Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2009 08:56
Díky za odpovědi,přes net kupovat nebudu,na to nemám nervy zase já :-)
Spíš se mi jednalo o porovnání,když budu platit eury,zda koupit 2 známky 4 denní nebo se vyplatí
jedna desetidenní.Jedeme na týden,tak by mi to mělo stačit.
Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2009 09:01
No tak v tom pripade urcite ta 10-dnova
Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2009 09:20
Vše co jsi napsal je pravda, beru na vědomí...Nepláču, jsem beran a berani skoro nikdy nepláčou..Jsem ráda že to nakonec dopadlo takto..Prostě beru vše tak, že vše co se stalo, dobré i špatné má svůj důvod. Vždy člověk zpětně si uvědomí, nebo by měl uvědomit, že vše zlé je k něčemu dobré..
Právě jsem zapnula počítač a první co mně padnulo do oka je, že opět se zřítilo letadlo Airbus do indického oceánu. Dál jsem ani nečetla, protože mně intuice okamžitě řekla, že zbytečně vyhozené peníze i když nakonec opravdu jak píšeš ta částka byla opravdu jen výchovná jsou opravdu jen peníze, ale za ně si život ani zdraví nikdo nekoupí....Spíš mně vhání slzy do očí ty zmařené lidské životy a zoufalost pozůstalých nad ztrátou všech blízkých... Tak tomuhle říkám tragédie...
Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2009 09:27
to hej, aj ja som to uz cital sad smiley
ale je fakt ze ta suma pri neznalosti hodnoty forintu mohla vyzerat zdrvujuco smiling smiley
casy ked sa menila 1csk za 1ft su uz daaaafno prec
Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2009 09:37
poznatok ktory mam ja, tak vodic z nasej firmy dostal pokutu za rychlost v HU dostal sek a musel to uhradit v HU, resp. mal aj nejake spravne konanie
Re: Nikdy více přes Maďary
30. 06. 2009 11:15
Milá pani "babička"
zdielam s vami vaše rozhorčenie
my sme onoho času platili pokutu v Chorvatsku keď sme prechádzali po starej ceste cez Plitvice (vtedy ešte nebola dialnica)
policajt chcel najprv 300 DEM, ktoré sme nakoniec "zjednali" na 50 DEM bez bloku
doteraz nevieme kde sme prehliadli značku ani kde nás vlastne namerali (rýchlosť sme sa snažili dodržovať, ale oni tam nemali označené konce dedín), policajt čo nás zastavil sa s niekým dohováral vysielačkou a tvrdil že v nejakom úseku 3 km dozadu sme išli 80 km/h namiesto 50 km/h
ten policajt bol holohlavý týpek s hrubou zlatou reťazou na krku
Tento zážitok ma tak poznačil, že v Choravtsku sa snažím vybehnúť na dialnicu tak skoro ako sa len dá. Hovorím si že ten poplatok za dialnicu je vždy menej bolestivý ako potenciána pokuta. Než platiť niekde pokutu, to je určite lepšie ísť rovno lietadlom.

Cez Maďarsko chodievame preto, že je to z Bratislavy (kde bývame) kratšie ako cez Rakúsko, na Maďarských okreskách mám minimálnu spotrebu, cestu pomerne dobre poznám - išiel som tadial už velakrát, kvalita cesty č.86 zase nie je tak zlá, aby sa tých cca 200 km nedalo s mierne zaťatým zubami vydržať. Ďalšia výhoda je, že si môžeme zastaviť kedykolvek potrebujeme - máme malé deti (WC v prírode...), nehrozia nám zápchy na rakúskej dialnici.

Musím ale povedať, že cesta autom do Choravtska je vždy tochu dobrodružstvo a je pre mňa fyzicky (aj psychicky) velmi vyčrerpávajúca. Vždy sa desím že na Maďarsko - Slovinskom pomedzí nám skočí do cesty srna (zatial sme mali vždy šťastie a nič sa nestalo); na jamy na ceste v okrese/župe ZALA som už upozornil v predchádzajúcom príspevku.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil braňo (30. 06. 2009 12:14).
Re: Přes Maďarsko
01. 07. 2009 23:31
A že by tu nebyl někdo, kdo se nám vrátil z Chorvatska přes Mursko Srediště,Lendavu a Dolga Vas? Už víme že se to dá projet mimo placený úsek, ale ty detaily...... chybí...jedu tama v pondělí! Díky předem !! Vloni to byl kolotoč a plno přeškrtaných a zakrytých cedulí!!!
Re: Přes Maďarsko
02. 07. 2009 06:57
mildous; ale su tu aj taki
ten navod co tu je (na prvom kruhaci) do lava sedi
par stran do zadu sa pisalo ze uz tak isli
Re: Přes Maďarsko
02. 07. 2009 07:34
ak ma neukamenujete tak mozem jedno otazku uplne mimo vlakno? spinning smiley sticking its tongue out

