Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 14:14
Sorry Bedo, chybička se vloudí..... to je jasné, že na hranici HU/SLO nikdo neměl co kontrolovat. V zápalu při psaní jsem pořád myšlenkama ještě u moře a ne na hranicích...... a už jsem to opravila. Zdravím!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Slunce (05. 08. 2009 14:18).
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 14:38
spinning smiley sticking its tongue out nie si jedina
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 15:54
Pochopil jsem správně, že když chci jet z Brna přes Maďarsko po dálnici, tak jedu z Bratislavy po M1 k Budapešti, tam po obchvatu najedu na M7 a po ní kolem Balatonu k hranicím (Letenye) ? Zdá se mi to dost velká "trojúhelníková" zajížďka. Děkuji za odpověď.
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 16:00
bedo: bez preblemu som myslel obchadzku spoplatnenej dialnice v slovinsku a nie konkretne kontorly na hranicnych prechodoch... ak som to napisal nezrozumitelne, tak sorry. eye rolling smiley myslou som este pri mori spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 16:21
To brutulus: Pochopil si to správne. Prečítaj si celé toto vlákno, zistíš plusy aj mínusy varianty " po diaľnici" a po "86". Každý chváli niečo iné.
Re: Přes Maďarsko
05. 08. 2009 16:40
problém na HU-SLO přechodu je ten neskutečnej tankodrom, co z toho udělali :-)
Re: Přes Maďarsko
06. 08. 2009 07:58
700 km za 9 hod aj s prestávkami. Išiel som cez Maďarsko cez starý hraničný priechod Rajka dialničným obchvatom okolo Mosonmagyarováru a potom po ceste č.86 až po Zalabaksu, za ňou som odbočil na Lenti cez dedinky na starý hraničný priechod Goričan, Chorvátsko som šiel celé po dialnici až po výjazd Posedarje čo je pred ostrovom. Cesta tam bola úplne bez problémov cez Maďarsko mi celú cestu mrholilo ale aj napriek tomu som ho zvládol za 3 hod bez prestávky. Mal som dojem že som na ceste sám predbehol ma jeden kamión a dva osobáky, jeden kamion a jeden osobák som trhol ja :-). Za jeden kamión som sa zavesil a cesta bola v pohode a rýchla, mimo obce 100-110 KM/h, cez obce pádil 60-70 km/h. Cestou tam, žiadna policajná hliadka žiadna buzerácia colníkov nikde žiadna zápcha a nikde som sa nezdržal. Všetci tu vypisujú o nekvalitnej ceste č.86 no tá je nekvalitná na len niektorých úsekoch a v pohode sa to dá zvládnuť, ja napriek tomu že som v noci pri tom mrholení za kamionom moc na cestu nevidel a šli sme celkom rýchlo som žiadnu jamu netrafil.

Cesta naspäť: odišli sme o jeden deň skôr a to predpoludním nakoľko priateľka už nemohla vydržať, odchádzali sme o 10.30 a príchod do Senca o 18.30 rovnaká vzdialenosť 700 km a čas aj s prestávkami (len jedna dlhšia) 8 hod po úplne rovnakej trase. Na starom Goričane cestou späť zdržanie 5 minut pretože colník sa kukal do kufra ale moc ho neprehladával, chvílu sme pokecali a išli sme, zdržanie 10 minut sme mali cestou späť aj na Lučku. Cez Maďarsko bola aj cesta späť v pohode napriek tomu, že áut bolo podstatne viac a kamionov ešte viac ubiehala ešte rýchlejšie, opäť som nestretol žiadnu policajnú hliadku. Tentokrát som videl aj už spomínané jamy na tejto ceste ale ak sa človek drží stredu vozovky nemá sa čoho báť a nie je ich tak veľa len vo 2 - 3 mestách či dedinách.
Re: Přes Maďarsko
06. 08. 2009 08:09
Krásně si to napsal,. Tak lidsky. Já jsem jel letos úplně stejně jak ty a mám podobné pocity. Jenom o 200km dál do Rožnova pod Radhoštěm. Kdy skončí ta oprava rozšíření dálnice z Trnavy do Bratislavy?
Re: Přes Maďarsko
06. 08. 2009 09:22
myslim ze to planuju nejak do 2013, ale to je termin dokedy to mozno bude uz hotove ale budu platit obmedzenia
Re: Přes Maďarsko
06. 08. 2009 09:28
Plny profil dialnice ma byt az v roku 2013, ale toto docasne rozsirenie by mali ukoncit najneskor v maji 2011.
Re: Přes Maďarsko
06. 08. 2009 10:09
Pro brutulus: Pokud jedeš z Brna na Bratislavu, nemá smysl jezdit až do Budapešti. Z Bratislavy pojedeš do Györu po M1 (značená i jako E 60 a E 75), na exitu 115 odbočíš na silnici 81 směr Székesfehérvár (neboj se mapy, silnice je v pohodě) , kde před městem na kruhovém objezdu najedeš na obchvat (E 66, tuším že je tam značený směr na Siófók), Szkfh ti zůstane po levé ruce a po pár kilometrech se napojíš na exitu 64 na M 7 a užíváš si nové dálnice až na hranice. Jel jsem takto loni v září a cesta byla naprosto v pohodě a silnice mezi Györem a Szkfh je bez jakýchkoliv záludností.
Re: Přes Maďarsko
06. 08. 2009 10:44
Děkuji mockrát. Přesně to jsem potřeboval vědět.
Re: Přes Maďarsko
06. 08. 2009 16:41
Potvrdzujem slova Martina V, zaciatkom jula som absolvoval cestu do HR cez HU po trase Bratislava - Györ - Székesfehérvár (obchvatom ako je uvedene) - novy Gorican a o tyzden spat , cesta bez problemov, Madarsko som presiel s 1prestavkou za 3 hodiny.
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2009 10:11
Pro ty co ještě letos pojedou a nejsou si jisti objížďkou dálnice v Lendavě:
Vytáhl jsem z loňské cesty log z navigace a tady máte výsledky zobrazené na google maps:


