Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 12:23
toto je napisane na madarskych strankach

Cieľom predajných miest e-známok zriadených pozdĺž úsekov s úhradou nie je predávať oprávnenie pre aktuálnu cestu,
ale skôr motoristom zjednodušovať zakúpenie e-známok pre neskoršie cesty. To znamená, že mobilné jednotky môžu
taktiež kontrolovať oprávnenia pre diaľnice na predajných kanceláriách pozdĺž úsekov diaľnice s úhradou. V tomto prípade už
oznam o zámere ná

takze na 100% nemozes kupit znamku na prvej benzinke na dialnici
teda mozes, ale velmi si s tym nepomozes ak ta zosnimali uz predtym
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 13:33
bedo: budka je v smere do Chorvatska?
To by malo aky vyznam?

Zastanem na hranici a preskocim mantinel smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 13:50
jo jo
netvrdim na 100% ale mam taky pocit ze to tam bolo
nas tam drzali pol hodinu a tak som sa rozculoval nad colnikmi
az ked som sa uz konecne pohol som si to vsimol
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 15:23
Vidim ze ten Goricansky prechod nie je nic moc - asi aj nabuduce sa mu vyhnem (ak teda nepojdem po mad. dialnici).
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 15:56
Smuten, neb má letošní dovolená na Jadranu se stala historií a s lehkým zpožděním, podávám zprávu z cesty přes Maďary do Orebiče / Pelješac. Tam i zpět stejnou cestou Pe-Brno-Bratislava-Csorna-Sarvar-Vasvar-Bak-Letenye/Goričan-Zagreb-Ravča-Metkovič-Ston-Orebič (podrobný popis přes HU viz str. 27 a 28 zde). Naprostá pohoda a na pohodu, přes HU minimální provoz.
Tam Pá 17.7. v 15 hod, na hranici HU/HR mávačka a zvědavý celník, kam že to vlastně jedeme, Orebič že zná a pochválil si jejich dálnici, jaká že je pěkná. Tož to má pravdu, opravdu je. Ale v HU mračna komárů v podvečer, takže nedoporučuji moc okounět mimo auto. Na parkovišti za tunelem Mala Kapela odpočinek asi 4 hod. a po ranní kávě a již silného provozu dále. Obě cesty přes starý přechod Goričan/Letenye, sami, skoro bez čekání. Jen zpátky chvilička zdržení, jelikož v budce nikdo nebyl a šraňky byly dole. Zastavil jsem a po chvilce se z hlavní budovy vykulila paní, jukla do pasů a otevřela šraňky. Asi chtěla, abychom počkali, až přejede vlak. Divné, koleje tam nebyly.... a vlaku jsem si taky nevšiml ... no přece bych ho nepřehlédl ... ?! No nic, bylo otevřeno, jelo se dál.
Pobyt 10 dnů v hotelu Villa Julia, jak z katalogu. Počasí ukázkové, azuro, stále nad 30°C, jen stále foukalo, takže byly vlny a tedy i chladnější voda. Hotel menší, ale velmi příjemný, lze jen doporučit.
Zpět Út 28.7. asi v 10 hod. Bylo velmi teplo, ale skoro žádný provoz, pohoda. Bohužel jen do Csorny. Před 10 večer, v polích za Csornou, nám praskl na Fabce klíňák na vodní pumpu. Dojel jsem ještě asi 2 km do Janossomorji k pumpě. Smolíček, už měli zavřeno. Rezervní jsem nevezl a včil babo raď. I přes ochotného místního, asi ani ne 18ti letého mladíka, se nepodařilo najít pomoc ještě v noci. Tak to "odnesla" asistenční služba z CZ, která zajistila odtažení do Blavy. Odtah byl zdarma, mám havarijní pojistku, takže služba je v ceně (tedy ne zdarma, už jsem si ji předplatil, tzn. nic není zadarmo!). Pán od odtahovky po dohodě ještě v noci sehnal řemen (šikula, věděl kde se dá v noci v Blavě opatřit), namontovali jsme a ve 2 hod. ráno pokračovali v krasojízdě dom. Bratru jen lehké zpoždění cca 4 hoďky. Nu což, konec dobrý, všechno dobré. A co dodat?
