Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
23. 01. 2010 11:44
...no, pro nás z úplně severovýchodního cípu Slezska je nejpřijatelnější směr na Žilinu a Bratislavu. Pokud mi nikdo neodpoví na můj předchozí dotaz, tak to zase asi sjedem po 86 dolů na Letenye - Goričan a tradáááá po chorvatské dálnici až na Šestanovac.
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 01. 2010 16:56
Janko,je těžké radit jak má kdo cestovat.Také mám projeté prakticky tyto varianty.Dlouho jsem váhal nad Maďarskem,až konečně v loni jsem si řekl,že to jednou zkusím a projedu trasu po známé 86 a také tu přes Bosnu.Po zkušenostech asi ji dlouho nepojedu.Je to můj názor,ale 86 je hodně rozbitá,omezení rychlosti a počet vesnic na můj vkus přespříliš.Přes Bosnu snad jen jednou kvůli přírodě.Po dálnici přes Budapešť zbytečně moc km navíc.A teď co je dálnice s Bohumína až za Brno a dále v Rakousku pár km za hranicemi,po dálnici obchvatem Vídně a Slovinci až k Ptuji a pak prakticky až skoro k Ploče,je rychlost a bezpečnost především. Člověk sice zaplatí něco za luxus,ale jede si v pohodě,má kde zastavit a odpočinout.Natankovat PHM atd.Přes Maďary stále po okresce /to potvrzuješ,že již nechcete/ a Rakouská známka na 10 dní je necelých 8 Eček a naši mám na celý rok.Pokud nebudu chtít dát Slovincům vydělat tak je prostě zase objedu tak jako v minulosti a Chorvatskou stejně vždy platím.V loni jsem jel až do Černé Hory a také jsem musel zaplatit eko známku.Prostě z výdaji se musí počítat.Na Silvestra jsme byli v Büku a ta cesta /86/ je snad ještě horší než byla v létě.Samá díra a provoz kamionů nepředstavitelný.Spousta vybočení /ostrůvků/ před vesnicemi,přibylo 30-tek a na každém kruháči fronta.Tuto trasu bych jel jen pokud by udělali nový povrch a to asi zatím nehrozí když jsou také ve sračkách tak jako my. Vyber si s toho co chceš,ale toto je jen můj názor na věc. Letos pokud pojedeme,tak jedině to co mi nabízí moje navigace Mio,ekonomickou a nejkratší trasu A,SLO,HR. Tato trasa je nejrychlejší,nejkratší a ekonomická.

MirekŠi
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 01. 2010 19:16
tvsat napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tato trasa je
> nejrychlejší,nejkratší a ekonomická.

