Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
20. 09. 2010 15:31
Já jsem letos po dlouhé době,co jsem nejezdil do HR opět zvolil pro mě nejkratší cestu a to po 86.Po ohlasech z fora jsem nečekal nic dobrého,ale musím přiznat,že nějaká katastrofa to zase nebyla.Asi opravdu moc špatné úseky zfrézovali,sice to už dál moc nezpravují ale jezdit se po tom dalo.Asi nejhorší úsek byl za Zalavovo a pak na Lenti.Tam jsem to jel v noci za 3:45 v dešti a pravda někteří řidiči kamionů jezdí jako dobytek,tak jsem je raději nechal jet a 20min.čekání ve Csorne na přejezdu..Nevím proč.A zpátky přes den za 3 hodiny.Příští rok ta cesta možná bude lepší..Opět velké díky Bessymu.U cedule Zalavovo jsem si vzpoměl na video a ten přejezd.Raději jsem to hned přibrzdil a že to láká z toho kopce.A vyšlo to..U kostela se vybíralo.Takže nějaké ečka zachráněny..Díky.
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2010 19:42
... Bellas ... mám u Tebe štamprdli hahaha ... to je život ... drinking smiley
... někdy člověka odradí od toho ... udělat přestupek ... vzpomínka ( varování ) jiné osoby ...
... jindy Tě přibrzdí vyšší moc ... v tomto případě jsem jel na hranici svých možností ... méně jak 30 km / hod ... tak to nechce ani maďarská dopravní policie ... grinning smiley ( od Tornyiszentmiklós ... před Lenti ... ) někde tam museli měřit ... ale traktor nás taky zachránil ... pak přišla 50ka a na tu jsem, jak je patrné ... po předjetí traktoru stáhl ... kousek dál přišli výběrčí ... ale nás to minulo ...
grinning smiley ... pro tentokrát ... grinning smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (22. 09. 2010 19:50).
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 09. 2010 20:14
... hahaha ... thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 09. 2010 19:11
... ale jinak to přes dědiny na 86ce frčí ... tak třeba letos přes Nádasd ... s přivřeným okem dodržuji v obci 60ku a TIRák ze Slováckých strojíren Uherský Brod zleva ... když jsem se na něj chtěl ještě v dědině dotáhnout ... 90ka mi nestačila ... smoking smiley


Re: Přes Maďarsko
26. 09. 2010 10:44
podobná zkušenost,kdy mě v hungárii na sedmdesátce předjížděl kamion 110,protože jsem jel "jen" devadesát.
Re: Přes Maďarsko
06. 10. 2010 13:37
Tak jsem se rozhoupal a zaregistroval se na fóru. Jako pozorovatel to sleduji (poměrně pečlivě) už asi tři roky, prostě od „slovinského podrazu“. Klasická trasa Vídeň – Graz – Maribor už mi také dost lezla na nervy, když jsem se několikrát „zasekl“ i na několik hodin. Vrcholem byla cesta do Biogradu v trvání asi 18 hodin, ale to bylo do značné míry vlastní hloupostí (termín). Ale silniční parkoviště ve Slovinsku už prostě nemusím, a když k tomu Slovinci vyhlásili své zcela nesmyslné poplatky, vyhlásil jsem „nás nedostanou“.
Začal jsem hledat novou trasu, Maďarsko se nabízí už z nostalgie našich pionýrských cest na jih. Chtěl jsem tedy nasbírat nějaké zkušenosti od těch, kdo „86“ jezdí pravidelně nebo ji alespoň zkusili.
Moje snaha potvrdit – zamítnout byla marná, tak široké spektrum zcela odlišných názorů se jen tak nevidí. Předpokládám, že podobný pocit marnosti bude mít téměř každý nováček, protože prostě nenajde jednoznačnou informaci. Rozhodl jsem se pro klasickou trasu 86 a jsem spokojen. Ale až po vícenásobném absolvování této trasy jsem pochopil, proč jsou tolik odlišná hodnocení:
1. Silnice 86 není pro nervózní řidiče. Jsem nervák – jedu jinudy.
2. Tvrdím, že nejsem nervák, ale „navigátor“ se přitom pousmál – platí bod 1.
3. Chci být co nejdříve u moře – jedu přes Slovinsko a opájím se chytrostí vlastního řešení do té doby, než „zaparkuji“ před hraničním přechodem Macelj (nebo jinde).
le teď vážně: cesta po 86 může být výhodná nebo i ne, záleží zejména na tom, kdy jedu. To znamená sezóna – mimosezóna, všední den nebo víkend, den – noc a podobně. (pokračování příště)
avatar Re: Přes Maďarsko
06. 10. 2010 15:37
Souhlas.Letos jsem se pouze obával zdržení při opravách na silnici u Zalalova ale ouha,pravé zdržení bylo mezi Znojmem a Hatěmi...to mi potvrdí i ostatní....Vlastičko jak jste jeli v noci.?..2 hodiny zdržení...?..můj názor osobně vždy přes Maďary.


Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Přes Maďarsko
06. 10. 2010 16:06
Taky tak, ale v určitý den a určitou hodinu a nema probléma !!!!!
Re: Přes Maďarsko
06. 10. 2010 16:19
Pokračování:
Většinu popsaných tras jsem sám už projel (i když ne do všech detailů, zkratek, výhodných úseků,…), tak se pokusím shrnout vlastní dojmy a udělat pro případného nováčka jakýsi návod pro volbu trasy. (poznámka: ostřílení mazáci, prosím, nesmějte se, já mám skutečně pocit, že tu něco takového chybí)
1. Zadejte si výchozí a cílové místo do plánovače tras (lépe do několika). Uděláte si alespoň hrubou představu o vzdálenosti a době jízdy (pozor – za ideálních podmínek). Například ViaMichelin ukáže možná i několik variant. Časy jsou většinou udány poměrně přesně, je to počítáno bez jakékoliv přestávky , při dodržování předpisů, průměrný šofér.
2. Najdu si (např. tady na fóru) informace o nákladovosti jednotlivých tras (dálniční poplatky, mýto,…). Přitom do úvahy beru i to, jak dlouhá bude dovolená- je rozdíl do 7 dnů, 7 až 10 dnů nebo více. Poplatky mohou představovat až polovinu nákladů na pohonné hmoty.
3. Pokud není pro mne některá možná trasa jednoznačně výhodná, třeba když bydlím téměř u hranic, zvažuji další faktory: jezdím raději po dálnici nebo mi nevadí silnice 1. tř., zda chci být co nejrychleji u moře bez ohledu na výdaje, jak jsem na tom s orientací podle mapy nebo navigace, mám v autě děti nebo ne, mám klimu nebo ne (neboli den – noc), mám nebo nemám zkušenost s dlouhými cestami za volantem.
4. Přečtěte si tady na fóru co nejvíce (i starých) příspěvků k uvažované trase. Vyplatí se to, i když možná v první fázi z toho nebudete moudří (stejně jako já) – pokračování příště
Re: Přes Maďarsko
07. 10. 2010 07:35
tak som zvedavy na pokracovanie
lebo zatial nic nove, zidny pustny prach si neobavil smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
07. 10. 2010 09:01
Od doby, kdy rozkaz mojí manželky - mimochodem na lodi hodnostně nižší, ale jenom na lodispinning smiley sticking its tongue out toto "dilemátum" vyřešil - bud pojedeme po dálnici na Budapest, nebo s tebou vícekrát nejedu - mám klidné spaníspinning smiley sticking its tongue out a můžu se věnovat užitečnějším věcem... pro úplnost musím dodat, že jezdíme s vlekem a toto rozhodnutí padlo, když nás někde na rozbité cestě protijedoucí kamion natlačil na propadlou krajnici, je jich tam tolik, že si skutečně přesně nepamatuji, kde...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil sunrider (07. 10. 2010 13:55).
Re: Přes Maďarsko
07. 10. 2010 09:51
Pokračování:
A teď se konečně dostaneme k tomu, proč tohle všechno píšu ve vláknu Přes Maďarsko. Bývalo jinak, ale dnes jsem zarytým příznivcem cesty 86. A zkusím popsat důvody, proč tomu tak je:
1. Dovolená pro mne a moji lepší polovičku začíná skutečně nasednutím do auta
2. Čas není naším pánem
3. Držím se zásady, že v noci se má spát. Nemyslím, že cestou přes noc nastavím svou dovolenou o půl dne (pravda – nejezdíme s dětmi). Další výhoda: nemusím kalkulovat se zvěří na jihu Maďarska.
