Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 14:01
Já se letos rozhodl pro dálnici..ve vesnicích se rychle unavíš..,když musíš dávat bacha furt na 40ctky a 50tky.. a navíc ti to na dálnici i míně papá..smiling bouncing smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 14:11
Hrvat Mishell napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Já se letos rozhodl pro dálnici..ve vesnicích se
> rychle unavíš..,když musíš dávat bacha furt na
> 40ctky a 50tky.. a navíc ti to na dálnici i míně
> papá..smiling bouncing smiley


trochu brzdi, ty v necelých šestnácti to valíš po dálnicích ?....confused smileysmiling smiley
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 16:04
hrvat:

co ti menej papa na dialnici? dufam ze dieta v autosedacke lebo ak myslis spotrebu tak to sa pleties
hovorim o benzine

co sa tyka nehodovosti je uple jedno kde sa nehoda stane, treba urobit vsetko preto aby sa nestala prave tebe sad smiley
no minus dialnice je to ze ked uz tam nejaka nehoda je, mas smolu ak na nu narazis, lebo nemozes ani cuvnut a jedine co mozes tak budes cakat kedy to odpracu a pustia ta dalej
na kazdej inej ceste sa mozes otocit a ist obchadzkou alebo aspon ist do nejakej restiky a dat si kafe, vyrehotat kocura a pod.
a pokracujes ked sa to vsetko pohne

bye bye
apropo hodte sem nejaky odkaz (oficialny) co je do chorvatska zakazane dovazat
zatial som nic rozumne nenasiel sad smiley
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 16:13
ahoj z Omiše,

koukám že nikdo už nezmińuje to objíž´dku v Kormedu, tak ji možná odpoledne zrušili. My jsem v první chvíli když nás v Kormedu odklonili zvažovali zda se vrátit zpět na rakouskou dálnici, ale nakonec jsme byli rádi že jsme to neudělali.
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 16:19
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> leiter napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Po pravdě řečeno, pro mě je unavující jízda po
> > monotónní dálnici více, než mezi dědinama.Ano,
> > namítnete, že je to po dálnici rychlejší, máte
> > pravdu, ale ze statistik vyplyne, že na dálnici
> se
> > stane mnohem více smrtelných nehod, než na
> > silnicích 1.tř..
>
> velmi se mýlíš, relativní nehodovost na dálnicích
> je mnohem nižší než u ostatních komunikací....


nehodovost a smrtelné nehody je myslím docela rozdíl...
Re: Přes Maďarsko
28. 06. 2009 17:51
Samozřejmě každý zkušený řidič, co už má něco najeto ví, že prostě po dálnici to méně žrát nebude. A hlavně to komu a kolik žere, no není to jedno? Za ta léta jsem nabyl dojmu, že český národ prostě žije a je to jeho snad já nevím modla a neskutečné téma a problém, spotřeba auta a velikost kufru. eye rolling smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 08:40
for mack: já ne otec,ale mluvim tak furt..
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 08:41
for bedo: máme autíčko Mercedes ML 400 diesel,který pápa ve venicích tedy ve městě 15 l a na dálnciic necelých 11 l..tak jsem to myslel
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 09:41
hrvat: no schvalne som tam napisal ze "hovorim o benzine" .. ale budes pisat diesel

inac ked uz mas take auto tak o com tu diskutujes? spinning smiley sticking its tongue out
myslim ze ked kupis nejaku znamku tak ti to moze byt jedno ci stoji 5 alebo 35 €

pri malych autach (hlavne objemom), a samozrejme benzinovych je spotreba pri rychlostiach do 100 km/h uplne v pohode, no vyssou rychlostou rapidne stupa

napr. ja mam na fabii 1,2 priemernu 5,25 l/100km
a to na dialnicu v podstate ani nepachnem

dialnica bude aj nejakych 7 litrov - to samozrejme iba porovnavam s firemnou fabkou 1,4 kde je pocitac

