Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2009 22:52
cesta cez madarsko
86ka tam v utorok zhruba od 21:00 do 00:00 minimum áut, zavesený za kamiónom bez problémov stále nad povolenú rýchlosť, raz sa mi zdalo že ho cvakol radar, lebo sa zabliskol blesk, neviem či tam majú niečo také namontované. Raz spomalil na 30ku, stáli tam policajti, asi mal hlášku dopredu.
86ka späť v sobotu zhruba od 22:00 do 01:00 asi tri kamióny počas celej cesty v protismere, v našom smere ani jeden, zavesený v kolóne asi 8 áut stále nad povolenú rýchlosť. Minimálna premávka.
Tie cesty sú na začiatku a konci madarska v strašnom stave. Aj keď niečo podobné je aj u nás, ale to sú cesty 3 triedy a nie hlavné ťahy. A hlavne nechápem načo tam je ten nový asi 5km kúsok dvojprúdovky. (vôbec to tam nevyzerá že by v tom chceli pokračovať dalej)
Počas celej cesty som videl jedného zrazeného zajaca, asi sú už všetky živé zvery pozrážané smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2009 13:30
Rohal: perfektne fotky. Dobre sa na to pozera, chyta ma normalne nostalgia.
Ja som chcel tiez podobne zdokumentovat, ale nakoniec som mal starosti aby som vobec tu cestu zvladol tak som nic nefotil.
Teraz, ked uz vacsinou sa chodi cez Gorican, asi nikto nepochopi, preco sa trepeme stale touto trasou, ale ja si neviem pomoct, pre mna je to taka citovka. Pre mna su to spomienky, kedysi v Slovinsku ziadna dialnica nebola, len bol akysi objazd Dolgej Vsi a Lendavy. Bolo to take spestrenie cesty, dvoje hranic po 11 km. Vzdy ma fascinovali hranice. Teraz, ked uz jedny hranice zrusili, to nie je ono smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2009 13:45
vrgada: to nie je o tom, ze by Madari nemali peniaze na kyblik s asfaltom. Napriklad tranzitna trasa Budapest - Sahy, to je ine kafe. Lepsie cesty ako na Slovensku. A o kvalite dialnic ani nehovoriac - pritom poplatok uplne smiesny - skoro najnizsi zo vsetkych krajin naokolo.
Bude to skor tym, ze pre Madarov tato trasa nema ziadny vyznam, a nikdy ju ani neuznali ako tranzitnu trasu. Koniec koncov, ved nie je ani sucastou ziadneho TEN-T koridoru.
Niekolko rokov dozadu, ked v Rakusku zaviedli elektronicke myto pre nakladnu dopravu, to pre vacsinu dopravcov znamenalo cca 4 nasobne navysenie nakladov na dialnicne poplatky. Odvtedy to ide s kvalitou cesty 86 dole vodou, kedze vsetok tranzit SLO,HR - Stredna Europa sa presunul sem. A Madari to nie su ochotni financovat. Kazdy sa proste brani inak. Slovinci zdrazia poplatky, Madari sa vykaslu na udrzbu a postavia pred diery na ceste 30-ky znacky.
Za vsetok tento zmetok moze len a len nekonzistentna politika EU co sa tyka spoplatnenia dialnic. Pokial nebude v celej EU jednotny system, vzdy budu vznikat taketo disproporcie.
avatar Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2009 13:52
to Juraj : vidim ze sme na tom asi rovnako ,minuly rok som po ceste spat isiel goricanom ,no tento rok pojdem aj tam aj spat cez slovinsko a jednym s dovodou je aj neskora vecera po ceste domov v poslednej chorvatskej dedine, v rybarskej baste, smiesne ceny a obrovske porcie,mnam uz teraz sa tesim smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2009 15:11
čau lidi, poradíte prosím nějaké dobré místo v Maďarsku na zastávku na jednu noc? Myslím tím termály, nějaké pěkné koupání apod. Jedeme 31.7. a na zpáteční cestě (so 8.8.) bysme se chtěli někde zastavit a přespat jednu noc. díky
Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2009 22:27
Souhlas s rado: cesta tam na noc v úterý 7.7. a naprosté minimum kamionů a ty co byli, předjížděli ještě mě, protože jsem se vesnicemi vlekl 50. Nazpátek dnes 20.7. ve dne a opět směrem do vnitrozemí minimum kamionů, zato v protisměru kolony jako hrom. Asi všichni kamioňáci vyrážejí v pondělí grinning smiley
Kvalitu cesty netřeba rozebírat, je jaká je a my to nezměníme.