toto je celkový pohled od hranice po Lendavu - modrá čára je zaznamenaná cesta podle GPS.


Tento obrázej je z viamichelin.com , kde je daleko aktuálnější mapa než má google maps.
Je tam vidět i ten kruháč hned za hranicí.
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2009 10:15
to: mmirousek
zkus se podívat na stranu 54
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2009 10:45
mimochodom ked uz niekto prejde aj ten kruhac rovno, nic sa nedeje, este stale nie je na dialnici a ma moznost zist na tych viaduktoch priamo do dolga vas
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2009 10:52
Rohal napsal(a):
-------------------------------------------------------
> to: mmirousek
> zkus se podívat na stranu 54

pěkné fotky , tak sorry za snahu spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2009 13:52
cesta tam klasika rajka - csorna - tesco SZOMBATHELY / inteligentní záchody/
ale poprvé jsem zkusil Goričan a jak jsem včera už jinde psal , tak i když jsem si dávali bacha
tak jsme špatně najeli v Letenye a papá směr Budapest - ještě že šlo po 20 km otočit.
Přitom jsme jeli v pruhu ZAGREB. Zpátky jsem jel Čakovec - Mursko srediště- Lendava - Redics.
Cesty v HU oproti loňsku hodně pospravované.
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2009 15:20
bedo: na tych viaduktoch si uz na platenej chytrej ceste H7. Pevne verim, ze prave na tych viaduktoch cihaju policajti na tych nepozornych, ktori hned za hranicou neodbocia na tom prvom kruhovom objazde. Znacka vigneta je jasne hned za tym prvym kruhakom.
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2009 15:51
Jel jsem letos poprvé Maďarsko.Tam po "kochací" trase kolem Balatonu HR,BiH,HR. Tato trasa je bez poplatků,ale strašně časově náročná,několikrát překročení hranic s opakovanou kontrolou.jeli jsme na Pelješac tak jsem to měl o nějakých 100 km kratší.Zpět vzhledem k zakoupení měsíční Slovenské známky zase Maďarsko,starý přechod Goričan,tankování na INA před hranicí.Pokud poopraví tu druhou polovinu trasy,směrem k HR hranicím tak to bude velmi pěkná cesta pro ty co nechtějí závodit na dálnici a platit SLO známku. V Maďarsku hodně kamionů,ale i přesto se jelo v pohodě,Ani se moc netlačí předjíždět. Jinak pozor na Slovensku,hned za bývalou slovenskou celnicí uzavřeli dálnici od HU a svedli vše k benzince,kontrola dálničních známek.Takže na Slovensko po dálnici bez známky nelze.Maďarsko přesně podle zdejších popisů,do 3,5t bez poplatku.Jel jsem podle navigace Mio a až na jeden nový úsek cesty a jeden nový kruháč vše OK.Trasu ale doporučuji si předem naplánovat a poopravit průjezdnými body,pak vás nic nepřekvapí.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2009 20:22
juraj: no jo, mozno, keby, ... ale H7 je bez znamky
Re: Přes Maďarsko
13. 08. 2009 22:19
Tento rok sme išli trasu Piešťany-Komárno- Shekesfehervár (tu sme sa napojili na diaľnicu a zišli sme z nej až pri Šibeniku. Cesta super, HU známku sme kúpili hneď v Komárome a cestou naspäť sme zliezli do Letenye, kúpili známku a šup na diaľnicu. Prvá pumpa na diaľnici za Goričanom bola až po 30-40 km, takže Letenye bola dobrá voľba, boli by sme tŕpli, či nás nezachytí radar.
Re: Přes Maďarsko
14. 08. 2009 12:04
bedo: H7 nie je bez znamky - pozri si fotografie na strane 54, informacna tabula pred kruhakom hovori ze H7 je dialnica (modry podklad, symbol dialnice) - a na inych fotkach ktore tu tiez boli je jasne a zretelne hned za kruhakom vidiet symbol vignety - hadaj sa potom s policajtom ci plati dopravne znacenie alebo (dez)informacie na www.dars.si ...
Re: Přes Maďarsko
14. 08. 2009 12:15


Dost zle je to tam vidiet, ale pod znackou "cesta pre motorove vozidla" je dodatkova tabulka zlto-hneda ze "vigneta".