Tyhle tři věci dohromady nikdy nemůžou být pravda. Dalnice je většinou nejrychlejší, může být i nejkratší, ale nebude ekonomická (pokud se teda nebudeš plazit hluboko pod povolenými limity). Ale trasa po dálnici je, pro mě, hlavně NEJNUDNĚJŠÍ a uspává.
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 01. 2010 19:21
Přes Maďarsko jezdím pravidelně Bratislava - Rajka - Mossonmagyarovar - Csorna - Szombathely - Redicz. Je to skoro přesně 200 km, ale je pravdou, že asi 50% trasy je dost rozbité (asi jako u nás). Většinou jsem maďarsko projížděl vnoci. V tu dobu tam nebývá takový provoz. Jediné, z čeho mám ale vždycky strach, je zvěř! Myslím, že nejnebezpečnější je to na jihu. Předloni nám přeběhl vnoci přes cestu jelen snad jenom 10 metrů před autem. Jenom kvalitní brzdy a pneumatiky zabránily katastrofě. Jinak se to dá v pohodě zajet přes tři hodiny. Na odpočinek bych doporučil Szombathely - parkoviště u Tesca (obchvat města vede přímo kolem).
Slovinsko (asi 12km) projíždím přes město Lendava od té doby, co tam postavili 5km dálnice smiling smiley. Jak je u Slovinců zvykem, ukazatele vás ženou na dálnici. Proto na kruháči před Lendavou se dávám na Dolga Vas (takticky tam není ukazatel Lendava, ale jenom místní část Dolga Vas). Za městem se vyjede za koncem té minidálnice. Někde tady na foru jsem viděl detailní popis toho průjezdu. Ten průjezd městem je myslím o dva km kratší, než po té dálnici.
Re: Přes Maďarsko
23. 01. 2010 20:05
...nechtěla jsem rozpoutat diskusi o tom, kudy jet, toho už tu bylo dost a je to každého věc, co mu vyhovuje nejlépe a jakou trasu si vybere. Chtěla jsem něco vědět o spojce mimo dálnici mezi Gyorem a Sekesfehervárem, jediná Siska odpověděla alespoň částečně na můj dotaz. Díky, Jana
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 01. 2010 20:07
Loni jsme také jeli po 86. Až na pár úseků to zas tak špatné nebylo, já vím, je to hodně subjektivní hodnocení. Cestou zpět jsem vjel do dvou děr, kdy i má přítelkyně se probudila. Cesta tam červencový pátek cca 14:00 všude plno kamionů, které mě nutily nedodržovat v obci předpisy. Cesta zpět neděle cca 9:00 cesta bez kamionů pohodová rychlost 100-130. V obcích samozřejmě rychlost dodržuji.
Re: Přes Maďarsko
23. 01. 2010 20:37
To tvsat:

Jsem ze Zlína, takže pro mě je ideální cesta přes Maďarsko. Ovšem loni hlavně v úseku Körmend - Redicz velké jamy, takže zpět jsem jel přes Goričan s napojením v Körmendu, ale zajížďka cca 60 km. Spousta lidí ty jamy loni zpochybňovala, protože jsem jel začátkem července, myslel jsem, že to později opravili. Podle Tvého tvrzení však problém přetrvává. Takže jet tudy letos je na pováženou, zvláště v noci, jak jsem byl zvyklý, i za dne jsem byl kamionem donucen vjet do velké jámy, pomalu upadlo kolo? Je to tak? Jinak přes cíp Slovinska přes Lendavu by byl pro mě nejlepší a nejrychlejší.
Karel
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 01. 2010 20:55
ten prepoj gyor -szekesfehervar je tiez dost v zufalom stave,ale je to vec pohladu, ako tu vyssie citam podla niekoho je 86 tankodrom, mne sa nezdala,takisto to bude aj s tym prepojom( 100 ludi 100nazorov), kazdopadne je to skoro o 100km kratsie ako tahat to po dialnici az k budapesti...
este mi neda nenapisat ohladne zveri..mne minuli rok na 86 tiez vybehol jelen ako krava ale v 80km/h som to ustal v pohode, ..kamaratovi sa to iste stalo na dialnici, nastastie to tiez ustal, ale v tej 140 km rychlosti mal co robit....
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 01. 2010 20:56
LOVA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Loni jsme také jeli po 86. Až na pár úseků to zas
> tak špatné nebylo, já vím, je to hodně subjektivní
> hodnocení.