Co se týká volně pobíhající zvěře tak první byl volně běžící pes, ale v ČR kousek za Vsetínem, pak dlouho nic, kousek před Rédicem mi jedna srnka ukazovala Pr..l z příkopy a pak jedna liška rychle proklouzla před autem. Na ostrově Krk si s náma hrála na ruletu jakási větší zelená jěštěrka, naštěstí to stihla. Jinak až na zpáteční cestě v serpentinách nad Krkem volně se pasoucí kůň na cestě blokující jeden jízdní pruh. Naštěstí protijedoucí auta blikala, takže jsme byli připraveni thumbs up smiley no a pak už v pohodě. Takže Zvířena 3/2 (ostatní země/Maďarsko.)
PS: škoda, že nejsem tak pohotovej fotograf jako Bessy, tomu koni jsme se s manželkou chechtali ještě dlouho!
Jo a kdo se bojí jet přez Dolga Vas, nemusí průjezd neplacenou cestou naprosto v pohodě.
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2009 09:04
2Juraj, nesouhlasim, zaflikovat nejvetsi diry asfaltem nemuze byt takova palka, ale tam to vypada, jako by prave skoncila kruta zima po valce a ne vrcholilo leto. Rozhodne by to bylo smysluplnejsi a vyrazne levnejsi zalepit diry, nez postavit na stejne trati 5km polodalnice odnikud nikam. A ty nezalite diry nejsou jen na tomto tahu. Ja nejedu klasiku celou, ale striham to na Rakousko prechod Pamhagen za Neziderskym jezerem a pak na Bratislavu Berg (odmitam platit dalnicni slovenskou znamku kvuli 5km dalnice-Slovinci nebyli prvni, kdo vymyslel takovou prasecinu). A i na te spojce jsou nezalite diry a nebyvaly. To byl prvni sok, pac pri necekanem stretu s prvni dirou jel v protismeru nakladak, takze nebylo kam uhnout a jen zatnout zuby. I kdyz znalci tvrdi, ze je lepsi dupnout na plyn nez na brzdu, pac ve vetsi rychlosti nestihnou zapadnout kola do diry a auto to preleti. Na moji omluvu, na rozdil od 86ky tam zadna upozorneni na diry ci omezeni rychlosti nejsou-bylo to uplne nenadale a jsem rad, ze to naprava ustala. A jak se prejedou hranice do Rakous a nastane civilizace. Rovne silnice, vodorovne znaceni, patniky i s odrazkama. Zvlast za cesty vnoci a deste je rozdil nebetycny.A slovaci maji cesty taky mizerne. Vsimli jste si, ze uz jen civilizovane zeme vedou tri vodici cary a odrazky na kraji? (Cesko k nim nepatri). Cesta v noci za deste na Madary, kolem Bratislva provoz a nic moc videt. Rakousko pohoda, clovek si odpocine, Uhry katastrofa a konecne opet civilizace Slovinsko, Chorvatsko. Kdo nekdy bloudil okrskama ve Slovinsku, vi, ze maji lepsi uroven nez nase jednicky
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2009 16:17
Na diaľnici pri Budapešti spadla mostná konštrukcia

BUDAPEŠŤ. Na diaľnicu M3, spájajúcu Budapešť s Nyíregyházou na severovýchode Maďarska, dnes spadla mostná konštrukcia zo staveniska. Pri nehode bol ľahšie zranený jeden robotník. Úsek diaľnice pri Gödöllö, vo vzdialenosti 30 km od hlavného mesta, v celej šírke uzavreli.

