Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 02. 2011 20:12
onical napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takto to popísal Dany: Cesta od Csorny do Letenye
> je podla mna omnoho lepsia,ako sesta od Csorny na
> Redicz.Ja teda osobne jazdim Csorna,pred Hegyfalu
> na Sarvar,Kam,Vasavar, Zalaegeserg,Bak, Beczehely
> a stary Gorican.Cesty su skoro prazdne,ziadne
> vytlky na cestach niesu. Je pravda,ze tadial
> jazdim v noci,ale predtym som 7x siel trasu od
> Csorny na Redicz.Takze to mozem porovnat.
> Dany.
> Ja k tomu pridám,že som takto išiel v r.2010 4x,
> vždy v noci,iné autá som mohol spočítať na prstoch
> a pretože idem +20 dodám,že som nevidel ani
> jedného policajta.Takto to bolo aj cez leto aj na
> jeseň,keď som bol služobne v Zágreb

Do IGO primo som zadal Bratislava - goričan - pag, trasa ekonomicka a naviedlo ma to presne cez tieto dedinky, je fakt ze naposledy som išiel po 86 na redic v. r. 2001 smiling smiley vtedy neboli kamiony len veeela aut a cesta v pohode, dnes verim ze moze byt v zlom stave ak s tým niečo neporobili. chcem sa spytat je to pohodlna cesta? myslim tým či tam nieje vela dedín a netreba stale sopmalovať a tak. ?
Re: Přes Maďarsko
27. 02. 2011 00:56
mihal306 napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
>
> Do IGO primo som zadal Bratislava - goričan - pag,
> trasa ekonomicka a naviedlo ma to presne cez tieto
> dedinky, je fakt ze naposledy som išiel po 86 na
> redic v. r. 2001 smiling smiley vtedy neboli kamiony len
> veeela aut a cesta v pohode, dnes verim ze moze
> byt v zlom stave ak s tým niečo neporobili. chcem
> sa spytat je to pohodlna cesta? myslim tým či tam
> nieje vela dedín a netreba stale sopmalovať a tak.
> ?
Tých dedín je tam dosť,veľa km je ako u nás okresky,ale bez jám.Ja som tadiaľ išiel vždy medzi polnocou a 03 ráno.Ťažko sa vyjadriť pre slušného vodiča.Ako som už napísal ja prášim +20,niekde i viac, preto mi vyhovovalo,že tam neboli žiadne autá,skoro stále na diaľkových svetlách a hlavne žiadni policajti.Ja robím ročne cez 100tisíc a nie som práve príkladom slušného vodiča.
Re: Přes Maďarsko
28. 02. 2011 10:40
Toto je tá stránka, ktorú som navštívil.

Inak cesta po diaľnici nie je až taká krátka, aj so skratkou po ceste 81 je to 90 km naviac. Úsek mimo diaľnice je v dľžke 90 km. Takže je otázne, či je to nejaká výhoda.

Dedín po ceste 86 je veľa. Medzi odbočkou z M1 a Csornou sú 3 dediny. Medzi Csornou a Szombathely je 10 dedín, ale Vat a Szeleste teraz vypadli, takže 8. Od Szombathely na juh už je dedín málo, to sú dlhé zalesnené pasáže cez národné parky. V tomto úseku je cesta v najhoršom stave.
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 02. 2011 15:02
Juraj napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Toto je tá stránka, ktorú som navštívil.
>
> Inak cesta po diaľnici nie je až taká krátka, aj
> so skratkou po ceste 81 je to 90 km naviac. Úsek
> mimo diaľnice je v dľžke 90 km. Takže je otázne,
> či je to nejaká výhoda.
>
> Dedín po ceste 86 je veľa. Medzi odbočkou z M1 a
> Csornou sú 3 dediny. Medzi Csornou a Szombathely
> je 10 dedín, ale Vat a Szeleste teraz vypadli,
> takže 8. Od Szombathely na juh už je dedín málo,
> to sú dlhé zalesnené pasáže cez národné parky. V
> tomto úseku je cesta v najhoršom stave.

