na ceste M1, 81, M7 až po Šestanovac. Ale do júla je ešte ďaleko............
Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 19:45
My letos pojedeme po 86.To je pouze plán protože nikdo neví co nás letos v hungáry překvapí.Myslím např. opravy cest,obchvat obce Vát a zda li bude i letos fungovat přechod starý Goričan.Toto jsou faktory,které mně,nás zajímají a proto jsou tyto stránky abychom si mohli zdělovat nové poznatky. A ponižovat zde jeden druhého pro jiný názor je poněkud smutné.
Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 20:57
Možno to už nepatríí celkom k tejto téme, ale my sme partia do nepohody, vyrastal som pod stanom, zažil v ňom ako dieťa pravé letné tatranské búrky. Preto nemám problém riešiť čokoľvek. Priznal som, že začínam byť pohodlný, ale len na to, aby som nemusel riešiť niečo, čomu sa dá predísť.
Bessyho príspevok sa mi veľmi páčil a to nik ako Ćesi nedokážu tak pekne povedať "oko zjihne", ale je to pravda nad krásou panoramy Vrulja a pod.
Chcem však o inom, ako sa my nenudíme na diaľnici. Minulý rok nás bolo 5 autiakov. Do každého sme dali vysielačku, najskôr začali "blbnúť deti" a my starí sme tomu podľahli, cesta ubiehala, hovorili sa vtipy, rôzne srandy, špeciálne básničky, či zážitky spolu strávené na iných čisto pánskych akciách. Potom aj zopár "teplých" bonzov pred našimi manželkami. Nič lepšie nad dobrého kamaráta nie je. Musím zdôrazniť, že sa nikdy nezachádza do detajlov, ktoré by mali ohroziť manželské spolunažívanie......................... Oni to o nás aj tak vedia.............
Máme deti od 2 do 17 rokov, okrem toho najmenšieho ktorý radšej pozeral rozprávky na DVD, blbli všetci. Aj to je o ceste, zažil som aj cestovanie len sám. Väčšinou však chodíme ta istá partia v "trojke", ako hovorí moje drahá polovička, niektorí z nás " nedávajú svojej hube nadarmo jesť".
Okrem toho musím napísať veľmi dôležitú skúsenosť. Zohratosť celej partie ako pri zábave, musí fungovať aj na ceste. Stačí keď dá posledný signál vybočením do rýchlejšieho pruhu, ostatní pred ním musia začať predbiehať. Vieme sa dorozumieť bez vysielačiek, tie sú už niečo navyše, skôr pre zábavu. Ako prvý tak aj posledný musí dávať pozor, napr. na "teplomery", alebo na signál oddychu.
No psina, preto mám rád cestu na Jadran. Je to o niečom inom. Preto nech si každý užije tú svoju cestu.......a "oči zjihnou" aj ďalším, napr. keď sa zvítame na Jadrane so starými známymi.
Aj to je o cestovaní, posledná poznámka, niekde som zachytil, že niekto ide na 14 dní k Jadranu a musí kupovať mesačnú diaľničnú HU známku, lacnejšie je kúpiť si 2 x 4- dňovú, keď to na benzinke napíšeš, pumpár, (alebo aj pumpárka ) ti predá aj na požadovaný termín cesty späť, nemusíš mať starosť na ceste domov a samozrejme zaplatíš menej ako za mesečnú, čo je zbytočné
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 03. 2011 21:22
Možno niekomu pomôže - kupa madarskej dialnicnej nalepky cez internet v predstihu http://www.satc.sk/rozne-spravy/kupte-si-u-nas-ma-arsku-dialnicnu-znamku.html
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 10:45
... z Goričanu na dálnici M70 ( bez poplatku 20 km ) ... na Tornyiszentmiklós ... Lenti ... Kórmend ... Rakousko ... yawning smiley


Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 11:12
Tak to mě teda dost překvapilo. Myslel sem, že ta M70 už je definitivně dokončená až na hranice v plném profilu.
Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 12:09
Volá sa M7 a je dokončená a spojená s Chorvatskou dialnicou. Osobne vyskúšané! Na tom videu neviem čo je?
Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 12:31
Ty si asi moc drinking smiley poslouchej. grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 13:43
Mello: tebe to ale nemusí zajímat, protože pokud přijedeš od Budapeště, tak po M70 vůbec nejedeš smiling smiley)
Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 13:45
Já komentoval to poslední video. A taky se zajímám o dálniční síť v Evropě. yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 14:05
Podle mapy by pak za Murarátka měl být zase 2x2. Potom okolo Csörnyeföld opět 1x1 a okolo Dobri na hranice HU/SLO zase 2x2. Ale nejel jsem tama yawning smiley