[inforadio.hu]
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2009 19:57
sú tam brutálne zápchy
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2009 16:25
zdavím,chystám se příští týden v pátek ze Severu moravy na Pelješac (Jižní Dalmácie) přes Maďary (Bratislava-Csorna-Szombathely) a chci poradit zda ze Szombathely jet na Lendavu a Mursko Središce (a objet placený úsek ve Slovinsku) nebo na Zalaegerszeg - Nagykanizsa a Letenye? úsek u Letenye je někde zpoplatněn?a kvalita cest?díky za info
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2009 17:16
Jak bylo na tomto vlákně psáno už Xkrát, pokud pojedeš z Nagykanizse po staré cestě č.7,neplatíš nic. A ještě k trase...přes Zalaegerszeg to máš dost zajížďku. Je lepší odbočit z 86ky až za Zalabaksou směr Lenti a tam tě směrovky navedou v pohodě až na Letenye po dálnici(polodálnici) M70, na kterou se viněta kupovat nemusí.
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2009 17:22
anebo viz Rohálova trasa přes Lendavu hot smiley
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2009 17:24
kubajzz: A co se týče kvality cest, každým rokem je kvalita 86-ky horší. Já vybral pořádně jednu díru na malém mostíku mezi Jánossomorja a Bosárkány (dobře mi tak, byla tam padesátka). Ale přesto budu raději jezdit tady než přes Graz a Maribor.
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2009 19:16
koscj: tie brutalne zapchy su tam v akych casoch? Chystam sa tadial prechadzat po 20:00.
avatar Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2009 20:28
Chcem sa opýtať tých,čo sa už z Chorvátska vrátili, či je možné na ceste späť cez nový Goričan do Maďarska kúpiť na hranici maďarskú vignettu, prípadne niekde za hranicou pred vjazdom na platený úsek diaľnice, alebo musím ísť cez starý Goričan. Vopred ďakujem. Hľadal som to na predchádzajúcich stránkach, ale uspokojivú odpoveď som nenašiel.
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2009 07:18
cayo, ja som si kupoval 2 x 4 dennu znamku uz pri ceste do chorvatska na prvej madarskej pumpe
mysli ze ked vies aspon zhruba kedy chces ist domov je to v pohode
ale na hranici som nevidel nic kde by sa dala nalepka kupit
akurat na duhej strane, cize smer do chorvatska, som videl budku a na nej znak dialnicnej znamky, aspon myslim
ale niekto tu pisal (tusim juraj) ze ju musel kupit az dve dediny dalej a to musel ist po starej ceste
no eset je tu jedna moznost, v chorvatsku medzy mytnicou a hranicou je zjazd z cesty a je tam znak kamionov,.... predpokladam ze je to colnica, tam sa na 100% (podla mna) musia dat kupit znamky lebo kamion ma spoplatnene skoro vsetko, a kedze znamky su elektronicke (nic nelepis na okno) musia dokazat predat aj na osobak
ale ci to je pravda neviem
no colnicu tam musia kazdopadne mat lebo sa tam konci schengen
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2009 08:49
díky za rady, vím že to tady asi bylo x-krát psané ale nechtělo se mi to v textu hledat se přiznám yawning smiley Na Lendavu nejedu tam je prý cesta katastrofa za vesnicí Zalavovo takže směr Letenye a po staré cestě 7 jak jste psali.takže se maďaři dají projet bez poplatku?.A co po cestě E65 tam je nutná vignieta?
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2009 09:22
kubajzz: malo by sa ti chciet cital lebo donekonecna asi naozaj nik nebude odpovedat na veci ktore su tu uz ason 10 krat
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2009 11:34
kubajzztongue sticking out smileyo celém úseku E65 přes Maďarsko vinětu nepotřebuješ (pokud pojedeš z Nagykanizse do Letenye po staré silnici č.7). Není potřeba ani na M70 ani na nový Goričan!
Potřebují je jen vozidla nad 3,5 t.
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2009 16:02
No ja neviem, ja som sa pytal na starej colnici (pre kamiony) na matricu a colnik povedal, ze Letenye ...
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2009 18:23
bedo:Vďaka za informáciu. Najskôr kúpim aj ja 2 x 4 dňovú známku už na ceste na dovolenku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cayo (23. 07. 2009 18:41).