A navíc mám tam největší strach ze zvěře. Už jsem tam večer potkal jelena. Naštěstí to stihl před námi přeběhnout. Menší zvířata nepočítám.
Re: Přes Maďarsko
03. 03. 2011 09:47
Ahojte lidi,
nemáte někdo projetou trasu přes Maďarsko, ale ne příjezd ze Slovenska,ale od Rakouska.jsem od Hodonína jezdím pravidelmě Slovensko Maďarsko- Chorvatsku.Chci vyzkoušet tuto novou trasu:

-Břeclav, odtud přejed do Rakouska
-Rakousko,města Bernardsthal po silnici č.49, souběžně ze slovenskou hranicí, dále silnice 10 a 51 stále kopíruji hranice, později i Maďarska,vjezd do Maďarska-přechod Pamhagen ( poslední rakouská obec jak se jmenuje přechod nevím)
-do Maďarska najedu na silnici č. 84 a po max. 40 km se napojím na 86-ku už klasickou cestu.Nájezd před Szombathely.

Dále klasika, slovinsko- objedu dálnici přes Dolga Vas směr Mursko Središce,Čakovec.Pak nájezd na Chorvatskou dálnici a směr, stále na jih, letos ke Splituhot smiley
V Rakousku silnice perfek, ověřeno kamarádem, který občas jezdí do této oblasti Rakouska.
Ubytování v apartmanu, zajištěno přes net. Můžu říct že, jsme si našli určitou oblast a najít si tam hezké ubytování je oříšeek.Spousta toho je už zadána.
Jo ještě zvěř: -slovensko pět let nazpět jsem potkal stádo divočáků na silnici ve 4 hod ráno!! To samé se může stát kdekoliv i v maďarsku.

Za připomínky k cestě budu rád.

ŠTASTNOU CESTU VŠEM
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 03. 2011 09:56
Tuto trasu jezdím do termálů,když nechci kupovat dálniční známku.Je sice pomalejší,provoz není velký,cesty v dobrém stavu.Mě osobně se tato trasa zdá dobrá.Ten přechod se jmenuje myslím stejně jak to městečko.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 03. 2011 10:16
Na tu zvěř si v Maďarsku dávejte opravdu pozor. Například vloni během cesty tam na jihu Maďarska jsem potkal na silnici 4 srny (něco byli možná i daňci - večer nepoznám) a dvě lišky (jedna byla takové štěně a běžela přede mnou možná přes sto metrů ve světlech a ne a ne uhnout :-).
Po kolizi se srnou před dvěma lety asi v 60km/h za cca 50tis Kč. Jsem si zkusil namontovat takové ty plašiče (píšťalky). Nevím, jestli to funguje, ale od té doby mám ze zvěře na cestách strach. Pokud s tím máte někdo zkušenosti, podělte se.
Bylo by dobré, kdyby se tady ozval nějaký zoolog nebo veterinář ohledně zvyků zvěře. Mám na myslidenní doby, kdy bývají aktivní, jejich reakce na světlo vnoci, na hluk apod. Párkrát se mi podařilo srnu protroubit, ale zažil jsem, že se zastavila a hleděla, co to je, pak volně odešla ze silnice a vzápětí za ní vyskočila na silnici další!
Možná by to bylo na samostatné téma.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radim (13. 03. 2011 08:06).
Re: Přes Maďarsko
04. 03. 2011 17:49
Taky jsme potkali zvěř mezi Szambathely a Kormend,ale vždy při jízdě za tmy.Poslední dvě sezóny jezdíme tuto trasu tak abych ji projel ještě za světla.V denní dobu mi zatim před autem nic nepřeběhlo.Snad to tak bude i letos.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (04. 03. 2011 22:12).
Re: Přes Maďarsko
04. 03. 2011 21:38
Nejhorší je cestovat nad ránem, to jezdí většinou míň aut a tudíž je větší klid a zvěř přebíhá cestu. Nestačil jsem se divit, když jsem jel kolem čtvrté hodiny ranní cestou, kterou dobře znám, ale jezdím tady přes den. Normálně zde zvěř nevidím,tehdy jsem "svítící" oči na okraji cesty během čtyř kilometrů uviděl asi třikrát.
avatar Re: Přes Maďarsko
05. 03. 2011 17:48
leták o dáln. popl. v Maďarsku v češtině yawning smiley

[www.motorway.hu]
Re: Přes Maďarsko
05. 03. 2011 18:26
Kamil napsal(a):
-------------------------------------------------------
> leták o dáln. popl. v Maďarsku v češtině yawning smiley
>
> [www.motorway.hu]
> l/nyelv/aak_szoro_2010_CSK.pdf


