Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
21. 06. 2008 22:53
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 20:42).
Re: Přes Maďarsko
23. 06. 2008 10:05
ahoj. Prosím vás nějak na mě působí to horko či co.......v pátek jsme tu někde našla odkaz na mapu Maďarska, dalo se v ní přehledně hledat a zvětšovat požadovaný úseky. V zadání bylo něco jako Athos travel???, Dnes ten odkaz nemůžu najít ,pomůžete mi někdo?
Pak bych prosila někoho šikovného jestli by nešlo vložit mapky s vyznačením cesty v těchto úsecích- nájezd na M70 přes KO směr od Tornyiszentmiklos tak abych se dostala bez placení na Goričan.
- a to samý pak zpáteční cestu. Jak se konkrétně vyhnout nájezdu na placenou M7 když pojedu od Goričanu směr Kormed a po jaké komunikaci ji objet? Musím jet přes Letenye?
Re: Přes Maďarsko
23. 06. 2008 18:31
Ahojte všetci,

ja chodím cez Maďarsko každý rok. Moja trasa je roky nemenná : BA, Csorna, Sarvár, Sótony, Kám, Vasvár, Zalaegerszeg, Sojtor, Borsfa, Letenye a potom po dialnici až do Splitu. Cesta cez Maďarské vnútrozemie je celkom v pohode až na posledný úsek okolo Sojtoru a Borsfy. Tam už som videl viac zvere okolo cesty ako u nás v revíri z poseduspinning smiley sticking its tongue out. V Maďarsku som sa ešte nestretol z meraním rýchlosti a to nepatrím medzi striktných dodržiavačov rýchlosti, ale tento roku ideme tri autá spolu, takže si na rýchlosť budeme dávať pozor. Už len dátum odjazdu : 22.7.2008 asi o 02:30hod. Všetkým šťastnú cestu!
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 06. 2008 18:35
...Vali...mrkni na Ostatní...Bessy přes Maďarsko...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
23. 06. 2008 23:31
Vali, zde máš ten odkaz na tu mapu maďarska.

[www.a-hungary.com].
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2008 08:28
Děkuju.smiling smiley
Po letech ježdění přes A a Slo se na tu novou trasu začínáme s manžou těšit. Vezmeme to klasicky přes Blavu a pak za Kormedem Bessyho trasuthumbs up
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2008 08:32
zdravím všechny,chci se zeptat,jestli není cesta přes Maďarsko tak trochu nebezpečná,protože hodně z Vás tady psalo,že se zde nachází okolo trasy hodně lesní zvěře.
díky za odpověď
avatar
FAT
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2008 09:10
To nebezpecenstvo stretu so zverou nie je o nic vacsie ako hocikde inde. Hodne ludi pise o zveri, ale kolki skutocne zazili koliziu? Aj na dilanici k nim dochadza a s daleko vacsimi nasledkami. Hop alebo trop.
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2008 09:34
.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 20:35).
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2008 12:14
Můžete mě někdo říct zda za krátký úsek dálnice z Bratislavy na Rajku po dálnici potřebuji SK dálniční známku. Před dvěma lety ji po mně na Rajce SK policajti chtěli. Díky
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2008 12:24
to: popik

určite ano
[www.ndsas.sk]
avatar
FAT
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2008 14:11
popik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Můžete mě někdo říct zda za krátký úsek dálnice z
> Bratislavy na Rajku po dálnici potřebuji SK
> dálniční známku. Před dvěma lety ji po mně na
> Rajce SK policajti chtěli. Díky
Ak by si ale nechcel, nemusis ist po dialnicnom prechode. Je tam aj stary, prides k nemu ce Cunovo. Bol sice len pre SK a HU, teraz ale uz asi pre celu EU. Mna napriklad madarsky colnik nepustil cez prechod kusok vedla, ktory bol len pre HU a A. Rakuski vojaci stojaci kusok vedla sa len nechapavo prizerali.
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2008 16:22
Zeptám se , když pojedu z Madďarska dá se koupit kolem hranic slovenská známka ještě v Maďarsku ??????
Byl bych nerad abych projel hranici a za čárou mě nechytli bez známky.
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2008 07:16
4 popik

Určitě dálniční známku SK potřebuješ, ale už tě na hranicích nikdo nezkontroluje, protože tam nikdo není - volný průjezd. Ovšem můžou se na tebe po cestě kouknout slovenští dopraváci a budeš platit a to bys na začátku dovolené určitě nerad. Po volném průjezdu Rajkou můžeš bezplatně pokračovat po H dálnici až po odbočku Csorna, která je za ÖMV pumpou. Sretan put i dobro došli. smoking smiley
dedy
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2008 12:54
Cestu cez Madarsko som absolvoval tetnti tyzdendva krat autobusom. Uz mam dost tych hrbolov cesta je rozbita viac a viac je tak na vymenu tlmicov. A zo Slovinského www.dars.si mi dokonca odpisali ze cesta z Redicsu po odbocku na Mursku Sobotu bude od 1.7. 2008 spoplatnena cize 35 EUR . Takze jasna volba na leto frcim cez Rakusko a Slovinsko.
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2008 18:11
Jest-li je to pravda tak to bude na Goričanu nával.
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 00:00
Teraz som si pozrela spoplatnenie diaľnic v Maďarsku. Keďže sa tiež chceme vyhnúť slovinskej známke, pôjdeme tiež cez Goričan. Ale. Mám to chápať, že budeme pokračovať z Lenty na Letenye M 70- prechod Goričan, tento úsek v Maďarsku, podľa mapy, nie je spoplatnený pre osobné autá. Ak by sme však na Goričan šli po M 7 musíme mať diaľničnú známku. Je to tak?
seny
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 06:24
To mivera: asi ano, je to tak, píše to i Bessy na vlákně "ostatní" - "Bessy přes maďarsko". Minulý týden tama jel a prý to zpoplatněné není. hot smiley
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 09:22
mivera napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Teraz som si pozrela spoplatnenie diaľnic v
> Maďarsku. Keďže sa tiež chceme vyhnúť slovinskej
> známke, pôjdeme tiež cez Goričan. Ale. Mám to
> chápať, že budeme pokračovať z Lenty na Letenye M
> 70- prechod Goričan, tento úsek v Maďarsku, podľa
> mapy, nie je spoplatnený pre osobné autá. Ak by
> sme však na Goričan šli po M 7 musíme mať
> diaľničnú známku. Je to tak?


