Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 18:57
Vlado, jaks to myslel s novými mapami dállnic v Google?
nové zná akorát Google Earth ale když z toho přepne na "zobrazit ve službě mapy Google " kde je i potřebný plánovač cest, tak tam jsou údaje staré.....
Re: Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
12. 03. 2010 19:25
Vladovi: plně souhlasím i s těmi amortizačními náhradami. Ale když jsem o tom tady kdysi psal, narazil jsem a ostatní psali, že je to blbost, že pneumatiky bych musel stejně vyměnit, protože by steřely, i kdybych je neojel, olej že musím stejně vyměnit, i kdyby auto stálo v garáži, a tak dále, nebudu tady vše vypisovat. Ale je to tak, 1 km = zhruba 5 - 6,-- Kč.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fargas (12. 03. 2010 19:30).
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 19:26
Markox,

"Ked som to pisal tak som myslel na toto: ak napr. kupim znamku 01.07.2010 o 18:00, tak ma zaujima, ci mi plati do 10.07.2010 do 18:00 alebo do 23:59... "

prvy pripad je 9 dni krat 24 hodin
druhy pripad je to spravne
proste den ktory kupis + 9 celych dni

jednodnova madarska znamka neplati 24 hodin !!!
teda ak ju nekupis o polnoci
ked chces cestovat jeden den od 22:00 do 2:00 rano potrebujes dve jednodnove madarske nalepky !
ako je to u nas neviem, treba precitat, nikdy som nekupoval dennu nalepku, ale nemyslim ze by sa na nu znacil cas kupy, takze myslim ze plati tiez do polnoci (ale to som necital, ak to budem potrebovat precitam si oficialnu stranku a nebudem sa pytat na dohady ludi, to mi nikde nepomoze)
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 19:36
Slovenská jednodenní známka platí: jednodenní platí 24 hodin dle data a hodiny vyznačené na známce.
Re: Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
12. 03. 2010 19:55
Hele Ajaxi, už jsem se na několika vláknech přesvědčil o tom, jak moc si masíruješ ego svojí naprostou dokonalostí a opovrhováním jinýma. Jestli je Ti tak zatěžko radit, tak raději mlč a nesnaž se být za každou cenu mistr světa !. Nemyslím si, že by každý byl zvědavý na Tvé debilní poznámky a už vůbec si nemyslím, že je to tady k tomu určené. Nejsme na vojně, že, aby tady někdo mazačil.Tak se laskavě zklidni.
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 20:03
pre bedo:

bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> "Ked som to pisal tak som myslel na toto: ak napr. kupim znamku 01.07.2010 o 18:00, tak ma zaujima, ci mi plati do 10.07.2010 do 18:00 alebo do 23:59... "
>
> prvy pripad je 9 dni krat 24 hodin
> druhy pripad je to spravne
> proste den ktory kupis + 9 celych dni
>

1. HURA! Konecne si pochopil podstatu mojej povodnej otazky. BTW: Keby si ju prvykrat precital pozorne, mohol si si usetrit tie svoje frajerske vypady.
2. Matematika mi celkom ide aj bez Teba, takze Tvoj vyklad (co je 9x24) je mi tak na dve veci...
3. Este raz opakujem, ze otazka bola urcena ludom, ktori maju s 10-dnovou znamkou skusenost. Neviem preco citis potrebu sa zapajat, ked si ju nikdy nekupoval.

bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------

> jednodnova madarska znamka neplati 24 hodin !!!
> teda ak ju nekupis o polnoci
> ked chces cestovat jeden den od 22:00 do 2:00 rano
> potrebujes dve jednodnove madarske nalepky !

