Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
16. 05. 2008 11:46
To pak bude jízda. Z Bytče(SK) až do Szombathely pořád na pětku(6).
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 05. 2008 12:56
nevite jak to tam bude s prujezdnosti letos v lete? jestli budou stavet vedle novou cestu nebo upravovat stavajici?
Re: Přes Maďarsko
17. 05. 2008 16:50
nemuzu nez souhlasit....krome tech neandrtalcu....v Madarsku je taky moc pekne...ale ta silnice fakt ne
Re: Přes Maďarsko
18. 05. 2008 10:04
Už jsem to napsala do jiných příspěvků grinning smiley ale raději i tady, kde je diskuze nejplodnější:

Pojedme Brno - Bratislava - Rajka - Mosonmagarovár - Csorna - Szombathely - Kormend - Lendava (Slovinsko) - Čakovec - a dále až do Splitu na trajekt.

Doufám, že v Maďarsku je to všechno nezpoplatněné, jedeme pořád po normálních silničkách, žádná dálnice....

Odpočívadla neřešíme, jedeme v noci, vždycky někde zaparkujeme, přítel skočí ke stormu a já za auto smiling smiley
Kamil
Re: Přes Maďarsko
18. 05. 2008 12:40
Prosím, dej pak vědět, jak to u Lendavy vypadá. Pojedu do Chorvatska až v září. Loni tam něco dělali s cestou a zatím jsem nikde nenašel, jestli to bude z poplatněná dálnice nebo ne. Jinak v Maďarsku se polatků nemusíš bát, pokud pojedeš tak jak popisuješ.
Re: Přes Maďarsko
18. 05. 2008 22:52
Kamil, proboha, vždyť je to normální silnička eye popping smiley Jestli je to zpoplatněné, tak to jsou fakt hovádka. No, jednak jedeme v červnu, druhak se tam podívám, zda to vypadá nějak jinak.
avatar Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 09:39
Tiež mám obavu, či to Slovinci vlani neupravovali preto, aby z toho mohli urobiť platenú rýchlostnú komunikáciu.
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 11:15
My chodíme cez HU (trasa je napísaná vo výjazdovom kalendári), teda tou trasou ako napísal Lenis. Ideme 4.7. a z HR sa ozvem aká bola cesta, tak tí čo pôjdete až po nás, budete mať už dostatok informácií kadiaľ ísť. Aj ja dúfam, že Slovinci ten kúsok cesty nespoplatnia.
Rýchle ubiehanie dní do odchodu na dovolenku hot smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sylvia (19. 05. 2008 11:16).
avatar Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 11:45
Já bych řekl,že z toho udělají normálně rychlostní komunikaci a budeme platííít...by byli hloupí,kdyby si tudma nechali utíkat eura.
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 13:33
Ahoj všichni,
kteří jedou přes HU do Chorvatska a nespěchají. Jezdím vždy přes den a chtěl bych na noc zůstat v nějakém kempu. Máte někdo nějakou zkušenost ? Tady jsem našel na straně 4 jediný odkaz od ZJ na lázně Hevíz. Jinak na HU stránkách si moc nepočtu, proto bych raději něčí osobní zkušenost.
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 13:43
Podívej se na stránky kempů v Evropě. Najdeš tam i Maďarsko v češtině.Snad Tě něco zaujme.
[www.camping.info]
Karel1
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 16:23
Zdravím,
před časem se zde hovořilo o tom, zda je mezi hranicemi a Mosonmagyarovárem potřeba maďarská dálniční známka. Mohl by zde někdo s jistotou říci, zda ano nebo ne? Někdy před dvěma lety se došlo k závěru, že potřeba není, ale platí to stále? Díky za informaci.
mirecek
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 17:59
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 18:14
to Karel1 : ano platí
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 19:25
Karel1 : od hranic SLOVENSKA / Rajka / přes Mosson ke sjezdu na Csornu známka nětreba.
od hranic RAKOUSKA / Nickelsdorf-Hegyeshalom/ k uzlu Mosson známku vyžadují.
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 20:12
přálelé, nedivte se nově příchozím, že v tom nemají stále jasno

brad thumbs up
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 21:14
Brad, díky za info.