Přesně tak. Jel jsem tam v pondělí. M7 je placená, M70 z Lenti na Goričan není do 3,5 t.
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 12:35
Pre Dedy: Podla mňa si dostal nepresnú informáciu. Je to v rozpore s tým, čo sa uvádza na stránke [www.cestnina.si]. Budem rád, keď niekto túto informáciu definitívne potvrdí, alebo vyvráti. No ak máš pravdu, tak na Goričane to bude poriadne "vzrúšo".
TOTTI
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 12:40
Ze své vlastní zkušenosti mohu říct, že trasa přes Jajce a Livno je naprosto v pohodě :-) Jezdíme tak vždy a zatím jsme neměli problém, navíc právě za Banja Lukou směrem na Jajce se jede krásnou cestou podél řeky, skal, je to pěkné :-) Jezdíme z Ostravy, směrem přes Slovensko ( Trenčín, Nitra, Komárno) pak přes Maďarsko ( Kisbér, Szekesfehervár, Siofok, Marcali, Nagyatád, Barcs), pak kousek Chorvatsko ( Virovitica, Grubišno Polje, Daruvar, Pakrac, Lipik, Okučani) poté Bosna ( Bosanka Gradiška, Banja Luka, Jajce, Bugojno, Livno) a pak je otázka, kdo kam směřuje, pokud směr Split, nebo Makarská.... Cesta je to dobrá, především přes Maďarsko téměř prázdná, nicméně je pravda, že i my jsme si všimli, že tak přes cestu často utíkají snad lišky, nebo psi a je tam toho hodně, ale zase jako žádné ZOO to není :-)) Kdo jede ,,normální" rychlostí a ne rychlostí blesku, nemá se podle mě čeho bát. Přeji úspěšnou cestu všem, nás čeká dne 6. 7. 2008 a už se moc těšíme, míříme na Brač, na jih za Milnu, tak se necháme překvapit. :-)
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 13:40
dada211 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zeptám se , když pojedu z Madďarska dá se koupit
> kolem hranic slovenská známka ještě v Maďarsku
> ??????
> Byl bych nerad abych projel hranici a za čárou mě
> nechytli bez známky.

V úterý jsme se vraceli, slovenskou známku jsme kupovali v Rajce přímo na přechodu za eura. Je to dům hrůzy, dlouhá chodba, v rohu bylo nabl...., a v jedné kanceláři sedí paní a prodává dálniční známky. Tak pokud ji někdo nezamorduje, bude tam.
Laik
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 14:03
Tady je odkaz na zpoplatněné úseky ve Slovinsku

[www.cestnina.si]
Laik
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 14:09
Takže podle mě úsek Redics-Dolga Vas-Lendava-Mursko Središče bez poplatku a dál na Čakovec a doleva po 20 na dálnici.
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 14:42
to Laik: si si istý, že ten usek "Redics-Dolga Vas-Lendava-Mursko Središče bez poplatku" je naozaj bez poplatku??? Nikde sa o tom ako o 100% istote nepíše, maš nejake info ???? Diky
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 16:24
...mivera...naprosto přesně...
...M70ka...což je úsek M7ičky z Letenye na sever do Totnyiszentmiklós...nějakých 18 km délky...je nezpoplatněn...resp. poplatky na ní jsou pro vozidla nad 3,5 tuny...ona je to v podstatě polodálnice, kde se střídá v každém směru 1 pruh...pak 2 pruhy...pak 1 pruh atd....
...na druhou stranu od Letenye je ale tato M7ička do Nagykanizsy tato ...již hotová dálnice...zpoplatněna...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 06. 2008 17:17).
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 18:29
maros30 = podľa tej mapky, ktorú sem dal napr. aj Laik, by tento úsek nemal byť spoplatnený. Na 100% to nevie teraz ešte nikto, keďže spoplatnenie má platiť až od 1.7. V každom prípade čoskoro budeme múdrejší, lebo 1.7 sa blíži a ja pôjdem touto trasou 4.7. Takže potom uvidíme.
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 18:53
to sylvia: dik, už sa mi to podarilo zistiť, info priamo zo Slovinskej ambasady v Blave: tato cesta bez poplatkov
mirek
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 20:12
Od 1.8. bude spoplatnená tiež M 70 z Lenti na Goričan
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2008 20:15
...napřed se zaregistruj Mirku...smiling smileya pak si vem mapu aby jsi zjistil ...že z Lenti žádná M 70ka na Goričan nevede...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (26. 06. 2008 20:16).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 78
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.