ale o nejake dva tyzdne ti to napisem upne presne lebo pojdem hatvan, balaton, karlovac po dialnici
ale aj tak neviem ci pojdem az 130 lebo nie som zvyknuty na prievan v nadrzi spinning smiley sticking its tongue out

doteraz som chodil vzdy na BA a po 86ke, no ked je uz madarsko dokoncene tak sa mi to velmi neoplati
po dialnici mam menej km, ale platim poplatky, no mal by som to mat trocku rychlejsie (co mne zase nevadi ci pridem hodinu skor alebo pozdejsie)
jedine co ma odraza ze ked sa mala prebudi a rozplace tak vzdy ju ukludnujeme prechdzkou po vonku, no na dialnici si bude musiet porevat po odpocivadlo sad smiley ... chuda malicke ... to je hlavny dovod preco iba karlovac a dalej plitvice winking smiley
spotrebu neriesim, ale urcite nechodim styl brzda - plyn

uz sa nemozem dockat karlovacka kua kua smileys with beer

bye bye
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 09:52
jedna dalsia vyhoda dialnice pri ceste v noci je,ze je mensia sanca trafit zver. ked si zratam ze za dialnicu dam o 1000sk viac hore dole aj za km aj vingetu,mam 5000 spoluucast na havarijnej poistke. myslim ze dost padny argument smiling smiley tiez pojdem po 86ke,ale asi skoro rano idem o den skor aby som nesiel v sobotu
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 09:52
hrvat: este k tej spotrebe ... cez tie evsnice ides v noci suvisle, bez zastavovania pohynania sa, jednoducho das nohu s plunu, spomalis na uich rychlost a ides, po vesnici pridas
porovnavat s mestom kde na kazdej krizovatke zastanes na semafore a pohynas sa, to ano, to ma aj benzin spotrebu, ale to zase neporovnavaj prejazdom dedin uprostred ciernej noci spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 09:55
matabos: ako sa to zase vezme
madari maju okolo dialnic ploty, ale tie su miestami aj na 86-ke
no veris tym plotom na 100%?
ja teda nie, vzdy sa moze hocico stat a idem opatrne vsade
ved jelen nevie ze na dialnicu nemoze ist confused smiley
ked pojdes po dialnici v mojej rodnej vlasti (ked ju samozrejme najdes), tak zvery sa budes bat tak isto ake ked pojdes polnou cestou k pernikovej chalupke spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 09:57
matabos: ja momentalne idem 2.7., nejako 18:00 vyrazam od LC
chcel som ist uz minuly tyzden no pocasie na prd
stve ma ze aj teraz to bohvie ako nevyzera sad smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 10:52
plotom neverim na 100percent, a na dialnici byva zrazka so zvieratom fatalnejsia. to je pravda,len sanca je mensia a stoji za to smiling smiley ja pojdem cestou tam po 86 urcite,a spat podla toho kedy skoncime vylet v splite smiling smiley idem az koncom augusta,snad pocasie uz bude fajn. v LC som uz autom bol,v noci a prsalo takze viem o com vravis smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 10:56
Chlapci zlatí, že by jste si to vyříkali přes soukromé zprávy ???
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 12:27
Zdravím všetkých,

už sme doma z dovolenky, boli sme 14 dní v Ruskamene (cca 7 km pod Omišom). Tam sme išli 12.6.2009, vrátili sme sa v sobotu 27.6.2009.
Slovinsko sme obišli cez Lenti, Tornyiszentmiklos a prechod Goričan. Trasu doporučujem, upozorňujem na jamy na ceste ktoré sa objavujú v okrese Zala !! mal som pocit že v smere domov bolo tých jám podstatne viac (našťastie sa nejedná o dlhý úsek), inak je cesta rýchla a dobre značená

Išli sme z Bratislavy nasledovne :

