Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
30. 05. 2011 20:36
Couddy: Vzdálenost - tahle trasa je přibližně stejně dlouhá jako klasika přes dálnici ve Slovinsku (dokonce snad o pět km kratší).
Časově - vzhledem k tomu, že jedu z pátku na sobotu první víkend v červenci, tak si mylím, že časová ztráta způsobená pomalejší jízdou na této trase se bude kompenzovat pravděpodobnou kolonou na konci slovinské dálnice (popřípadě na hranicích nebo na nájezdu na chorvatské dálnici) na trase druhé.
Finančně - co jsem našel, tak mýto Macejl - Záhřeb je 42kn a Varaždin - Záhřeb 23kn. Podle toho je to další plus pro první trasu. I když bych spíš řekl, že délka těchto úseků je přibližně stejná, tak v tom mýtu nebude takový rozdíl. Ale každopádně tady nepotřebuju slovinskou známku.
Re: Přes Maďarsko
31. 05. 2011 19:18
Děkuju. Zajímavé. A pro mě přínosné.
Pojedu v pátek 10.6. , přemýšlím, zda se mne už také týkají "kolony", spoléhám na "červen".
Ale jelikož jedem až na pelješac, tak se mi prostě nechce trávit více v autě než těch cca 14hodin jízdy.... to je k pochopení. Hledám vhodnou alternativu.
Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2011 13:50
Jasně, jak bylo řečeno v Černých baronech: ,,Záleží na vkusu každého soudruha". Já rád ,,točím kolečkem", v autě mě to baví, rád bych to někdy zkusil i přes Bosnu (Banja Luka, Mostar), ale zbytek osazenstva nemá pro moji úchylku moc velké pochopení. Tohle je jedna z alternativ k zamyšlení, jestli si raději připlatit za pohodlí a v červnu asi i za čas nebo ne. Myslím, že 10. června kolony nebudou. Jinak jedu taky na Pelješac - Drače.
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2011 16:27
Jel jsem trasu přes Maďary a Banja Luka, Mostar,Metkovič,Pelješac.Nejkratší trasa,ačkoliv fakt pomalejší a musí se člověk omezovat,poněvadž čekají za každým rohem.Na druhou stranu nezkutečně krásná horská krajina a kaňony řek Vrbas a Neretvy.Letos ji plánuji zase.Nezáleží mi na tom ležet u moře o čtyři hodiny déle,ale něco také vidět.V dnešní uspěchané době člověk nikdy neví jestli se další dovolené dožije a nebo na to bude mít. Jinak mám také nějaké foto na [tvsatchybny-odkaz-rajce] Balkán 2009

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2011 19:42
S rodinou to asi neprojde, ale možná někdy dopadne nějaká okružní cesta po Balkánu s kámošema - něco jako minulý rok - tahle cesta .



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Romans (01. 06. 2011 19:48).
Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2011 20:34
Romans - to Norsko nemá chybu thumbs up. Byl jsem před 20ti lety ve Švédsku (Škoda 130) a i když roky přibývají, tak Norsko pořád je mým velkým snem.
Re: Přes Maďarsko
01. 06. 2011 22:02
kolik je to hodin? přes ten "vnitřek" ? :¨) ale km je to pod tisic, ne?