Já si také myslím, že 86 loni nebyla zas tak hrozná, jak tady na fórů může vyznít. Nevím teda jak poslední úsek u hranic, protože já se vyhýbám slovinským celníkům a jezdím přes Lenti a Tornyiszentmikos na Goričan.
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 01. 2010 12:24
Ten úsek těsně před Redicsem byl vždycky nehhorší. Díry od kamionů byly na odpis auta. Nevím, snad už to aspoň trochu opravili.
Re: Přes Maďarsko
24. 01. 2010 13:56
Janka
trasu Gyor - Szekesfehervar som isiel minuly rok 1-krat. Pri Gyori je zjazd z dialnice oznaceny tabulou Szekesfehervar. Tak ako pisala Siska, 100-kou sa to da ist bez problemov, prvych cca 15 km za Gyorom je cesta trosku horsej kvality - sem tam nejaka jama, no horsie ako 86 to nie je (tu som isiel predtym 4-krat po sebe). Isiel som tade 2.7., rano cca medzi 5 a 6 hodinou, premavka bola minimalna, cele Madarsko som od Bratislavy - Gyor - Szekesfehervar - dialnica po Gorican presiel za 3 hod 15 min s 1 prestavkou. Naspat o tyzden enskor tiez bez preoblemov.
Cez Szekesfehervar ist netreba, da sa obist obchvatom, treba sa drzat smerovych tabuli Siofok (ak si dobre pamatam) a bude to OK.
Casovo je tato cesta prriblizne ako 86, no mna to po tych dedinach po 86 uz fakt nebavilo a preto som volil zmenu. Ak tento rok pojdem do HR (co dufam ze ano) tak zase pojdem cez Gyor - Szekesfehervar.
Re: Přes Maďarsko
24. 01. 2010 14:19
viktor294 díky moc, to jsem potřebovala vědět.smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
25. 01. 2010 13:06
Tiez sme isli minuly rok po 86 na Lenti a Tornyiszentmikos a potom Goričan. Isli sme v noci (pred polnocou), nejake kamiony boli ale minimalne mnozstvo. Takisto sme nevideli ziadnu zver, a toho som sa obaval najviac, asi sme mali stastie. Horsie to bolo s jamami (uthibak), a stymi 30-kami kazdu chvilu na cestach. Ked sme isli spat tou istou trasou tak dokonca tam aj merali, nastastie nam solidarny vodic predtym blikol :-)
Tento rok vyskusame madarsku dialnicu, okrem useku Gyor - Szekesfehervar. Verim ze bude v lepsom stave ako 86.
Jedine co ma dialnici desi je to uspavanie, na tej chorvatskej uz som mal co robit aby som nezaspal, ale to bolo uz nadranom (mali sme dost prestavok ale nie a nie zaspat).
Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 06:01
Domnívám se, že ve směru od Brna přes Mikulov po otevření dálničního obchvatu Vídně (už je otevřen) a dálnice Vídeň-Schrick (bude na jaře) ztrácí cesta přes Maďarsko a Slovensko smysl. Bereme-li cestu jako součást dovolené, měla by být rychlá, klidná a bezpečná a to umožní jen dálnice. Ale je jen to můj názor, každý má právo na svůj vlastní.
Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 08:39
Vlada: plný souhlas. thumbs up
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 08:58
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Bereme-li
> cestu jako součást dovolené, měla by být rychlá,
> klidná a bezpečná a to umožní jen dálnice.


Tohle právě platí, pokud cestu nebereme jako součást dovolené. Pokud by jsme ji tak opravdu brali, tak se nebudeme honit do cíle co nejrychleji, ale naopak si cestu užíváme, snažíme se aby byla co nejzajímavější, aby jsme viděli co nejvíc a vůbec se nestaráme o to, jak dlouho pojedeme. ;-)
Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 09:00
Co asi tak v noci uvidím? Kulový. V noci chci jet co nejbezpečněji a eliminovat riziko střetu se zvěří. Dálnice je jasná volby. Navíc chci, aby mi cesta co ubrala co nejmíň času z celkového času dovolené.
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 10:14
jj tak to cítím i já.Do roku 2008 jsem jezdil jen přes Rakousko,klasika.V loni jsem chtěl poznat druhou stranu mince,tedy přes Maďarsko.Něco málo ušetřeno.Poněvadž naši dálniční mám,tak jenom Slovenskou na měsíc,snad kolem 330 Kč ??? Jinak jsem vždy kupoval dvě 10-ti denní Rakouské. Dalším kritériem bylo poznat trochu i Bosnu a Hercegovinu a to nahrávalo i tomu,že cesta byla naplánována až na Pelješac. Až někam k městu MOser...?? je prakticky v pohodě po dálnici.Pak sjezd na známou 86.Část byla již s novým povrchem,pár km. Jinak díry a díry,prostě katastrofa a poněvadž již byla tma a pršelo,tak prakticky nebylo nic vidět,jen oslňující kamiony.Pár děr jsem samozřejmě vymetl.Tak jsem to nějak kolem půlnoci zapíchnul a počkal do rozbřesku.Pak odbočení kolem Balatonu a směr k Chorvatským hranicím,průjezd severním Chorvatskem,přechod do Bosny a průjezd směr Mostar a Metkovič a klasika po pobřeží. Nemohu si odpustit vyzvednout krásnou přírodu a celý průjezd Bosnou /hory/.Jinak cesta úzká a na každém kroku,hlavně za zatáčkami měření a vybírání od místní policie,prakticky celou Bosnou až na hranice s HR.Tak pro rychlíky,kteří chtějí jezdit rychleji než 60 nedoporučuji,jen s tučným kontem v peněžence. Ale jednou za život to fakt pro tu nedotčenou krásu přírody doporučuji.Letos a na příště jen a jen klasika-Brno,Vídeň atd. i když zaplatím o nějakou tu korunu za dovolenou více.Maďarsko jen tehdy,pokud udělají nový povrch na 86. Cesta zpět po dálnici do Goričanu a zase po známé 86 do Blavy. Každý by měl zkusit vše,a udělat si svůj obrázek a zjistit co je pro něj lepší a pohodlnější.Jestli neustále vyhýbání výmolům,kruháče,30-ky a 200 km po cestě plné řítících se kamionů a nebo pohodlná cesta po dálnici,plnou odpočívadel a benzinek. Moje volba pro příště je jednoznačná,poněvadž obě varianty jsem projel.

