Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Přes Maďarsko
06. 07. 2007 13:09
Ahoj všem,
3.8.07 pojedu do Chorvatska a aby jsem se vyhnul případným zácpám ve Slovinsku,naplánoval jsem si trasu Praha-Mikulov-Vídeň-Rattesdorf (A/H)- Szombathely-Letenye (H/Hr)-Goričan - Zagreb - Zadar . Jel to někdo? Jaké máte zkušenosti? Díky všem.
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2007 14:52
Minulý rok som išiel späť Goričan/Letenye - Nagykanizsa - Zalaegerszegh - Kormend - Szombathely - Csorna - Mosonmagyorvár - Bratislava. Cesta ráno dobrá, bez problémov, za cca 3,5 hodiny. Tento rok ideme dole rovnakou trasou, vrele doporučujem.
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2007 15:33
Téměř vždy jsem poslední dobou jezdil přes Maďarsko, ale po letošní cestě jsem s touto trasou skončil. Raději pojedu v rozumný den přes Rakousko po pěkné cestě, než potom hnusném tankodromu rozbitém kamiony. Rok od roku je to tam horší, navíc po cestě je minimum benzínek, tudíž na záchod je problém zajít. Pro ty, co chtějí jet přes ty neandrtálce, kteří nedokáží udržovat přes léto tuto frekventovanou silnici, doporučuji nejezdit přes všední den. Kamionů, traktorů a jiných spomalovadel spousta a cesta je potom otravná. Já jezdil vždy na noc, nejlépe v neděli. Já pojedu příští rok určitě přes Rakousko, tak jak jsem kdysi začal a užiju si kvalitní cesty a kvalitních odpočívadel, které jsou těm maďarským opicím cizí.
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2007 16:58
To Altom.
Nezlob se na mě, ale trošku silná slova, na to že jsi tady nový a máš tady teprve třetí příspěvek.
Každému se líbí cesta, která mu víc vyhovuje,to ale neznamená, že musíš urážet lidi v Maďarsku.Asi jsi toto forum vůbec nepochopil.thumbs downconfused smiley
Danny.
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2007 17:15
Danny napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Altom.
> Nezlob se na mě, ale trošku silná slova, na to že
> jsi tady nový a máš tady teprve třetí příspěvek.
> Každému se líbí cesta, která mu víc vyhovuje,to
> ale neznamená, že musíš urážet lidi v Maďarsku.Asi
> jsi toto forum vůbec nepochopil.thumbs downconfused smiley
> Danny.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

hm - tak nějak hm
Ota
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2007 17:20
Podle mého názoru by bylo lepší jet přes Bratislavu. Nový tunel Sitina umožňuje hladký průjezd Bratislavou. A je jedno jestli koupím Slovenskou nebo Rakouskou dálniční známku. Obě jsou zhruba za 240Kč Slovenská je za tu cenu ale měsíční kdežto Rakouská pouze desetidenní.
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2007 13:19
to Danny: Je mi celkem jedno kolik tu mám příspěvků. Pokud to bereš podle jejich počtu, tak jsem tu možná nový, ale tohle forum navštěvuji hezkých pár let sice jako neregistrovaný, ale je docela možné, že ho navštěvuji déle než Ty. Nejsem ukecaný a spíš jsem vždy zbíral užitečné informace kterých je tu spousta. Po letošní cestě do HR přes Maďarsko jsem tohle prostě napsat musel. Tím jsem chtěl varovat ty, kteří tuto cestu chtěli ať už poprvé, nebo opakovaně použít. Toť vše. Že maďaři neví co je to souvislá vrstva asfaltu, za to nemohu. Přitom moc dobře ví, že je to jediná cesta spojující západní Maďarsko od severu k jihu, navíc hojně využívána kamiony. Proto tento názor na ně. O jejich mentalitě taky nepochybuji, zážitků je dost, jezdil jsem přes Maďarsko léta.
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2007 16:25
Toto je popis cesty z Bratislavy po odbočku na "starou cestu" v Karlovaci.