Videl som to aj na vlastne oci - dal som si zalezat aby som si na to dal pozor.
Re: Přes Maďarsko
14. 08. 2009 12:45
to co je na tej znacke je akurat smer ako sa dostanes na dialnicu a ze pojdes po ceste H7
ak je ale dodatkova tabula ze treba znamku nak oka, su to curaci winking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 08. 2009 20:02
Tak sme sa dnes v noci vratili z HR. Prvykrat cez HU a po informaciach z fora sme mali celkom strach, co nas na ceste cez HU caka. Nakoniec sa ale nic nedialo, cesta uplne bez problemov, pouzili sme tzv. Bessyho cestu a ta bola uplne perfektna, tam a aj naspat. Minimum aut, ziadne kamiony. VDAKA BESSY!! Co sa tyka vytlkov, resp. inych nerovnosti na ceste tam takmer ziadne a ak aj nejake boli, v pohode sa im dalo vyhnut. Podotykam, ze tam sme isli opatrnejsie, ale naspat sme to "mierne" zrychlili yawning smiley. K ceste naspat: medzi Szombhately a Czornou zacali madari opravovat useky, ktore su najviac poskodene, ale troska divnym sposobom. Vyfrezovali dost velke a najma hlboke jamy, ktore budu v nocnych hodinach zle viditelne, nakolko su oznacene len reflexnymi kuzelmi a tie boli povalane popri ceste, pravdepodobne ich tam dostali kamiony thumbs down. Takze velke POZOR! co sa tyka zveri, tak okrem jedneho zajacika, ktory 2sek. bezal popri ceste, sme nestretli ziadnu zver. Mozno to bolo sposobene tym , ze sme mali plasice zveri na aute, ale ci je to tym, neviem. Isli sme tam cez noc a naspat podvecer. Mam jednu poznamku ku niektorym vodicom. Za celych 2200km tam a aj nazad sme sa stretli viacmenej s ohladuplnostou na cestach, ale to co predvadzali niektori slovenski vodici v HU, az ostaval rozum stat. Silou-mocou sa tlacili dopredu a svojim riskantnym predbiehanim ohrozovali vsetkych dookola. Az som sa chvilami hanbil, ze som Slovak. Cesi, madari, poliaci - pohoda, ale zopar slovakov malo stastie, ze tam neboli policajti, inak by prisli aj o "rodny list" angry smiley. A pritom si nic nenadbehli, kedze takmer vsetci isli po E65 az do Letenye, my uz po spomenutej Bessyho ceste cez Lenti a ked som presiel Gorican a smeroval k Svatej Helene, tak az tam nas dobehli, resp. predbehli, opat znacne rychlothumbs down. Takze tolko ku ceste cez HU. Dakujem vsetkym prispievatelom na tomto fore, ktori nam moc pomohli svojimi radami, aj vdaka ktorym sme prezili uzasnu dovolenku na ktoru budeme veeelmi dlho spominat.
avatar Re: Přes Maďarsko
15. 08. 2009 11:24
...kadcho...díky...nicméně, je na Maďarech aby cesty podél hranic se Slovinci dali do pořádku, protože zvláště kolem Zalalóvo si musí člověk dávat velký pozor...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
15. 08. 2009 13:09
Souhlasím s "Jurajem", ta tabule i s upozorněním na vinětu tam opravdu je! Na vlastní oči jsem to viděl koncem července, kdy jsem tudy projížděl. Grátis je jen těch 100 - 200 m z hranic po kruháč...
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 08. 2009 11:19
tak uz aj my to mame za sebou (este je mi smutno), dnes rano o pol 4 som zaparkoval na dvore, no a cesta ?klasika, 86 na lendavu s rohalovou fotodokumentaciou chvala ti thumbs up. tento rok prvy krat som na ceste k moru musel prudko brzdit aby som nenabral jelena kusok pred szombathely, manzelka driemala tak si otrepala hlavu o stlpik ,ale inak nic vaznejsie sa nestalo, par kilometrov dalej som musel trubit na lisku ktora si vegetila uprostred cesty a potom uz nic ,ani vtacik letacik :-) ale ked som videl tych "blaznov" co leteli pomedzi tie lesy vysoko cez 100km/h eye rolling smiley ??
inak neviem o akych jamach sa to tu pisalo?? iba zeby uch stihali madari predomnou opravovatgrinning smiley ,zato na HR dialnici v okoli zagrebu s nami pekne zamavalo v tych vymoloch.
Re: Přes Maďarsko
16. 08. 2009 22:08
Zdravim, chcem sa spytat kde sa da kupit dialnicna znamka v Madarsku cez hranicny prechod Komarno, dik za info.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 167
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.