MirekŠi
Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 11:44
ano je to tak
ten kdo to má naplánované že si v pátek 15.30 v práci odrazí pak ve 20.00 nasedne do připraveného auta a ví že musí být ve 22.00 na rakouské dálnici a potom ve 00.02 v Chorvatsku aby dojel po dálnici přesně v 08.00 na místo určené a potom do 14.00 trapně obcházel budoucí apartmán než se uklidí před hosty kteří zde byli před ním atd....
takovou cestu na dovolenou si v žádném případě nepředstavuji
cesta na dovolenou je součástí dovolené proto si ji chci co nejvíce zpestřit a nepohrnu ji celou po dálnici - stačí přiměřeně
letos to chci zkusit přes Itálii ale znáte to chlap míní a jiné okolnosti mění
toť můj názor
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 12:00
záleží kdy a kolikrát...když jedu prvně, podruhé, tak je cesta zážitek z poznání nového....když jedu po patnácté, dvacáté, tak už je ta dlouhá cesta otrava a člověk kouká, aby tam byl....
tady je těžko radit, každý to pleská, jak mu to vyhovuje....smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 13:58
V maximální možné míře využít dálnice a zároveň jet co nejkratší dobu.
Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 15:17
Přes Maďarsko jedině letadlem nebo na koni!
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 16:39
Chose mas pravdu.... ja tade lietam proklate nizko zo 122 konmi pod kapotou grinning smiley a tento rok ich zasa pozeniem po 86tke nech si privonaju slnecnici,kukurici ,repke olejnej a pod.
Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 18:14
avatar Re: Přes Maďarsko
26. 01. 2010 19:51
Jedna věc je jasná, že díky ''pomoci'' MMF Maďarsku již nebudou mít peníze na opravu silnic. Já to tedy letos vidím na Rakouskou dálnici (změna je život).
Re: Přes Maďarsko
02. 02. 2010 10:31
zdravim,chtel jsem se jen zeptat jestli ten usek co je na mape vyznaceny cervene je zpoplatneny nebo ne.


Diky



Upraveno 2krát. Naposledy upravil nulda (02. 02. 2010 11:41).
Re: Přes Maďarsko
02. 02. 2010 11:27
nějak mi tá mapka nejde zvětšit...takže neporadím !!
Re: Přes Maďarsko
02. 02. 2010 11:41
avatar Re: Přes Maďarsko
02. 02. 2010 12:42
nuldo,není.
Re: Přes Maďarsko
03. 02. 2010 08:19
Isiel som tade minuly rok a spoplatneny nebol.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 206
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.