1. Z Bratislavy do Rajky je nutná na těch cca 13 km dálniční známka 4.90 Euro. Nevýdoda je ta že platí jen 7 dní.
Lze to však objet bez placení při pohledu na mapu z prava přes tzv. starý přechod.
2. Dále pak lze jet tzv. Bessyho trasou kdy za Zalabáksou po 4 km se odbočí vlevo a dojede se do Letenye na přechod
Goričan. Tuto trasu zde popisuje Bessy. Je to cesta mimo placený úsek v HU. Kilomerový rozdíl
celkem žádný. Výhoda je snad pro ty kteří pospíchají že najedou na HR dálnici již v Goričanu.




0 Bratislava
13 Rajka - Maďarsko
29 nájezd směr Budapest
35 sjezd na E65 - směr Csorna stále po 86
Jánossomorja - směr Csorna
70 Csorna - 1 KO vpravo směr Redic, Szombathely
71 2 KO vlevo směr Redic, Szombathely
117 Vasegerszeg KO rovno - směr Redic
126 Vpravo
143 Szombathely 1 KO u TESKA směr Redic držet se 86
144 2 KO rovno
149 3 KO vlevo
172 Kormed - KO rovno
177 Vpravo stále po 86
213 Zalabáksa - za ní vpravo stále po 86
224 Redics KO rovno
225 Redics, Slovinsko

0 Průjezd Slovinskem mimo placeného úseku - podrobněji
0,2 Benzinka PETROL (po levé straně)
0,4 KO vlevo směr Dolga Vas
Dolga Vas
Lendava
kolem středového ostrůvku vpravo
5 KO vpravo
6 KO rovno
7,2 KO vpravo
7.3 nahoře na KO vlevo
11,5 Mursko Sredisce Chorvatsko

237 Mursko Sredisce Chorvatsko
251 Čakovec hned vpravo
253 Čakovec u Kauflandu vpravo směr Varaždin
Varaždin 5 křižovatek (první světelná vlevo) držet směr Novi Marof
269 Za Varaždinem na KO vlevo
271 Nájezd na dálnici.
320 Sv. Helena ( 23 Kn) - konec dálnice pokračuje se po neplacené dálnici 43 km
361 Odbočení vpravo směr Split
364 Lučko - vjezd na placenou dálnici - směr Karlovac
403 Exit Karlovac (16 kn) - sjezd na starou plitvickou


ps: KO kruhový objezd a výjezd z něho



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rohal (20. 05. 2009 16:50).
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2007 17:03
Minuly rok sme cestovali cez Madarsko tam aj spat touto trasou. Je pravda, ze tam chodi dost vela kamionov, ale nezdalo sa, aby cesta bola az taka zla. Samozrejme, neporovnávam to s dialnićou. Zastavili sme sa na benzinke na WC a nebolo volne pristupne. Tankovat sme nepotrebovali. Inak v roku 2005 sme cestovali autobusom a ten urobil prestavku v Madarsku pri Tescu (mesto si nespomeniem, kto by si tie madarske nazvy pamatal). Tam sme mohli vyuzit WC.
dedy67
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2007 18:23
Cez madarsko som jazdil vzdy cez den, teraz idem na noc tak radsej vyuzijem rakuske dialnice. Cez Madarsko by som cez noc nesiel staci si cez den pozriet cesty od krvy pohybuje sa tam strasne vela zvery v noci. To Tesco je v Szombathely stavam tam aj ja v pohode sa da ist na WC.
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2007 19:23
Vyjížděli jsme 2 auta v pátek 29.6 v 15 hod ze Strážnice u Radějova na Brač přes Maďarsko.Cesta byla celá bez problémů a bez kolon.Samozřejmě kamiony byly,
ale nic hrozného.Na tento termín paráda.Cesta nám trvala 10 hod.do Splitu.Cestou zpět(v sobotu 17.00 ze Splitu) jsme se v Zagrebu(22.00)
nechtěně rodělili a já jel na Rakousko a známí na Maďarsko.Byli doma za 11 hodin(45 min.kolona u tunelu Sv.Rok+zacpané mítnice,cesty v H skoro prázdné.Já to jel o 2 hodiny déle(90% aut bylo CZ,zácpa na poslední mítniciv HR,přes Slovinsko 60 km/hod.,zácpa SLO/A,
ale hlavně asi 100 km před Vídní je dálnice zůžená do jednoho pruhu a další zácpa-1,5hod.únavného popojíždění udělalo své.Už nikdy přes Rakousko o víkendu.
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2007 20:24
Ještě k tomu Tescu : je u Szombatheli a mimo město, je tam velký kruhový objezd to prostě nelze minout, je tam více obchodů - nákupní zóna. Jo a kolem města je obchvat.
Re: Přes Maďarsko
09. 07. 2007 21:07
Dovolím si pridať svoju aktuálnu skúsenosť s jazdou cez Maďarsko. Túto cestu som absolvoval prvýkrát.