Sem si to vytiskl a je to strašně malinké.
avatar Re: Přes Maďarsko
05. 03. 2011 19:47
...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Kamil (12. 03. 2011 13:03).
Re: Přes Maďarsko
06. 03. 2011 11:52
Kamile dík. Hotovo.thumbs up
Re: Přes Maďarsko
06. 03. 2011 18:15
Dovoluji si upozornit na nepravdivost výše uvedeného ceníku, za to ale Kamil nemůže. Na maďarských stránkách je totiž omylem v češtině ceník 2010. Správný ceník je v angličtině nebo maďarštině. Ceny jsou poněkud vyšší.
Odkaz je [www.motorway.hu]
Pro informaci v kategorii D1 (osobní auta do 3,5t):
4-denní 1 650 HUF = 6,07 EUR
týdenní 2 750 HUF = 10,12 EUR
měsíční 4500 HUF = 16,56 EUR
přepočet na EUR dnešním kurzem.
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 03. 2011 18:38
hmm, přiznám se, že jsem to nekontroloval. Byl jsem happy, když jsem to našel v českém jazyce.
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2011 10:35
Ako som už sem písala, chodili sme aj 86, ale po vybehávaní sŕn a líšok na cestu, ( tie plašiče nefungujú, je to len akoby brzda pre srnu či líšku, zmeravie a šup pred teba, keď si blízko...smiling smiley, posledné roky sme teda išli diaľnicou pod Balaton a to bolo bezproblémové, teda až na to, že deti boli naučené na starý Goričan (bufet, ihrisko...) a z diaľnice sme sa tam netrafili ani raz... vždy nás to hodilo na nový Goričan, a tam nie je nič confused smiley. No možno tam raz trafíme..... aspoň cestou späť. Škoda, že sme nevideli normálnu smerovú tabuľu na starý prechod.
Re: Přes Maďarsko
17. 03. 2011 16:12
Na starý Goričan je treba odbočiť o jednu odbočku neskôr, pokračovať ako keby na Slovinsko a to už je vlastne cesta M70, a tam je potom odbočka k tomu kruhovému objazdu.
A ja mám takú zásadu, že keď zbadám čo i len v diaľke nejaké zviera, stačí aj odlesk očí, tak v momente zastavujem. Lebo zviera nikdy nevieš čo spraví. Oni pod tie autá neskáču žeby sa chceli dobrovoľne zabiť, ale proste zo strachu sa splašia a myslia si, že ešte stihnú preskočiť na druhú stranu cesty, no ale na auto v 100km rýchlosti ani srny nemajú. A ešte okrem toho väčšinou má človek zapnuté diaľkové svetlá, tak to vôbec nemajú šancu ani sa len orientovať a v podstate ani nevidia kde je cesta a akou trasou sa k nim auto blíži (skúste si to niekedy sa pozerať do diaľkových svetiel). A to človek má ešte nejakú inteligenciu, ale taká srna ťažko príde na to, že keď sa bude do tých svetiel pozerať, tak prakticky oslepne na niekoľko minút. Takže ak človek stíha, takmer zastaviť, sklopiť diaľkové svetlá a prejsť veľmi pomaly okolo nich. A v noci by som tadiaľ nikdy nešiel viac ako 80km/h, aj to je moc, no ale aby sa človek aj niekam dostal.
Preto sú výhodné tie plašiče, že tie zvieratá aspoň spomalia, čím dajú človeku šancu ich zaregitrovať a urobiť príslušné opatrenia.
avatar Re: Přes Maďarsko
17. 03. 2011 16:34
mno ked plasice tak aspon nejake elektronicke neverim ze naozaj moze fungovat ta vec, a keby aj hej staci jedine zrnko piesku a uz to je iny zvuk jak ma. a vzhladom na to kde na uate sa to nachadza tak by to bolo nefunkcne po par kilometroch. zbytocne vyhodene peniaze, na zver proste traba davat pozor.
Re: Přes Maďarsko
17. 03. 2011 16:57
Včera jsme se vrátili z termálů v Maďarsku.Cesta Bratislava-polodálnice M15-kousek M1-odbočka na Mošoň a po 86 až po křižovatku s 84,kde někteří odbočují na Sarvár a ostatní pokračují po 86.Podle kilometrovníků je to zhruba polovina cesty přes HU.M15,M1 bez problému.To se ,ale nedá říct o zbytku cesty.Kolem Jánossomorja vyfrézovaná vozovka a chystá se tam asi nějaká oprava.Při cestě zpět tam byly semafory a šeškrábaná krajnice.V Czorně za přejezdem,sice opravované,ale už zase vyjeté koleje,samotný přejezd je opravovaný,ale najet na něj 50 je o nápravu.Jak je tam víc kolejí,tak asi některé jsou výš a auto jde při těch nižších na dorazy.Za Czornou se střídají úseky,které vypadají nově vyasfaltované a úseky,které jsou opravované.Na některých nových úsecích,kde je krásný asfalt jsou ponechané značky se 40-60.Nevím jestli je to kvůli kamionům a nezpevněným krajnicím.Osobákem se tam dá jet,co to dá,ale nevím,co by nato husar v uniformě,tak jsem to moc nepřeháněl.Samostatnou kapitolou je asi způsob provádění oprav.V místech,kde se spojují vrstvy jsou taková místa,kde jakoby chybělo trochu asfaltu a myslím si,že se to bude drolit a vznikat výtluky.Zatím bych stav označil za jakž takž.Doufejme,že jěště něco opraví a kamiony zbytek nezničí.Zpáteční cesta se mě zdála horší.Průjezd odpolední Bratislavou je žážitek pro silné nervy.Někteří řidiči,Slováci prominou,nejčastěji se značkou BA jsou hovada.
avatar Re: Přes Maďarsko
17. 03. 2011 17:04
niektori? asi tak 70 percnet, som z BA tak viem co vravim a hej dobra rada, vyhnut sa spickam ale ak si isiel cez sitinu nemalo by to byt az take zle jedine pristavny most a to je aj na silne nervy uz moc



