Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2010 10:25
bobil, je to cca. 40 km dlhsie a casovo je tu urcite horsie lebo tam nie je vsade maximalna rychlost
v noci jednoznacne cez budapest, po M3ke sa drz v druhom pruhu z lava
ten ta pred ZOO navedie do lava na hungarian kornut (alebo ako sa to pise)
nasledne ides na lagymadiosy hid (to je most cez dunaj)
ked ho prejdes tak bacha je prudka zakruta do lava
a nasledne sa drz znaciek M7
a ked ides spat tak ides na budapest a na znackach pozeraj ten most
myslim ze pri troche pozornosti nemas kde zabludit
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2010 14:07
To bedo: Vďaka už som to absolvoval cez mesto viackrát, len ma zarazilo že ten obchvat nie je taký dlhý ako mi jeden známy vravel
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2010 14:18
obchvat ma cca. 70 km
samozrejme od krizenia M3/M0 po M7/M0
cez mesto je to 30 - 35 km ... to druhe cislo je tou trasou ako som napisal ja
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2010 14:19
a ked pozries mapu tak by som to ja urcite neobchadzal

[maps.google.com]

navyse cez mesto ides mimo dialnice len nejakych 16 km

samozrejme ze tu chodia z BA do chorvatska cez budapest takze ti by urcite isli obchvatom winking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bedo (05. 08. 2010 14:21).
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2010 16:37
Letos jsme jeli do Chorvatska opět přes Maďarsko a dalo se to projet,nebyla to žádná hrůza.U semaforů při omezeních jsme stáli pár minut a nerada vzpomínám na zpáteční cestu,protože právě v Maďarsku nám upadl celý zadní díl výfuku...jinak pohoda.
Re: Přes Maďarsko
07. 08. 2010 17:08
Ja som skusil Maďarskú dialnicu a musi pochvaliť. Sice je to o niečo dlhšie , ale časovo rovnake.
A pridam par skusenosti.
Vignetu som kupoval až na prvej benzinke na M1. Myslim že to tu už niekto pisal že to je bez poplatku a stači ju kupiť až tam. Na SK prechode sa nedalo ani zaparkovať kolko ludi tam čakalo na znamku. Čo vam možem odporučiť tak si zamente Forinty u nas a platte znamku forintami. Nam velmi mila a usmievava slečna u pokladne naratala 12 eur za 10 dnovu.
Inak cela cesta Maďarskom od Rajka po M1 obchvat Budapešť a po M7 na Leteny bol v pohode, teda až na dažď.
Re: Přes Maďarsko
08. 08. 2010 07:10
A nedá se ten poplatek uhradit nějak přes internet s předstihem?
Re: Přes Maďarsko
08. 08. 2010 07:19
Jak už jsem někde psal měla by se dát známka koupit na benzince na D2 u Podivína,odzkouším za 12 dní.Přes net tu někdo psal,že to jde,ale nezkoušel jsem to.
Re: Přes Maďarsko
08. 08. 2010 08:55
Určite sa ten poplatok da platit cez net, len potom ake budeš mat u seba potvrdenie?
Ja som to nechcel riskovať a kupil som až na prvej madarskej pumpe.
Re: Přes Maďarsko
08. 08. 2010 10:52
vsak potvrdenie si vytlacis
vsetko je napisane na strankach madarskych dialnic
Re: Přes Maďarsko
08. 08. 2010 12:02
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> vsak potvrdenie si vytlacis
> vsetko je napisane na strankach madarskych dialnic


No to som si prečital tiež, ale aj tak som radšej mal v ruke potvrdenie z madarskej pumpy....
avatar Re: Přes Maďarsko
08. 08. 2010 12:35
Potvrdenie z madarskej pumpy je uplne rovnocenny doklad ako potvrdenie ktore si vytlacis, pripadne ulozis do mobilu ako textovy subor.
Kontrola dialnicnych znamok v HU prebieha cisto virtualne, za normalnych okolnosti ziadne potvrdenie potrebovat nosit zo sebou nebudete (je iba odporucane ho mat uschovane este 1 rok od konca platnosti).

Pri kupe na pumpe sa jemne zvysuje riziko, ze obsluha urobi nejaku chybu v zadani SPZ.
Re: Přes Maďarsko
08. 08. 2010 19:10
aka chyba, vsak ti to ukaze na displeji a potom este ked podisujes tak to tam mas napisane
takze ak to da zle mas dve sance to opravit
avatar Re: Přes Maďarsko
08. 08. 2010 21:13
bedo, presne tak.Ak si dobre pamätám kupoval som ju takto 10 krát a bez problému.
Re: Přes Maďarsko
10. 08. 2010 12:00
Nevíte někdo prosím, jestli bude ještě v září otevřený starý Goričan pro osobní dopravu? Odjíždíme 1.9. a vracíme se 12.9..
Re: Přes Maďarsko
10. 08. 2010 14:01
Ahoj,
nevíte, jak vypadá v současnosti cesta č. 86 z Mosonmagyárovár do Redics ?? Myslím rychlostní omezení, semafory, délka jízdy, prý se tam začátkem léta mohutně rekonstruovalo.......

Děkuji za každou info.....

Jirka
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 08. 2010 14:38
to Zdenka: myslím ,že ne. Na chorvatských stránkách píšou od 1 Června do 31. Srpna.