- cez Rusovce na starý prechod Rajka (pretože nemám slovenskú dialničnú nálepku) - hraničný prechod je hodne spustnutý a rozbitý (na samotnom prechode je treba pribrzdiť) inak OK
- hneď za hranicami na maďarskej strane som odbočil na nadjazd, ktorý ma priviedol na dialnicu smerom na Budapešť,
z dialnice som potom odbočil za pumpou MOL na Csornu (úsek bez poplatku) - kvalita cesty super
- ďalej po ceste č.86 na Csorna, Szombathely, Kormend - kvalita cesty po Szombathely OK
- pozor na diery v ceste ktoré za začínajú objavovať pred Zalalovo - kvalita cesty 86 v okrese Zala sa mi zdala byť výrazne zhoršená - treba dávať pozor - niektoré jamy hlavne v smere domov sú hlboké po kotníky; velmi je rozbité železničné priecestie v Zalalovo, ooobrovská jama je v Zalalovo pred priecestím v smere domov (nepadnite do nej keď sa budete vracať domov ! - tá je hlboká snáď po kolená)
- za Zalabaksou som odbočil dolava na Lenti - odbočka je značená fakt velmi dobre, bez problémov vás to dovedie až na Goričan, za odbočkou pozor na kvalitu cesty - našťastie to nie je dlhý úsek, cestou domov som mal pocit že je to tankodrom
- z Tornyiszentmiklos po Goričan super cesta a bez poplatku
- tam sme išli cez starý prechod, naspäť cez nový - je to asi jedno, cez starý je to možno podľa môjho odhadu o nejaký 1 km kratšie
- na HU/CR hraniciach sa cestou tam len pýtali či vezieme alkohol a cigarety, cestou domov sa nepýtali nič
- na starom prechode cestou tam bez čakania
- na novom prechode cestou domov čakanie cca 15 min


Bratislava - Ruskamen 810 km, čas cca 12 hod. z toho maďarsko 4 hodiny
mám Fabiu 1,2 HTP a 2 malé deti (po dialnici nejdem rýchlejšie ako 115 km/h + časté zastávky)
v Maďarsku som dodržoval rýchlosť (s výnimkou pár chvíl keď som sa zavesil za kamión ale on mi aj tak vždy za chvílu ušiel...)

Braňo
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 13:27
to bedo: my v rodině nemáme benzinaka ani jednoho..smiling bouncing smiley

jinak o těch vesnicích že dám nohu z plynu apod. to už je pozdě..ted sjem byl vyměnit prachy na dálniční známku do Maďarska..

PS: neřeším to..naftu máme zdarma..hot smileygrinning smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 13:29
ještě jednou to beda:. taky 2.7? my jedeme taky tak..smiling bouncing smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 13:31
keby aj mne niekto tankoval zadara, to hej
co robis na bagri? smiling smiley

taky taky, ale ak budu hlasit zle pocasie tak to asi tiez posuniem sad smiley
ale ak ma bude taky obor predbiehat niekde popri balatone tak bliknem, tak to som ja, oka? smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 15:55
Hrvate, mám tě rád, ale abys neudělal tátovi malér, že jezdí na dovču s naftou zadara. Obyčejně se to tutlá...smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 16:29
leiter napsal(a):
-------------------------------------------------------
> mack napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > leiter napsal(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Po pravdě řečeno, pro mě je unavující jízda
> po
> > > monotónní dálnici více, než mezi
> dědinama.Ano,
> > > namítnete, že je to po dálnici rychlejší,
> máte
> > > pravdu, ale ze statistik vyplyne, že na
> dálnici
> > se
> > > stane mnohem více smrtelných nehod, než na
> > > silnicích 1.tř..
> >
> > velmi se mýlíš, relativní nehodovost na
> dálnicích
> > je mnohem nižší než u ostatních komunikací....
>
>
> nehodovost a smrtelné nehody je myslím docela
> rozdíl...


