Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Obuté pneu...??

Autor JAVI 
25. 05. 2021 17:46
... tak dnes to bylo po třetí (pravý přední) ... v pátek to bylo pravý zadní a před 3 týdny levý zadní ... naštěstí to po každý stíhám ten den, před zavírací dobou pneuservisu ...

smileys with beer
25. 05. 2021 18:16
Osaď si na medvěda dodávková "C" thumbs up smiley
... s tím jsem pak i v Mongolsku jezdil bez defektů.
... pravda, s lehkým autem budeš "trochu" DK grinning smiley (Drift King)
Re: Obuté pneu...??
25. 05. 2021 20:30
Stačí být ve správný čas na správném místě a máš vyděláno. Nedávno u nás vedle v ulici někdo ztratil celou krabici vrutů na sádrokarton. Druhý den už jich tam byla polovina a do týdne už jenom pár u obrubníku.
Volal jsem hned na technické služby a evidentně se s úklidem neobtěžovali. Já se v zatáčce na frekventované ulici motat s koštětem nebudu.
28. 03. 2022 08:15
Ahoj. Nemá někdo prosím reálnou zkušenost s tzv "eko" pneumatikami? Nikde se nemohu dopátrat jaká by vlastně byla reálná úspora paliva. Narazil jsem jen na reklamní proklamace výrobce, které je samozřejmě potřeba brát s rezervou. Čeká mě výměna pneu, tak se rozhlížím. Při dnešních cenách paliva, by to možná už stálo za úvahu. Na druhé straně se u eko pneumatik dost píše o zhoršení vlastností za mokra, nevím jak moc velkou váhu tomu dávat, jezdíl relativně klidně. Předpokládám ale, že nějaký zavedený výrobce nevyrobý úplný zmatek. Proto by mně zajímal názor někoho kdo nějaké ty EKO pneumatiky již zkutečně používal. Předem díky za info.
28. 03. 2022 08:50
Každý výrobek který má v názvu EKO je podvod. Kolik těch km najezdíš za rok?
28. 03. 2022 09:11
Eko gumy jsem na autě měl. Co se týče úspory paliva jsem nezaznamenal nic zásadního. Nečekej, že ti spadne spotřeba o litr na sto. Tak desetina, snad dvě. Vzhledem k tomu, že jsem schopen letět i s Boeingem 737 pod osm, jak prohlásil jeden můj kamarád, tak už úspora byla nepatrná. Co se týče adheze za mokra, pneu byla obecně hodne tvrdá, s tím souviselo i jejich chování za mokra. Ani ne tak, že by auto ustřelovalo, ale při razantnějším rozjezdu auto hrabalo. Ekonomika se ukáže hlavně při nájezdu. Ty první, Micheliny, měly po více jak 80tis.km vzorek ještě cca 3 mm, ale začaly praskat v drážce vzorku, už měly léta. Druhé, Kumho, zvládly také cca 70tis.km, kdyby nebyl v čudu kulák a nesjela se hrana, ještě by dalších 20tis.km daly. Určitě bych tyto pneu nedal na auto, s kterým najezdíš 10tis.km za rok, ale minimálně 30 a více, jinak ti zpuchří dříve, než je ojedeš, jako se mi to stalo s Michelinama.
28. 03. 2022 09:45
Ročně najezdím cca 30tkm. Nečekám, že spadne spotřeba o litr, ale při aktuální ceně paliva i úspora kolem 0,2l/km dělá po ujetí 100t cca 200l paliva. Co, když beru jakože mi někdo ty peníza dá "za nic", není špatné. Samozřejmě, vím, že jako ve všem "nic není zadarmo", resp. každá výhoda má i nějaké negativa, proto se snažím zjistit jak se věci reálně mají... kdyby to "eko" mělo být vykoupeno výrazným zhoršením bezpečnosti, nebo opotřebením, tak to je samozřejme k ničemu. Na druhé straně nejsem pilot F1 (snažím se jezdit relativně rozumně), tak možná úplně "nevyužiju" perfektní jízdní vlasnosti za mokra. Vím , nikdy člověk neví, kdy dojde ke krizové situauaci, ale přiznejme si, kolik z nás jezdí na Barumkách a taky si kvůli perfektním jízdním vlasnostem nekupuje prémiovky.
28. 03. 2022 10:59
U pneu, tedy toho jediného co tě drží na vozovce, bych se na to vybodl. Ty eko pneu bývají tvrdší. S tím souvisí i menší přilnavost, hlavně na mokru. A v Chorvatsku je to na některých silnicích o hubu. Mě u pneu zajímají hlavně vlastnosti na mokru. Těch pár deci spotřeby oželím.
28. 03. 2022 11:24
K té spotřebě, záleží s čím to budeš porovnávat...
Již několik sad spokojeně jezdím na Dunlop SP Blueresponse... takové pohodové cestovní gumy thumbs upsmoking smiley
Co se týká toho porovnání spotřeby, tak před mnoha lety jsem ty Dunlopy nasadil místo Pirelli P6 Cinturato a bylo to o cca 4 dcl na sto dolů, na TDI (při "standardu" jízdy a nákladu 6,5l/100). Pokud někdo "jezdí" s TDI za 4,5, tak to třeba bude o ty 2 dcl, jak píše Michal. Nevedu si přesné záznamy jako Hill, ale prostě to bylo normálně vnímatelné.
Pravda, byl to tuším rozdíl B vs. E nebo dokonce F (hledat to nebudu)...
Ještě jsem tenkrát zkoušel Continental EcoContact 3 a ty Dunlopy mi přišly (jízdně) lepší. Nic proti, třeba na Continental SportContact 5 nedám dopustit thumbs up, ale ty nejsou "ECO" thumbs up smiley
28. 03. 2022 15:25
Díky za rady, asi zůstanu u klasiky a experiment s eko pneumatikama nechám pro někoho jiného. Jeden experiment s pneumatikama jsem už absolvoval, moc dobrě to nedopadlo a do dalšího se mi teda už moc nechce (proto radši už předem pátrám).