Re: Přes Maďarsko
27. 07. 2009 23:51
Takze vcera som sa vratil z Vodic, po trase, co som tu spominal.

Piestany, Leopoldov, Sered, Galanta, Komarno, Szekesfehervar je asi 180 km a odtial uz po dialnici az po Sibenik. Nieje co riesit. Tych 180 km som siel asi 3 hodiny, ale zdrzala ma kupa madarskej dialnicnej znamky hned na prvej pumpe v Madarsku. Doporucujem az niektoru dalsiu. Napr. asi 200 metrov po odbocke z cesty 13 ktora sa napaja na 81 je hned pumpa kde nebolo nikoho. Tam som siel v sobotu, dialnica bola trochu plna po Balaton, potom skoro nic. Spat som siel v nedelu, od Goricanu som siel skoro sam, az asi 50 km pred Szekesfehervarom to uz bolo trochu hustejsie.
Nemam co riesit, po tom tankodrome na 86 na Redics uz nejdem. A doporucujem tuto cestu aj Moravakom z oblasti Zlin a vyssie. Da sa dole ist aj po slovenskej dialnici a pri Trnave to zobrat na Nitru a v Seredi na Galantu a Komarno. Je to asi o 60 km dlhsie, ale ten luxus a bezpecnost za to stoji.
Co sa tyka madarskej znamky cestou naspat, nevsimol som si ziadne predajne miesto, takze pre istotu tiez doporucujem kupit si ju vopred ak viete na ako dlho idete.
A ak by ste chceli ist niekto do Vodic na poslednu chvilku, mam kontakt na perfektnu novu vilu za dobry peniaz. Ak by bol zaujem, ozvite sa privatne.
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2009 00:47
Přes madarsko si asi za 4 hodiny ale cesta je priserna jeste kdyz jedete autobusem starou karosou která jede max 80 km/h
ale jinak na ceskou d1 to nema
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2009 06:09
prestante uz riesit to ci je v madarsku dobra cesta alebo rozbita
kazdy ma ine predstavy a hranice kedy tadial ist winking smiley
ja chodim kazdy den 100 km po "tankodrome" takze ked mam ist na dovolenku nejakych 100 km po horsej ceste mi nie je problem
no ak niekto chodi dennodenne po super novucickej ceste tak po rozbitej neprejde ani 10 km
ale myslim ze taky tu nie je nik winking smiley

je tu niekto kto siel po M7 cez den? lebo ja som siel v noci a na kazdom kroku bola znacka pozor jelene ! sad smiley
tak ma zaujima ci je okolo dialnice plot, lebo ak nie, tak aj dialnica je tak isto nebezpecna co sa tyka zvierat ako 86-ka
a co sa tyka preplnenosti tak madarske dialnice su plne asi stale
jednou cestou stretavas samy prazdny tahac z rumunskou SPZ-kou a naspat uz tahaju auta z talianska a slovinska
to iste ako poliaci vlacia vraky z nemecka
ale chorvatska dialnica je uz prazda, teda v noci, totalne prazda (po zahreb ma tusim nik nepredbehol a ja detto)
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2009 12:07
Do chorvatska jsme jeli v pátek 17, vrátili se včera, cestou tam jsme Maďarsko projížděli v pátek odpoledne, mezi 15-19 hodinou, předpisy dodržuju doma, tak mi to nedělá zas takový problém v cizině, takže cestou tam jsem poctivě jeli všechny třicítky, čtyřicítky :-) kamionů moc za námi nebylo, občas nějaký, kolony za mnou občas na 40 mimo obec byli :-) oni vás předjedou, když chtějí :-) cesta nám dala 4 hodiny i s hodinou přestávky v Sombathely v Tescu, jeli jsem předpisově, zádrhel nebyl, díry, o jakých tady píšete, jsem neviděl, jasně jsou tam koleje, občas popraskaný povrch, na lítání 100 to moc není, pravda, ale takové silnice u nás máme taky, mezi M.Boleslaví a Č.Lípou to je celkem podobné :-) a to nemluvím o cestě od nás z Krkonoš na jih, k dálnici, přes Pardubice, Chrudim, Žďár n. Sázavou :-) . Jeli jsme na hranice se Slovinskem, na Dolga Vas, na kruháči hned za hranicí do leva, přes