Tie statistiky co spominas, si naozaj studoval, alebo mas proste iba taky pocit?
Lebo ja som napr. robil analyzu dopravnej nehodovosti na Slovensku za rok 2007 (podla oficialnych udajov ministerstva vnutra), a tam vysiel pocet dopravnych nehod na 1 km komunikacie (relativna dopravna nehodovost) na cestach 1. triedy az 12 nasobny oproti dialniciam.
K udajom o pocte usmrtenych osob vzhladom na typ komunikacie som sa zatial nedostal, ale nepredpokladam ze by to cislo na dialniciach vyslo horsie (ked celkovy pocet vychadza nie ze "nasobny", ale az "radovy" v prospech dialnice).
Nehody na smerovo nerozdelenych komunikaciach su tie najtazsie a s najhorsimi nasledkami (celne zrazky, vyletenie z cesty, narazy do stromu) takze dialnice su z tohto pohladu jednoznacne bezpecnejsie.
Urcite sa stalo na dialniciach niekolko fatalnych nehod, ale z tych v priemere 600 mrtvych rocne pripada drviva vacsina na cesty nizsej triedy. Dialnice su vacsinou len mensie tukance kvoli nedodrzaniu bezpecnej vzdialenosti.
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 17:17
Ahoj všem,
snažil jsem se to tady nějak pročíst, ale nikde jsem nenašel přesně to, co potřebuji.
Letos poprvé chci zkusit cestu z Liberce do Primoštěnu přes Maďarsko. Chtěl bych poprosit někoho z těch, kteří tuto trasu znají jestli by mi do emailu trošku danou trasu nerozepsali.(podle fóra jsem totiž pochopil, že je zde několik možností ja se dá HU).

email: KubecVojtech@seznam.cz

PS: prosím i s nákladama na poplatky a jak dlouho dana cesta trva.

Předem děkuju!!