vzdy som platil v chorvatsku za dialnicu priamo kunami, no nieco sa mi mari ze popri cene v kunach tam na displeji svietla aj cena v eurach
dobre si pamatam?
a ak je to pravda a bude tam svietit prikad suma 3,52 eciek mozem mu to dat pekne v drobnych eurach?
teraz s tym totiz problem nemam spinning smiley sticking its tongue out
dikes
Re: Přes Maďarsko
02. 07. 2009 13:25
Ano, ukáže se ti na displeji i cena v kunách i v EU.Ten delší úsek jsme 29.6. platili eurem, ale vracejí vždy kuny i když platíš eurem. Na další úsek jsme tím pádem měli již dostatek kun..I drobné jsou peníze, my nasypali do dlaně drobné, aby si pan "mýtný" vybral sám..
Re: Přes Maďarsko
02. 07. 2009 13:59
drobne kuny samozrejme platia, no ja myslim ci zoberu aj drobne eura
lebo s tymi teraz problem nie je
Re: Přes Maďarsko
03. 07. 2009 09:42
Ja som minulé leto platil kunami (tusim 100 bankovkou) a bol som v tom, že mi vydali len kuny. Zdvihla sa rampa, ja som nestačil prepočítať peniaze(bola noc) - tak som ich dal žene. Vydali mi papierovu 5 bankovku a nejaké drobne - žena hovorí, že nám vydali nejako málo (vtedy ešte v tej tme nevidela poriadne, že to nie je 5 kun, ale 5 eur)
Som bol dosť nasr.tý, lebo som myslel, že nás oklamali a vydali nám papierových 5 kún, ale ono to bolo 5 eurová bankovka a drobné kuny!
Takže to nakoniec sedelo.
A druhý zážitok z minulého leta, keď sme išli na 2 autách rovnaký úsek dialnice - my sme platili tuším o 6 kún viac, ako to druhé auto a to sme išli stále spolu/za sebou, celú cestu => rovnaký vstup a rovnaký výstup z dialnice.
Zistili sme to až v cieli, keď som spomenul, že dialnica nejako zdražela za ten mesiac, čo som tade išiel predtým...
To je blbé, že na tom Tikete vopred tú cenu nevieš - až keď Ti ju vypíšu na tom displeji mýtnice. žena síce mala nachystané peniaze presne (podľa cenníka z netu) a colník si vypýtal ešte 6 kún - som si myslel, že asi zle napočítala mince.
Ale on nás naozaj oklamal o 6 kún (nejde o tie kuny, ale o princíp, že sme mali presne napočítanú sumu a on si dovolil vypýtať tie kuny navyše!!!)
Moja chyba bola, že som si nepočkal na bloček - nejako s ním otáľal, tak som hodil jednotku a šiel (za mňou už vodiči netrpezlivo vyblikovali, čo som tam postál o 5 sekúnd dlhšie)...
Tento rok už budem určite platiť len kreditkou - tam si hádam nedovolia klamať, keďže je to potom preukázateľné. (A pri Lučku tuším nebudem musieť ani čakať, pri platení kartou.)
Akurát sa mi v Slovinsku aj Chorvátsku stalo, že nepýtali PIN pri platbe, ani podpis => čo im potom bráni v tom, aby následne potom, čo zaplatím kartou a odídem, nezopakovali ešte raz tú platbu?
Handrkovať sa potom s bankou reklamáciou ma veľmi neláka...
Re: Přes Maďarsko
03. 07. 2009 10:16
Tak toto je Cesta přes Maďarsko, ale zvrhlo se to do fora Kolik jste zaplatili na dalnici, apod. Chtělo by to nějaký zásah vyšší moci, aby to bylo přehledné pro nás co chceme jet přes Maďarsko. My co chceme jet přes Maďarsko, nevíme zcela bezpečně že lze projet přes Dolga Vas, ale za to víme koho okradli o 6 kun, což je o 21 Kč. Vím že to naštve, ale vždy jsou proti sobě dva : jeden který chce okrást a ten druhý který se chce nechat okrást.
Takže opakuji otázku od Mildouse :
A že by tu nebyl někdo, kdo se nám vrátil z Chorvatska přes Mursko Srediště,Lendavu a Dolga Vas? Už víme že se to dá projet mimo placený úsek, ale ty detaily...... chybí...jedu tama v pondělí! Díky předem !! Vloni to byl kolotoč a plno přeškrtaných a zakrytých cedulí!!!
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 07. 2009 10:41
mikin
co bys chtěl asi víc ?
[www.ihvar.cz]
Rohal 7.,5.2009 22:50
pátej příspěvek od shora
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 07. 2009 10:57
pmajco napsal(a):
-------------------------------------------------------
.....
> Akurát sa mi v Slovinsku aj Chorvátsku stalo, že
> nepýtali PIN pri platbe, ani podpis => čo im potom
> bráni v tom, aby následne potom, čo zaplatím
> kartou a odídem, nezopakovali ešte raz tú platbu?
> Handrkovať sa potom s bankou reklamáciou ma veľmi
> neláka...