to ROmans, jak říkáš, soudruzi si musi vybrat, nicméně mě to taky baví, ale točím kolečkem v roce dost na to, abych furt radil 3,4 v dedinach,....
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
02. 06. 2011 09:24
Romans ,
pěkné. Až to budeš tím kolečkem dělat 20 let a den co den s náklaďákem. Někdy 200 ale někdy i 400 km. A na šachtě i 80 x pod bagr za 12 hodin šichty. Budeš strašně rád, že si od volantu odpočineš. A jak Tě vezmou záda - plotýnky - nemoc většiny šoférů náklaďáků, tak budeš moc koukat aby si projel těch 1000 km do HR po pohodlné dálnici. drinking smiley
Noel to popsal na Dálnici Slovinsko 2011 velmi hezky.thumbs up
noel [ Soukromá zpráva ]
Re: Dálnice Slovinsko 2011
01. 06. 2011 12:03
Takže těch aspektů pro každou trasu je moc a proti je hodně.
Protože letos jedu s děckama 8 a 6 let, věř mi, že budu spěchat, abych tam byl velmi brzo. Ale když toto napíši, ještě to neznamená že poletím 220 abych si někde "ustlal". Když jsme byli s holkou - 8 let - tak ji stačila Dáda na videu. Tito dva ? Nevím asi je přivážu na provázek za auto a nechám je tak kilometr běžet. Ať se hoši trochu unaví. Ovšem aby v tom nenašli další super hru ve stylu " kdo více vydrží " nebo "kdo první padne". U nich je možné vše.grinning smiley
Jak píše myslím Mildous - navrátit se z5 !!!!!! smiling smiley To je nejdůležitější. Kudy - úplně jedno.
Re: Přes Maďarsko
02. 06. 2011 14:40
Tydlo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Myslím si, že toto vlákno je pre odovzdávanie
> informácií a skúseností, každý z nás má svoj štýl
> cestovania, ktorý si osvojil. Určite sú tu názory
> na zváženie, alebo aj také, ktoré môžu presvedčiť.
> Som v určitých veciach pohodlný, najmä ak musím
> riešiť nejaké problémy, alebo byť rozčúlený zo
> "štrúdlu"(použil som český ekvivalent) ktorému
> nevidíš koniec. Preto sa snažím hľadať pre mňa
> optimálne volenú trasu. Chcem prísť v
> dobrej nálade na riviéru, preto že sa teším
> rovnako na toto prostredie, ako moja celá rodina.
> Keď idem na dovolenku, nechcem mať stres a keď
> idem domov oddýchnutý už vôbec nie. Časovo sú
> trasy zhruba rovnaké, ide o to kto považuje akú
> cestu za bezpečnejšiu, alebo menej nebezpečnú.
> Priatelia, uvedomte si že každé auto ktoré
> stretáte v protismere je potenciálny problém a
> nebezpečenstvo , lebo nevieš kto tam sedí, ako
> dlho tam sedí. Nie lesná zver, stret s ňou
> väčšinou skončí pokazenou dovolenku a rozbitým
> autom. Ale stret s iným autom, o ktorm nechcem
> ďalej polemizovať. Preto sa rozhodujem či mi to
> stojí za to, cestovať po 81, 86 (za kamiónom aby
> ťa nenamerali a pri tom ti hádče bordel a drobné
> kamienky na kapotu a sklo), M1 a M7, alebo po
> autostráde v A a SLO. Predchádzajúce príspevky
> odpovedajú takmer na všetko, aj dokonca na
> nostalgiu s ktorou človek cestuje po určitom čase
> na tie isté miesta. Ja som po dlhšom zvažovaní
> zašiel až tak ďaleko, že som bol ochotný ísť o 12
> hod skôr, alebo neskôr, aby som sa vyhol špičke na
> Macelji. Preto som dnes napriek monotónnosti
> zostal verný autostráde ale z inej strany (HU), ak
> chce niekto trochu zmeny, tak ako je pred dlhou
> trasou po autostráde od Székesfeherváru až po
> Šestanovac, tak si trošku urobím chuť na kvalitnej
> okreske 81. Nechcem presviedčať, ani vnucovať svoj
> pohľad. Každý sme dospeláci, nesieme bremeno
> zodpovednosti na pleciach aby sme my niečo
> nespôsobili, ale aj eliminovali pravdepodobnosť
> inej kolízie na minimum.
> Želám všetkým príjemné cestovanie do Chorvátska a
> domov, aby sme mohli otvoriť nové debaty po
> návrate od Jadranu s novýmii skúsenosťami.

Šatavathumbs up, nech si každý zalistuje trošku do histórie a nájde veľa podobných odpovedí, nech sa každý snaží hľadať svoju najoptimálnejšiu trasu.
Re: Přes Maďarsko
02. 06. 2011 19:23
Jasně. Kdybych šoféroval z povolání, tak bych si od toho na dovolené taky rád odpočinul.
Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2011 11:32
Zdravím fóristov. chcem sa spýtať či už niekto šiel takouto trasou a ak áno aká o bola trasa ?
[maps.google.sk]
tiež by som rád vedel či je táto trasa lepšia ako ísť klasickú celú 86-tku, a nakoľko som po 86-tke už dlho nešiel rád by som vedel či je tá cesta ešte stále taká rozbitá a ak áno či je cesta horšia od sombathely na sever alebo od Szombathely na juh. Takúto variáciu cez rakúsko a ma´darsko mimo dialníc som ešte neskúšal ale vyzerá to byť dobrá cesta preto sa pýtam. Ak by však 86-tka na severnom úseku od BA po Szombathely bola v dobrom stave tak táto variácia stráca svoj význam. Ešte pre upresnenie vyrážam okolo pol noci z BA preto by som rád vedel nejaký poznatok, kto takto už išiel aby mi poradil. Ďakujem :-)
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2011 12:59
neviem, cez to rakusko to vyzerá byť samá dedina
Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2011 13:18
V Rakusku su dobre cesty, ale napriek tomu je to pomala cesta. Kto cestuje do Dalmacie alebo do vzdialenejsich destinacii, pre toho je tato cesta zdrzanim. Mozno pre toho kto ide na Istriu...
Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2011 16:51
No práveže dedín je tam celkom rovnako, cez to rakúsko mi to píše o 10 km menej, o 8 minút viac, čo je nepatrný rozdiel, len kvalita cesty a hustota premávky bude cez to rakúsko asi príjemnejšia, ozaj neviem, nikdy som tade nešiel preto sa pýtam, či už to niekto takto absolvoval.
Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2011 17:29
Píšem na základe skúsenosti, tou cestou som už išiel. Je to dobrá cesta, ale ja pri svojom cestovaní do Splitu by som tade asi nešiel. ( Cestoval som tade z BA do Szombathely )
Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2011 19:58
Tak jasné do Splitu je to ďaleko určite to berieš celé po dialnici takže asi ideš celé rakúsko slovinsko a chorvátsko dialnicou, alebo si jeden z tých fajnšmekrov čo chodia aj cez Srbsko.
Len som chcel vedieť ako sa po tej ceste cez rakúsko na Szombathely cestuje, lebo či táto cesta alebo klasická celá 86-tka mi vychádzajú z GPS-ka časovo a kilometrovo približne rovnako.
Re: Přes Maďarsko
03. 06. 2011 20:01
Projel někdo čerstvě 86?V jakém je stavu a kde se opravuje?Popřípadně kde můžeme čekat problémy.confused smiley
Ví to někdo?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kopera (03. 06. 2011 21:17).
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2011 10:03
Kamil píše,že projel kolem sedmé hodiny ranní starý Goričan.(Letenye)thumbs up