Keby si nekonfabuloval ale poriadne cital web tak, ako to odporucas inym, (napr. www.motorway.hu) tak by si vedel, ze:

Jednodnova madarska znamka NEEXISTUJE (najazdil som toho po Madarsku dost, ale zatial iba vzdy s 4-dnovou)

bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...ak to budem potrebovat precitam si oficialnu stranku a nebudem sa pytat na dohady ludi, to mi nikde nepomoze

1. Zaujimavy nazor, naco potom chodis na diskusne forum?
2. Keby to, co chcem vediet, bolo napisane na www.motorway.hu , tak by som sa to asi nepytal tu...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Markox (12. 03. 2010 20:08).
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 20:09
pri citani poslednych prispevkov mi napadlo len jedine..:




eye rolling smiley grinning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jusil (12. 03. 2010 20:10).
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 20:11
Re: Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
12. 03. 2010 20:20
Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Google už konečně zná rakouskou A5 i slovinskou A4
> (hurá), takže údaje jsou už podobné jako u
> viamichelin a zdá se, že věrohodné. Samozřejmě jen
> co se týká km, časy počítá každý jinak. Ale faktem
> zůstává, že když srovnáváme dálnici přes Rakousko
> nebo Maďarsko, je Maďarsko o min. 150km delší s
> priměřeně delším časem (cca 1,5 hod.) a vyšší
> celkovou spotřebou.
> A při výpočtu nákladů pozor, je zavádějící počítat
> jen benzin. Je nutné počítat celkovou cenu včetně
> amortizace. Podíváme-li se do vyhlášky o
> cestovních náhradách, zjistíme, že základní sazba
> je 3,90 Kč/km + pohonné hmoty. V praxi to
> představuje cca 6 Kč/km. A jistě se mnou budete
> souhlasit, že berňák nás nechce obohatit....
> Takže těch 150 km přes Maďarsko navíc představuje
> de facto cca 900,- Kč A tohle, spolu s delší
> časem, je možná odpověď na otázku, proč není
> maďarská dálnice jednoznačně výhodnější. Ale jako
> varianta je to určitě zajímavé, zejména když na
> cestě přes A a SLO už známe každý kámen...
> A dále dospějeme k hrůznému zjištění, že ona ta
> cesta do Chorvatska a zpět (2.000km) nás vlastně
> stojí až 12.000,- Kč. Ale tím si rozhodně nebudeme
> představu o dovolené kazit.
> Trasu po maďarské 86 záměrně nesrovnávám, řeč je
> tu o dálnicích.
Vlado, Děsíš návštěvníky tohoto fora, kteří si cestu k Jadranu ještě neprojeli.Počítáš cestu na dovolenou jako cest'ák do práce.Moje náklady na první dovolenou vlastním autem k Jadranu v r,2009 jsou tyto:Hrádek nad Nisou s.tachometru 1549km-Rogoznica a zpět 3834 s.tachometru to je 2285km cesty.Náklady na cestu jsou 6667 Kč.(Rakouská dál známka+Ch.mýto+benzín) naši známku nepotřebuji protože manželka má kryplkartu. 1km cesty mě stál 2,26Kč bez amortizace,kterou se nezabývám pokud nejedu pro Šéfa.Karel.
Re: Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
12. 03. 2010 22:36
Opravdu nechci nikoho děsit, proč taky. Ale tohle jsou kupecké počty, to auto prostě tolik opravdu stojí. Nebo snad olej, pneu, servis, opotřebení auta, to všechno je zadarmo? A to auto bylo taky zadarmo? A nové bude zase zadarmo? A za staré auto dostaneš tolik, kolik jsi za něj dal? To už spočítali dávno před námi a ty náklady přiznali hodně neradi. Takže počítat jen benzin a srovnávat ho nedej bože s vlakem, letadlem nebo jen s kratší či delší trasou je opravdu krátkozraké.
Ale máš pravdu, nekazme si radost z dovolené.
Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 22:56
to Vlada: Keby som k tomu pristupoval ako Ty, tak dodnes nemam ziadne auto. Ale kedze v zivote si treba dopriat, tak teraz zivim pre istotu naraz dve (ako fyzicka osoba a nie ako podnikatel) a na dovcu sa celkom tesim.
avatar Re: Přes Maďarsko
12. 03. 2010 23:30
vlado, nic ve zlém, ale auto je spotřební plecháč, bez kterého se dnes málokdo obejde....jako je dnes mobil, automatická pračka, myčka na nádobí etc... ale poměřovat náklady na dovolenou nějakým zákonem podle počtu ujetých kilometrů, který podnikatelům umožňuje dát si si nějaký paušál do nákladů, když nedělají odpisy, nedávají do nákladů náklady na PHM atd a totéž zaměstnacúm co pro ně jezdí svými auty... nevím.....
to je jako bych jezdil babičce na návštěvu na vesnici a drbal si hlahu .... zase jsem projel 20 km za 6.83 za km....takhle bych nemohl jezdit ani na kole, když dnes lepší stojí 20 kilo....
Re: Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
13. 03. 2010 06:54
janecek279 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hele Ajaxi, už jsem se na několika vláknech
> přesvědčil o tom, jak moc si masíruješ ego svojí
> naprostou dokonalostí a opovrhováním jinýma.
> Jestli je Ti tak zatěžko radit, tak raději mlč a
> nesnaž se být za každou cenu mistr světa !.
> Nemyslím si, že by každý byl zvědavý na Tvé
> debilní poznámky a už vůbec si nemyslím, že je to
> tady k tomu určené. Nejsme na vojně, že, aby tady
> někdo mazačil.Tak se laskavě zklidni.