* granični prijelaz Goričan – Letenye I otvoren je za međunarodni robni promet, za promet vozila kojima je zabranjeno prometovanje na autocesti, te za pješački i biciklistički promet. Za međunarodni putnički promet osobnim vozilima otvoren je tijekom cijele godine, ali samo za stanovnike područja uz granicu (stanovnike Međimurske i Varaždinske županije, te stanovnike Županije Zala u R. Mađarskoj), dok će za međunarodni putnički promet, izuzev prometa autobusima, biti otvoren tijekom turističke sezone i to od 1. lipnja do 31. kolovoza.


použit google překladač:

* Křížení Goričan - Letenye a je otevřen pro mezinárodní nákladní dopravě, objemu provozu, které je zakázáno používat na dálnici, a pro pěší a cyklisty provozu. Mezinárodní osobní dopravy autem je otevřen celoročně, ale pouze pro obyvatele oblasti podél hranic (Međimurske obyvatel a Varaždin County, a obyvatelé Zala County v Maďarské republice), zatímco mezinárodní osobní dopravy, autobusy provoz bude kromě otevřena během sezony a od 1 Června do 31. Srpna.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (10. 08. 2010 14:40).
Re: Přes Maďarsko
10. 08. 2010 15:48
Podla informacii z odkazu na strane 73 je vraj vystavba cesty s uzavretim polovice cesty a znizenou rychlostou na 30km/h medzi km 159+950 a 184+100. Co je takmer cely usek od odbocky z dialnice M1 az po Bosarkany. To znie dost desivo, Prejst 24km takouto rychlostou bude trvat skoro hodinu.
Chcelo by to sa tam skocit pozriet, ci je to fakt pravda (ked niekto pojde napr. do Tesca v Mosony). Podla mna je to nejaka chyba, lebo je to tam uvedeny zaciatok od 26.4. a to by tu uz niekto napisal.
Re: Přes Maďarsko
10. 08. 2010 17:49
Proboha lidi myslete.První číslo je kilometrovník, druhé uzavírka v metrech. Znamená to, že tato uzavírka je 950+100=1050metrů. Jel jsem zde začátkem července a to odpovídá. Omezení nebyla žádná drastická, po celé 86-tce mě všechna omezení dohromady zdržela max.15 minut.

Karel
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 08. 2010 18:47
... KarelM ... thumbs up
Re: Přes Maďarsko
10. 08. 2010 19:27
Nie nie, bude to nieco ine. Su tam vzdy 2 cisla, szelvénytől a szelvényig. 159+950 a 184+100.
Re: Přes Maďarsko
10. 08. 2010 19:35
Zdravim všetkých a prosím o radu.Už mám HR za sebou išiel som po dobrej trase,napriek piatku som sa nikde nezdržal.Cesta späť : starý Goričan-Letenye-Sojtor-Zalaeger-Vasvar-Sarvar-Csorna-BA-PB.Moja otázka pre skúsených:
Idem znova, vracať sa budem až v septembri a starý Goričan bude zatvorený. Ako sa dostanem z HR A4 do Letenye bez známky? Lúskam to už hodinu a neviem to nájsť,ked bude st.Goričan zavretý.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 08. 2010 19:58
to Onical: Klidně jeď přes nový Goričan a pak hned musíš odbočit na M70, je to tu několikrát psané, že tento úsek není zpoplatněn.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 08. 2010 21:39
... Onikal ... vše je dobře značené ... zásada je držet se směru ... M 70, Totnyiszentmiklos, SLO, Ljubljana ...
na obrázku přijíždíš po vodorovné ( zleva od Goričanu ) M 7čce ... pak to točíš do prava na nadjezd a po M70 domů ... neleknout se, že i na začátku M 70ky je cedule s matricí ( v tom zmatku můžeš přehlédnout, že matrica ( zpoplatnění ) je od 3,5 tuny výše ...
... po 19 km pak nezapomenout odbočit na Tornyiszentmiklos ... jinak frčíš zbytečně do Slovinska ... místo na Lenti ... smiling smiley


Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 06:15
Tak jak já letos.angry smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 06:48
po tychto fotkach snad uz kazdy pochopi ze je to Sadarmo
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 09:48
Prosím - budu mít na Vás mazáky dotaz jen mě prosím neukamenujte: píšete, že hraniční přechod starý Goričan - Letenye je od září uzavřen . Nevím zda jsem správně pochopila, ale to je ten (když se podívám do mapy) co je nad dálnicí přes HU ? My pojedem po HU po dálnici od Budapešti do HR přes jiný přechod než o kterém je řeč (je to tak?) a ten bude otevřen i v září ? Jedeme poprvé autem, proto takový dotaz a
nějak se nestíhám orientovat v množství informací na fóru (nejsem u netu každý den a pak je toho moc). Děkuji moc za vysvětlení .
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 10:12
Perky 2 - pro Tebe je připraven " NOVÝ GORIČAN " - ten fachčí stále !!! A z dálnice Tě to navede - směr Chorvatsko, Zágreb !!! Samozřejmě musíš mít dálniční Maďarskou známku !!!
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 10:14
co na starom goricane je fajka zadarmo ci co!?
ze vsetci chcete tadial smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 08. 2010 10:56
Mildous děkuji, jsem klidnější. Se známkou do HU počítám - ona to není známka (bylo mě to vysvětleno), jak jsme zviklí u nás a taky jsem zjistila, že si ji mohu koupit u nás doma cemuž jsem velmi ráda. Ještě jednou děkuji.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 106
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.