A překvapuje mě, že Google stále nemá aktualizovanej Goričan...na M7/A4 je už skoro dva roky nový Goričan a v mapách stále není...eye rolling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil patak (24. 03. 2011 14:07).
Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 14:16
V Google toho není zaktualizovaného víc než dost
Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 15:27
Ze st. Goričanu na M7 směr Budapešť thumbs up




(paradoxně nejlepší kvalitu dosahuju ve Windows Live Movie Makeru...)
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 15:58
... Ozzie ... M70 a M7 jsou dvě různé věci ...
M7 ... vede z přechodu Goričan/ Letenye do vnitrozemí Maďarska ... přes Nagykanizsu ... k Balatonu a dál ...
M70ka odbočuje u Letenye z M7 na opačnou stranu ... kolem Murarátky a u Tornyiszentmiklóse překračuje hranice na Slovinsko ... yawning smiley
( kde je pochopitelně Slovinci zpoplatněna )
Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 16:52
Ďakujem Ti Bessy za vysvetlenie, už mám pred sebou mapu a vidím. Vlani sme išli prvý krát trasou Győr-Székesfehérvár-M7- Goričan. Pre mňa je to cca 50 km navyše oproti 86 - ke, takže asi budem jazdiť po tejto trase. Kvôli 6 eurám sa nebudem túlať zbytočne po dedinách.
Re: Přes Maďarsko
24. 03. 2011 17:44
Trasa M1-M0-M7 je o 66km delší než trasa Gyor - Kisber - Szekes ( zkratka po okresce ), ovšem časově vycházejí obě trasy nastejno a když už mám koupenou známku, využiju raději dálnici
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 04. 2011 18:02
chcel som tento prispevok hodit do temy google earth ale to je GE a chorvatsko toto sa tyka madarska. dnes kukam a cela madarska mapka pokropena bodkami na hlavnych tahoch, chvilku mi to zapinalo aje to doprava,aktualizuje sa to, neviem aky je interval ale jeden som nahodou vystihol. je tam pekne vidiet zahustenost ciest smiling smiley a ich cca rychlost mam verziu G E 4.2 kuknite na to aj vi ci mi nahodou netoto smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mihal306 (01. 04. 2011 21:16).
Re: Přes Maďarsko
01. 04. 2011 18:24
Re: Přes Maďarsko
01. 04. 2011 21:08
Mihal306 - asi jsem vůl, ale porozumět Tvému příspěvku je snad nemožné. Mohl bys napsat, o co jde?
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 04. 2011 21:25
sorry niekedy sa podari napisat blud-som lahky dislektik.
skratka ide o to ze v google earth (GE) prirobili novu vec a tou je doprava na hlavnych tahoch. kazda bodka na mape a ceste znazornuje jeden dopravny prostriedok a jej farba ich pribliznu rychlost, nije to aktualizivane kazdu chvilku takze nemozes v realnom case sledovat jak sa tie bodky pohybuju, neviem aky je interval aktualizacie, ale akurat ked som na to kukal sa to zmenilo a bodky boli inak. je tam krasne vidiet kde mas na ceste nahustene auta a kde mas skoro prazdne cesty. a mozes to sledovat v roznych casoch. inak som si to vsimol maju to aj ine krajiny, taliansko, francuzko, nemecko. mozno casom bude cela europa. tak snad som vniesol do toho viacej svetla smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
01. 04. 2011 21:25
To od něj nečekej, už tu jednou psal, že to neumí a ani nechce.
Re: Přes Maďarsko
01. 04. 2011 21:27
Mihal306,už tomu začínam rozumět.Dost dobré.::::::::
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 04. 2011 22:49
... Michale 306 ... thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 04. 2011 22:56
netusim jaku to ma presnost a doverihodnost ale uvidime az zacne sezona kade taha najviac aut cez madarsko. mohli by tam dorobit aj rakusko, slovinsko a chorvatsko a samozrejme CR a SR
Re: Přes Maďarsko
02. 04. 2011 22:40
No vida, Mihal306, teď už jsi to vysvětlil úplně srozumitelně. To se dá překousnout i ta chybějící interpunkce.
avatar Re: Přes Maďarsko
02. 04. 2011 22:57
hanah napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No vida, Mihal306, teď už jsi to vysvětlil úplně
> srozumitelně. To se dá překousnout i ta chybějící
> interpunkce.


Každý jsme něčím výjiměční grinning smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 252
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.