Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
31. 03. 2010 18:05
Nějaké extra omezení rychlostí si nevybavuju, ale je to v podstatě jedna dědina. ;-) Chtěl jsem jednou zkusit cestu úplně bez poplatků, tak jsem tama jel a pak jsem to zkusil ješte asi dvakrát - podle nálady. Většinou ale tenhle úsek (jako jediný placený) taky jezdím po dálnici.
Re: Přes Maďarsko
01. 04. 2010 06:30
este aj od goricanu po zahreb je jeden usek dost na prd, ale to viem este z cias ked tam nebola dialnica
Re: Přes Maďarsko
01. 04. 2010 11:43
fargas: ty si asi necital dobre co som pisal
bedo sice spominal nieco o opotrebovani auta, ale ja som napisal, ze auto predas za rovnaku cenu bez ohladu na to, kolko je na nom najazdene (teda az na vynimky). A nie to, ze by auto viac jazdene bolo menej opotrebovane. Auto je viac opotrebovane ale predajci ojazdenych aut to vedia sikovne zakryt (a samozrejme stocit tachometer !
Ak si myslis, ze sa tomu vyhnes priamym predajom fyzickej osobe, tak tam tiez nic neziskas, lebo aj sukromnici sleduju vseobecne ceny, ktore udavaju predovsetkym predajcovia. A este aj pol roka rucis kupujucemu za skryte vady, tejto povinnosti sa predajcovia opat vedia sikovne zbavit.

To ze zamestnavatel preplaca majitelom sukromnych aut pri sluzobnych jazdach amortizaciu je dane tym, ze keby takyto zakon nebol, tak by som chcel vidiet takeho blbca, ktory by isiel jazdit na sluzobne ucely. Ved clovek si povie ze zamestnavatelovi aj tak nic nedaruje, ked si za svoje tazko zarobene a zdanene peniaze kupis auto, za ktore musis zaplatit este aj DPH-cku co zamestnavatel nemusi a to iste je aj s PHM. Tak potom venuj len tak svoje sukromne auto na sluzobne ucely. Takze jedine v pripade, ze je za to kralovsky zaplatene, a to ani sucasne sadzby teda nie su moc terno. Tie skor nahravaju danovym uradom.
avatar Re: Přes Maďarsko
03. 04. 2010 22:56
Máte prosím někdo nějaké info o starém hraničním přechodě Goričan? Loni se hodně strašilo, že to bude jen pro region, pak to naštěstí v sezóně spustili i pro ostatní. Chci tam jet už 5.6.2010.
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2010 12:05
Možná že to tu někde je,ale nenašel jsem to, tak se zkusím zeptat, snad mě nikdo neukamenuje.
Kdysi jsme jeli ještě před rozdělením Jugoslávie na jih a jeli přes Maďarsko, a to Budapešť Pak dolů na Mogač, a dál dolů na Sarajevo, Mostar a vyjeli přímo u moře. Tak se chci zeptat zda i nyní se dá tudy jet a jaká ta cesta je. Je mi jasné že to je přes Srbsko. Máte někdo s tím zkušenosti?
Díky
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2010 13:03
---> MotoMoto
nevím důvod, proč jako Čech, chceš jet přes Budapešť...
dál nevím, proč by ses měl jet přes Srbsko a pleskat se přes Sarajevo.... nevím co myslíš Mogač, asi Moháč (Mohacs)....
já jel za Tita 2 x, když se nesmělo přes Rakousko, takto :
Budapešť
východně objet Balaton
hraniční přechod H - HR Barcs
na jih přes HR do Bosny
Banja Luka
Jajce
Mostar...
nádherná cesta a scenérie....
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2010 15:58
MotoMoto, taky mi nějak uniká smysl zajížďky Srbskem. Jednak je to o dost dál, a pak ta rychlostní omezení [www.belehrad.cz] to rozhodně neurychlí.
I na Sarajevo je to z Moháče blíž přes Osijek, tedy Chorvatskem.
Osobně dávám také (jako Mack) přednost cestě přes Banja Luku, ale, jestli se hodláš v Sarajevu stavit, je to zajímavé město, proč ne?
Průjezd Bosnou už se řešil tady na fóru delší dobu a není to nic přehnaného: věčně omezená rychlost 40-50, vyjímečně se může o trochu rychleji, všudypřítomní policajti na motorkách s radary (Metkovič - Mostar 4 radary na 45km, další dva z Mostaru do Jablanice), místní mají pořád někam naspěch a kupodivu, JIM to prochází...
Jestli chceš vidět kus krásné (a místy divoké) krajiny, můžu tuto cestu doporučit.
Spěcháš-li ale k moři, je to z Čech přes Maďarsko naprosto neefektivní (uvádím příklady z GoogleMaps a maps24.com, výchozí a koncový bod jsem vybral tak, aby všechny uvedené trasy mělo smysl vést právě tam; vzdálenosti a časy docela souhlasí, když to slušně jede, časy jsou tedy bez zastávek a bez čekání v zácpách - na ty, když přičteš 2 -3 hodiny, bude to takový průměr, cesta po dálnici, kde existuje):
- exit D1 Jihlava - Znojmo - Wien - Graz - Macelj - Zagreb - Ravča - Klek: 1056km, 11 hodin
- exit D1 Jihlava - Břeclav - Wien - Graz - Macelj - Zagreb - Ravča - Klek: 1100km, 10:50'
- exit D1 Jihlava - Bratislava - Csorna - Sárvár - Goričan - Zagreb - Klek: 1112km, 12:04'
- exit D1 Jihlava - Bratislava - Budapest - Mohács - Osijek - Slav.Brod - Mostar - Klek: 1119km, 16:20'
- exit D1 Jihlava - Bratislava - Budapest - Mohács - Osijek - Slav.Šamac - Sarajevo - Klek: 1120km, 16:44'.
Zbytek si dohledej v popisu tras na www.chorvatsko.cz nebo přímo v některém routeplaneru.
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2010 16:17
JJ přesně tak jsem jezdili buď přes BanjaLuku a nebo přes kousek východněji, teď nevím jak se to jmenovalo. No přišla mi ta cesta taková přímější když člověk jede takhle na jih.

mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ---> MotoMoto
> nevím důvod, proč jako Čech, chceš jet přes
> Budapešť...
> dál nevím, proč by ses měl jet přes Srbsko a
> pleskat se přes Sarajevo.... nevím co myslíš
> Mogač, asi Moháč (Mohacs)....
> já jel za Tita 2 x, když se nesmělo přes Rakousko,
> takto :
> Budapešť
> východně objet Balaton
> hraniční přechod H - HR Barcs
> na jih přes HR do Bosny
> Banja Luka
> Jajce
> Mostar...
> nádherná cesta a scenérie....
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2010 16:21
Díky za vysvětlení, já nevím proč jsme si myslel že to musí být na jih kratší, ale asi to je fakt blbost.
diky



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MotoMoto (05. 04. 2010 19:15).
avatar Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2010 17:03
MotoMoto, smaž, prosím, ty citace: předcházející příspěvek, nota bene z téže stránky, je zbytečné citovat. Ke všemu se nalámou na mnoho krátkých řádků a pak se to vlákno špatně čte.
Re: Přes Maďarsko
04. 04. 2010 20:01
O akom Srbsku hovorite?
Mohacs je predsa v Madarsku a Sarejevo v Bosne. Ci?
Na prejazd nie je nijak potrebne zachadzat do Srbska.
Co sa tyka prejazdu Bosnou, tak cesty ktore najdes na mape su bezpecne.
Ale policajti su katastrofa.
Vzdy sa snazim dodrzovat predpisy a vedome ich neporusujem.
Nikdy som nedostal pokutu (mimo tej jednej cesty) a najazdil som toho pomerne dost.
Ale iba co som prekrocil hranice Bosny som platil prvy krat a v zapeni este raz.
Sice vzdy po 5 euro ale aj tak neviem za co.
Cize ak Vam niekto uz rozpraval o policiajtoch v RUmusnku, tak v Bosne je to to iste sad smiley
A to ma uz nikdy nedostalo na tu cestu, aj ked cesta dlhsia o par hodin mi neprekaza a urcite by som tadial isiel aj cez den.