Ta Lendava mě teda zajímá - no ještěže jedeme v tom červnu eye rolling smiley
Karel1
Re: Přes Maďarsko
19. 05. 2008 22:48
Lendava je v pohodě, dá se tam přitankovat i levnější benzín. Za informaci o dálničních známkách díky. 3 roky jsem nebyl v Ch. a fórum
jsem nesledoval. Byly tam nějaké dotazy na ceny pohonných hmot, takže pro info je cena ve Slovinsku dnes: Super Plus 98: 1,165 EUR/L, Eurosuper 95: 1,157 EUR/L, Primadiesel: 1,259 EUR/L,PRIMA kurilno olje: 0,924 EUR/L, Avtoplin: 0,681 EUR/L. V Chorvarsku dnes: Eurosuper 95 BMB EURO 95 8,99 kun/L, INA Super plus 98 BMB 98 9,08 kun/L, INA Eurodizel DG EURO 9,27 kun/L a INA Autoplin INA UNP A 3,35 kun/L. Mě se týká Natural, takže při platbě kartou to vyjde ve Slovinsku na 1,157 * 25,4 = cca 29,40 CZK a v Chorvatsku 8,99 * 3,52 = cca 31,65 CZK. Rozdíl tedy není nijak velký.
Re: Přes Maďarsko
20. 05. 2008 08:25
Karel, píšeš že Lendava je v pohodě a jedním dechem, že díky za info o známkách - jak teda víš, že na této trase to bude bez problémů? smiling smiley
Karel1
Re: Přes Maďarsko
20. 05. 2008 09:39
Děkoval jsem těm, co mi potvrdili info, že za slovenskou hranicí (do Moson...) není potřeba maďarská dálniční známka. Jinak silnici přes Lendavu kříží (má být letos otevřena) placená dálnice (nebo rychl. komunikace) z Mariboru někam do Letenie nebo Nagykanizy. V plánku silnic, které mají být od 1.7. zpoplatněny (nebo budou uvedeny do povozu do roku 2009) usek z Redice do Čakovce uveden není. Známka tam tedy určitě nebude vyžadována.
Re: Přes Maďarsko
20. 05. 2008 12:10
Tento úsek není placený. Lze to ověřit na www.autopalya.hu. Minulý rok jsem tudy jel také.
alena
Re: Přes Maďarsko
23. 05. 2008 14:40
Prosím Vás, je možné dojet do Chorvatska přes Maďarsko aniž bychom vjeli do Slovinska? Chceme jet Rajka, Szombathely a nějak najet na chorvatskou A4, děsí mě slovinské známky za 35 eur..., to fakt přehnali.
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 05. 2008 15:01
Alenko,nezlob a přečti si vlákna na tomto fóru.A dozvíš se trasy,které by jsi ani nečekala.grinning smiley
Karel1
Re: Přes Maďarsko
23. 05. 2008 18:23
Copak jsme to tady nenapsali dost jasně? Jaká dálniční známka? Na úseku Redicz-Čakovec žádný placený úsek není.
A pokud se chcete za každou cenu vyhnout tomu cípu Slovinska, tak to objeďte přes Zaleagerszeg-Letenye. Čtěte pozorněji.
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 05. 2008 18:53
...stejně tak...jako není placený žádný úsek cesty od Kórmendu.... Lenti na Tornyiszentmiklós a polodálnicí M70 až na přechod Letenye Goričan...žádný takový úsek se tam letos nezpoplatňuje...pouze na M70 se platí nad 3,5 tuny...M70 přechází od Letenye na M7
a ta zpoplatněna je...tzn. pokud jedete rakouskou dálnicí A2 na 138 kilometr a tam odbočíte na Maďarsko...krom rakouské známky neplatíte až po Goričan v Chorvatsku nic...(krom pokut za přestupky...) další maďarské úseky aktuelně neznám...pouze garantuji...výše uvedený...smiling smiley

...P.S. když už na Kórmend...tak jak vidno Zalaegerszeg " je z ruky...."



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (23. 05. 2008 20:20).
Karel1
Re: Přes Maďarsko
23. 05. 2008 21:06
Takže podtrženo sečteno, pojedu 11.6. Hradec Králové-Brno-Bratislava (Nový tunel)-Mosonmagyarovar-Czorna-Szombathely-Latenye (nebo Lendava) a pak už po chorvatské dálnici. Pojedu přes noc kvůli miminu a neočekávám žádné větší problémy. V Maďarsku se udajně hodně zhoršila kvalita té silnice, prože ji poškodily kamiony, ale někteří v tomto fóru píší, že to není až taková tragédie. A kilometrově to je stejné, jako přes Vídeň, liší se to snad jen o + - 10-20 km. V minulosti jsem to už 2-krát jel a byl jsem spokojen. Uvidíme letos.
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 05. 2008 21:53
Karle1 asi dobrej nápad i kvůli fotbalu.Rakušáci chystaj kontroly a určitě se to neobejde bez zdržení viz teletext ČT:

[www.ceskatelevize.cz]

A ještě k tomu Maďarsku:jel jsem to vloni přes Letenye v noci,cesty jako u nás I.třídy místy vyjeté koleje,ale žádná hrůza,provoz minimální,značení perfektní.Ale bylo to z úterý na středu.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil vojto62 (23. 05. 2008 21:59).
Re: Přes Maďarsko
24. 05. 2008 11:15
Pro Karla: Ahoj odjíždíme z Hradce Králové 27.6. pokud budeš do té doby doma z HR dej mě prosím vědět jaká je cesta přes Maďarsko včetně poplatků. Myslela jsem, že pojedem ještě přes Slovinsko, ale to jsem netušila, že rakušáci chystají nějaké kontroly kvůli fotbalu. No jako ženská ani nevím, že se nějaký hrajetongue sticking out smiley moc díky předem.
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 05. 2008 12:31
To Market - trasa kterou popisuje Karel1 je bez poplatků a další poznatky z cesty přes HU jsou popsány v několika vláknech,určitě se tam všechno dozvíš.Jo a slovenská dálnice se platí,měsíční známka stojí 300Sk asi 250 Kč.Více aktuálních informací určitě někdo napíše až se vrátí.Tak zatím prostuduj ty co tu jsou a myslím si,že tam moc změn nebude.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
24. 05. 2008 20:39
Díky pročítám vlákna a už se mě o těch všech možných a nemožných variantách zdá. Počkám až začnou jezdit první dovolenkáři pak se dozvíme aktuální zprávy přímo z terénu.hot smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 208
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.