Platí pořekadlo: "V nouzi poznáš přítele". Platí jak pro pána od odtahovky, tak pro onoho mladíka z Janossomorji. Ten, ač neuměl ani německy ani anglicky, přesto se moc snažil nám porozumět a pomoci (poznámka: maďarsky uměl moc pěkně, to jsem si všimnul. Škoda, tak zas neumíme my). Dokonce jel v noci na kole po vsi shánět řemen u lidí, o nichž asi věděl, že mají stejné auto a pak nabízel i zajištění noclehu. Vše nezištně a ochotně, sám, bez přemlouvání. Určitě rozumíte, jaká je to nesmírná pomoc i pohlazení. Dobří lidé ještě žijí. Díky za ně a díky jim!
Poslední info k této výpravě. Jak fungují, či spíše nefungují kartové mobily Vodafonu v Hu. Ze všech okolních států lze z kartového mobilu Vodafonu volat do CZ přímo, stačí mít u volaného čísla zadáno předčíslí +420. Ne tak z HU, tam musíte postaru zadávat *123*volané číslo#. A to i přes to, že při každém překročení hranice pošle Vodafon "laskavě" několik sms, kde radí, že v případě potřeby můžete bezplatně volat na tel.č. +420...... . Možná můžete bezplatně volat, ale má to chybičku, a to dosti podstatnou, nejdřív se musíte dovolat... Služba k nezaplacení! Alespoň, že fungovaly sms a kamarádi. Přes ty jsme se dobrali pomoci.
Tak zas za rok. Nezbývá, než se těšit.
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 19:33
tak dúfam, že sa s Maďarom na benzínke pred Miskolcom nejako dohodnem, snad pochopi co chcem... Pred časom som mal problém vôbec kúpiť diaľničnú známku, stále opakoval "nemtudom", hoci sme sa mu prihovárali v troch jazykoch. Snáď mu nejako vysvetlím na aký termín chcem známku.
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 20:05
koscj napíš si tento text a daj mu to do rúk.Ja som to urobil už 2x a vždy som bol úspešný:"Kérek szépen 4-napos matricát 2009.9.9 tol - 2009.9.12 ig." Dátum si tam daj podľa potreby v tvare rok.mesiac.deň a ďalej pokračuj v texte "Auto határ szám Szlovákia BA 555 TZ" daj si tam vlastnú ŠPZ-ku.
Vyzeralo to komicky,keď som ako nemá tvár mu pichol papierik s textom do rúk, ale vinettu som dostal.
ps: v slove tol sú nad o dve bodky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cayo (26. 08. 2009 20:08).
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 20:29
cayo: SUPER! ďakujem pekne...
Re: Přes Maďarsko
26. 08. 2009 22:55
Jsem letos v Maďarech prorazil olejovou vanu , navigace mě navedla na nějakou cestu , a bylo vymalováno. Dálnice je dálnice.
Re: Přes Maďarsko
27. 08. 2009 06:46
dada211: co si tym chcel povedat? to si musel prist na hoodne zlu cestu a ist hoodne rychlo (vo vyhlaske mas ze mas rychlost prisposobit svojim schopnostiam a stavu vozovky). A milion krat tu bolo opakovane ze ziadnu navigaciu nepotrebujes staci sledovat cestu a zazracne ciselko. Ked pojdes po dialnici a usek okolo balatonu myslim ze este v navigacii nemas tiez zides z cesty?