Btw: Slavkov, nesjíždí se ti moc ty Dunlop BlueResponse? Já je měl asi před 10-ti lety a máš pravdu, že byly komfortní, ale dost rychle se mi jseli, tak proto jsem už další nekupoval. No už to je nějaký pátek, je klidně možné, že to teď ďelají jinak.
28. 03. 2022 18:11
Ja som mal z výroby Michelin Energy Saver na elektromobile Hyundai ioniq, subjektívne sa mi zdalo že viacej hrabu, porovnanie so zimnými. Ešte zvládnu poslednú sezónu, ale podarila sa mi dobrá kúpa Continentalov ecocontakt 6 nové za pár €. Pozerám vždy podľa priľnavosti na mokre a spotreby na štítku a ceny. Nejaký rozumný kompromis. Ale najväčšia úspora je ubrať rýchlosť -10km/h a tam vie byť úspora aj liter, pneu moc nespraví. Keď som dojazdieval zimne nokiany tak som mal lepšiu spotrebu na rovnakých trasách v lete pri rovnakých rýchlostiach.
28. 03. 2022 19:31
Jasně, zimní, co měly 2,2 baru při 0°C, tak při + 25°C je tam 2,7 baru grinning smiley... To je pak extra spotřeba thumbs up smiley
29. 03. 2022 11:53
Ahoj, přesně jak píšeš.
To samé jsem udělal i já.
Zdarec
smileys with beer
29. 03. 2022 15:07
Ja zase uvazujem opacnym smerom, lebo moj najazd je medzi 15 - 20 tisic rocne, tak som sa rozhliadal po Michelin Pilot Sport. Doteraz som stale vozil Continental ContieContact a zvazujem ci prechodom na sportovejsiu gumu aj pocitim nejaky rozdiel, hlavne skratenie brzdnej drahy.
29. 03. 2022 22:04
Mám na autě pilot sport 4 a můžu ji doporučit. Já je mám v rozměru 235/45 R18. Občas mě překvapí jakej manévr zvládnou. Hlavně teda vyhýbání se dírám, jednou zvířeti. Počítej s tím, že sportovní guma je měkčí. Nevydrží tak dlouho. Co se týká brzdné dráhy, tak nevím, zatím jsem nepotřeboval krizově brzdit. Před nima jsem měl nějaký barumky, na těch jsem to koupil, s těma byl skoro každej rozjezd s prohrábnutím, s michelinama se mi to ještě nestalo. Auto je Leon ST FR 2016, TDI 135kW
29. 03. 2022 22:42
Od "nějakých" Barumek ve "šlupkovém" profilu 45 (235/45 R18) na (předpokládám) předokolce se 180+ HP a relativně tvrdém podvozku (Leon ST FR) jsi očekával něco jiného? thumbs up smiley
30. 03. 2022 07:24
proto šly asi po měsíci na aukro, ať si je užije někdo jinej
30. 03. 2022 20:53
Když už si takto hezky píšeme o pneumatikách, chtěl bych se zeptat na jednu věc. A to jestli někdo nemáte zkušenost s opravou bočního průrazu pneumatiky vulkanizací a jaký máte na to názor. Povedlo se mi totiž prorazit přední kolo (bočnici) o obrubník. Díra nebyla velká, snad jen několik milimetrů, jen se to prostě přicvaklo. Pneumatika byla nová, nejdřív jsem tu pneumatiku považoval za odepsanou, což mně dost mrzelo, ale pak mi známí co má pneuservis říká, že to běžně opravují, že dělají za tepla. Tak jsem to tam dal, zevnitř na to dal nějakou "záplatu", díru vybrousil, nalil tam nějakou vulkanizační hmotu a celé to zavulkanizoval. Následně po zaschnutí vybrousil. V loni jsem na tom najezdil cca 10.000km.
Neznám tenhle druh opravy, co jsem četl tak ne každý servis bočnú průraz dělá, tak ve mne pořád hlodá jestli tý gumě pak můžu ještě věřit. Proto to tady píšu. Nemáte s tím někdo zkušenost / co si o tom myslíte?
mdr
30. 03. 2022 21:33
Taky jsem měl jednu s opraveným bočním průrazem a normálné jsem na ní jezdil.
31. 03. 2022 09:03
Vyměnit gumu za novou umí kdejaký blbec. Boční průraz jsem si také nechal, ne jednou, dělat u gumařů, co to umí. Žádný problém, jsou na to spešl záplaty. Jen se to vyplatí na novější gumě.
mdr
31. 03. 2022 09:46
No právě, to byla úplně nová.
31. 03. 2022 10:17
Možná bych mohl tu opravovanou nechat na zadní nápravě, kdyby předce jen něco, co?
31. 03. 2022 11:08
Já to tak dělám, když mám nějak opravovanou pneu, hodím ji na zadní nápravu. Nevím jestli to něco řeší, ale cítím se líp smoking smiley
31. 03. 2022 11:31
Určitě to řeší.
Když ti prdne přední při 90 (130), skončíš v příkopu (na svodidle). Když prdne zadní, je velká pravděpodobnost, že se udržíš na silnici.
Ovšem než zastavíš, pneumatika je tak rozšmelcovaná, že už se nedá použít.
31. 03. 2022 14:41
Hodím ji teda na zadek, pro jistou. Většinou kola měním obsezonu (předek - zadek), co jsme měl minulou sezonu vpředu, dámvám dozadu, aby se mi sjížděli rovnoměrně. Jsou to téměř nové pneumatiky, budu tu dvojici, kde je tá opravovaná penaumatika, dávat vždy na zadek. Pak když se mi ty předné sjedou víc, asi koupím jen 2 nové a ty dám dopředu a ten zadek nějak dojedu. A nebo se naseru a vyhodím i ty zadní a bude.
31. 03. 2022 16:51
Vždycky jsem si myslel, že nebezpečnější je defekt/závada na zadní nápravě, že to auto rychleji/snadněji roztočí.
31. 03. 2022 22:00
Tiez nam na skole smyku hovorili ze pretacavy smyk je nebezpecnejsi ako nedotacavy, resp. Smyk na predok je lahsie zvladnutelny. Ale to plati ked su vsetky 4 kolesa v poriadku, neviem ci sa to meni pri poruche niektoreho z kolies.