předpokládám, že mluvíš o mýtnicích....co by z toho asi ten výběrčí měl, kdyby to dvakrát projel na počítači?...to by pak napsal na ústředí, aby mu ty prachy laskavě poukázali z banky ???...a kdyby se jenom spletl, tak v případě reklamace by měl akorát průser...thumbs down
Re: Přes Maďarsko
05. 07. 2009 13:03
mikin123 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak toto je Cesta přes Maďarsko, ale zvrhlo se to
> do fora Kolik jste zaplatili na dalnici, apod.
> Chtělo by to nějaký zásah vyšší moci, aby to bylo
> přehledné pro nás co chceme jet přes Maďarsko. My
> co chceme jet přes Maďarsko, nevíme zcela bezpečně
> že lze projet přes Dolga Vas, ale za to víme koho
> okradli o 6 kun, což je o 21 Kč. Vím že to naštve,
> ale vždy jsou proti sobě dva : jeden který chce
> okrást a ten druhý který se chce nechat okrást.
> Takže opakuji otázku od Mildouse :
> A že by tu nebyl někdo, kdo se nám vrátil z
> Chorvatska přes Mursko Srediště,Lendavu a Dolga
> Vas? Už víme že se to dá projet mimo placený úsek,
> ale ty detaily...... chybí...jedu tama v pondělí!
> Díky předem !! Vloni to byl kolotoč a plno
> přeškrtaných a zakrytých cedulí!!!


Vždy jsem jezdíval do Chorvatska přes Redisc. Posledni 3 roky jezdím přes Goričan - Letenye ( starý přechod ). Dnes jsem tudy taky jel a bez problémů. Zkus jet tady. Ušetříš si nervy přes Slovinsko.
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2009 08:49
kare-l napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím o radu
> Jezdíme od Brna po D 2 na Blavu a dále 86, letos
> chci zkusit frčet po dálnici M1, M0, M7
> Kde mohu konkrétně koupit maďarskou známku ( pumpa
> před Blavou atd) ?
> Zřejmě nám pomůže Batulin.
>
> Mnohokrát děkuji všem za radu.
>
> pekař z Deštného



Na Slovensku snad ani nejde koupit, určitě by to bylo složité a časově náročné, jako u nás přes pobočky automotoklubu.Já jsem přejel dálníční přechod v Rajce a hned za ním je parkoviště, kde jsem zastavil u cedule vinnete? Stálo tam už hodně aut, trochu jsem měl obavy, jak se domluvím, ale měli tam cedule s piktogramy tak to nešlo splést. Cenu tam měl v eurech nejkratší za 7 euro, tak jsem si ji vzal. Původně jsem se chtěl vracet přes Slovinsko, tak jsem nechtěl delší. Platil jsem 100 Eurovkou a v klidu mi ji naměnil.
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2009 10:47
kare-l napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím o radu
> Jezdíme od Brna po D 2 na Blavu a dále 86, letos
> chci zkusit frčet po dálnici M1, M0, M7
> Kde mohu konkrétně koupit maďarskou známku ( pumpa
> před Blavou atd) ?
> Zřejmě nám pomůže Batulin.
>
> Mnohokrát děkuji všem za radu.
>
> pekař z Deštného