kosc, cayo: ja som to tiez chcel tak urobit ale som na to pozabudol. Pouzi google.translate.com a malo by to byt oka.
avatar Re: Přes Maďarsko
27. 08. 2009 08:23
dada211 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jsem letos v Maďarech prorazil olejovou vanu ,
> navigace mě navedla na nějakou cestu , a bylo
> vymalováno. Dálnice je dálnice.


To se jako chlubíš vlastní blbostí? Normální snad je, že si před jízdou zkontroluju co mi navigace nabídla (a bylo to tu i hodněkrát napsané). Navíc určitě ta cesta nebyla ve stavu na rozbití vany hned (nebo jsi tupě odbočil podle navigace na nějakou lesní/polní cestu?). Osobně si nedovedu představit, jak na "normální" cestě rozbiju na "normálním" autě vanu. ;-/
Re: Přes Maďarsko
27. 08. 2009 10:33
Z tohto vyplyva jedine: nestaci sa slepo spoliehat na navigacie.

K cestovaniu patri aj studovanie map, a kto ma naozaj vztah k cestovaniu, tak si rad prestuduje aj mapy. Tak je clovek aspon teoreticky pripraveny a je v obraze, a navigacia je potom uz len ako doplnok.

Poznam X ludi, ktori mapu nikdy nevideli, zapnu si navigaciu a idu do velkeho mesta a potom len nadavaju ...

Standardny background pre kazde cestovanie je poznat aspon trochu vsetky dolezite mesta, nosny system ulic, tranzitne trasy, nazvy miest a obci po trase, smery, orientacie na svetove strany, cisla ciest atd ... Potom ma nemoze pomylit nejaky omyl navigacie.
Re: Přes Maďarsko
27. 08. 2009 11:19
vsak navigaciu (keby som mal) tak ju zapnem len v nejakom neznamom mietse alebo ked zabludim
po cestach krizom celou republikou ju predsa nepotrebujem mat zapnutu
mimomestke cesty sa casto menia a v navigacii nie su 100% (aspon ked som isiel z nikym kto ma navigaciu nikdy to nebolo 100%)
v meste ten problem nie je, maximalne urobia jednosmerku winking smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 08. 2009 21:13
Tak jsem se vrátil tam i zpět přes Maďary a cestou jsem přemýšlel o jiných tématech na tomto fóru. Např. "Jak jsem objel Slovinskou dálnici" "Komu prodat Slovinskou dálniční žnámku" "Obchvat Mariboru" "Maďarskem po dálnici" " Kolik stojí Maďarská dálnice" a přemýšlel jsem kam na to ti lidi chodí. Měl jsem za sebou v háku dva nováčky a ti si jenom libovali, jaká je to paráda. První zahraniční zastávka v Čakovci na pumpě a při kávě po chvilce ticha oba tiše přiznali, že průjezd Bratislavou je něco jiného než Wiena. poplašné zprávy o tankodromu v Maďarech se také nenaplnili a za 4 hodiny 45 min. platit u konobara kunama je pro ně asi největší šok. Když jsem jim oznámil, že na Čiovo máme zhruba půl cesty a to té horší za sebou, tak mi nevěřili. Bohužel touto popularizací přibyli další dva příští rok do Maďarského provozu. Cesta zpět ve čtvrtek večer dokonce překvapila i mne. Tak malý provoz jsem za 15 let, které přes Maďary jezdím, snad ještě nezažil. Nebudu o výhodách nikoho přesvědčovat ani někomu vyvracet argumenty a výhodnosti Slovinska nebo dálnice. Už se na 86 těším i příští rok. Sretam dobro put všem cestovatelům na 86.
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 08. 2009 22:48
...Pacesol...grinning smileythumbs up
...nicméně...všechny cesty vedou...grinning smiley ...na Jadran...



