Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
06. 05. 2008 14:54
Mám vplánu jet přes Goričan,jak píše Bessy,moc se mi nechce se otravovat s Slovincema,ale rozhodnuse na místě až na poslední chvíli.spinning smiley sticking its tongue outVzadu 2 malé děti,budem tam někdy nad ránem vneděli v červenci,tak uvidíme. Podle toho co bude líp značené.grinning smileyJel sem přes Mursko S. před 5 lety,pamatuji si jen šilenou kolonu kamionu a lehce vyjete koleje...Celnící tehdy jen mávali...
Re: Přes Maďarsko
06. 05. 2008 15:07
Tak, tak na Goričanu od chorvatů samá "buzerace", promiňte mi ten výraz. Dokonce i maďaři při cestě domů otravovali. Ale myslím, že by se dalo najít hodně přispěvků s negativní zkušeností (pokud nejsou vlákna smazané). Jitka2 s nimi měla taky problém. Jako kdyby tam bylo v té oblasti nějaké špatné klima či co . Proto raději ztráta času a přechod Redics - Lendava - Mursko Središće - Čakovec.
Re: Přes Maďarsko
06. 05. 2008 15:43
Mirečku, tak ako píšu Rohal, Mirod, Raadek, david. Aj my chodíme po 86 cez Redics-Lendava-Mursko Središče-Čakovec. Zatiaľ sme nikdy nemali nijaké problémy ani s kamiónmi, ani na prechodoch, nijaké kolóny, nijaká zver. Dúfam, že som to teraz nezakríkla eye rolling smiley Jasnačka, že dám vedieť na fórum, keď budeme v HR, aká bola cesta.
Re: Přes Maďarsko
06. 05. 2008 17:03
Tam nájezd na dálnici - Čakovec

382 Lendava slovinská benzinka vlevo
Slovinskem stále rovno
384 KO - rovno
389 Gornji Lakoš -
393 Mursko Sredisce
Čakovec hned vpravo a po 2 km vpravo směr Varaždin
408 Čakovec - nájezd na dálnici
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zpět sjezd Varaždin

500 Varaždin sjezd z dálnice 23 Kn - směr Čakovec,Lendava
515 Čakovec vlevo u Merkuru směr Lendava, Redic
545 Mursko Sredisce
549 Gornji Lakoš stále rovno
KO - rovno
556 Rédics
Re: Přes Maďarsko
06. 05. 2008 20:11
tak mě ještě napadle jedna věc. Jak jsem tady psal, že loni tu cestu opravovali, nechtějí z ní udělat rychlostní silnici na které by se muselo také platit???????????

seznam.cz
Okamura upozorňuje, že známka je nutná nejen pro dálnice, ale i pro rychlostní silnice
Re: Přes Maďarsko
06. 05. 2008 20:26
No z toho mám také obavu. Proč by tam jinak těch 10 km tak šperkovali.
Každopádně doufám, že se tu dozvíme, jak těch 10 km objet.
eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko
06. 05. 2008 21:52
Já touto trasou Lendava-Mursko Sredisce jezdím již několik let dvakrát ročně, pokud budete mít někdo informaci o zpoplatnění úseku přes Slovinsko dejte vědět. Odjíždím 28.6. -pokud platí zpoplatnění od 1.7.2008 cesta tam nehrozí, ale zpět bych se nerad dočkal nějakého překvapení. Díky předem.
Re: Přes Maďarsko
07. 05. 2008 07:25
Vloni jsem měl problémy s kamionama po cestě tam i zpět.Nebylo to tak hrozné jako u nás, ale bylo jich "hafo". A to jsem jel dolů v noci ze čtvrtka na pátek začátkem srpna a vracel jsem se v pátek odpoledne za čtrnáct dní. Mezi Varaždinem a Rédicsem to byl pomalu děs a hrůza. A to tam i zpět. cesta mě zklamala. Znal jsem ji dříve, a to jsme za noc potkali pár aut. Vloni ne, vyjeté koleje, kamiony a stejně bezohlední, tak jako na našich silnicích.
Re: Přes Maďarsko
07. 05. 2008 10:50
Dalnice v madarsku jsou zdarma kdyby nahodou? a cesta pres trasu co uvadi palko je v poho? ta silnice v madarsku je neco jak u nas I. trida? jezdili jsme vzdycky na baska vodu klasika ale po zvedeni dalnicnich znamek ve slovinsku zvazujeme jinou variantu tato se me zda nejlepsi..
Re: Přes Maďarsko
07. 05. 2008 11:48
Dálnice v Maďarsku NEJSOU zadarmo. Úsek od Slovenských hranic směr Budapešť je poplatná, z druhé strany Balatonu nevím. To co vede z "Mošoňu" na Szombathely a Rédics je sice "I", ale s dálnicí se to srovnávat nedá. Takže nevím o které konkrétní dálnici co vypadá jako jednička píšeš. A ta cesta kterou zmiňuji nejen já - už vlono tam byly pěkně vyjeté koleje od kamionů.sad smiley