Ak niekto chce ist cez Srbsko (napr. do Ciernej hory alebo Grecka) bude potrebovat asi pas (dufam ze to uz coskoro zrusia).
A policajti tam nie su udajne o nic lepsi ako ti v Bosne.
Ale to poznam len z rozpravania. Kamarat tam sedel den v base za to ze im "prisili" havariu.
A treba si dat pozor co mate napisane v zelenej karte.
Ja tam mam napisane toto:

Poistne krytie poskytovane ZK vydanou pre Srbsko je obmedzene na Republiku Ciernej hory a tie zemepisne casti Srbska, ktore su pod kontrolou Srbskej republiky.

Cice mi to nedava zmysel lebo Cierna hora a Srbsko su uz dlhsiu dobu samostatne staty ale ja to tam mam takto. Cize pred cestou by som urcite zasiel do poistovne a dal si podpisat papier ze poistenie sa mi vztahuje na cestu kam chcem ist.
avatar Re: Přes Maďarsko
05. 04. 2010 19:19
Jasně je to cesta přes Bosnu, To byl příklad kudy se jezdilo když se nemohlo do Rakouska. Když se podívám na mapu a sputím přimku dolů z Prahy směrem na Vídeň tak mi vychází že by bylo přes ten výběžek Srbska, ale asi tam nic rozumného nebude.
Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2010 06:24
MotoMoto,
nic v zlom ale nieco si poriadne pleties ...
Ked spustis z Prahy priamku hocikam do Chorvatska, Bosny, velkej casti Ciernej hory, Albanska alebo aj do zapadnej casti Grecka nemoze ti ist cez SRBSKO !!! spinning smiley sticking its tongue out
Resp. bud mas nejaku vojnovu mapu (v dejepise sa moc nevyznam), kryvu priamku, abo potrebujes to co mam ja, teda okulaaar.
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2010 12:29
Bedo, co to znamena, ze nevies, za co si platil pokutu? Nerozumel si policajtovi, alebo si policajt vymyslel nejaku "budu" ? V akom jazyku ste spolu rozpravali?
Myslis, ze by sa mi podarilo ukecat policajta, ked ovladam chorvatsko/srbsko/bosansky jazyk?
Re: Přes Maďarsko
06. 04. 2010 14:03
ako stopol ma za rychlost
ale podla mna zastavovali vsetky auta
s bosniakom sa v pohode dohodnem slovensko/rusko/chorvatsky a neviem este ako
ja som velmi dobre vedel co chcu
proste zdieraci
v biograde som byval v dome ktory patril chlapikovi z bosny a rozpravali sme sa v pohode
a on mi povedal ze ked ide domov (zenica) tak vzdy plati minimalne raz za kazdu cestu vymyslenu pokutu
a ja som aj zjednal
pri druhom policajtovi som mal plait 10 euro (20 mariek)
no ukazal som blok ze tam som platil 5 za to iste
tak mi povedal ze 5
a znacky boli take ze 50ka pre ludi a 40 ka s dodatko KFOR (ci co tam bolo/je)
a po druhej pokute som sa zakvacil za vtedy este YU kamion
a tesne pred chorvatskymi hranicami zastvili jeho a ja som potom tych par km presiel uz v pomalicky smiling smiley
ale ritou mi stalacalo uz potom celu cestu
naspat som chcel ist prave cez mostar a sarajevo ale po skusenostiach z cesty cez banja luka, livno, tusim jajce som to vzdal
winking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2010 15:31
Ahojte. Některé z možných možností přes Bosnu na jih Chorvatska nebo do Černé Hory ..... Zdraví R.
Cestou.....
Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2010 15:58
to Rero:
kdybys potřebovala podrobný itinerář už přes Hu kolem Balatonu tak ti ho lehce pošeptám smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
09. 04. 2010 20:26
... jel jsem i přes Vídeň ...Klagenfurt ...Tarvisio ...Terst ... Rovinj ...yawning smiley a nekecám ... všude je něco vidět ...
... pravda přes Maďarsko a Goričan je to jinudy ...smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2010 12:03
Ahoj jel jsem přes Goričan na velikonoce stará celnice je uzavřena pro provoz osobních aut......musí se na novou dálnici
avatar Re: Přes Maďarsko
10. 04. 2010 13:52
vztboby napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj jel jsem přes Goričan na velikonoce stará
> celnice je uzavřena pro provoz osobních
> aut......musí se na novou dálnici


