Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 10:33
sila, pocasie nie je take ako pred dvoma rokmi
mal si reklamovat !
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 12:37
Alien napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já bych jen připsal menší varování, dávejte si
> prosím pozor na jednu věc. Jelikož již od pradávna
> se řeky staly přirozenými hranicemi mezi
> jednotlivými státy, dejte bacha a pořádně se
> podívejte kudy pojedete a jestli vás tam něco
> nečeká, hlavně v těchto dnech. Například mluvím o
> řekách Dunaj, Mura, Dráva a další. Prostě se
> podívejte, jestli vás náhodou nečeká nějaký ten
> průjezd a omrknou si v tom případě když tak i
> náhradní vedlejší trasu.

Treba sledovat aktualne spravy. Co sa tyka hranicnych prechodov tak problem moze nastat momentalne jedine na Mure.
Dunaj nema mat preco vplyv na prejazdnost mostov.
Zatial je uzavrety len bezvyznamy hranicny prechod Sveti Martin. Mursko Sredisce je zatial OK.
Ak by doslo k uzavretiu, tak to urcite bude uvedene na www.hak.hr a vo vsetkych spravach.
Rozhodujuce budu nasledujuce 3 dni. Ak uz nebude prsat, tak by sa stav mal ukludnit, ale ak pride k dalsim zrazkam, tak budu problemy.

Zaplavy na Mure
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 16:02
Tuto nieco pisu o Kormende

Zaplavy na Rabe

mohol by to niekto prelozit, kto vie po madarsky
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 16:14
nic moc, chtělo by to Juraj někoho od vás co vládne jazykem .

[fficial%26hs%3DtWC" rel="nofollow">translate.google.cz]
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 16:27
...takže pro upřesnění ...nyní, po hovoru s Vali...jsou v pořádku na místě ( nad Omišem )...z Kórmendu jeli skutečně po E66tce na Vasvar pak dolů po E65 směr na Zalaegerszeg...ale před ním je to vyhodilo na Bagod ...Zalalóvó...a už byli zpět na původní trase...( objížďka něco kolem 30 km )pak po 86...Zalabaksa...do Lenti ...Tornyiszentmiklós...Nový Goričan...a " holaj duša "...HR...tzn. , A4...A1...atd...smiling smiley
P.S. 2rik2...to zase není žádná dramatická objížďka a je to po dobré silnici...smiling smiley



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (26. 06. 2009 16:38).
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 19:39
Zdravim. Tak dnes rano jsme dorazili do Orebice (Peljesac)
Cesta pres Madarsko, Mursko Sredisce, do Karlovace po dalnici a pak po stare az na Orebic bez trajektu.
Potvrzuji, ze placena cesta ve Slovinsku jde objet Dluga Ves, Lendava.
Prvni kruhovy objezd odbocka na Dluga Ves. Je to uplne bez problemu.
Zdravim, Romales.
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 21:18
To Mari , taky jezdíme z Mělníka, ale 10 hodin se mi zdá na takovou vzdálenost poměrně neskutečně krátký čas. Sice průměr ti vychází bez přestávek tankování paliva, zdržení na přechodu, a jak popisuješ cestu přes Znojmo, kde to je cesta okrskama , tak to je nějakých 115 km/hodinu. Pokud odečteme ztrátu času jako sumy jedné hodiny, pak vyjde dělení vzdálenosti na 128 km/h. Na průměr to je uctihodný výkon. Gratuluji k takovému výkonu. Netušil jsem, že máme u nás na Mělníku takové střihouny.Jako neříkám , že to není možný. ale na bezpečnou jízdu to tedy nevypadá.
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 21:30
Zdarvim vás všichni..
má poklona patří Bessymu..díky,kterému jsem přišel na hodně věcí..
Jinak já jedu 2.7. takže zde pak napíšu..rozhododval jsem se dlouho zda dálnice či ne..,ale vrátil se kámoš.. a říkal v poho kolem 3 hodek po dálnici měl projeté Maďarsko..(za Gyorem sjel at nemusí jet do Budapeště a pak opět najel)..takže tak taky pojedem..tak pokud budete chctít..hodím pak sem nějaké info..?
Re: Přes Maďarsko
26. 06. 2009 22:31
Ahoj

Pořád jsem nepochopil smysl jízdy po dálnici. 3 hoďky je docela dost. Když jsem jezdil přes Rakousy na Köszeg, tak jsem měl Maďary 98 km za hoďku za sebou. Přes Rajku teď jezdím přímo dolů za cca 2 hoďky a kousek. Kilometrově mne to asi také vyjde po 86 lépe. Navíc nic neplatím. Jakou výhodu vidíte v jízdě po dálnici. Já tam usínám. Napravte mi mysl. Třeba přemýšlím špatně.