Nikdo není dokonalý. Vše ohledně cesty je zde popsáno. A ptát se zde jestli se vyhnu Slovinsku se mě zdá dost divné. Nikým nepovrhuji, at si každý najde svoji cestu.
Re: Zná někdo skutečně přesná data Praha- Split přes Maďary??
13. 03. 2010 08:34
Ano, je to popsáno, ale na x stránkách , je to nepřehledné, neúplné, je v tom guláš. A tak se radši zeptám. Od toho to tady snad je. Jestli to Tobě přijde divné, ptát se jestli se vyhnu Slovinsku, mě ne. Tys tam zřejmě tisíckrát jel, já ani jednou.Neznám to, proto se ptám. Není třeba tu jakkoliv machrovat, jak jsem chytrý a kdo to nezná je blbec. Já to zase znám jinde a rád poradím tomu, kdo neví. Na nějaké machýrkování tu opravdu myslím není prostor a je to naprosto zbytečné.To se na mě nezlob.
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 09:16
marox
jednodnova madarska dialnicna znamka existuje !!!
na vozidla nad 3,5 tony ... taku som dokonca uz aj kupoval
nekupoval som jednodnovu znamku u nas ...t.j. na slovensku, nie v madarsku !
takze o tom pozornom citani pomlc

ked uz sme sa zvhrli na to citovanie, tak tvoja otazka bola:

"Ma niekto skusenosti s "tyzdnovou" (t.j. 10-dnovou) madarskou znamkou?
Konkretne ma zaujima jej doba platnosti - ci je limitovana do polnoci toho desiateho dna, alebo je spocitana presne "na chlp" od casu jej zakupenia. "

ja som ti napisal stranku madarskych dialnic a tam je to jasne napisane ze plati den zakupenia a 9 dalsich dni ... ziadne casy na chlp presne
dokonca som aj nasiel doma nejake madarske "znamky", konkretne stvordnove, plati to 23:59:59

a este pre tych co necitaju oficialne stranky a vyberu sa niekam na rady co "jedna teta povedala", tak v madarsku, ak vas na dialnici nezasatvi policajt a neskonroluje znamku (ktora inac so znamkou nema nic spolocne) tak sa este neteste ze ste isli zadarmo
kludne vam moze prist (a verte tomu ze aj pride) domov pokuta s fotkou a casom kedy ste isli
preto vsade pisu ze treba ponechat SMSku, mail alebo blok s pokladne ze ste to kupovali
aj preto to kupujem vzdy na bezninke lebo o sms alebo mail veeelmi lahko prides sad smiley

najblyzsie budem madarsku znamku kupovat o mesiac, ale nove informacie nebudu ziadne, lebo nemaju ake byt
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 09:22
janecek, prepac ale ajax ma pravdu.
ved keby ze len raz otvoris mapu a pozries si aktualny stav ciest tak dialnica cez madarko ti vyklaje oci
jasne ze sa mozes popytat, ale ludi nebavi donekonecna odpovedat na to co sa tu uz pisalo X krat
vid marox, popyta sa a este ma zdrbe smiling smiley
co uz
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 09:37
bedo napsal(a):
ale ludi nebavi donekonecna odpovedat na to co sa tu uz pisalo