4. Miluji maďarskou kávu a maďarskou kuchyni, zejména když zajdeme do nějakého rodinného podniku u cesty (nejlépe když před hospodou stojí kamiony, to je známka kvality)
5. Na dovolenou vyjíždíme v sobotu nebo v neděli dopoledne. Na dovolené totiž nehodlám vstávat např. ve dvě ráno.
6. Najedu na D5, projedu Prahou (pardon, dnes už obchvat), pak se trochu zatřesu na D1 a u Břeclavi se aktuálně rozhoduji, zda dám 5 E za dálnici nebo +25 minut po staré. Z Rajky jedu po staré do Mosonmagyarováru a následuje kávička.
7. Nástup dovolené přes víkend má výhodu v tom, že v tu dobu v Maďarsku nejezdí kamióny, a i osobní doprava je slabá. Protože jezdíme před sezónou, nemusíme kalkulovat ani s kombajny a zemědělskými stroji.
8. Ve třetí třetině průjezdu Maďarskem stavíme před některou z našich oblíbených krčem a vychutnáme si přednosti maďarské kuchyně (za cenu asi 15 – 20 E pro dva). A ten požitek, když si uvědomím, že tuhle slast nám zaplatila slovinská známka …
9. Za Zalabaksou odbočím na Letenye a Goričan (Slovinci nás nedostanou a proč vynechat nejlepší úsek této trasy, tedy M70). Nemohu potvrdit poplašné zprávy o celnících na novém Goričanu, jel jsem tudy zatím čtyřikrát a nikdy jsem se nezdržel více než 2 – 3 minuty. Zdvořilou žádost otevřít kufr auta k nahlédnutí nepovažuji za buzeraci.
10. Po chorvatské A4 a A1 profrčím do Karlovace a hurá na starou (cestu). Večer hledám ubytování (bez rezervace, na náhodu) někde v úseku Slunj – Plitvice (úhrada noclehu alespoň částečně na konto HR dálnic). A ráno dorazit na místo určení buď komplet po silnici č. 1, anebo sjedu v Udbině na G. Ploču a na A1 – to je už brnkačka. Přijíždím v pohodě, odpočatý a na hodinu, kterou si předem dohodnu s domácím.
Když tuto trasu porovnám s klasikou Graz – Maribor, tak po Zagreb je podle plánovače maďarská 86 pomalejší - mluvím o čase jízdy, bez přestávek. Ale ve skutečnosti jsou časy dost vyrovnané, neboť např. nekupuji a nelepím 2x dálniční známku. A co se týče časových ztrát, tak mnohem příjemnější je stát před csárdou než v koloně před hranicí. A to platí zejména v sobotu.
Re: Přes Maďarsko
07. 10. 2010 09:56
noel, dorazil si ma smiling smiley
osobne nesuhlasim skoro s nicim
a keby sa kazdy drzal toho ze v noci sa ma spat tak rano by si nemal ani co do huby chlope winking smiley
Re: Přes Maďarsko
07. 10. 2010 14:25
A já si tu celou dobu myslím, že se bavíme o dovolené a o cestě na dovolenou. A pořád nemůžo přijít na to, jek se dá vytvořit hodnota tím, že jedu v noci...
P.S. Nic ve zlém, i předtím i teď se jedná o nadsázku.
Re: Přes Maďarsko
07. 10. 2010 14:36
tak napr.:
v noci mi nepecie slnko rovno do oci
nie je mi horucu (klimu nemozem)
aut na ceste je minimum
cela posadka auta, samozrejme okrem vodica spi
v noci na ceste "vidm aj za roh"
pridem k moru rano a mozem zacat dovolenku dnom, karlovackom, morom, ...
soferovanie mi nerobi problem a ked uz idem na dovolenku mam taku cestovnu horucku ze aj tak by som v noci nespal smiling smiley
tolko co ma momentalne napadlo