Tam - odchod z BA v stredu 27.6. o 1.50 (po polnoci), smer BA - diaľnica na hranice s HU - ďalej po M15 a M1 až po odbočku smer Csorna (na tento úsek diaľnice ako je všeobecne známe, nie je nutné mať známku).

Ďalej po E65 až po hraničný prechod Letenye/Goričan. Vjazd do HR približne o 5.30. Počas prejazdu cez HU žiadna zastávka. Zdržanie na hraniciach SK/HU i HU/HR prakticky nulové.

Jazda cez HU bola v pohode. Hustota dopravy minimálna, občas nejaký kamión. Žiadni policajti a naštastie i žiadna zver. Čo ma prekvapilo, bola častá rozbitá vozovka napriek tomu, že ide o medzinárodnú trasu.

Späť - odchod z Bašky (Krk) v sobotu 7.7. o 8.50 (ráno). Vjazd do HU cez prechod Goričan/Letenye cca o 12.30. Na spiatočnej ceste som sa rozhodol trocha experimentovať, čo znamenalo, že za Becsehely (2.dedina v HU) som odbočil z E65 na Borsfa (na križovatke bola táto cesta označená ako smer Zalaegerszeg). Je to skratka voči smeru na Zalaegerszeg po E65 o cca 15 km. Myslím, že sa to oplatilo. Kvalita tejto cesty bola rovnaká (mizerná) ako na E65 a výhodou bola temer nulová doprava, plus vyššia záruka neprítomnosti policajtov - čo sa aj potvrdilo a až po Zalaegerszeg som mal pokoj.

Zo Zalaegersegu ďalší experiment. Na obchvate Zalaegerszegu som z E65 odbočil vpravo smer Vasvár (cesta č.74). Veľmi odporúčam, táto cesta je kvalitná a znova bez prítomnosti policajtov, kamiónov a podobných nepriateľov by som sa rýchlo dostal až do Vásváru - keby nebolo cikpauzy vynútenej osádkou.

Z Vásváru sa potom pokračovalo cestou 8/E66 až po Kám. Tam som odbočil doľava a následne hneď vpravo smer Sárvár. Táto cesta je vyslovene spojnicou niekoľkých dedín avšak dalo sa po nej naozaj rýchlo a bezpečne hnať až do Sárváru.

Tu si bolo treba dať pozor a správne odbočiť najskôr doprava po č.88 a po cca 500 m na cestu č.84 - smer Sopron. Tu sa prejavil naplno zvláštny úkaz maďarských okresiek - niektoré z nich, napríklad i táto, sú vo fantastickom stave a bezpečná rýchlosť jazdy je bez preháňania takých 150 km/h.

Za dedinou Zsedeny potom odbočka vpravo na E65 a po tejto "starej známej" trase už cez Csorna až po diaľnicu M1, ďalej M15, prejazd cez hranice (bez čakania) a o 16.30 doma v BA.