Navíc na zpoplatněných maďarských dálnicích, pokud vím, nedostáváš známku, ale kupon, kterým se při případné kontrole prokazuješ. Už se to stalo několika našim stavbyvedoucím, kteří jeli do Budapešti, že najednou odklon z dálnice na odpočivadlo a filcunk poplatků za dálnici. JInak Tě snímají kamery a přes počítač kontrolují RZ vozidla. Poplatek se kupuje na RZ.
Re: Přes Maďarsko
07. 05. 2008 12:42
Tecko: No treba pro me je klasika Madarsko drinking smiley Jezdim presne po te, co pise Palko. Vse ok. Neni to ale na zavodeni - vesnice s omezenim na 30, vlakove prejezdy....ale v pohode. 86-ka je nase I trida. Tož tak...
Re: Přes Maďarsko
07. 05. 2008 12:44
myslel jsem ten kousek dalnice na ten moson ze slovenskych hranic, jak pises
Re: Přes Maďarsko
07. 05. 2008 18:30
Najeďte si třeba na mapy.cz, zadejte trasu bez zpoplatněných silnic a máte to. Na Slovensku je průjezd Bratislavou bez poplatku. V Maďarsku je úsek dálnic Bratislava (hr. přechod) - exit směr Czorna bez poplatku i podle informací maďarského autoklubu. Po zpoplatnění "dálnice" a "rychlostních komunikací" ve Slovinsku asi provoz výrazně zhoustne.
Re: Přes Maďarsko
07. 05. 2008 21:43
Nemáš pravdu. V Bratislavě je dálnice zpoplatněná kousek za řekou až po hranice s Maďarskem. Musíš sjet za Dunajem na starou a vzít to přes starou celnici. Projížděl jsem tama letos už několikrát služebně. A protože jsem jel soukromě v březnu do termálů, hledal jsem si sjezd, protože ta jejich dálnice bez jakéhokoliv varování se změní z bezplatné na poplatnou a když to zjistí訚 je pozdě a nemáš kudy vyjet.thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
07. 05. 2008 21:45
Tecko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> myslel jsem ten kousek dalnice na ten moson ze
> slovenskych hranic, jak pises


Ale ten je taky zpoplatněn. Je to klasická dálnice. Takže bacha a je to sakra drahý, když Tě chytnou poliši.
jíra
Re: Přes Maďarsko
07. 05. 2008 22:37
Tak nevím, je tím myslena dálnice od Rajky na odbočku směr Czorna?
Je nebo není zpoplatněná?
Díky.
avatar Re: Přes Maďarsko
07. 05. 2008 22:43
Sally,co tu šíříš paniku!Ten úsek dálnice od SK hranic po sjezd na Czornu není spoplatněn - viz můj příspěvek na stánce 6 i s odkazem.
Otevři si ho nastav si neplacené úseky dálnic a tam to máš (černé na bílém)!!!!!!!!!!
Kamil
Re: Přes Maďarsko
11. 05. 2008 23:25
Od Rajky na odbočku Czorna se neplatí nic. Je to značené i na jejich cedulích, před sjezdem na Czornu je upozornění, že potom už je dálnice z poplatněna.
Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2008 13:24
[www.madarsko.cz] Na tomto odkazu jsou zpoplatněné úseky dálnic i s cenou . Není zpoplatněný úsek od Rajky do Hegyeshalom .Pak ale musíte po okresce přes Mosonmagyárovár . Já osobně jezdím z Kútů po staré a po neplaceném okruhu středem Bratislavi přes Rusovse a Rajku (starý přechod) do Mosonu.
Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2008 15:33
Uz sa to tu pisalo asi tisic krat, a stale sa najde niekto, kto do toho vnasa chaos. Citovany web ma len prevzate informacie z autoritativneho zdroja (www.autopalya.hu), aj to este velmi lajdacky. Podsatatna informacia im tam proste vypadla.
Ziadne schadzanie pri Hegyeshalome na statnu cestu cez Mosonmagyarovar nie je potrebne, stale plati, ze aj usek M1 od krizovatky M15/M1 po vyjazd na cestu 86 (vyjazd Mosonmagyarovar) nie je spoplatneny (nasledovna informacia o bezplatnych usekoch zo 14.1.2008:

e) az M1 autópálya Mosonmagyaróvárt elkerülő (86. sz. főút és M15 autóút közötti) szakaszán (szelvényszám: 160 - 166);

