Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 12:12
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------

> ale kazdy nech si ide kade chce, len netreba
> strasit jamamy a pod.

přesně tak, já teda jezdím přes HU za tmy a do jamy jsem se trefil max 2x, myslím si že to tam není /nebylo/ tak špatné, jak tady na fóru mnozí straší

držím palce, ať se do HR letos podíváte, ať už pojedeš kamakoliv...smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 12:30
Šatava napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Rohale ale není tam nějaká dálnice? Neplatí se.
> Nebo se to nechá přes tu Lendavu objet? Ale asi
> ano. Oni místní také musejí nějak objíždět.spinning smiley sticking its tongue out

Václave
pokud pojedeš po trase která je popsaná na straně 54 tak jedeš "Přes Maďarsko" jak zní toto téma až do Chorvatska - zadarmo
Je tam sice už kousek náznaku dálnice ale ta je zatím zdarma.
A Lendavou projedeš, kdybys jí objížděl tak bys jel po dálnici a to jaksi nechceme že jo.
Máš tam dokonce i fotky.
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 14:26
Ahoj,
píšeš :A Lendavou projedeš, kdybys jí objížděl tak bys jel po dálnici a to jaksi nechceme že jo.

Přesně touto trasou jsem jezdíval za totáče. Od baráku k baráku 560 km(+-) doba jízdy tak 5,5 max 6 hod. Dnes jedu po dálnici přes A a km 700 a doba tak 7 hodin. Co po dálnici naženu - po okreskách ztratím. Měl jsem FIAT 125 S a byl to kvapík. Žádné omezování rychlosti - prostě na plno. Dnes ani po té dálnici to nijak valit nemůžeš ale na druhou stranu. Dnes mne nic nehoní.
Já jsem tu stranu 54 okouknul až po Tvém upozornění. Tak proto byl ten dotaz. Václavsmileys with beer
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 15:15
Šatava: otec říkal, že za tuháče se mohlo kalit v noci 90 dědina nedědina smiling smiley při cestě do Chorvatska přes Maďarsko toto můžeme zažít jedině když se pověsíme za kamion, co z vysílačky ví, že tam není široko daleko žádná švestka s radarem a kalí na plný kotel (omezovač 90) ... smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 15:49
no my chodime vzdy na noc, a teda ziadna zakerna jama na tejto ceste ma nestretla, boli useky kde bol vydroleny asfalt ale to ani nebolo citit,prave ze bolo dost vela opravenych usekov,co som vedel v jednej zakrute bola dost velka jama tak minuli rok uz bola zaplatanasmiling smiley
minuli rok som obchadzal cez lendavu presne podla Rohalovej fotodokumentacie smileys with beer no a tento rok si to zasa zopakujeme grinning smiley
Satava- tiez som mal 125 S na svoju dobu nadcasove autoyawning smiley no kedze som mladsi rocnik prvy krat ako vodic do HR som siel presne na tomto fiate(moje prve auto) to uz mal fiatino 25 rokov ja cerstvy vodicak ale zvladli sme to obaja na vybornugrinning smiley
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 16:01
in0x
otec se mýlí. Nejenom v noci ale i ve dne. Však policajta si neviděl ani v H ani v ČSR. No a když byl vynález radaru tak to bylo tak nepřesné, že tolerovali vše. Spíše to bylo tak na strašení.
