Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2008 21:56
To Bessy - jdu si vymazat všechny MMSky z mobilu abych měl místo v paměti,vidím,že budu potřebovat móóóc bajtů!spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2008 21:57
Bessy, Bůh Ti žehnej za Tvoji ochotu. Takto by to na foru mělo vypadat a ne to co se tu děje v poslední době v některých tematech. Je mi z toho smutno, ale to jsem odbočil. Takže ještě jednou díky.hot smileyhot smileyhot smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2008 21:59
Tak jsem si to šupnul do navigace a je to přesně jak popisuje BESSY M70 převaděčem v pravo a hned kruháč a na něm zase vpravo /první výjezd/ zase E65/7a už je pak přechod do HR a dálnice a za přechodem na pravé straně benzinka INA.A pak nájezdem vpravo ulaz Goričan A4. A stále až k moři.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2008 22:03
...Hulčo...OK...všechno zlé pro něco dobré...i Chorvaté čtou toto forum...někdo z nás se nechá unést,,,někdo rezignuje...někdo to napíše
s pochopením...ale toto forum je spousta lidí, kterým dění v naší oblíbené destinaci není lhostejné...a po sezóně promluví čísla a ne jen o našich turistech....bude to celková bilance ...smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2008 22:44
Dobrý večer, prohledávám toto vlákno i jiná a hledám BESSYHO cestu přes HU, nevím jestli tohle není otázka přímo pro něho, ale nepamatuje si někdo, kdy byla zadána? Nemůžu ji najít. Děkuju
Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2008 22:45
Pokud si pamatuji z loňska byli v Maďarsku přes celé města omezení na 30km rychlost. Někde v půli cesty. Od letošního roku tam mohou měřit rychlost i soukromé firmy - aktuální stav neznám. Loni jsem v noci potkal policajty až na rovinkách za Szombythely (nebo jak se to píše) a zvířata si nějak nevybavuji, ale jsou tam. Pozor na kamiony, jezdí dost rychle. Pokud bude část cestovatelů objíždět slovinsko asi bude hustší provoz mžná i zácpy.
Loni jsem si říkal ať jedeme kudykoliv, vždy se potkáme v LUČKU - a to platí (krom istrie) pro všechny trasy.......

Ahoj a šťastnou cetu...
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2008 23:14
..no .... jak jsi na rakouské A2 pod Vídní...tak frčíš na jih ...na 138 km je odbočka HU...z dálnice do prava nadjezd nad dálnicí a za chvíli na křižovatce do leva na 65ku do Maďar (HU) z A2 na hranice 29 km, z hranic v Maďarsku stále po 65tce 29 km do Kórmendu...ten celý projedeš a na konci je kruháč a v pravo obchodní centrum, tak z kruháče do prava směr SLO, HR...přes Zalalóvo po 86tce...Kálocfa...Zalabaksa...za ní asi 4 km odbočka do leva na Lenti...sjedeš z 86tky...(musíš odbočit,!!! jinak přijedeš až do Rédicse a jsi ve Slovinsku ...a to nechceme )..takže ...z Kórmendu (stejne Zalalóvo s přehlasovaným ó) ...do Lenti je cca 50 km z Lenti stále jakoby rovně dolů na Tórnyiszentmiklos...tj. cca 15 km za ním je kruháč a z něj sjedeš na polodálnici bez poplatku směr Letenye/HR po ní asi 15 km do Letenye a hraniční přechod HU/HR Goričan.....jsi na chorvatské dálnici a valíš Zagreb...

avatar Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2008 23:48
Moc děkuji, prostuduji zítra. Jdu do hajan, zítra jedeme s dětma na Pernštejn.
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 08:02
Bessy, prosím Tě, jaký je důvod, že jedeš přes Rakousko, vždyť musíš platit známku? Já vždy tedy jezdil přes Linz a přes Taury, letos jedeme s kamarádem , který nechce platit dálniční známky atd.Jedeme na 14 dní, čili rakouská známka asi bude zbytečné zdražení.