Vojta K.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vovas (29. 06. 2009 17:19).
Nikdy více přes Maďary
29. 06. 2009 19:36
Zdravím vás všechny před i po dovolené. Letos jsme po prvé co jezdíme na Jadran chtěli obejít placení Viněty přes Slovinsko a rozhodli se přes Maďary trasa číslo 86..Podotýkám, že i když jsme již v důchodu, manžel není řidič typu kloboučník, má něco za život najezděno, i s nákladním autem..Ale problémy nastaly již když jsme v noci nemohli najít starou cestu z Malacek do Bratislavy, neměli jsme slovenskou známku Nakonec jsme těch 20km stříhnuli po dálnici, vyšlo to. Cesta Mďary byla samá jáma, velké výtluky na silnicích od kamionů, což maďaři řeší sníženou rychlostí 30 až 50 km, prostě hlemýždí jízda s nemožností nikde zastavit..Není odstavných ploch. Byli jsme svědky, kdy jedna rodina slovenská najela do pěkné jámy v silnici, naštěstí jim jen odlítnul disk z kola, ten se valil na nás, ale minul. Oni jeli dál, snad to ani nezpozorovali. Já zřejmě špatně pochopila popis cesty, tak jsme ke konci trasy číslo 86 zabloudili, nemohli se dostat na přechod Goričan..Zbytečně najeto dost km navíc a čas ani nepočítám, plné jámy vody a my měli v jedné přijít o kolo, nebylo vidět zda je to kaluž.
Cesta včera zpět přímo horor pro mně, starší ročník..Tím že manžel musel sledovat stále směrníky, nějak nezaregistroval, že jsme již na okraji obce. No já bych to ani obcí nenazvala, prostě fakt prdelka. Nikdo na ulici,byla neděle, jen nás pěkně stopnuli policajti a již jsme věděli, že je zle..Ač manžel vždy ve Slovinsku i v noci dbá na dodržování rychlosti, prostě tady si toho nevšimnul, fakt snad 30 m od začátku obce. Domlouvejte se s maďary..Prostě to nejde. Rychlost radar naměřil překročenou na 78 km v hodině, tak nám to maďarský žandár povídal. Pokuta 20000 forintů-. Tu jsem byla na pokraji srdečního kolapsu..Forinty jsme neměli, eur nám zbylo 100, ale nemtudum, neberou, vypsali šek, že musíme poslat z domu.No cesta domů byla smutná a vypjatá..My jsme penzisté, ale na ten týden u JADRANU vždy našetřím, průdušky moje a kolena tátovy se vždy poléčí..Jen jsem neznala kurzovní lístek, přepočet forintu na korunu a tím těch 20000 bylo pro nás šílená suma..Celou cestu mně mlátila zimnice a srdce, zda přijdeme o jeden důchod či oba dva. Navíc opravdu školáckou chybou, jen jsem nechtěla ještě manžela deptat svým kvákáním..Tak jsem se zaseknula a ač nejsem žádný škrt, bylo mně to šíleně líto a šlo mně hlavou, že tohle je poslední dovolená v životě, že prostě tuhle pálku jen tak nenašetřím a hlavně neztrávím, co vše by za to mohlo být, třeba lednička co nám dosluhuje..Bylo to smutné a já se ani netěšila domů..V Bratislavě jsme opět zabloudili, takže další ztráta času. No a zde na foru čtu, že jsme vlastně projeli na černo i ten zpoplatněný kousek dálnice či polodálnice blízko Goričanu. Od dalšího průseru nás zachránily dva kamiony na nichž si právě pochutnávali maďarští policajti v tomhle místě a na nás neměli už místo ani kapacity. Takže jsme tady byli ušetřeni..Doma pozdě večer mně manžel nutil zapnpout počítač, podívat se na kurz, kolik že nás ta úspora přes Slovinsko stála.Já nechtěla, že to nechci na noc vědět raději, no nedal se..Tak jsem se kouknula a udělala jsem dobře. 100 FORINTŮ, necelých 10KČ, takže asi 2000 Kč. To jsou dvě známky přes Slovinsko, ale pořád lépe, nežli ta hrůza před tím..Asi jsme si tím měli projít, pochopit, že nejjistější je opravdu si tu Vinětu koupit a jet po dálnici tam, kde to známe..V životě nechci Maďarsko vidět.Na složence od Maďarů není ani splatnost, snad to bude nejlepší uhradit přes interbanking, jen se prokousat tím jejich psaním a nepoplést číslo účtu..Kdyby nedali manželovi podepsat papír s adresou a jeho údaji, snad bych to ani neposlala, ale zřejmě přes EU se dá pokuta mezinárodní vymáhat soudně, tady by nás to asi stálo mnohem více.
Každopádně vy, co se chystáte na Jadran, nenechejte se otrávit špatnou předpovědí počasí. My byli od 17.6. do 29.6.. Tři dny byla hrůza hrůz, vichřice, deště a zima..Dali jsme si do středy a jinak balíme a jedeme ležet v posteli domů zadarmo. Na to vysvitnulo sluníčko a bylo hezky až do konce pobytu..A moc příjemní domácí, i místo, nejlepší co kdy jsme byli..já vám všem přeji ze srdce hezkou dovolenou, pěkné počasí a bezpečnou cestu tam i zpět a také si vezměte ponaučení z nás dvou starých bláznů, co chtěli ušetřit 900...No už se stalo, příště, pokud nějaké bude už nebudeme chytračit a plahočit se 13 hodin po cestách co neznáme. Hezké sluníčkové dny všem vám lidičkyyawning smiley Neporadí prosím někdo jak tu nešťastnu pokutu uhradit a jaká je splatnost?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil babička (29. 06. 2009 20:36).