Batulin - já ji loni kupoval až v Maďarsku na dálnici za Rajkou na první benzince, nějak jsem se domluvil -ukázal prodavačce na ceduli u kasy co chci a na papír napsal SPZ vozidla zaplatil kartou a jel dál, letos to udělám asi stejně.
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2009 12:28
S maďarskými poplatkami nie je žiadny problém. Za slovenskou hranicou (myslím dialničný prechod za Bratislavou) je mnohokrát popisovaná búdka - výhody: je to hneď za hranicou, nevýhody: zlodejský kurz, nemožnosť platby kartou a zvyčajne dosť aút na parkovisku. Druhá možnosť je benzínová pumpa - MOL myslím, za odbočkou na Csornu - výhody : platba kartou, pohodlné parkovanie, nevýhody : neviem v akom kurze berú EURá. Posledná možnosť - mnou vyskúšaná pred dvomi týždňami je miesto slúžiace len na úhradu dialničných poplatkov. Je to kúsok za spomínanou pumpou, vyzerá to ako odpočívadlo, akurát sú tam búdky ako v Chorvátsku a zaplatíte rovno z okienka - berú karty, forinty a možno aj tvrdú menu, ale to som sa nepozrel. Vždy platím kartou.

Myslím, že toto už pochopia včetci.

Veldik
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2009 12:54
Ahoj,

pokud jedu z Hradce kralove, vyplati semi jet spise na znojmo-viden nebo mam najet nd dalnici, sjet do bratislavy a tam pokracovat na viden dal po dalnici nebo pres madary?
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2009 17:39
Lucano napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
>
> pokud jedu z Hradce kralove, vyplati semi jet
> spise na znojmo-viden nebo mam najet nd dalnici,
> sjet do bratislavy a tam pokracovat na viden dal
> po dalnici nebo pres madary?

Hele skoro všichni z celé republiky se v podstatě sjedem v Brně. Pokud máš pocit, že chceš jet přes Slovince, tak to namiř na Vídeň. Pokud máš pocit, žes ve vláknu přes Maďary načerpal dost odvahy, tak to v Brně vem na Blavu. Je mnoho zastánců jednotlivých tras. Tady ve vláknu přes Maďarsko ti určitě každý doporučí Maďarsko. Jak také jinak. Jinak máš asi tak trochu hokej v jednotlivých trasách. Můžeš jet H-K, Brno, Vídeň, Graz, Maribor a Chorvatsko. Nebo H-K, Brno, Vídeň, směr Eisenstadt, Köszeg, Lendava, Chorvatsko. Nebo H-K, Brno, Blava, Csorna , po 86, Lendava, Chorvatsko. Tvůj popis do Vídně přes Znojmo nebo Bratislavu mi připadá dost zajížďkový. Na Vídeň pokud chceš jet je nejlepší Brno Mikulov. Je to úplně pohodová cesta. Ovšem poslední douška o cestě přes Maďary mne utvrzuje, že opravdu nevíš kudy kam. Pokud se týká poplatků, tak česká dálnice je jasná. Rakouská známka 10 dní cca 250. Pokud jedeš na více jak 10 dní i s cestou !!! tak potřebuješ 2x rakousy. Poplatek ve Slovinsku je jasný a Chrovatsko také. To je první trasa. Druhá trasa je opět česká známka, rakousy, Maďarům nedáš nic a Chorvaté. Třetí trasa je Česká, Slovensko 330 na jeden měsíc, tedy stačí jedna, Maďarům nic a Chrvatsko jako u všech tras. Vyber, co ti nejlépe vyhovuje a potom pitvej podrobnosti
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2009 18:11
veldik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> S maďarskými poplatkami nie je žiadny problém. Za
> slovenskou hranicou (myslím dialničný prechod za
> Bratislavou) je mnohokrát popisovaná búdka -
> výhody: je to hneď za hranicou, nevýhody:
> zlodejský kurz, nemožnosť platby kartou a zvyčajne
> dosť aút na parkovisku. Druhá možnosť je benzínová
> pumpa - MOL myslím, za odbočkou na Csornu - výhody
> : platba kartou, pohodlné parkovanie, nevýhody :
> neviem v akom kurze berú EURá. Posledná možnosť -
> mnou vyskúšaná pred dvomi týždňami je miesto
> slúžiace len na úhradu dialničných poplatkov. Je
> to kúsok za spomínanou pumpou, vyzerá to ako
> odpočívadlo, akurát sú tam búdky ako v Chorvátsku
> a zaplatíte rovno z okienka - berú karty, forinty
> a možno aj tvrdú menu, ale to som sa nepozrel.
> Vždy platím kartou.
>
> Myslím, že toto už pochopia včetci.
>
> Veldik