Proto vymyslel již několikráte tady opěvovanou trasu přes Maďarsko.Proto se dovolím zeptat na tuto Tvojí variantu přes Rakousko,co je na ní tak výhodné?

Díky moc, jestli je to tady někde napsáno, prosím odkaz, pročetl jsem vše a nenašel.
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 08:29
leiter napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bessy, prosím Tě, jaký je důvod, že jedeš přes
> Rakousko, vždyť musíš platit známku? Já vždy tedy
> jezdil přes Linz a přes Taury, letos jedeme s
> kamarádem , který nechce platit dálniční známky
> atd.Jedeme na 14 dní, čili rakouská známka asi
> bude zbytečné zdražení.
> Proto vymyslel již několikráte tady opěvovanou
> trasu přes Maďarsko.Proto se dovolím zeptat na
> tuto Tvojí variantu přes Rakousko,co je na ní tak
> výhodné?
>
> Díky moc, jestli je to tady někde napsáno, prosím
> odkaz, pročetl jsem vše a nenašel.

Ja jedu taky podle Bessyho zda se mi to lepsi nez jet pres madary uplne celou trasu. Jedu z Brna takze jestli dam pres 200kc za znamku na slovensko nebo pres 200kc za znamku v rakousku je suma fuk a 200kc neni tak zavratna suma. svezu se pekne 150km po rakousku nez sjedu z dalnice. myslim ze je to rychlejsi nez se crcat pres cely madarsko. a kilometrove si moc nezajedu podle propoctu na netu.
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 09:44
Tecko napsal(a):
----------------------------------------
> ...........svezu se pekne 150km po rakousku nez sjedu z dalnice. myslim ze je to rychlejsi nez se crcat pres cely madarsko. a
> kilometrove si moc nezajedu podle propoctu na netu.......
----------------------------------------
jen tak pro úplnost, jel jsi v poslední době Rakouskem Mikulov - Víděň. To v dopravní špičce musí být obzvlášť výživné.
Kdežto přes Blavu to valíš po prázdné dálnici až po odbočku na Moson - pohodička v Blavě nový šikovný tunel a vlastní Maďarsko pohoda. Jedeš-li v noci, pověsíš se za nějaký kamion a nic neřešíš, ve dne o víkendu se to dá valit mimo obce 130 - 140, žádný problém.
Jediný nedostatek - nedostatek parkovacích a občerstvovacích míst, to Maďarsko na Rakousko nemá ani náhodou - a zvláště v noci to vadí spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 09:51
Prof.Klaus napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tecko napsal(a):
> ----------------------------------------
> > ...........svezu se pekne 150km po rakousku nez
> sjedu z dalnice. myslim ze je to rychlejsi nez se
> crcat pres cely madarsko. a
> > kilometrove si moc nezajedu podle propoctu na
> netu.......
> ----------------------------------------
> jen tak pro úplnost, jel jsi v poslední době
> Rakouskem Mikulov - Víděň. To v dopravní špičce
> musí být obzvlášť výživné.
> Kdežto přes Blavu to valíš po prázdné dálnici až
> po odbočku na Moson - pohodička v Blavě nový
> šikovný tunel a vlastní Maďarsko pohoda. Jedeš-li
> v noci, pověsíš se za nějaký kamion a nic neřešíš,
> ve dne o víkendu se to dá valit mimo obce 130 -
> 140, žádný problém.
> Jediný nedostatek - nedostatek parkovacích a
> občerstvovacích míst, to Maďarsko na Rakousko nemá
> ani náhodou - a zvláště v noci to vadí spinning smiley sticking its tongue out

Mas pravdu zapomel jsem dodat ze jedu v terminu streda-streda takze obavy z kolon pred tunelama na mytnicich opravdu nemam...po lonske zkusenosti kdy jsme v chorvatsku jeli i na dalkova svetla po dalnici. a jinak mikulov viden si myslim ze je v poho. teda aspon podle minulyho roku. pres viden jsme jeli tou zkratkou na Syering..viden v poho.