Asi takto. Mezi HK a Prahou byla v noci otevřená jedna pumpa. V Poděbradech. Vyjel jsem s kamionem ráno ve 4.oo a v šest jsem stál na stavbě v Řepích !!!! Najeto 135 km. A z toho část přes Prahu. Dnes to pomalu neuděláš ani po dálnici.Odřepsy - Vlkov pod Oškobrhem LIAZ 110 s cisternou na cement - 115 - 125 km/hod a nebyl problém. S jeřábem MB 88 nebo 80 max povoleno 20 km/hod - taky se letělo 80 km/hod. A vždy bez průseru. Myslím že se jezdilo hlavou a srdcem.
Dnes se jezdí tak nějak ukaž co umíš - já umím víc !!! Věř tomu. Pokud si budou řidiči dokazovat, kdo má lepší vůz nebo moto - vždy to hrozí problémem. Když si mladý hoch z Li.... koupil ojeté auto, nestačila mu fábka. Musel Hondu Accord 2,2. Nejříve levý zadek. Za týden opět ale fest. Minulý týden jezdil na mopedu!!!Auto rozstřelil na kaši. Hlavně že nikoho nezabil.angry smiley
Já to nepochopím. Během cca jednoho roku zrušil dvě auta. KIA Sepia a HONDA Accord. To ho ten život tak nebaví a sere ho ?angry smiley
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 16:24
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MORAVÁK (24. 03. 2010 09:41).
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 17:42
Myslím, že to bylo do pěti.
Tony, ten přejezd před Ratíškovicemi jezdím několikrát do roka a přesto, když jsem jel na dovču jako Ty, plné auto, plná hlava (jestli máme všechno atd.), tak jsem si na ten přejezd vzpoměl asi 10 metrů před ním (jak říkáš - špatné značení), na tacháku tak 70-80, noha na brzdy, no, tak jsme to nějak skočili s Felicií. Ten přejezd se jinak jezdí 15-20km/h. Byli jsme asi 20km od baráku, jen jsem si říkal, že to pěkně začíná, ale dojeli jsme tam i zpět bez problémů.
Jeli jsme Bessyho trasu nazpět přes Maďarsko, není špatná, ale nějak se mě to táhlo.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 18:48
Ja mam zase pocit, ze cesta c. 86 ide s kvalitou kazdym rokom dole vodou. Pricinou je podla mna zavedenie elektronickeho myta v Rakusku v roku 2004.
Prvy krat som isiel touto trasou v lete 2004 a to sa neda porovnat s tym, co je tu dnes. To bola jedna basen. Poslednu sezonu uz v dobrom stave snad zostal len usek, ktory patri do okresu (ci ako to tam maju rozdelene) Vas. Vidiet to hned za tabulou Vas megye, medzi dedinami Pali a Repcelak, z traslavej cesty je zrazu hladky asfalt ako na letisku. Posledne som myslel, ze aspon po Csornu bude klud, ale uz aj pred Csornou su take hlboke pozdlzne ryhy od kamionov, ze sa clovek ledva udrzi.
Okolo Szombathely sa zase furt nieco stavia, takze je to tam permanentne rozdrbane.
A poslednych 30km je fakt o nicom. Kedze som sa v Szombathely zastavil na obed v Tescu, tak mi na tej hrbolatej ceste normalne prislo nevolno.
Kebyze nebyvam v Bratislave, tak ma na cestu 86 asi nikto nedostane. Lenze od nas je to tadial najblizsie confused smiley Cez Rakusko to mame o 80km dalej. Napriek tomu mnohi chodia cez Rakusko.
Mam moznost este vyrazat aj z Banskej Bystrice, ale to je zase o 170 km dalej ako z BA (to je presne vzdialenost BB od Budapesti - a dialnica zacina az v Budapesti). Keby som bol zo stredneho Slovenska, tak nevaham a chodim cez Budapest.
Skoda ze Bratislava nie je v Budapesti, bolo by po dileme smiling smiley