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 19:45
babička: V Malackách to velmi mátne, přijedete na křižovatku a naráz Bratislava nikde ... musí se jet na Stupavu, takže doprava smiling smiley taky nás to zmátlo, ale naštěstí jsem věděl, že přes Stupavu se jede, tak nakonec no problem smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
29. 06. 2009 23:27
Z toho kluka (až se vylíže z postpubertálníchyawning smiley výstřelků) něco bude.smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2009 06:09
babicka babicka, co ze je spoplatnene pri goricane? cesta M70 ale ten kilometer M7-ky?
to sa nemusis bat, to je zadarmo pre osobak
keby si citala poriadne toto forum vedela by si ze v madarsku sa treba drzat znacenia cisla cesty a nie obci
a cesta 86 je vyhodna v noci, nie cez den
prejazd po dialnici slovenskom nestoji 1000 korun ale tusim 150 sk, 1100 sk stoji rocna znamka
ak ste v madarsku prisli na plateny usek dialnice tak este nevydychuj, kludne moze prist pokuta s fotkou
ja sa nepokladam za nijak skuseneho sofera ale ked mi pred par rokmi bratranec co jazdi kamionom povedal ze chod po ceste 86 zvladol som to s prehladom a to som mal informacie ze v gyory pri lietadle do lava (lebo som siel od komarna) a v csornej prvy kruhac rovno druhy do lava
sorry ale nezvaluj vinu na madarov (aj ked ich moc nemusim) lebo o kvalite cesty aj o obmedzeniach rychlosti ste museli vediet od zaciatku ak citate toto forum
a to ze sa vam cesta nepacila uz ked ste isli tam, tak preco ste sa trepali aj spat po tej sitej? nemohli ste v madarsku kupit za 5 eur znamku a na SK za dalsich 5 eur?
a to ze za take prekrocenie rychlosti ste dostali smiesnu pokutu (podciarkujem to smiesnu niekolko krat) mozete byt naozaj len radi, to mi ver.
v madarsku su ine palky, myslim ze ak by ste naozaj neboli dochodci tak by ste si tam mohli dat este jednu nulu pripadne vodicak
na SK (a myslim aj v CZ) by vas vodicak neminul
ale taki policajti co meraju hned za znackou su aj u nas a cestu u nas nie su o nic lepsie ako v madarsku, naopak myslim ze mame podstatne horsie cesty rovnakej kategorie (myslim na SK, ale ako poznam dialnicu do prahy tak ani CZ nebude na tom o moc lepsie)
pekny den, a neplac, 70 eciek nie je zas az tak vela, mohli ste trafit jelena ked ste furt hladeli po znackach a to by ste mali horsie sad smiley
Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2009 08:23
Mám dotaz,jakým způsobem platíte maďarskou dálniční známku - zda se dá platit kartou,zda ji platíte ve forintech nebo v eurech a kolik v tom případě stojí 4 denní a 10 denní známka eur? Díky.
avatar Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2009 08:38
Ahoj, platit se dá kartou,ve forintech i eurech, na státní hranici Slo-Hu ti veznou i koruny.
Cena 4-denní známky (platí libovolné po sobě následujícíc 4 dny v týdnu):
1 170 Ft (cca 5 Euro) od 1.1. - 30.4. 2009
1 530 Ft (cca 6 Euro) od 1.5. - 30.9.2009
1 170 Ft (cca 5 Euro) od 1.10. - 31.12.2009

Kategorie Desetidenní Měsíční Roční
D1: 2 550 HUF 4 200 HUF 37 200 HUF



Upraveno 1krát. Naposledy upravil velkypepa (30. 06. 2009 08:38).
Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2009 08:45
tiez mozes kupit cez net z domu a vytlacit si potvrdenie
vtedy je to +100 Ft comu doteraz nerozumiem preco + a nie - spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
30. 06. 2009 08:52
mirka.p napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Mám dotaz,jakým způsobem platíte maďarskou
> dálniční známku - zda se dá platit kartou,zda ji
> platíte ve forintech nebo v eurech a kolik v tom
> případě stojí 4 denní a 10 denní známka eur? Díky.


No kedze Madari uz nepouzivaju lepene dialnicne nalepky, bude najlepsie ak pouzijes tento postup:
Ked si na tomto fore, tak predpokladam ze mas pristup na internet. Kludne si kup dialnicnu znamku na ich stranke a vytlac si to PDFko ktore ti pride do mailu. Nemusis sa tak stresovat na hraniciach ze kde si ju mozes kupit a veselo palit po dialnici.

tu je odkaz:

Madarsko - dialnicna nalepka
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 216
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.