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mihal306 (17. 03. 2011 22:16).
Re: Přes Maďarsko
17. 03. 2011 19:07
Mihale306, fakt inteligentní odpověď. Chodil jste do školy?
avatar Re: Přes Maďarsko
17. 03. 2011 22:15
hanah, kludne mi tykaj ked sa chovas povysenecky, ano chodil, ale drzme sa temy.
Re: Přes Maďarsko
18. 03. 2011 08:19
Fanda napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Včera jsme se vrátili z termálů v Maďarsku.Cesta
> Bratislava-polodálnice M15-kousek M1-odbočka na
> Mošoň a po 86 až po křižovatku s 84,kde někteří
> odbočují na Sarvár a ostatní pokračují po 86.Podle
> kilometrovníků je to zhruba polovina cesty přes
> HU.M15,M1 bez problému.To se ,ale nedá říct o
> zbytku cesty.Kolem Jánossomorja vyfrézovaná
> vozovka a chystá se tam asi nějaká oprava.Při
> cestě zpět tam byly semafory a šeškrábaná
> krajnice.V Czorně za přejezdem,sice opravované,ale
> už zase vyjeté koleje,samotný přejezd je
> opravovaný,ale najet na něj 50 je o nápravu.Jak je
> tam víc kolejí,tak asi některé jsou výš a auto jde
> při těch nižších na dorazy.Za Czornou se střídají
> úseky,které vypadají nově vyasfaltované a
> úseky,které jsou opravované.Na některých nových
> úsecích,kde je krásný asfalt jsou ponechané značky
> se 40-60.Nevím jestli je to kvůli kamionům a
> nezpevněným krajnicím.Osobákem se tam dá jet,co to
> dá,ale nevím,co by nato husar v uniformě,tak jsem
> to moc nepřeháněl.Samostatnou kapitolou je asi
> způsob provádění oprav.V místech,kde se spojují
> vrstvy jsou taková místa,kde jakoby chybělo trochu
> asfaltu a myslím si,že se to bude drolit a vznikat
> výtluky.Zatím bych stav označil za jakž
> takž.Doufejme,že jěště něco opraví a kamiony
> zbytek nezničí.Zpáteční cesta se mě zdála
> horší.Průjezd odpolední Bratislavou je žážitek pro
> silné nervy.Někteří řidiči,Slováci
> prominou,nejčastěji se značkou BA jsou hovada.