Este pred krizou tu bol taky sen, ze do roku 2013 by sa postavila M86, zialbohu nam z toho sna zostane asi len tych 5km Vat - Nemesbod.
Toto je jasny priklad nedomyslenosti celeho mytneho system v Europe. Ak to ma platit plosne pre celu EU, tak bolo treba dohodnut aj jednotne principy. Nie ze kazda krajina si to urobi po svojom, potom kamiony budu tranzitovat cez inu krajinu (cudujem sa Madarom, ze sa proti tomu este nepostavili), v niektorych krajinach sa na tom este nabalia kadejake sukromne firmy (ze, Slovensko) a tak dalej ... Akoze toto ma byt spravodlivy system ??
Odhliadnuc od toho, ze tymto si ide EU proti svojim vlastnym zasadam (volny pohyb tovaru a sluzieb). Nutit ludi pouzivat kadejake obchadzky, pripadne sediet doma (ked budu platit aj osobaky).
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
11. 02. 2010 19:32
Moraváku, ano je to pravda. Ale jak to bylo dodržováno - nad tím je třeba se pozastavit. Na to si pamatujeme moc dobře. Bylo to tenkrát tak benevolentní že to až kolikrát tlouklo do očí. Jo to PS VB a nebo PS Pohraniční služby - to bylo něco jiného. Ti bylo schopni člověka ukamenovat. smileys with beer
A nebo policejní elév - v Poděbradech mne zastavili s tím že mám u tatry 148 - cementová cisterna - unavená přední listová pera. Prostě při zastavení se cement přelil dopředu a tatra trochu klesla na předek. Učeň mne zavedl k jejich autobusu a tam to takto presentoval jejich veliteli. No a ten mi vzal TP a dal papír na dojezd a já tam čtu : důvod odebrání - nadměrný únik oleje! No a hotovo.thumbs up smiley
Re: Přes Maďarsko
12. 02. 2010 23:03
Čau všem cestovatelům,
minulý rok jsem jel do HR přes Au, Slo jsem objížděl dálnici, zpátky potom jsem to ve Slo vzal po dálnici, ale byla to hrůza, v prosinci jsem jel do Hu lázní kus po dálnici a jejich dálnice je opravdu pohoda, né jako naše D1, tak uvažuju o letošní cestě do HR po HU dálnici.
Re: Přes Maďarsko
01. 03. 2010 08:38
Nemáte někdo představu jak to aktuálně v Maďarsku vypadá se silnicema 86 a 84? Jde mi hlavně o to jestli tam nejsou nějaké rekonstrukce a nebo jestli ty silnice nejsou samá díra.
Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
12. 03. 2010 06:08
Zdravíčko všem. Potřebuju poradit. Nechci tu zakládat nové vlákno, hodně jsem tady toho pročetl a nejen tady, ale přiznám se, moc moudrý z toho nejsemhot smiley. Názory se liší, různí, někdo jen a jen přes Rakousko, někdo zase nedá dopustit na Maďary, někdo dálnice, někdo ne,někdo to objíždí ve Slovinsku, někdo ne, jedni tvrdí, že je to dál tady a tudy, druzí zase pravý opak a je z toho doromady takový guláš, že se v tom nikdo nevyzná. Alespoň já ne. Našel by se někdo, kdo by mi tady dokázal přesně říci či napsat, jak se dostat do Splitu z Prahy přes Maďary po dálnici? Jedu to prvně , navíc s malými dětmi, takže nechci někde bloudit. Jedna známá mi říkala, že je prý otevřena uplně nová dálnice Budapešť - Záhřeb. Tak mě přijde logické, jet tudy, respektive Praha- Bratislava- Budapešť-Záhřeb- Split. Jen mi m.j. není jasné, jestli vede dálnice z Bratislavy do Budapešti, nebo jestli jsou tam nějaké okresky,a pak taky to, jestli, pokud bych zvolil tuhle trasu, vyhnu se někde nějak Slovinsku, respekt. té hloupé dálniční známce? Možná to jde i jinudy, než přes Budapešť, fakt nevím. Našel by se tu někdo, kdo to zná a jezdí a dokázal by mi popsat trasu a čísla silnic tak, aby to pochopila i moje žena, která nemá řidičák a má minimální orientační smysl? A taky přibližné km, kolik kde a za co zaplatím a časy? Prostě aby mi to četla, tady a teď odboč na A 1,2,3.... nechci se nikam honit, ale rozhodně mi přijde trasa z Prahy přes Maďary, daleko zajímavější než přes Rakousko. Podotýkám, že chci jet po dálnici. Předem díky, pokud by se někdo takový našel!!!!smileys with beer
Re: Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
12. 03. 2010 06:44
janecek, nic v zlom ale pozrel si uz mapu?
napr maps.google.com alebo www.viamichelin.com ?
asinie, lebo inac by si sa na cestu po dialnici nepytal
cela cesta z prahy az do splitu sa da ist po dialnici

cez rakusko a slovinsko je to cca. 1 100 km – približne 10 hodín, 44 minút
cez budapest: 1 251 km – približne 11 hodín, 26 minút
cez madarsko ale madarsko mimo dialnice (cize z celej cesty 205 km mimo dialnice): 1 090 km – približne 11 hodín, 43 minút