Kazdopadne to neplanujem testovat, tak idem 4 rocne gumy poslat na likvidaciu a kupit nove. Mam prerazenu bocnicu, ale v mieste kde sa bocnica spaja s patkou ( ta cast co je zasunuta v disku ). Dost som o tom zhanal info a zistil som, ze bocnica opravitelna je, ale diera by mala byt dalej ako 2cm od miesta, kde sa bocnica napaja na inu konstrukcnu cast pneumatiky ( patka, behun ). Mozno sa mylim a zbytocne vyhodim peniaze, ale pneumatika je predsa len vec co ma drzi na ceste…
01. 04. 2022 09:52
4 roky stare, to uz jsou zrale na vymenu ;-). Kdyby ty moje nemeli 7mm tak bych je vymenil a bylo by. Pristi pneu chci koupit uz jine, takze nechci kupovat ani tu 1 stejnou.

Kdovi jak to je s tim kdyz prdne pneumatika, predek vs zadek co je horsi. I v tom jestli davat na predek resp na zadek nove, se ruzni nazory.
01. 04. 2022 10:39
Nevím co je lepší ,na dálnici spadl z auta kus železa a já ho trefil pravou přední asi ve 130km/h,jenom to trochu škublo volantem a pak už jsem jen hledal kde to za mlakání pneumatiky odstavit abych mohl dát bezpečně rezervu.

Upraveno 1krát. Naposledy upravil fmodel (01. 04. 2022 10:40).
01. 04. 2022 12:04
To já zas na okresce v cca 80-ce napochodoval do škarpy. Bouchla pravá přední a auto jsem na silnici neudržel.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.