tak ještě lepší důvod proč to letos vzít přes Rakousko a pak po "Bessyho trase".Místo aby vyřešili notoricky problémový úsek,tak to ještě zhoršili...
avatar Re: Přes Maďarsko
18. 03. 2011 17:21
teraz som sa rozhodol ze vyskusam trasu BA- moson, M1, potom zidem za gyorom na 81 az do szekesfehervaru, potom sa napojim na M7 a taham na novy gorican atd.
ma niekto skusenost s tym usekom po 81?
Re: Přes Maďarsko
18. 03. 2011 19:07
Túto trasu som absolvoval v r. 2010 2x, môžem vrelo odporučiť, takmer stále po diaľnici, okrem úseku 81, ktorý je s minimom obcí a kvalitným a širokým asfaltom, niektoré úseku sú úplne nové. Nemajte obavy ani s kúpou diaľničnej známky, kupujem ju na 1. benzinke na M1, všetko úplne v pohode. Úsek sme absolvovali v noci aj cez deň bez akýchkoľvek problémov. Určite pôjdem v tomto roku do HR opäť touto trasou. Uprednostňujem cesty bezpečné a pohodlné a táto mi určite vyhovuje. Išiel som túto trasu pre naozaj nekvalitnú 86-ku, kto to vyskúša povie si, už nikdy 86
V noci merali na 81, zastavili rakúšana, ten však letel min. 150. Inak úplná pohoda, hraničný priechod si môže každý vybrať sám, ako bolo vyššie popísané.
Re: Přes Maďarsko
18. 03. 2011 19:26
pre: darko
Mám osobné skúsenosti, viac ako 25 rokov s vozidlami BA, komentovať je to úplne zbytočné. Myslím si že BA je diagnóza. Neviem kde boli aké problémy v meste, ideš stále po diaľničnom obchvate cez Sitinu a o pár km si v HU, cesta späť môže byť komplikovaná jedine pri napájaní sa tvojej trasy z HU D2 a trasy diaľničného obchvatu D1, inak opäť pohoda....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Tydlo (18. 03. 2011 20:01).
avatar Re: Přes Maďarsko
18. 03. 2011 20:33
tydlo, potesil si ma, podla mojej navigacie je to o 80km dlhsie ako najkratsia trasa na goričan co si mysli ze nijee az take strasne, časovo to bude ale kratsie. goričan preto lebo chcem vyhnut slovinsku.
este jedna otazka je za prechodom na novom goricane nejake odpocivadlo, podobne staremu goricanu?
Re: Přes Maďarsko
18. 03. 2011 20:44
Problém nebyl v průjezdu tratě,tu si myslím,že jsem zvládl bez problému,ale v tom,že jsem jel v pruhu,který měl povoleno
90 km/h a já jel kolem 120 a dotírala se na mě auta,přesto,že jsem neměl kam a proč uhnout a vynucovala si předjetí.Toto,ale asi patří jinam.Tyto skupiny řidičů potkáš asi všude a v okolí velkých měst asi víc,protože to možná ani nejsou řidiči z těchto měst,ale zaměstnanci ve služebních vozech na kterých jim nezáleží.Přesto cestu přes Hu preferuji.
Re: Přes Maďarsko
19. 03. 2011 16:58
naprosto souhlasím s tydlo, za Gyorem jsme odbočili na 81 a v Szekesfeherváru jsme se napojili na dálnici M7 a projeli novým Goričanem. Na Goričanu naprostá pohoda. Tuto trasu jsme vloni abslovovali také 2x v noci a jeli jsme s přívěsem s lodí / dost velkou/ a bylo to v naprosté pohodě. Naše trasa přes Maďarsko je asi o 80 km delší, ale za klid a pohodlí se to vyplatí. Letos touto trasou pojedeme znovu. Jelikož jedeme ze severu, nejhorší je naše D1.
Re: Přes Maďarsko
19. 03. 2011 17:03
Tydlo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> pre: darko
> Mám osobné skúsenosti, viac ako 25 rokov s
> vozidlami BA, komentovať je to úplne zbytočné.
> Myslím si že BA je diagnóza. Neviem kde boli aké
> problémy v meste, ideš stále po diaľničnom
> obchvate cez Sitinu a o pár km si v HU, cesta späť
> môže byť komplikovaná jedine pri napájaní sa
> tvojej trasy z HU D2 a trasy diaľničného obchvatu
> D1, inak opäť pohoda....


nemyslel sem průjezd BA,ale okolí Csorny a ty jejich 70ky.BA je v poho,jede se furt rovně.Problém je jenom když zavřou sem tam tunel.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

789
Hosté: 235
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.