...alebo sas da kupit madarska vigneta aj cez internet na [www.autopalyamatrica.hu]
Je tam sice poplatok 100 HUF (sice nechapem preco, ale su to madari...), avsak za to pohodlie nezastavovat a nevystupovat z auta sa to oplati.
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2009 18:54
diky moc smiling smiley


pacesol napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Lucano napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ahoj,
> >
> > pokud jedu z Hradce kralove, vyplati semi jet
> > spise na znojmo-viden nebo mam najet nd
> dalnici,
> > sjet do bratislavy a tam pokracovat na viden
> dal
> > po dalnici nebo pres madary?
>
> Hele skoro všichni z celé republiky se v podstatě
> sjedem v Brně. Pokud máš pocit, že chceš jet přes
> Slovince, tak to namiř na Vídeň. Pokud máš pocit,
> žes ve vláknu přes Maďary načerpal dost odvahy,
> tak to v Brně vem na Blavu. Je mnoho zastánců
> jednotlivých tras. Tady ve vláknu přes Maďarsko ti
> určitě každý doporučí Maďarsko. Jak také jinak.
> Jinak máš asi tak trochu hokej v jednotlivých
> trasách. Můžeš jet H-K, Brno, Vídeň, Graz, Maribor
> a Chorvatsko. Nebo H-K, Brno, Vídeň, směr
> Eisenstadt, Köszeg, Lendava, Chorvatsko. Nebo H-K,
> Brno, Blava, Csorna , po 86, Lendava, Chorvatsko.
> Tvůj popis do Vídně přes Znojmo nebo Bratislavu mi
> připadá dost zajížďkový. Na Vídeň pokud chceš jet
> je nejlepší Brno Mikulov. Je to úplně pohodová
> cesta. Ovšem poslední douška o cestě přes Maďary
> mne utvrzuje, že opravdu nevíš kudy kam. Pokud se
> týká poplatků, tak česká dálnice je jasná.
> Rakouská známka 10 dní cca 250. Pokud jedeš na
> více jak 10 dní i s cestou !!! tak potřebuješ 2x
> rakousy. Poplatek ve Slovinsku je jasný a
> Chrovatsko také. To je první trasa. Druhá trasa je
> opět česká známka, rakousy, Maďarům nedáš nic a
> Chorvaté. Třetí trasa je Česká, Slovensko 330 na
> jeden měsíc, tedy stačí jedna, Maďarům nic a
> Chrvatsko jako u všech tras. Vyber, co ti nejlépe
> vyhovuje a potom pitvej podrobnosti
Re: Přes Maďarsko
06. 07. 2009 21:13
Aktuálně po včerejším průjezdu Mildouse:

Cesta přes Slovinsko beze změny (viz. ještě podrobněji celá trasa z 7.7.2007 strana 1)


0 Průjezd Slovinskem mimo placeného úseku - podrobněji
0,2 Benzinka PETROL (po levé straně)
0,4 KO vlevo směr Dolga Vas
Dolga Vas
Lendava
kolem středového ostrůvku vpravo
5 KO vpravo
6 KO rovno
7,2 KO vpravo
7.3 nahoře na KO vlevo
11,5 Mursko Sredisce Chorvatsko



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (07. 07. 2009 09:56).
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2009 08:21
Včera jsme se vraceli od Omiše "Bessyho trasou". Rozhodly jsme se projet zkratkou z Nadásd a vyhnout se Kormedu.
Ve vesnici Nadásd je odbočka vlevo označená zelenou cedule Csákánydoroszlo.Silnice je taková užší okreska, za Nadasd pár zatáček pak rovina, bez děr. Projedete jednou malebnou vesničkou Halog,pak odbočka do prava na most který se opravuje/ je tam semafor/ a jste v Csákánydoroszlo. A u nádraží najdete zpět na hlavní z Kormedu. provoz žádný, my jsme tu po obědě potkali 2 auta.
V opačném směru / Csákánydoroszlo - Nadasd/ je odbočko značena směrovkou SLO, u vlakového nádraží vpravo.
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2009 10:13
Dobrý deň, chcem sa spýtať či je naozaj pravda, že jednodňový prejazd MAĎARSKÝMI DIAĽNICAMI je zadarmo pre vozidlá do 3,5 tony. Vopred Ďakujem za odpoveď. smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2009 10:52
floky, máš pomýlené kalendáre, dnes nie je 1.apríl grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2009 11:48
Floky , pobavil si ma thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2009 13:36
Floky angry smileyangry smileysmileys with beer Koho jste potkali, co vám to nalhali, moje máma jen jednu dceru máspinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
07. 07. 2009 15:31
No dobre tak to asi nie je pravda smiling bouncing smiley Aj mne sa to zdalo nejaké blbé ale čítal som to na nete ale už neviem kde . Ale aspoň som vás pobavil ne? smiling bouncing smiley Šak je leto sranda číha za každým rohom grinning smiley
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 259
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.