Díky za info. Znamená to tedy nutnost koupě dálničního poplatku?
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2010 07:59
nie, neznamena
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2010 11:07
takže to znamená, že můžu bez obav (že nemám zaplacen dálniční poplatek) projet přes dálniční přechod Goričan (bavím se o kousku dálnice, kdy přijedu po rychlostní silnici M70)?
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2010 14:40
M70 je spoplatnena nad 3,5t
a ten usek M7 od hranic po odbocku na M70 tak isto
aspon tak to bolo zapisane v slovenskej verzii na strankach [www.motorway.hu]
teraz pozeram ze to tam pomenili ale ked to preklikas tak urcite najdes spoplatnene useky
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2010 14:49
já to jezdím i s vlekem takto :

[maps.google.cz]

a bez problémů s nějakým dálničním poplatkem v Maďarsku. Slovenská dálnice se dá taky objet přes Malacky po "staré" a přes Blavu taky.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil sunrider (11. 04. 2010 15:15).
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2010 17:34
to sunrider: Ok, ta mapa už není úplně aktuální (chybí tam dálniční přechod Goričan). ty máš cestu plánovanou přes starý Goričan a pokud sis přečetl příspěvek o Goričanu, který se nachází o pár příspěvků výš, tak je tam uvedeno, že je pro osobáky uzavřen. To platilo i loňský rok, ale na sezónu ho otevřeli i pro osobáky. Já tady neřeším těch pár korun za známku v maďarsku, jen pro svůj klid chci vědět je-li potřeba dálniční poplatek pokud zůstane starý Goričan uzavřen a bude se muset projet přes dálniční přechod. (což by mne hodně mrzelo, protože jsem starý Goričan využíval k zastávce a dle informací tady na fóru, na dálničním přechodu není kde zastavit) V každém případě 5.6.2010 tam chci projet, takže určitě podám zprávu jak to vypadá.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Kamil (11. 04. 2010 18:17).
Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2010 18:02
Dík za info, je pravda, že loni jsem projel takto, dej vědět, jedu 17.6.
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2010 20:12
... Kamil ... i pro letošek platí... pro vozidla do 3,5 tuny ( viz. příspěvek beda ) ... kdo jede po polodálnici M70 od Tornyiszentmiklós ... až po odbočku na nový přechod Goričan ... včetně kousku dálnice ( t.j. odbočka z M70 na Goričan ... ) ... se neplatí maďarský dálniční poplatek ...
... v současné době je pro osobní dopravu starý Goričan zavřený ... ( loni se pro osobní dopravu otevřel jen po dobu turistické sezóny ...t.j. červen až září ) ... smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
11. 04. 2010 20:17
Díky Bessy za jasnou odpověď. V každém případě podám info, jak to v červnu bude vypadat ze starým Goričanem.
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2010 16:46
Díky i za nás,letos tudyma pojedeme....Petře,jsou na "tvé" trase nějaké zásadní změny???Díky Radek

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: Přes Maďarsko
13. 04. 2010 17:43
... Radomíre, zásadní změny určitě ne ... od Kórmendu po 86tce ... v Zalalóvó bacha na díry u přejezdu ... jinak ještě několik, ale jsou značeny mj. i omezenou rychlostí ... sem tam vyjetiny v asfaltu ...uvidíme, kolik částí 86ky zase letos opraví ... 3 km za Zalabaksou nezapomenout sjet z 86ky, odbočit do leva na Lenti ...tam už jsou víceméně všechny povrchy nové ... ale často i na nových úsecích je omezená rychlost ...
...jinak je potřeba se pořád držet ve směru... HR Letenye, ( nenechat se mást ukazateli ... SLO a Lendavou ) ... v Tornyiszentmiklosi na konci do leva ... ke kruháči, z něj na 1. výjezdu na M70 ...nenechat se zmást cedulí s Vignette ( vignette ...známka ... je až od 3,5 tuny vozidla ) ... obecně přes HU ... dodržovat rychlost ( pokud nejedeš za kamionem, který Ti " dělá " cestu ...
... po 20 km jízdy po M70 do prava na nový přechod Goričan ( pokud do června neotevřou i starý přechod ... ten je o cca 1 km dříve )
...všechny Vás doma zdravím ...Bessy thumbs up
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 252
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.