Ak túto trasu zhodnotím, tak ju môžem len odporučiť. Samozrejme záleží na tom, či máte chuť trošku experimentovať a či máte dobrú mapu, spolujazdca, mapu v GPS... Výhodou jazdy mimo E65 bola nulová prítomnosť kaminónov, policajtov...
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2007 11:00
Téry: vynikajúci postup a popis, aj keď osobne uprednostňujem Szombathely - Körmend - Zalabaksa - Lenti - Tornyiszentmiklós - Letenye.

Otázka k Tvojej trase: Ako si pokračoval z Borsfy ? Na Zalaszentbalász (a ďalej po E65) alebo rovno na sever na Szentliszló, Söjtör a Bak ?

Google Maps

Začínam nad touto trasou uvažovať... confused smiley
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2007 11:59
Na Borsfu jsem to už taky zkoušel, ty dědiny co tam jsou je neuvěřitelný zapadákov (tam opravdu pomalu, děcka si hrála na silnici), ale nepotkali jsem skoro žádné auto snad 2, až do státní.
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2007 12:21
Altom napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Téměř vždy jsem poslední dobou jezdil přes
> Maďarsko, ale po letošní cestě jsem s touto trasou
> skončil. Raději pojedu v rozumný den přes Rakousko
> po pěkné cestě, než potom hnusném tankodromu
> rozbitém kamiony. Rok od roku je to tam horší,
> navíc po cestě je minimum benzínek, tudíž na
> záchod je problém zajít. Pro ty, co chtějí jet
> přes ty neandrtálce, kteří nedokáží udržovat přes
> léto tuto frekventovanou silnici, doporučuji
> nejezdit přes všední den. Kamionů, traktorů a
> jiných spomalovadel spousta a cesta je potom
> otravná. Já jezdil vždy na noc, nejlépe v neděli.
> Já pojedu příští rok určitě přes Rakousko, tak jak
> jsem kdysi začal a užiju si kvalitní cesty a
> kvalitních odpočívadel, které jsou těm maďarským
> opicím cizí.


Dovolím několika slovy reagovat na tento přispěvek:
označení "neandrtálce" jménem skoro 11 milionů maďarů děkují
A teď k věcem:
pro znalce maďarštiny dvě odkazy
Plánované rozšíření silničního sítě v letech 2007 - 2013
Textový popis plánovaných oprav a rozšíření

V druhém dokumentu jsou tyto informace o silnici č. 86
začátek rekonstrukce/úsek/počet proudů/délka/popis
2007/Szombathely-Csorna/2x2/61km/rozšíření - budoucí M86
2011/Mosonmagyaróvár-Csorna/2x1/36km/zpevnění do 11,5 tun
2008/Csorna/2x2/-/obchvat města
2008/Körmend-Rédics/2x1/49km/zpěvnění do 11,5 tun
2008/Körmend-Szombathely/2x1/32km/zpěvnění do 11,5 tun a stavba několika obchvatů

a to vše proto, aby naše (CZ,SK,PL) řídiče nemuseli kupovat dálniční známky.
Dovolím říct, že ty "maďarské opice" pro nás, kteři tam i do budoucna budou jezdit, plánuji toho udělat více než naši silničáři na našich dálnicích.
Pro ostatní holt zůstane klasika přes Rakousko.
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2007 13:50
prosím ještě jestli někdo nemá nějaký tip /mimo tesca u Szombatheli s volným wc/ na vyzkoušené odpočivadlo po cestě maďarskem, díky
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2007 15:10
Další 2 obchodyTESCO
Mosonmagyaróvár, Királyhidai út 42 (otevřeno 0-24h) - z M15 odbočka smér Levél, Mosonmagyaróvár,Hegyeshalom - silnice č. 1 (přesně před nájezdem na M1, odbočka doprava a na křižovatce znovu doprava směr Levél) TESCO je na okraji města. Potom po odpočinku na kruháči 1 odbočka směr do města, a na první velké světelné křížovatce doprava smér silnice č. 86 (Csorna)