...a taky je nebaví číst tvoje machrácký řeči. Když tě nebaví donekonečna odpovídat, tak neodpovídej!!!!!
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 09:51
To Mack ohledně map Google:
Googlové se probouzejí postupně. Mapové podklady jsou ještě staré, ale plánovač tras už nové dálnice A5 v Rakousku i A4 ve Slovinsku zná a trasu naplánuje správně, i když na mapě je to cestou necestou, polem nepolem.....Ještě nedávno nás posílal nesmyslnými a dlouhými objížďkami, takže pokrok tu je. Zajímavé je, že dnes Google volí trasu ne přes Mikulov, ale po D2 přes Břeclav do Rakouska s napojením na A5. I když je to o pár km delší, možná to bude časově kratší, protože se víc jede po dálnici. Nebo že by Google vyslyšel nářky našich zelených?....
Každopádně tu máme další možnou trasu (no nazdar, to zas tady bude mela..). Ale až pojedu, asi ji zkusím. Rakouská A5 zůstává a ona ta cesta přes Poysdorf moc velký zážitek není.

K otázce nákladů na auto a cestu se už vyjadřovat nebudu, vše bylo řečeno. A asi by to spíš patřilo do jiného vlákna - třeba "Jak připravujete auto na cestu do HR".



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Vlada (13. 03. 2010 10:17).
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 11:45
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> najblyzsie budem madarsku znamku kupovat o mesiac, ale nove informacie nebudu ziadne, lebo nemaju ake byt

Nema zmysel sa s Tebou "bavyt"


Vlada napsal(a):
-------------------------------------------------------
> To Mack ohledně map Google: Googlové se probouzejí postupně. Mapové podklady jsou ještě staré, ale plánovač tras už nové dálnice A5 v Rakousku i A4 ve Slovinsku zná a trasu naplánuje správně, i když na mapě je to cestou necestou, polem nepolem.....