tu su casy praha split podla google, samozrejme ze su iba orientacne
ja osobne keby ze idem tuto trasu tak volim poslednu cestu
ceny dialnicnych nalepiek najdes na: www.ndsas.sk, www.motorway.hu, www.hak.hr
dufam ze tam si to uz zvladnes pohladat a precitat aj sam
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 10:04
Naozaj sa dá skutočne ísť z Prahy až do Splitu po diaľnici!!! Bratislavu tiež prejdeš dialničným obchvatom a je to celkom v pohode, pokiaľ nechytíš špičku ráno, alebo poobede. Po diaľnici je to pohodová cesta aj keď monotónna, ale nemáš kde zablúdiť. Ja chodím cez Maďarsko zásadne po diaľnici, cesta je kvalitná a v pohode, jedina nevýhoda maďarskej diaľnice je, že od Budapešti je minimum čerpacích staníc a miest na oddych. Od Maďarských hraníc idem len po diaľnici a zídem z nej dole až v Šestanovac. Prajem príjemnú dovolenku.
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 11:46
Ahoj "janecku 279", informace které hledáš jsou vesměs na vlákně Cesta přes Maďarsko. Průjezd přes Lendavu popsal a nafotil Rohal.Jsou na tomto vlákně na straně 54. Zdraví Mirek
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 11:59
mjlh, keby ze precitas jeho prispevok nenapises to co si napisal
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 12:44
mam otazku
cital som, ze pred nedavnom sa muselo ist do Budapesti a az z nej sa dalo napojit na dialnicu smer Chorvatsko.
Ked pojdem z BA po dialnici smer Budapest tak je ten novy obchvat okolo Budapesti dobre oznaceny ??
Dufam ze uz nemusim zajst do mesta a odtial na dialnicu.
Na taku dlhu cestu som este nesiel a mam obavy,aby som niekde nebludil. :-)
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 13:21
mapu si pozeral?
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 13:58
Dve otazky:

Ma niekto skusenosti s "tyzdnovou" (t.j. 10-dnovou) madarskou znamkou?
Konkretne ma zaujima jej doba platnosti - ci je limitovana do polnoci toho desiateho dna, alebo je spocitana presne "na chlp" od casu jej zakupenia.

Ak by som sa toziz nezmestil do limitu (budem t.j. budem nuteny brat 2 x 4-dnovu), tak budem riesit druhu otazku: KDE KUPIT MADARSKU ZNAMKU CESTOU DOMOV - ZA NOVYM PRECHODOM GORICAN? Podla starsich informacii je tam udajne nejaka budka umiestnena na druhej strane cesty ako by clovek logicky ocakaval, inak najblizsia MOL-ka je az v Letenye.
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 14:03
no dnes su tu same perly
co tak precitat www.motorway.hu ?
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 14:10
to bedo: Ty si asi fakt pako. Skor nez som nieco napisal som si to samozrejme pozrel, ale odpoved na svoju (myslim, ze dost jasne formulovanu) otazku som nenasiel. Je tam akurat uvedene, ze "tyzdnova" znamka plati v den zakupenia + 9 nasledujucich dni, ale nikde nie je napisane ci je koniec platnosti o polnoci desiateho dna, alebo napri o 16:45 hod. (ak som ju kupoval o 16:45).
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 14:13
no ak si to nepochopil tak pako je tu niekto iny
precitaj si napr jednodnocu
ak ju kupis o 23:00 bude ti platit len hodinu
a teraz napis jeden dovod preco by mala tyzdnova platit inac ?
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 14:14
a den zakupenia + 9 nasledujucich dni je myslim veeelmi jasne ze to nie je este aj jedenasty den 16:45
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 14:18
to bedo: Lebo su staty kde to tak funguje (aj na Slovensku ti ROCNA znamka PAUSALNE plati do 31.januara a nie do 31.decembra - bez ohladu na to kedy si ju kupil - hoci aj v marci).

Jednodnova znamka je uplne o niecom inom (tak ako si napisal, ked ju kupis o 23:00 hod., tak plati 24 hod. od jej zakupenia).