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 09:54
Prof.Klaus napsal(a):
> ----------------------------------------
> jen tak pro úplnost, jel jsi v poslední době
> Rakouskem Mikulov - Víděň. To v dopravní špičce
> musí být obzvlášť výživné.
> Kdežto přes Blavu to valíš po prázdné dálnici až
> po odbočku na Moson - pohodička v Blavě nový
> šikovný tunel a vlastní Maďarsko pohoda. Jedeš-li
> v noci, pověsíš se za nějaký kamion a nic neřešíš,
> ve dne o víkendu se to dá valit mimo obce 130 -
> 140, žádný problém.
> Jediný nedostatek - nedostatek parkovacích a
> občerstvovacích míst, to Maďarsko na Rakousko nemá
> ani náhodou - a zvláště v noci to vadí spinning smiley sticking its tongue out

Jezdím přes Blavu dosti často (služebně), a to ať ve dne nebo v noci, bývá pěkně zacpaná, přestože je tam dálnice přes nový tunel. Není to tak dlouho, co byl zavřen (asi před měsícem) a muselo se po staré. Zato z Blavy do Mosonu se skutečně jede špicově - to byl jediný (a bývá) prázdný úsek.
Pokud Maďaři opravili silnice mezi Mosonem a Szombathely a dál dolů, tak se možná pojede dobře. Jel jsem to vloni a už víckrát ne. Vyjete koleje, samý kamion v mém směru i protisměru, zastavit není kde - parkoviště nikde. Do toho ještě slejvák, že stěrače nestačily brát vodu. To trvalo alespoň tři hodiny. Vždycky jsem preferoval Maďarsko, ale po loňských zkušenostech už ne. Asi to skutečně zkusím až spodem na Letenye a Goričan z Rakouska.
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 09:58
to Tecko:
minulý rok je minulý rok, a letos je něco jiného. Jel jsem tam před necelým měsícem a v době zvýšeného dopravního provozu bych si opravdu radši vybral cestu jinou. Asi o tom nevíš, ale rakušáci tam staví snad rychlostní komunikaci do míst, kam naši mágové českovou část prý stavět nebudou -)
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 11:08
Vždy jsem používal klasiku na Brno,Víděň atd. Prostě letos jsou neustálé komplikace,tak pokud vůbec tam pojedu asi zvolím tu levnější variantu co se týká poplatků.Vzhledem k nutnosti dvou A známek se jeví varianta 1 měsíční SK a Maďary klasika přes Blavu na Goričan.Když si spočítám vzdálenost tak je stejná.A když si spočítám km po státovkách tak také.Musíme počítat Pohořelice na Vídeň a pak od Mariboru po hranici Hr tak to dělá v podstatě to samé co cesta přes Maďary,něco přes 200 km.Tak podle mne pro nás s Moravy se jeví cesta za 270 slovenská známka + poplatky za HR dálnice.To vše.Záleží tedy jak si to kdo spočítá a co je pro něho výhodnější.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 11:13
...nejen pro Leitera...
...je to otázka zvyku...tak jako pro ty, kdo jedou celé Maďarsko...nicméně malý dodatek...
za rakouskou dálnici dám to samé...co za slovenskou ( ...ale za 3x tolik kilometrů ) ...v tom mi nikdo nesleví a jet Slovenskem
po okreskách už je přehnané. Z Vyškova jsu (přes Seyring) pod Vídní cca za 2 hodiny (rakušáci budou v sezóně omezovat výluky do Vídně...) ...pak něco přes hodinu na 138tý km rakouské A2 a výjezd na HU...Kórmend...do té doby tedy dálnice a cenově jako " maďaři "...pak silnicí I. tř. do Kórmendu...a dále do Zalabaksy...pak dobrá silnice do Lenti a stejně tak do Tornyiszentmiklós a polodálnicí bez poplatku na přechod Letenye/Goričan....suma sumárum od přechodu A/HU přes Maďarsko po přechod HU/HR 110 km po dobré cestě bez placení...