Dolga Vas a Lendavu, tam to chce jen vědět, že máš odbočit doprava a ono tě to provede jak středem města, tak okolo, na hranicích bez problémů, jen zkontrolovali, zda má dítě svůj pas, dostali jsem mapu chorvatska a letáky co je kde zajímavého a jeli jsem, původně jsem chtěl najet na dálnici v čakovci, ale pak jsem zkusil uhnout na Varaždin, a dolů na Novi Marof a Sesvete u Záhřebu, jeli jsme po setmění, obcí málo, cesta kvalitní, provoz nulový, v Záhřebu jsem byl za hodinku, jak rychle to jezdíte od hranic se slovinskem do Záhřebu po dálnici? v Sesvete jsme najeli na dálnici, objeli bez poplatku Záhřeb, projeli za 16 Kn úsek záhřeb, Karlovac, uhnuli dolů na plitvice a v klidu dojeli až do Zadaru :-) dálnice je asi nutná jen do toho Karlovače. pro ty, co tam nechtějíá být za 9 hodin :-)
Zpátky jsme jeli přes Pag, trajekt, stoupání na Velebity, horské vnitrozemí na Plitvice, prohlídka (úžasné), a poté zase na Karlovač, dálnice do Sesvete a opačně jako tam :-) průjezd přes hranice, neděle 9 večer, chorvat ani pasy vidět nechtěl, slovinec si je vzal do ruky, přejel pohledem auto a hned mi je vrátil, aniž by jeden otevřel, a jeli jsme. Maďarsko projeto z 2 a půl hodiny, vesnice projety podle předpisů, žádné díry nechyceny ani neviděny, jsou tam koleje, ale slalom mezi krátery rozhodně ne a i ty koleje jsou hlavně mezi hranicí a Rédicsem. Kamiony v mém směru žádné, v proti směru až na konci, asi jim končilo povinné stání na SLovensku. cestou zpět opět Tesco v Sombathely, jede nonstop, ceny menší jak u nás, toalety :-) ideální na odpočinek. Malé upozornění na konec, chorvati maj v neděli vše všech krámech zavřeno :-)))
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2009 12:59
joj nemal si napisat totoooo
lebo bude zle nedobre
ta spucuju ze madarsko sa tak rychlo neda prejst spinning smiley sticking its tongue out
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2009 13:06
M7 oplotena je, ale ten plot moc kvalitne nevyzeral :-) Takze sem tam v nom asi maju diery...
Co sa tyka premavky na dialnici, dolu som siel v sobotu medzi 10-13 hod. trochu husto po Siofok ale potom uz pohoda. Spat sme isli v nedelu - prechod Gorican 13:00 a az po Siofok som siel po dialnici skoro sam, ale poslednych 30 km pred Szekesfehervarom to uz slo v dvoch pruhoch...
Moja zena bola tou trasou nadsena a uz inakade do Chorvatska ani nepojdem.
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2009 13:52
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> joj nemal si napisat totoooo
> lebo bude zle nedobre
> ta spucuju ze madarsko sa tak rychlo neda prejst
> spinning smiley sticking its tongue out
> smileys with beer

Já myslím, že Rusovce - Goričan je asi 250 km - takže za 2 a půl hodiny to zvládneš jenom v noci za rychle jedoucím kamionem.
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2009 14:02
rudla, kto pise rusovce a gorican?
je to rajka a redics
a je to presne 205 km
aj podla mapy, aj podla tachometra a dokonca aj patniky popri ceste su presne na 205 km
a za dve a pol hodiny sa to prejst da, uplne v pohode
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2009 22:12
podle tachometru to bylo 203 i s objezdem hranice svk-hu přes rajku a mosonněco. a něco malá přes tři hodiny to bylo i s těma třicítkama a čtyřicítkama :-) na gorican jsem nejel, slyšel jsem o nepříjemnosti maďarských celníků, s přechodem SLO-HRV naprostá spokojenost :-)
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 107
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.