Osobně jsem rád že opět letos funguje.Jezdím tam též.thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2011 10:16
... Kamile ... hezkou dovovolenou ...
díky za potvrzení otevření starého Goričanu pro letní turistický provoz ... smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2011 11:31
V kazdom pripade, niekedy tu cestu vyskusaj. Len tak sa da zistit, ci dana alternativa je vhodna na prakticke vyuzitie do buducnosti alebo zostane len v rovine teoretickej alternativy z googlu....
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2011 18:15
to: stano1 - ja by som ju aj vyskúšal, kebyže idem sám s priateľkou, ale ked zo sebou berem ďaľšie dva vozy známych nerád by som laškoval keďže to nepoznám, radšej chodím na istotu.
Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2011 20:28
Suhlas, radsej na istotu.
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 06. 2011 20:29
2erik2 oni možu sit klasiku po 86 a ty tade a v sombathely samožte stretnuť smiling smiley ideálne na porovnanie smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
05. 06. 2011 11:47
áno ideálne na odskúšanie neideálne na šetrenie času aby jeden druhého čakal, každopádne dík za radu yawning smiley)
Re: Přes Maďarsko
05. 06. 2011 16:43
Stano a kedy si tade šiel ak môžem vedieť, lebo podľa maďarskej stránky autopalya.hu na tej trase ako som vyššie pridal nie je oficiálny hraničný priechod, takže neviem či sa tade dá regulárne do maďarska prejsť
Re: Přes Maďarsko
05. 06. 2011 21:25
Isiel som tam niekedy v zime pri ceste do Buk - termalne kupalisko. Najprv cez Rakusko a potom do Madarska. Ako som napisal, nie je to zla cesta, ale pri dlhsej trase ako Jadran predsa len pomala.
Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2011 10:34
Nevidím prínos tejto trasy, ani kúsok diaľnice, pri pôvodnej trase sa aspoň využije vyše 40km diaľnice až po Mosonmagyarovar.
Keď už cez Rakúsko, tak by som išiel cez Eisenstadt a po S31 až po Oberpullendorf a odtiaľ raz dva do Szombathely.
Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2011 13:03
Suhlas, zrejme najoptimalnejsia trasa pre toho, kto ma rakusku nalepku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil stano1 (06. 06. 2011 13:04).
Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2011 14:40
Jel jsem tuhle trasu: z Bratislavy na Eisenstadt a po S31 až po Oberpullendorf a pak do Szombathely zpáteční cestou jako alternativu k 86. Jel jsem v noci, do Rakouska jsem projel kolem půlnoci. Cesta je to velmi pěkná, je tam dost kruháků v obcích. Tam vždy končí rychlostní komunikace, je 50 a pak zase rychlostní. V noci jsem tam potkal tak 3 auta, až jsem se bál, že jedu špatně. Pozor, protože do Chorvatska jsem jel po 86, tak jsem neměl rakouskou dálniční a říkal jsem si, že ji koupím až v Rakousku, ale po celé S31 nebyla v noci otevřená jediná pumpa, natož před nájezdem na ni. Ještě, že jem si ji koupil v Szombathely.
Re: Přes Maďarsko
06. 06. 2011 15:08
Každých 100km navyše stojí zhruba 10 euro. Rakúska známka stojí 7,90. Trasa po A2,A9 je o 60 km dlhšia ako po S31. S tým, že sa ešte treba vyhýbať v Slovinsku, inak ďalších 15 euro.Takže vo výsledku finančne aj časovo úplne rovnaké trasy. Tak si vyberte. Po A2,A9 ide navyše celá Európa. Ja volím najkratšiu trasu. S tým, že keď chcem ušetriť 7,90 tak idem po 86 v celom rozsahu. To je o 10 km kratšie ako S31, časovo to isté. S31 je iba príjemnejšia alternatíva časti cesty č.86.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 199
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.