samozrejme kolko ludi tolko nazorov, ja ti tvoje neberiem ale s nimi ani nesuhlasim smiling smiley

bye bye smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
07. 10. 2010 14:38
a samozrejme aj ked idem domov idem na noc
dokonca sa mi raz stalo ze som prisiel nad ranom domov a musel som ist necakane do prace sad smiley
ale ked aj nejdem do prace tak vacsinom popijeme co sme priviezli a spat sa samozrjeme aj tak neda lebo kazdy chce pocut zazitky smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
07. 10. 2010 15:05
Noel napsal jsi to skvěle a ten rejpal ten tu nepřispěl ani polovinou toho co ty....kromě svými přiblblými kydy....Myslím si,že by admin měl tvůj příspěvek zařadit na začátek vlákna

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: Přes Maďarsko
07. 10. 2010 17:14
Jo, souhlas s Radomírem. Vím o lepších věcech, co se dají dělat v noci než: "vidm aj za roh" hot smileysmileys with beerdrinking smiley
avatar
FAT
Re: Přes Maďarsko
07. 10. 2010 20:31
NOEL. V Tvojom prvom príspevku do fóra píšeš, že si čakal tri roky pokiaľ si sa zaregistroval. Tak to bola chyba. Chlape, Ty si tu už dávno mal písať.
Nehovorím, že aj ja robím všetko a jazdím vždy tak ako píšeš Ty, ale musím uznať že s Tebou súhlasím. Musím to niekedy skúsiť tiež cestovať cez deň. Žiaľ akosi mi to nevychádza. Necestujem sám a nechať rodinu doma by asi bolo blbé. Mám smolu 50 % mojej dospelej posádky to nikdy akosi nestihne. Naplánujem odjazd na určitú hodinu a nakoniec som rád, keď vyrazíme aspoň v dohodnutý deň.
Re: Přes Maďarsko
08. 10. 2010 07:36
musim to napisat takto:
ma uz fakt seriete, do nikoho nerypem, pisem svoj nazor a to som aj napisal na koniec prispevku
ak neviete citat tak vam to zopakujem

samozrejme kolko ludi tolko nazorov, ja ti tvoje neberiem ale s nimi ani nesuhlasim
samozrejme kolko ludi tolko nazorov, ja ti tvoje neberiem ale s nimi ani nesuhlasim
samozrejme kolko ludi tolko nazorov, ja ti tvoje neberiem ale s nimi ani nesuhlasim

kapito?
a este mi napiste kde do niekoh rypem, nech viem
lebo mam pocit ze svedi sa tu nejak spojili a donekonecna melu to svoje
Re: Přes Maďarsko
08. 10. 2010 14:19
souhlasím, každý má svůj názor:
Já jsem také zastáncem jízdy přes noc ale spousta kamarádů jezdí přes den a v hospodě
u piva se o tom nehádáme. Každému to vyhovuje jinak. Taky třeba nechápu jak někdo na
1000 Km dlouhé cestě v Plitvicích přespí a ráno pokračuje ale neberu mu to, když to tak někdo
chce , je to jen jeho věc. Já tolik času nemám a raději strávím více u moře než na cestě.
A co se týká cesty "86" letos jsem po ní jel jen kousek za Csornu a myslím že další roky
již pojedu jen letošní trasou (mimo Szombathely a Kormend)
Re: Přes Maďarsko
08. 10. 2010 14:22
este ze si pripomenul tu hospodu
hibernovat komp a bezat domooof smileys with beer
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
09. 10. 2010 10:56
To bedo a mmirousek.
Souhlasím s vámi, taky mi to někdy leze krkem, když tady mnozí obhajují tu svoji pravdu za každou cenu a nejsou schopni se možná ani zamyslet nad tím, že ti druzí mají na danou věc jiný názor a možná mají v některých věcech i pravdu. Taky jsem zpočátku jezdil přez Rakousko, potom jsem zjistil, že mi více vyhovuje 86tka, ale letos vzhledem k její kvalitě jsem nadlouho jel tudy naposled. Příští rok pojedu přes Sárvár, Vásvár, kdy vozovka je zde daleko kvalitnější a časově to je vylej-nalej. Když jsem napsal svůj názor na kvalitu 86tky, tak zde taky někteří pisatelé reagovali, že kvalita 86tky je dobrá ???, no asi jsme jeli každý po jiné 86tce. A tak je to skoro v každém vláknu, když někdo napíše svůj názor na danou věc a není to zrovna názor těchto pisatelů, tak je dotyčný hned slovně napaden. No a na závěr něco pro Noela. Jak jsem to po tobě četl, tak jsem měl dojem, že jsi právě ,, objevil ameriku ´´. Nic nemám raději, než když někdo napíše ,, takhle to dělám já a takhle to je nejlepší ´´ a vy ostatní co to děláte jinak jste volové, kterým JÁ teď vysvětlím jak to mají dělat aby to bylo správně.
Re: Přes Maďarsko
09. 10. 2010 15:49
V případě, že by jste se ptal na cestu , bacha Sárvár není sárvár ale šárvár, sárvár je v madarštině podobné něčemu jinému spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
09. 10. 2010 19:06
v madarsku mam zasadu ze nikdy nepozeram nazvy obci ale cislo cesty
a ked sa uz niekoho neco pitam aj tak sa nic nedozviem ak nevie slovensky smiling smiley
maju to tam take obratene, uz len to oznacenie hlavnej cesty ... je to niekde tak aj inde? lebo ja som to zatial videl len v madarsku
Re: Přes Maďarsko
09. 10. 2010 20:01
vybrané slová po "p"