Pačes
jo
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 07:57
Jak to tak čtu - hoďka sem hoďka tam - co to je za terminologie? Po silnici 86 (kde je spousta omezení) a udělat průměr cca 120km/h to je snad "řidičská latina"?
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 09:37
for pacesol: Rakousko..jsem jel jednou a už nikdy..navíc je to pro mě nevýhodné... když jsem o OV... my radši ty Maďary.. vždy jsme jezdili přes dědinky..,ale je to naprd..oči se rychle unaví..bo musíš furt sledovat ty jejich 40tky a 50tky.. což je na nic..otec může povídat..tak vemem dálnici.. kde to bude lepší.. když se nám to nebude líbit..tak pojedeme na zpět přes vesnice..toto je má teorie.. a můj plán..nelíbí se vám to.. tak to je vaše věc..já jen napsal své..
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 09:38
for jo: ale já mluvím o dálnici..ne o 86..!
Jo když jsme jezdili přes dědinky tak cca 4 hodky..
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 13:42
prejst madarsko po 86 urcite netrva 4 hodiny !
myslim v noci
od hranice po hranicu je to presne 205 km, dokonca su popri ceste aj znacky presne odpovedajuce tymto km
z dodrziavanim rychlosti to prejdete za 3 hodiny, avsak ked trosku pridate cez dzunglu a v dedinkach nie 30 ale trosicku viac tak to v pohode prejdete za dve a pol hodiny.
mne to trva vzdy cca. taky cas akurat sa mi to zda neskutocne dlho sad smiley
ked idem z BA domov mam to tiez dve a pol hodiny no ubehne mi to rychlo a mam aj viac km, no to je asi tym ze cestu uz poznam hadam naspamat
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 14:27
presne tak 2,5 max. 3 hod. je taký normálny čas keď sa ide v noci
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 16:19
Hele nejsem -cetiletej tuner ani magor. To je reálný čas. Jezdím maďarsko několik let. Mezi dědinama 100 jezdí i domácí. Po půlnoci si klidně dovolím i dědiny 65 a zcela bezpečně. Dlouhou lajnu v borovém lese i 120. Jak jsem psal 2 hod a něco není podle tebe řidičská latina, resp. jak jsem vycítil machrování, ale dlouhodobá zkušenost. Rakousko jsem zamítnul po druhém pokusu. První Vídeň, Eisenstadt, Sopron, druhý kousek níže na Koszeg. Po 86 jezdím, proto, že mám maďary nejrychleji a hlavně nejlaciněji za sebou. Dotrazem jsem chtěl odhalit váhody dálnice, které jsem třeba přehlédl, nebo si neuvědomuji. 0sobně preferuji spíše silnice, kde se něco děje, jež svodidla a rovnou lajnu. Dotaz tedy na znalce dálnice. Kolik euro stojí celá dálnice a jak se platí. Systém vignet neznám.
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 20:25
V Maďarsku si kupuješ virtuální známku - nikam nic nelepíš, 4-denní stojí 1530 Ft, 10-denní 2550 Ft, měsíční 4200 Ft, při koupi a placení přes net + 100 Ft poplatek, vyjede ti list, který slouží jako potvrzení, pokud by byl nějaký spor ohledně zaplacení poplatku. Známka jde koupit i hned za hranicemi, resp. na některých pumpách.On-line nákup zde