Csorna, Bartok Béla út 3/c - za 2. kruháču, hned vedle silnice č. 86 otevřeno 6-22 hodin

V Tesco je možnost platby s platebními karty VISA, MC/Maestro
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2007 15:11
Nemám tip na odpočivadlo, ale doporučuji zastavení v termálech Bük. Za Szombathely je asi 25 - 30 km kruhový objezd po silnici č.86. Z kruhového objezdu je to asi 10km. Chápu, že kdo jede dlouhou cestu z Chorvatska, nebude odbočovat na chvíli, ale může si tam udělat přestávku přes noc. Stojí to za to.
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2007 15:45
Minulý rok jsme jel celé Maďarsko až od Miškolce. Nejhorší úsek a vyježďené koleje jsou v Budapešti v pravých pruzích a potom úsek před Nagykanizsou od Balatonu v lesích. Jinak v pohodě. Tesco s benzinkou s levným benzínom je v Nagykanizsi v meste. Samozřejmě i otevřené záchody.
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2007 18:14
Pro MildeSorte4: Letos jsem poprvé jel úsek Zalalovo-Lenti-Tornyiszentmiklos- Letenye a v pohodě. Nechtějí úsek(Tornyiszentmiklos - Letenye) po dokončení dálnice na Slovinsko příští rok zpoplatnit?
Re: Přes Maďarsko
10. 07. 2007 18:22
Pre MildeSorte4:

Moja skratka (odbočka z E65 vľavo za Becsehely smer Zalaegerszeg) bola:

- Borsfa a ďalej rovno na sever na Szentliszló, Söjtör a Bak. Skratka končila ako jeden z vjazdov na kruháč, kde sa stretali cesty 74/E65 a 75.

Takto človek ešte viac precítil rýdzi a romantický maďarský vidiek, potešil sa z prázdnej cesty a pritom vcelku kvalitnej (100 km/h mimo obce naozaj žiaden problém). Žiadni policajti, žiadne kamióny. Len snáď neodporúčam na prvý raz túto trasu v noci, značenie nie je práve také, ako na E65.
Re: Přes Maďarsko
11. 07. 2007 09:54
Jedu do Chorvatska tento pátek přes cestovku busem, jezdí snad jako jediní přes Maďarsko, tak jsem skutečně zvědavá! Jede se večer, přes noc, tak snad to bude v pohodě.
Re: Přes Maďarsko
11. 07. 2007 12:05
rudla : To neviem, či spoplatnia. Ak áno, budem chodiť cez Murarátku a Letenye-mesto. eye rolling smiley

Téry : Mne to i-Go z Rajky (centrum) do Letenye (centrum) cez Szombathely a Lenti vyrátalo na 237 km.
Rajka (centrum) - M1 okolo Mosonmagyaróváru - Csorna - Répcelak - Sárvár - Nyögér - Kám - Vasvár - Zalaegerszeg - Bak - Söjtör - Szentliszló - Borsfa - Becsehely - Letenye (centrum) : 230 km. smiling smiley
Diaľnička Becsehely - Letenye - hranica samozrejme bez poplatku.

Ale keď píšeš, že bez polície a TIR, tak to rozhodne vyskúšam. thumbs up Dám potom vedieť...

Predsa len, tie semafory v Szombathely...

Ešte keby sa tak dali obísť kruháče a železničný prejazd v Csorne...