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (30. 08. 2009 08:44).
Re: Přes Maďarsko
30. 08. 2009 13:10
dnes ráno jsem se vrátil tak jen ve stručnosti
- Maďaři se snaží v opravě cesty (86) pouze asi 30ti kilometrový zažátek a konec je zatím stále v horším stavu
- odbočuji při cestě zpět vždy už ve Varaždinu zkoušel jsem to až na exitu Čakovec - děs a hrůza nedoporučuji je to o 10 km delší a o 6 kn dražší
- zvěře s přibližujícím podzimem přibylo 3 srnky, 2 jezevci, 3 lišky a asi 5 koček bacha na to
- v Lendavě měli v noci nějakou akci tak to pouštěli uličkama a že by to měli označené tak to jich ani nenapadlo dost lidí tam bloudilo my také ale nakonec jsme vyjeli někde od spodu u policajtů a už to šlo
- policajti v HR když viděli CZ auto tak mávli a leli jsme dál
- policajti v SLO Čakovci dělali manevry ale na druhé starně cesty
- policajti v SK a CZ ani památky
na hranicích jen mávli rukou
Re: Přes Maďarsko
30. 08. 2009 17:17
Nad ránom sme sa tiež vrátili.Tak ako písal Rohal, v Lendave nejaká akcia- po slovinsky napísané slovo obchádzka na kartóne perom.Druhý kartón otočený naopak "hore nohami"- tak sme išli po uzkej ceste až skoro k nejakým schodom.Potom sme sa začali pýtať na Dolga Vas a už nás domáci nasmerovali dobre.V Maďarsku zvieratá našťastie žiadne,ale prvých asi 40km sme šli asi pomalšie ako všetky zvieratá,tak nás videli a nekrižovali nám cestu - cesta bola rozbitá .Stratili sme kdesi puklicu- nenašli ste ju voľakto? Potom sa už celkom dalo ísť.Budúci rok,ak by to vyšlo asi pôjdem skusiť radšej po dialnici.Na všetkých hraniciach mávnutie a šli sme.Pred Lučkom asi 4 km fronta na platenie bez karty(čas 18:45).Nazaraďujte sa do stredného pruhu na platenie(naskôr je to pravý pruh -potom pravý ešte jeden pribudne)Stredný pruh sa na konci rozdeluje asi len na 2 cestariny(budky) a je najpomalší.Všetci v oboch vedľajších pruhoch nás predbiehali a my sme nevedeli prečo,až nakoniec sme to zistili.Je tam asi 10 budiek.A 8 slúžlo pre 2 krajné pruhy a 2 budky boli pre náš stredný pruh.
Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2009 08:56
Tak jsem si četla nějaké příspěvky ze sekce "Kdo už jste se letos vrátil? Jaká byla cesta?"
No a jsem moc ráda, že jsme letos s rodinou jeli zase přes Maďary, po staré dobré 86, na Redics. Měli jsme štěstí, velké díry u obce Zalalovo už byly opraveny, takže pohoda, klid. Těch pár kilometříku při průjezdu Slovinskem ve směru na Dolga Vas jsme zvládli taky bezvadně, podle podrobného návodu tady na fóru.Takže díky za všechny rady....
To co zažili někteří ve fóru při cestě Rakousko - Slovinsko je fakt síla. Protože se jim nechtěl platit ten šílený poplatek za slovinskou dálnici (nedivím se), tak ji objížděli a občas taky narazili na hromady písku na cestě, atd. Oni Slovinci už fakt neví, jak se k těm penězům dokopat. Nakonec jim nějaký domorodý Slovinec ukázal cestu.
A proto, ať žije Maďarsko, čekali jsme tankodrom, ale cesta byla v pohodě. Kamiony jí sice dávají pořádně zabrat, poprvé jsme jeli po 86 před 7 lety a to byla paráda. Už z principu nebudu chamtivým Slovincům platit za předražené zboží....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slunce (01. 09. 2009 09:10).
Re: Přes Maďarsko
07. 09. 2009 15:00
No,my si nemůžem stěžovat..vyzkoušeli jsme letos Madarskou dálniic a budem tak jezdit už furt..
Dálnice velice velice dobré..ty naše..mají k jejím docela daleko..
Dálniční známku nebo-li vignette jsme si koupili při cestě tam na Rajce..při cestě zpět v Letenye..smiling smiley
Cesta trvá stejně jak kdyby jste jeli n Szombathely apod.,samozřejmě je pohodlnější,jak sjem říkal časově stejná,myslim si že i míně nebezpečná,bezpečnější apod.
Re: Přes Maďarsko
09. 09. 2009 18:55
Tak jsem narazil na mírný výdrb při cestě přes Maďarsko - cestou tam jsem jel schválně přes starý přechod přes Letenye a nenarazil jsem na problém. Maďaři sice chviličku zkoumali občanky, ale pak hups na chorvatskou celnici, tam mrkl celník s policajtkou na značku a se slovy "Čeki" nás mávnutím propustili do Chorvatska.
Potíž nastala při cestě zpátky!! Takže přátelé - podle informace policisty přímo v akci je starý přechod slouží pro mezinárodní přepravu POUZE v měsících ČERVEN, ČERVENEC a SRPEN, v ostatních měsících je určen pouze pro malý příhraniční styk mezi Maďarskem a Chorvatskem, využít je tedy mohou pouze státní příslušníci těchto dvou států!!! Trochu lumpárna od Chorvatů, protože v rámci Schengenu jsme de iure všichni Maďaři (zaplaťpámbu jen de iure!)