Najlepsie su aktualne mapy od Garminu - dokazes si to pozriet + naplanovat v PC (cez Mapsource) a ma to aj moznost zobratit cestu v Google Earth. Je to urcite lepšie ako ktorykolvek iny planovac (ViaMichelin a pod.)
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 13:07
For Bedo. Pokud je to nebaví , tak odpovídat nemusí a upřímě řečeno nechápu, když jak říkáš je to nebaví, proč tu tedy vlastně vůbec jsou. To snad popírá samo sebe a je to trošku kontraproduktivní, ne? Zvláštní je, že je tu mnoho lidí, kteří se mi poradit snažili, vypracovali itinerář apod.A pak těch druhých. Rýpalů, kteří to tu mají přečtené od shora dolů tisíckrát, všechno znají, všude byli a kdo nedosahuje jejich úrovně je kreten a hovado.A uznej, že vlákna jsou naprosto nepřehledná a člověk se v té záplavě informací lehce ztratí. Tudíž je mi líto, pravdu nemá ani Ajax a nemáš jí bohužel ani Ty...winking smiley Markox se normálně a pohodově zeptal na běžné info a dostal mentorské školení neskutečného kalibru o své neschopnosti. Já to samé od Ajaxe. Pokud Vás to tak moc obtěžuje, skutečně Vás nikdo nenutí reagovat. Myslím, že budu mluvit za mnohé, když napíšu, že o tohle mentorování fakt nikdo nestojí. Nic ve zlém.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil janecek279 (13. 03. 2010 13:24).
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 13:08
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 13:10
Zatím nejlepší prograam pro plánování cest, ktrý jsem poznal, je Tyre. Je to prograam, který akceptuje to, co si přejete a nevnucuje Vám jen svoje trasy.
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 13:18
Mackovi: nechte toho Vlada být, on má prostě pravdu. Nelze počítat jen náklady za benzin, případně dálniční známku. Je skutečně nutno počítat i amortizaci auta. Když zaplatíte letenku, také je v tom započítána amortizace letadla a ne jen palivo, které letadlo spotřebovalo. Pokud si koupím auto a nechám jej 3 roky stát v garáži bez pohybu, potom jej za tři roky prodám dráž, než 3 roky totéž staré auto, které bude mít najeto x desítek tisíc kilometrů. Skutečně není potřeba počítat s 6,8 Kč / 1 km na cestu 20 km k babičce do sousední vesnice, ALE POUZE DO TÉ DOBY, než musím koupit např. nové pneumatiky a zjistím, že jsem je ojel na cestách pouze k babičce. A v ten moment si teprve uvědomím, že cesty k babičce do sousední vesnice mě nestály jen ty náklady na pohonné hmoty, ale že do toho musím započítat i cenu pneumatik (a další náklady, nechce mně je vypisovat, však snad každý pochopí). Lidé, prosím, probuďte se a nenalhávejte si, že jsou některé věci zadarmo.
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 13:20
Zalezi od PC skills uzivatela. Tyre je pre GPS TomTom a Mapsource je pre Garmin - vsetko sa da nastavit podla potreby - napr. vyhnut sa platenym cestam, trajektom, dialniciam a pod.
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 13:28
to fargas: Vlada sice ma pravdu, ale na druhej strane cely zivot vsetko prepocitavat na nejake cisla (Kc / €) je scestne. Zivot sa ma zit. Chodim do prace - zarabam - minam (tento cyklus sa nasledne opakuje). Clovek sa potom totiz pod tlakom takychto vypoctov meni na skrblika. Ak by som to tak robil aj ja, tak si nic nekupim, nejazdim autom, nikam nejdem, nepripajam sa na internet a pod....
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 13:35
S tím naprosto souhlasím. Počítat amortizaci při cestě na dovolenou je totální deformace osbnosti. Nechci přece být otrok čísel při cestě na dovolenou, když už tím otrokem proti své vůli musím být celý pracovní rok...
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 15:45
janecek, no ale ked je tu tu uz rozoberene vsetko X krat preco si to teda nepohladas a nevyberies to co chces
do nekonecna ta ista otazka vo vlakne kde to bolo uz rozoberane je na nervy
ked si pozries moje ostatne odpovede vzdy som poradil ale sorry, pytat sa ze ci ide dialnice cez budapest a ci nejde cez slovinsko ... to je nad slnko jasnejsie ze ten kto sa to pytal v zivote nepozrel do mapy a nemal ani snahu si to zistit v dostupnych prostriedkoch
to nie je o tom ze ci chcem poradit alebo nechcem
to je proste o tom ze si to nikdy nepozrel (teda myslim ze ty si mal tu otazku)
ak sa popytas ako prejst budapest krizom (z M3 na M7) aby si nesiel obchvatom (dlhsi o 40 km) tak ti to napisem znovu (aj ked som to uz pisal) a napisem to preto lebo viem ze ten kto nie je dva krat najlepsi vodic tak mu pomze ked mu napisem presne body ktorych sa ma drzat
ale ist dialnicou, kde na kazdom kroku mas napisane ze kedy bude aky zjazd a pod. je nezmysel
co ti kto napise, ze pri poli XY zidi dole?
a to ze dialnica nejde cez budapest je jasne z mapy (ak si ju predtym samozrejme pozries)
a mimochodom, napisal som presne oficialne stranky slovenskych, madarskych a chorvatskych cestarov
po slovensky hadam vies, na madarskych strankach to mas tiez po slovensky a na chorvatske pouzi trebars tranlate.google.com

markox, tebe nema zmysel nieco pisat
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 15:56
To Markox: ale jistě, není potřeba škudlit, to by z toho života nic nebylo. Ale počítám-li, tak je žádoucí počítat správně tak, jako Vlado a ne zcestně. To je asi tak, jako bych počítal pouze cenu letenky a ne cenu letištních poplatků. Podotýkám, já osobně vydělávám tolik, že je mně jedno, jestli zaplatím tolik nebo tolik za cestu. Chtěl jsem jen upozornit na to, že pokud počítám náklady na cestu, tak se vším všudy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fargas (13. 03. 2010 15:59).
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 16:08
Ale priznejme si, ze janecek279 se nikdy nepodival do mapy a to se nezastavam ani tech co mu poradi ani tech co rypou.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil artmle9 (13. 03. 2010 16:29).
Re: Přes Maďarsko
13. 03. 2010 16:09
fargas: thumbs up

bedo: thumbs down
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 227
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.