POZOR ! Ak ešte v Répcelaku odbočíš doľava na Nick, Uraiújfalu a Jákfu do Rábapaty, vychádza celková trasa Rajka - Letenye 217 km !
Google Maps



Upraveno 3krát. Naposledy upravil MildeSorte4 (11. 07. 2007 12:47).
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2007 00:21
Ahoj všichnismiling smiley. Odjíždíme do Chorvatska - Omiše 13.7. v 17 hod. z Karviné přes Maďarsko. Mohl by mi někdo napsat, zda jsou v Maďarsku spoplatněné dálnice (dálniční známkou nebo mýtné) ? Jedeme přes: Bratislava - Rajka - Mosonmagyarovár - Csorna - Repcelak - Szombathely - Zalaegerszeg - Mahot - Gykanisza - přechod LETENYE. a pak směr Zagreb - Karlovac atd. ........... .Je tato trasa Maďarskem, nějak spoplatněná ? Předem děkuji.
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2007 07:38
Kalimero:
chystám se letos (za více jak 1 měsíc) do stejného místa (Duče) a poprvé i stejnou trasou. Podle všech dostupných informací i z tohoto webu z hlediska dálničních poplatků by to mělo být bez problémů. Jenom nemám vyřešen úsek mezi Nagykanizsou a přechodem Letenye. Alespoň část je určitě bez poplatku, nejsem si však jistý od jakého místa. Řešit to budu na místě.
Jinak, až se vrátíš, rád bych získal nějaké informace. Přeji pěknou cestu i dovolenou. spinning smiley sticking its tongue out
bob
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2007 11:29
Já jsem jel normálně za přechodem na dálnici pak na shombathely byly tam cedule že je třeba známku ale nevim co tam psali Maďarsky neumím :-)), jinak trasa czorna, shombathely, kormed, pak do Lendavy přechod do Slovinska a pak jet na Zagreb přechod do chorvatska, jet pořád na Zagreb teda čakovec, varaždin najezd na dálnici atd podle místa kam jedete.
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2007 18:51
V úterý jsem se vrátil z Makarské a tam i zpět jsem jel přes Maďarsko, tedy po trase Sudoměřice-Skalica-Malacky-Bratislava-Rajka-Csorna-Szombately-Redic-Čakovec-Karlovac-Plitvice-Brnaze-Cista Provo-Brela-Živogošče.Dálnici jsem použil jen v úseku Čakovec-Karlovac. Jinak po staré a přes Bratislavu centrem přes most s kavárnou a starý přechod Rajka-Rusovce.Je pravda, že cesta Maďarskem je ve špatném stavu, jsou na ní vyjeté koleje od náklaďáků, alejede se plynule.Pokud se chytnete za kamion, pojedete stále 95 km/hod i přes obce.Policistu jsem viděl jen jednoho a to ještě plechového.Pokud pojedete v Chorvatsku po dálnici až do Šestanovače, najedete mnohem víc km než po staré přes Plitvice a zaplatíte 200KN v jednom směru.Stará cesta je přitom kvalitní a místy tu jedete úplně sami.A tak jsem trasu 880km ujel v neděli tam a v úterý zpět shodně za 13 hodin, v klidu a přes den. A jediný poplatek byl za dálnici Čakovec-Zagreb 29 Kn a Zagreb-Karlovac 16Kn. Příští rok tudy pojedu zas.
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2007 22:07
MildeSorte4:

Tá skratka Répcelak - Nick, Uraiújfalu, Jákfa - Rábapata je zaujímvá, tiež mi to už vŕtalo hlavou. Normálne je to o dôvod viac vybrať sa do Chorvátska toho roku ešte raz.

Ozaj, diaľnica Becsehely - Letenye je nespoplatená? Ja som pre istotu tam i späť šiel cez tie dve rozťahané dediny, strata času v jednom smere najmenej 5 - 10 min!
Re: Přes Maďarsko
12. 07. 2007 23:21
to téry : určitě se neplatí aspoň loni ne. [www.hvar.cz] Já už ale nevím kde jsem to loni vyhrabal. Ale protože neumím maďarsky, tak určitě to byl odkaz nějakého slovenského přispívatele. Vyzkouším letos tu vaši trasu uvidíme jaký bude časový průměr.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 103
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.