Takže otočka, zpět na dálnici po které jsem přijel, přes nový přechod (dobrá prudírna na 15 minut) a protože jsem neměl maďarskou e-vinětu tak zpět z dálnice na Letenye, což je vlastně kus po dálnici zpět směrem na hranice (začala mě jímat hrůza, že jsem zabloudil ve věčné smyčce a jsem odsouzen až do smrti přejíždět hranice sem a tam mezi Maďarskem a Chorvatskem yawning smiley)) Vracíte se ale pouze do míst, do kterých byste přijeli, kdybyste mohli překročit starý přechod.
No a odtud vesele do Letenye a dál...
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 09. 2009 19:11
O tom, že starý prechod je otvorený len počas sezóny, teda do konca augusta (srpna) si sa mohol dočítať myslím že v tomto vlákne o pár strán späť. Ale vďaka za info.
Re: Přes Maďarsko
09. 09. 2009 20:05
Cestoval jsem přes Maďary výhradně ve dne, varován místními hláškami o nebezpečí zvěře, protože jsem s ní už dvakrát ošklivě potkal. Vždy to skončilo odtahem naprosto nepojízdného vozidla. Výjezd ve čtvrtek 27.8. z Brna, vozidlo Transit Van 110/300 s klimou a s posuvnými skly na tmavých bočních sklech, čtyři osoby, navigace Mio 520, naváděno mapami z října 2008.
První etapa k Balatonu, kombinace cest 86 a 84, nechytil jsem někde dálniční objezd Mosonmagyarovaru, takže jsem jel hezky městem. Průjezd přes Csorna bez problémů, přejezd otevřen. U Balatonu hledání náhodného ubytování, nalezeno velmi slušné těsně u jezera ve vísce Balatongyörök, večerní koupání v Balatonu po páté hodině už zdarma, paráda. Druhý den snídaně, pokračování na Plitvička jezera po cestě Letenye, stará celnice - dálnice A4 - Svatá Helena - bezplatný objezd Zagrebu - Lučko - Karlovac - mýtnice a ven na silnici č. 1 směrem na jezera. Když platím na dálnici za vozidlo II. kategorie, tak jsem si u Plitviček zaparkoval na parkovišti pro busy. Nikdo ani nepíp. Docela potíž měli ale hoši s přívěsy, nebylo pro ně místo. Vstupné lze platit kartou. Parkovné NELZE platit kartou - magořina! Prohlídka dolních jezer u druhého vstupu, cesta "F", fyzicky náročné. Následné nalezení dalšího ubytování za Plitvičkami v soukromém penzionu, kde nám byla udělána na naši prosbu téměř královská večeře. Klidná noc a následně odjezd na Podgoru po A1 s nájezdem Gornjom Ploče a výjezdem v Šestanovac. Cíl cesty v Podgoře - hotel Mediteran. Hotel vřele nedoporučuji, nemá víc než dvě hvězdičky, rozhodně není vhodný pro jedince slabé především na nohy a není vhodný pro rodiny s dětmi. Od moře do nejvzdálenějšího "pavilónu" 150 schodů, docela záhul. Jídlo a pláž ušla. Délka pobytu týden. Následující dva dny jsme se přesunuli do privátu hned vedle hotelu. Podstatně vyšší úroveň ubytování za méně peněz, jídlo však musíte ošéfovat sami. Celé okolí je typický chorvatský předražený a lakovaný PRD. Následovala cesta domů na dvě etapy. První po A1 do Lučka, objezd Zagrebu, pokračování po A4 do Goričanu a zápletka na starém přechodu (viz výše), dále po silnici 7 (na okraj - zdá se, že M7 je již celá hotová až k Balatonu, strejda Google o ní zatím neví), následně opět již známá bytná v Balatongyörök. Druhý den pak známá kombinace 84 na 86 a Mosonmagyarovar - Rajka - Brno. Návrat 8.9.2009.
Veškeré mýtné placeno kartou VISA, pouze v jednom případě požadován PIN.
Na Lučku směr Zagreb vložíte lístek a do druhého otvoru kartu čipem napřed, magnetickým pruhem dolů. Během dvou sekund vyřízeno, pohoda. Až na ten ranec, co za to chtějí...
V Maďarsku je skutečně docela potíž najít slušnou pumpu, tankoval jsem až v již zmíněném Balatongyöröku u Shellky na kartu. Nemohou načíst body na Smart kartu, protože ty jejich jsou ještě čipové, naše už jen s magnetickým pruhem.
P.S. Nemohu zde dělat neplacenou reklamu, takže pokud máte zájem a chtěli byste znát přesnější údaje k ubytování, které jsem po cestě vyzkoušel, pište na chorvatsko-milan@seznam.cz.
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 09. 2009 20:28
...chorvatsko milan......zajímavé s tou zvěří...jakpak by asi dopadlo setkání s metrákovým kouskem...tenhle je ze včerejška... ( jelení zvěř )
...radši nevědět...yawning smiley