/M1 dialnica vyjazd na Mosonmagyarovar (medzi cestou c. 86 a cestou pre mot. vozidla M15) usek (km v profile: 160 - 166); /

Ucelom nespoplatnenia je, aby tranzit smer Szombathely neprechadzal cez mesto.
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2008 16:56
Přesně jak píše Juraj, ten kousek dálnice po odbočku na Csornu je už několik roků zdarma. Kdysi se platilo i za ten kousek dálnice - jednou jsem to nechtěně musel zaplatit i já, nějak jsem přejel odbočku na Mossonmagyarovár a vracet se už nedalo. Těch pár kiláků mě stálo 200 Slovenských korun bez účtenky, jelikož dědek, který seděl v budce u výjezdu chtěl pouze Forinty nebo Eura. Výdavek z EU ale chtěl vydat ve forintech, což jsem rezolutně odmítal, měl jsem pouze 100 a 200 EU a výdavek ve forintech by mi byl na houby. Nakonec mě pustil načerno za těch 200 SK, které mu zůstaly za nehty. Já to potom, až do loňska vždycky objížděl, ale loni jsem ten úsek dálnice na doporučení někoho tady z fóra jel a je zdarma - označeno jako bez poplatku. Takže pokud se nic od loňska nezměnilo, tak je zbytečné to objíždět, je to ohodně rychlejší a pohodlnější.
jíra
Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2008 19:17
Díky za info, jel jsem stejně vloni. Jen jsem byl zviklán příspěvky výše.
Jsem uklidněn.
Re: Přes Maďarsko
12. 05. 2008 19:50
Také děkuji za informaci. Jeden kolega to platil, ale jak jsem se zde dozvěděl, bylo to asi v době koně a on začal jezdit na Rakousko. Není to zase tak špatná cesta. Já na Rakousko nerad jezdím, protože pod Grazem se to začne štosovat a někteří automobilisté, jenž za auty táhnou lodě jsou dost bezohlední.confused smiley
JirkaB
Re: Přes Maďarsko
13. 05. 2008 07:43
Dostala se ke mě informace o tom, že silnice č. 86 Csorna - Szombathely - Körmend - Rédics se má po etapách opravovat. Loni jsem to projel bez problémů.
Re: Přes Maďarsko
13. 05. 2008 15:43
Nieco take sa chysta.
Bude sa realizovat dialnica M86 Csorna - Szombathely, co je najhorsi usek (11 obci). Podla [www.nif.hu] by sa mal zacat realizovat uz v 3. kvartali 2008 usek Szombathely - Vat vratane obchvatu Vat-u, ako aj obchvat Szeleszte. Cele to ma byt hotove do roku 2013.
Re: Přes Maďarsko
15. 05. 2008 13:04
Dalsi duvod proc jet pres Madarsko. Behem Eura budou zase v Rakousku fungovat celnice! drinking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 05. 2008 13:44
zrovna dneska jsem cetl ze hranice nebudou zavadet ale budou zvysene kontroly.
Re: Přes Maďarsko
15. 05. 2008 13:55
Ona stačí už tahle buzerace [zpravy.idnes.cz]

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
15. 05. 2008 19:57
V Maďarsku se bude také dělat na 86 dáníce? Ta bude také zpoplatněná? A to bude letos v létě rozkopáno. Omlouvám se za dotazy, ale maďarsky si toho moc nepočtu. confused smiley
Re: Přes Maďarsko
16. 05. 2008 09:56
Roman N. napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V Maďarsku se bude také dělat na 86 dáníce? Ta
> bude také zpoplatněná? A to bude letos v létě
> rozkopáno. Omlouvám se za dotazy, ale maďarsky si
> toho moc nepočtu. confused smiley


Jak už jsem vloni psal (1 strana tohoto vlákna) M86 má byt pouze "silnice pro motorová vozidla" (v Česku označeno písmenem R - jako třeba R52) tzn. 2x2 pruhy. Do roka 2013 má byt hotový úsek Csorna - Szombathely. hot smiley.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 217
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.