...normálně bych jel přes Slovinsko...ale už " není normálně " ...já si na rozdíl od mnohých mohu dovolit napsat...že na SLO...prdím...
...za 60 km země za 1.000,- Kč...buzerace (máme VW Passat)...jel jsem taky přes SLO 3,5 hodiny....říkám ne...
...kdo jede ze SR...schvaluji celé Maďarsko...nepřemlouvám ani naše turisty, když to mají taky tak zajeté...můj názor je pouze názor...jednoho z Vás....hezký den...Bessyyawning smiley
...příští pátek Vám na forum (prostřednictvím Vojty62) pošlu obratem zprávy jak to jede ...z Mikulova na Vídeň ... po maďarech...i u Lenti ...
...a nějaký obrázek z průběhu cesty...jo a do ledničky beru 2 štrycle salámu ( [www.novinky.cz] ) ...tak dám vědět...kde skončí...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil Bessy (04. 06. 2008 12:31).
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 11:36
Pro ty co se bojí prací na A2 ve Vídni, bych rád sdělil, že Asfinag uvádí pouze krátkodobé denní omezení zpravidla na dopoledne nyní v červnu, jinak na jejich webu není jediná informace o tom, že by se opravovalo něco jiného a omezovalo to průjezd Vídní. V červenci by se tyhle červnové práce neměly opakovat ani nové objevovat.
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 11:50
Jedu v ne 13.7.velmi brzy ráno-v 5.00 od Prahy,D1 do Brna,Mikulov,potom dle Midaxe přes Vídeň,pak dle Bessyho přes HU,zastavíme se v Lenti na vykoupání a odmor a večer vyrazíme na Split tak,abychom stihli trajekt v 1.30 na Hvar.Naplánovaný to mám pěkně,teď jen aby to klaplo.Namáš Bessy nějaký tip na dobrou hospodu v HU při cestě?Díky a hezkou dovču všem jadranomilcům.
P.S. tak už zrušili ten hloupý zákaz dovozu mas.a mléč.výrobků.To jim to dlouho nevydrželo.Jen aby od 1.7. nezakázali dovoz pivních výrobků,to by byla prčahot smiley.
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 12:45
...pro Hajduka....je mi líto ...HU...jsem jel vždy v noci...tu chvilku co jsem profrčel Maďarsko jsem zastavil jen na polodálnici za Tornyiszentmiklós...
...ale když chceš...teda nebude to stylový...jak projedeš Kórmend...tak je kruháč...ze kterého se dáš do prava na Zalabaksu...a před tím kruháčem je velké obchodní centrum s parkovištěmi...jistě tam najdeš levnou a dobrou zobku...jo a napadá mě....taky aby to bylo stylové...spousta hospůdek bister a restaurací od hranic A/HU do Kórmendu podél cesty...pak už se soustředit od Kórmendu na trasu a jestli tam něco je tak to zvaž...já bych byl spíš pro to za hranicemi A...nebo v tom Kórmendu...
...šak přitáhneš klapky ...ubereš forsáž...jemně to přibrzdi na 150... snes se na komunikaci...a pak už stačíš sledovat i hospody...smiling smiley...není vyloučeno, že se někde někdy uvidíme...yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 06. 2008 12:46).
mai
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 12:53
Mám dotaz na Bessyho a ostatní kdo již mají zkušenosti , na trasu přes HU Goričan .