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (09. 09. 2009 20:31).
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 09. 2009 08:53
to Bessy .. tak ale toto uz nie je mozneeeeeeeeee ,ty tam musis mat nejakych nadhanacov hot smiley vzdy ked zapnes "autopilota" yawning smiley tak sa "náhodou" vzdy nieco zaujimave popri ceste vyskytne :-) thumbs up smiley
no inak chlpate auto je parada,stacilo mi raz .......
Re: Přes Maďarsko
10. 09. 2009 11:12
Jusil, houby !! Ten chlap (Bessy) má 24 hodin denně na hlavě přilbu s neustále zapnutou kamerou! Ještě tady nebylo nic, co by neměl na fotce, videu či jiném médiu !!! thumbs up smiley

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
10. 09. 2009 15:20
Kadial to Bessy isiel?
To nevyzera na hlavny tah c. 86.
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 09. 2009 18:06
je to sice vlákno o Maďarsku ale musím reagovat z jiného soudku...z titulu zvěře, známé při cestách přes Maďarsko k Jadranu...
...Juraj..není to 86ka...neboť jak výše píšu... dnes už je to video staré dva dny ...ačkoliv v HR ( přes HU ) jsme jeli naposledy letos v červnu...
...tohle je průjezd jedním z největších vojenských prostorů v Evropě...VVP u Vyškova, kude jezdím do práce...jen projíždím...a tady jsou běžná stáda jelení zvěře o 50 kusech i více...a blíží se říje, tak to leze přes silnici jak kdyby byli zblblí...
...klasik Hopkirk sice výše píše, že mám vše nafoceno...ale není to tak,... zdaleka nemám vše nafoceno...tím spíš, že jsem několikrát sice nakoukl, ale opravdu jen nakoukl do arboreta Trsteno...
a když pak člověk vidí na fotkách ...že z něho zbylo mnohem více, než popisují různé zdroje ( údajně vyhořelé arboretum )...a přitom foto Hopkirka
u Grandiflory v roce 2005, fota Michalu a dalších dokazují něco jiného... tak mimo jiné to Trsteno...to mi chybí...grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (10. 09. 2009 21:38).
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 09. 2009 22:14
...tohle ovšem z letošní maďarské 86ky...je...
...něco mi na té fotce stále připomíná domov a pořád nemůžu přijít na to ...co...? grinning smiley

Re: Přes Maďarsko
14. 09. 2009 16:17
Ja som šiel cez Komárno (sme s Martina)10 km na dialnicu po ceste 2 pumpy kde sa dá kúpiť vigneta aj dopredu na návrat , platba kartou v pohode a rýchlo. Potom len diaľnica až na letenye, bál som sa len budapešti cestou nazad ,ale majú to super značené takže stále na Gyor a nedá sa zablúdiť. Bolo to pre mňa rýchle a pohodlné hlavne v noci už inou cestou ani nebudeme chodiť.
Re: Přes Maďarsko
15. 09. 2009 15:09
Jel jsem ze severní Moravy na Žilinu, Bratislavu, Budapešť, Goričan, Zagreb, Šestanovac. Tam v pondělí 31.8. ve 21:00, zpátky v pondělí 14.9. v 8:00 ráno. Tam i zpět naprosto bez problémů, nikde zácpy, ani na mýtnicích při placení cash, bez zdržení na hranicích, no prostě balzám včetně nádherné maďarské dálnice (včetně odpočívadel), večer téměř prázdné, při návratu kolem odpoledne kamióny v pravém pruhu, ale taky nebyl problém, Budapešť v pohodě. Maďarsko projeto během dne za 3,5hod včetně 2 pauz na WC. Při navratu trochu frmol na opravované dálnici z Bratislavy, ale to je tak asi vše. Zvěř na dálnicích nikde žádná, neviděl jsem ani přejetého zajíce, snad díky důkladnému oplocení. Měl jsem akorát strach, abych nepřejel nějaký sjezd z dálnice, ale v tom mi pomohl hravě Tomtom... Jakožto má 1. cesta do Chorvatska coby šofér - jsem spokojen. A docela se tady divím, že se chce někomu courat po okresních maďarských cestách kvůli ušetřeným pár korunám za "matricu"....



Upraveno 2krát. Naposledy upravil RadimK (15. 09. 2009 22:19).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 251
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.