100 Ft = 9,40 Kč
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 21:26
pacesol, moj osobny nazor je ze ked uz idem od BA je blbost ist po dialnici uz len z principu ze je to o dost dlhsie
ja som zo stredneho SK a chodil som na BA (alebo Komarno) a po 86-ke lebo okolo Balatonu to bol zabijak
ale teraz ked uz sa da ist normalne po dialnici tak asi naozaj zaplatim znaku lebo pre mna je to aj km trochu blyzsie
no teraz mam nove auto s tempomatom takze mozem aj spat smiling smiley
ale psssst pred zenou winking smiley
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 21:27
tak tak souhlas..dostaneš papír.. a oni si to mohou i ověřit v systému..
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 21:27
jinak mi hoši neříkejte že..to jedete cca 2 a půl hodky..? v noci to jo..,ale přes den..kdeže
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 21:32
samozrejme ze v noci
nevidim najmensi dovod preco by som sa do Chorvatska mal trepat cez den
uz len dovod ze je horuco ma odradza, a to nehovorim o plnych cestach
Re: Přes Maďarsko
27. 06. 2009 21:36
jako beru..my taky jedzíme v noci.. a perem to.. v poho za 3 hod přes HU..,ale tam je to hroší s tou zvěří..nemyslíš..?
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 08:25
teda nikdy som to specialne nestopoval, ako dlho trva cesta cez madarsko,kedze si tam robime tak cca hodinovu prestavku, ale tie 3 -3,5 hodiny je taky realny cas...pokial sa ide predpisovo, pretoze v priemere 85 km/h (to vychadza tak na tie 2,5 hod) je nerealna rychlost na to mnozstvo dedin...samozrejme ako to niekto frci hlava nehlava tak to zvladne smiling smiley
a co sa tyka zveri??? ja osobne som v madarsku stretol akurat raz zajaca, zato v HR mi "opravil masku" jelen,alebo nieco podobne...
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 08:38
Počítej přes Maďarsko průměrnou rychlost cca 60 km/h, po dálnici Ti to trochu stoupne. My jsme jeli cca 250 km přes 3,5 hodiny, bez zastávky. Maďarsko pro mě není dobrá varianta, raději připlatím za dálnici ve Slovinsku, protože tzv Bessyho cesta,popř. až na Rajku, ačkoliv je jakkoliv výhodná , pro mě není zrovna kách, neboť jsem neměl štěstí a neustále jsem jezdil za nějakými náklaďáky, popř. jsem jel v neuvěřitelných vyjetých kolejích.
Jelikož jsi ze Slovenska, asi Ti moc jiných možností, kudy jet nezbývá.
Každopádně šťastnou cestu.
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 08:58
napisal som kolko mi to asi trva
a tiez som napsial ze je to cca.
ale 3 hodiny to urcite nie je, mozno dve a tristvrte, ale to je snad uz jedno
ja mavam cestou prestavky len na dotankovanie inac idem nonstop
a nikoho nenahovaram kadial ma ist, akurat pisem svoje skusenosti
ked niekto chce ist cez slovinsko alebo trebars madagaskar nech ide, ja mu branit nebudem, a je mi to srdecne jedno
osobne si ale myslim ze radsej prist hodinu neskor a usetrit podstatny peniaz ktory viem investovat uz do niecoho ineho
ked chcem pohodovu cestu nevyberiem sa predsa do chorvatska autom ale zvolim nieco letecky
howgh
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 10:12
hoši to je jen odhad....,přes ty dědinky to je cca 3-3.5 hod..
musíš znat trik no..,ale kamarád nedávno přijel a říkal..že v pohodě to dával za 3 hod po dálnici tak nvm jako..?
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 10:21
Tak se rozproudila debata kdo za kolik to ujel ale zásadní výhodu dálnice jsem nikde nenašel. Zpět k otázce. Co je zásadně výhodnější na dálnici??
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 12:14
že je to rychlejší a podhodlnější.. po těch dědinkách... to je takové i unavující..
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 13:01
Po pravdě řečeno, pro mě je unavující jízda po monotónní dálnici více, než mezi dědinama.Ano, namítnete, že je to po dálnici rychlejší, máte pravdu, ale ze statistik vyplyne, že na dálnici se stane mnohem více smrtelných nehod, než na silnicích 1.tř..
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 13:43
leiter napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po pravdě řečeno, pro mě je unavující jízda po
> monotónní dálnici více, než mezi dědinama.Ano,
> namítnete, že je to po dálnici rychlejší, máte
> pravdu, ale ze statistik vyplyne, že na dálnici se
> stane mnohem více smrtelných nehod, než na
> silnicích 1.tř..


Naprosto s tebou souhlasím o monotonosti dálnice. Časová úspora je spíše na straně 86. Hafol kilometrů okolo Maďarska mne také neláká. Na dálnici si užiju v Chorvatsku. Takže závěrem přátele přeji příjemnou cestu po dálnici. Všem ostatním to doporučuji také. To proto aby nás bylo na 86 méně.spinning smiley sticking its tongue out Nikdo mne přesvědčil, takže jedu tak jak posledních 8 let.
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 14:00
leiter napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Po pravdě řečeno, pro mě je unavující jízda po
> monotónní dálnici více, než mezi dědinama.Ano,
> namítnete, že je to po dálnici rychlejší, máte
> pravdu, ale ze statistik vyplyne, že na dálnici se
> stane mnohem více smrtelných nehod, než na
> silnicích 1.tř..

velmi se mýlíš, relativní nehodovost na dálnicích je mnohem nižší než u ostatních komunikací....
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 248
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.