Jezdíme přes HU už léta ( bydlíme kousek od SK hranic), ale vždy jsme jeli přes SLO - Lendava ,kde jsme brávali i benzín . Pokud letos zvolíme trasu přes Goričan HU/HR - jak jsou na tom Maďaři s Benzínkama - dá se koupit za Eura ? Vydají Eura , nebo Forinty ? Je benzinka poblíž přechodu , nebo se startat už dříve ( mám pocit že s Maďarem se nedomluvím grinning smiley) A ještě ( omluvám se jestli to tu už někde bylo zmíněno,ale je toho moc ) bude ten kousíček SLO cest mezi HU a HR opravdu zpoplatněný ? confused smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 13:04
Mai - benzín v Maďarsku brát nemusíš pokud nemáš nějakého žraloka(mělo by ti to v pohodě vyjít až do HR a za HU/HR hranicemi je hned benzinka),ale jinak berou snad všechny platební karty a co jsem viděl v loni u jedné benzinky tak brali éčka,ale ne v moc výhodném kurzu.(si myslím,že si to pumpaři nechávali pro svoje kšefty,protože paragon byl ve forintech a vraceli taky jen forinty).Tak když už v HU benzín tak na kartu a nebo si doma vyměnit forinty.
mai
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 13:18
Vojto62 díky za info, ani jsem se ,upřímně řečeno zatím nedívala ,jak je benzín cenově v Hu aHR . SLO bývalo nejlevnější . I když nějaký podstatný rozdíl v ceně zřejmě nebude . Spíš jde o zvyk .V Lendavě jsme vždy dobrlai do plna , pak zpět za zbylé kuny v HR a pak myslím až na Slovákách , ale to jsme jezdívali na Istrii .Letos jedeme poprvé na Brač . Jsem vždycky trošku nervózní, téměř vždy zbytečně , když někam jedeme poprvéeye rolling smiley )
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 14:00
To mai - doprava - cena benzínu a nafty ..............
www.cenybenzinu.eu
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 14:08
www.ina.hr
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 16:47
Tak jsem si dal obě trasy do navigace-Olomouc,Brno,přes SK a HU do Bašky Vody 1036 km a druhá přes A a HU /Bessy/ 1070km.Rozdíl je tedy v mém případě vskutku zanedbatelný a teď jen zvolit kterou.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 18:47
To Mirku:A kdyby jsi chtěl ušetřit i těch 270kč za SK dálnici můžeš z Lanžhota jet po staré cestě do Bratislavy je to asi 70 km,cesta 1.třídy bývalý hlavní tah, tak že žádný problém a v Bratislavě se napojit na HU.
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2008 19:04
... orientační ceny pohonných hmot 04.06.2008...


...rozdíly jsou samozřejmě podle druhu sitě ...obecně se dá říct, že tankovat všude, pokud možno ...ne v Rakousku a tam už vůbec ne na dálnici...
...pokud jedete trasu, kterou jsem popsal...je vhodné na našich hranicích a zdá li se Vám, že by jste ještě před Chorvatskem byli žízniví...tak
v Maďarsku v Kórmendu...nebo až Letenye...pak už chorvatská dálnice A4...za Goričanem...
Re: Přes Maďarsko
05. 06. 2008 06:06
To: vojto62 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Mirku:
A kdyby jsi chtěl ušetřit i těch 270kč za
> SK dálnici můžeš z Lanžhota jet po staré cestě do
> Bratislavy je to asi 70 km,cesta 1.třídy bývalý
> hlavní tah, tak že žádný problém a v Bratislavě se
> napojit na HU.


---------------------------------------------------------------------------------------------
Jel jsem po "staré" letos v březnu do termálů, když se mi nechtělo kvůli jedné jízdě kupovat na soukromé auto dálniční známku SK. Ta ztráta času za to nestojí. Příště ty prachy za Slovensko obětuji a pojedu raději po dálnici. Je to přece jenom o 100% rychlejší.
Re: Přes Maďarsko
05. 06. 2008 07:30
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... orientační ceny pohonných hmot 04.06.2008...
>
... Bessy ... moc pěkné ... ale proč si tam neuvedl i ceny ve Slovinsku... yawning smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
05. 06. 2008 08:37
To je jasné-BOJKOTUJEME SLOVINSKO a nedáme jim nic,ani za dálnice a ani za PHM.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (05. 06. 2008 08:41).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 228
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.