Upraveno 1krát. Naposledy upravil sunrider (09. 10. 2010 20:24).
Re: Přes Maďarsko
10. 10. 2010 08:08
no zjavne si to pochopil aj s i, ci? smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
12. 10. 2010 11:36
Když jsem psal svůj předchozí příspěvek, myslel jsem, že třeba se toho někdo chytí v podobném duchu a napíše svoje pocity z cesty, jinou trasou a podobně. Je tady totiž trochu jiný pohled na věc, a totiž proč mi vlastně vyhovuje to, a ne něco jiného. A že třeba někdo, kdo bude podobně jako já hledat inspiraci na cestu takto najde odpovědi na své otázky a nejistoty. Svůj příspěvek jsem se snažil trochu zlehčit nadsázkou, ale ne každému to bude vyhovovat. Anebo jsme na tom se smyslem pro humor tak, jak naše republika s demokracií? Každý o ní mluví, málokdo ale z důvodu vlastního egoismu přiznává vlastní limity z důvodů demokratických svobod druhého …
Ale to jsme někde jinde. Zkusme ještě jednou vytvořit popisy tras, ale poctivě, i s uvedením toho, co je jejich případným negativem. Anebo se nedivme, že na jaře, před sezónou, zde budou padat dotazy typu „kudy nejlépe …, kdy vyjet, abych stihl …“ apod. A já zkusím nahodit jiné téma na jiném vlákně.
Re: Přes Maďarsko
12. 10. 2010 14:38
No je pravda, že nováček zde na fóru musí mít pevné nervy a hodně času aby našel ucelený popis trasy (jsou tu).
Nějaký pokus zde již probíhal jak to trochu uspořádat , ale mám pocit že to stejně moc dobře nedopadlo. To by musel
admin opravdu to téma ihned zaknout a dát mu status "důležité" aby se nepropadlo do ztracena.
avatar Re: Přes Maďarsko
18. 10. 2010 10:44
Reakce na názory: samozřejmě vše v dobrém.smileys with beer

bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> tak napr.:
> v noci mi nepecie slnko rovno do oci - ale zase mě oslňují řidiči v kamionech a plně naložených autech
> nie je mi horucu (klimu nemozem) - pokud nemám rád horko nejedu do Chorvatska, ale spíš do Švédska :-)
> aut na ceste je minimum - o to se jede rychleji a pozor na zvířátka hlavně na 86tce
> cela posadka auta, samozrejme okrem vodica spi - to někdy může špatně působut na řidiče, že nemá komu vynadat pokud zabloudí :-)
> v noci na ceste "vidm aj za roh" - ale nesmí pršet (letos poprvé nám nepršelo)
> pridem k moru rano a mozem zacat dovolenku dnom,
> karlovackom, morom, ... - a nebo spánkovým deficitem a další dva dny prospat - vlastní zkušenosti
> soferovanie mi nerobi problem a ked uz idem na
> dovolenku mam taku cestovnu horucku ze aj tak by
> som v noci nespal smiling smiley - to je taky můj případ, ale čím jsem starší, tím se mi spí lepší :-)
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 166
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.