Ja som sa ale pytal na 10-dnovu a pytal som sa ludi ktori s nou maju skusenost - ty ju evidentne nemas.
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 14:25
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> a den zakupenia + 9 nasledujucich dni je myslim veeelmi jasne ze to nie je este aj jedenasty den 16:45

Clovece na com ficis?!

Ked som to pisal tak som myslel na toto: ak napr. kupim znamku 01.07.2010 o 18:00, tak ma zaujima, ci mi plati do 10.07.2010 do 18:00 alebo do 23:59...
Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
12. 03. 2010 14:59
Tak děkuju všem za reakce, jsem o něco moudřejšísmiling smiley, nicméně mám to v tom ještě pár nejasností. Tady tou cestou po dálnici Praha- Bratislava-Budapešť-Záhřeb- Split se uplně vyhýbám Slovinsku???A druhá věc- mezi Bratislavou a Budapeští, je to celé dálnice? Nebo jsou tam nějaké okresky??. Ať počítám, jak počítám, když koupím dálniční maďarskou známku ( i měsíční) a i slovenskou, pořád mě to vyjde sakra levněji, než přes to Slovinsko a je to celé prakticky po dálnici, v klidu a pohodlně Tak mi teda řekněte, proč to někteří tak strašně odsuzují? To mi nějak hlava nebere...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil janecek279 (12. 03. 2010 15:00).
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 16:45
Asi takhle: po dálnici se dostaneš do Splitu několika způsoby, ale v každém případě bych se vyhnul D1!
Re: Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
12. 03. 2010 17:02
janecek279 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak děkuju všem za reakce, jsem o něco
> moudřejšísmiling smiley, nicméně mám to v tom ještě pár
> nejasností. Tady tou cestou po dálnici Praha-
> Bratislava-Budapešť-Záhřeb- Split se uplně vyhýbám
> Slovinsku???A druhá věc- mezi Bratislavou a
> Budapeští, je to celé dálnice? Nebo jsou tam
> nějaké okresky??. Ať počítám, jak počítám, když
> koupím dálniční maďarskou známku ( i měsíční) a i
> slovenskou, pořád mě to vyjde sakra levněji, než
> přes to Slovinsko a je to celé prakticky po
> dálnici, v klidu a pohodlně Tak mi teda řekněte,
> proč to někteří tak strašně odsuzují? To mi nějak
> hlava nebere...

Mě to taky nějak nebere. Jestli neznáš mapu tak raději nikam nejezdi. Jestli někdo neumí číst s mapy tak asi nepozná ani značky.thumbs up smiley
Re: Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
12. 03. 2010 18:22
Google už konečně zná rakouskou A5 i slovinskou A4 (hurá), takže údaje jsou už podobné jako u viamichelin a zdá se, že věrohodné. Samozřejmě jen co se týká km, časy počítá každý jinak. Ale faktem zůstává, že když srovnáváme dálnici přes Rakousko nebo Maďarsko, je Maďarsko o min. 150km delší s priměřeně delším časem (cca 1,5 hod.) a vyšší celkovou spotřebou.
A při výpočtu nákladů pozor, je zavádějící počítat jen benzin. Je nutné počítat celkovou cenu včetně amortizace. Podíváme-li se do vyhlášky o cestovních náhradách, zjistíme, že základní sazba je 3,90 Kč/km + pohonné hmoty. V praxi to představuje cca 6 Kč/km. A jistě se mnou budete souhlasit, že berňák nás nechce obohatit....
Takže těch 150 km přes Maďarsko navíc představuje de facto cca 900,- Kč A tohle, spolu s delší časem, je možná odpověď na otázku, proč není maďarská dálnice jednoznačně výhodnější. Ale jako varianta je to určitě zajímavé, zejména když na cestě přes A a SLO už známe každý kámen...
A dále dospějeme k hrůznému zjištění, že ona ta cesta do Chorvatska a zpět (2.000km) nás vlastně stojí až 12.000,- Kč. Ale tím si rozhodně nebudeme představu o dovolené kazit.
Trasu po maďarské 86 záměrně nesrovnávám, řeč je tu o dálnicích.
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 232
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.