Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Obuté pneu...??

Autor JAVI 
Re: Obuté pneu...??
06. 11. 2020 11:49
Taktéž. Protože si kola přehazuji sám, vždy po sundání kola za kdeco vemu a zakvrdlám, zkouknu kam dohlédnu a juknu, kolik mají ještě desky materiálu. I tak se mi stalo, že bylo na jedné straně vepředu cítit na hrbolech slabé klepání, vizuelní kontrola nic, na kvrdláku na STK také nic nezjištěno a zjistilo se až tehdy, kdy začalo vrzat, že se jedná o spodní čep, díky Marťasovi. Také ho hned vyměnil.
Pokud se mění celá kola, tak samozřejmě nezapomínat na převážení.
11. 11. 2020 10:00
... v Chorvatsku na přípravu auta na zimu zbývá několik dní ... od 15. listopadu do 15. dubna ... je zimní vybavení povinné bez ohledu na počasí ...
... zimní pneumatiky a dezén minimálně 4 mm ...

[dnevnik.hr]

smileys with beer
11. 11. 2020 10:58
A proto tam Chorvaté jezdí i v létě na zimníchspinning smiley sticking its tongue outsmiling smiley
11. 11. 2020 11:24
Domácí tvrdí, že zimní pneu lépe drží na těch jejich asfaltech, hlavně za mokra.
11. 11. 2020 14:18
Jen tak pro zajímavost,vyhledejte si kdy,kde a jak se ve státech Evropy používají zimní pneu,Bez komentáře aneb možná se budete divit.
11. 11. 2020 16:29
... Vašku, no fakt ... ani Egypt nepřezouvá ...

smileys with beer
11. 11. 2020 18:38
Já jsem s klidným svědomím obul nové "číny".
Za čtyři roky je nemám šanci sjet a potom můžu koupit zase nové.
Při ceně nějakých 1100 kč/ks je to pohoda.
I Němci je obouvají na nové vozy.
Zatím jsou tiché a na mokru nekloužou. Uvidíme na sněhu.
22. 05. 2021 11:27
Chorvati jezdí na lepivém asfaltu na zimních. Ptal jsem se na adhezi. Řekl mi domácí, že to je kvůli ceně.
Čínu bych si na auto v rámci mého km proběhu nikdy nedal. To bych radši chodil pěšky. Ale chápu, je to o preferencích. Ale také o km a statistice na cestě. Je to jenom statistika. Chtěl byh vidět němce, které gumy obouvají jakou značku prosím? Zajímá mne to + odkaz, díky. smiling smiley

ps: samozřejmě dříve se nedal obout Nexen a dnes je třeba v autosalonu na autě Kia apod. Ale na druhou stranu, pokud řidič nemá vyzkoušené typy gum v typech terénu a povětrnostních podmínek, těžko to potom může soudit a poznat. To jen tak na zamyšlenou. Na jíných fórech řešíme debaty třeba příklad: Nokian na sněhu je top, na asfaltu to není top.
22. 05. 2021 12:18
Koukal jsem na WRC Chorvatsko. Jezdilo se hlavně na Z a SZ od Záhřebu. Jeden z vedoucích závodníků si stěžoval na přilnavost pneu na místním asfaltu. Vyřešilo to obutí zimních pneu.
22. 05. 2021 15:53
Po kúpe auta s novými gumami som zistil že sú čínske , okamžite kúpená nová sada , čínu som dal servisákovi za robotu , radšej som dal 650 e za michelin ako riskovať život a zdravie . Čínske sú obľúbené u všetkých ľudí čo budú predávať auto- oni na nich jazdiť nebudú . Aj keď užívatelia číny budú tvrdiť , že jazdia opatrne a podobne šok môže prísť s prvou krízovou situáciou za ktorú možno ani nebudú môcť . Tie testy pneumatík nie sú pre srandu králikov.
22. 05. 2021 17:34
Nokian je již ruská výroba mají tam velkou fabriku

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
22. 05. 2021 17:37
Svantovit A ty micheliny jsou výráběný kde? A DOT bude u nich tak dva roky starý počítám ....s tím že ti při prodeji řeknou že to nevadí když je guma sorávně uskladněná grinning smileythumbs down co?
22. 05. 2021 21:48
.... mně v březnu zimní dělaly nějaký 4 mm ... tak jsem si říkal, že je ještě trochu ojedu, protože na podzim už bych je dát zpátky stejně nemohl ... chtěl jsem ještě ušetřit letní, na těch jsou nějaký 3 ...4 milimetry ... jenže během 3 týdnů jsem píchnul už po druhý ... když jsem včera dojel 1/4 hodiny před zavíračkou do pneuservisu, tak mi tam šéf sdělil, že za ty sjetý boky už by byl flastr ... z toho plyne dvojí poučení ...
... rychle dát letní a za druhý, i když je na dálnici kolona, tak se už dopředu moc aktivně necpát přes krajní čáru, protože je tam nejvíc bord..lu, co odpadá z aut a o to je větší šance koupit něco do pneumatiky ...

smileys with beer
23. 05. 2021 07:41
Ttom

Počítaš zle , snáď si nemyslíš , že človek ktorý má naštudovanú problematiku si bude kupovať staré veci grinning smiley o fabrike a krajine pôvodu ani nehovoriac , samozrejmosťou musí byť jedna výrobná šarža/mesiac výroby . To je u mňa podmienka pri kúpe ...celej sady.
23. 05. 2021 07:50
No, zrovna Micheliny? Rychle tvrdnou a pak kloužou jako prase. Je sice pravda, že vydrží mnoho km, ale to je dáno právě tím, že jsou tvrdé. Stačí, že trochu zaprší a už při rozjezdech hrabou.
Bessy, jestli ti za olítané boky hrozil flastr? Vždyť tě s tím nemůžou vyhodit ani z STK, tak kdo by tě pokutoval? A miluji ty, co se vyhýbají koloně podjížděním odstavným pruhem. Pokud by nepíchli, sám bych jim dirku do pneu udělal.
23. 05. 2021 08:10
Rovnako hrabú aj continentalky ktoré vydržia polovicu , roky dávam pre auto na cestu michelin , do terénu BF goodrich ani nerozmýšľam ,aby som už niečo menil .

Známy riešili na terénne autá protektory kus za cca 100 E potom keď v teréne prerazili pneu pochopili že úspora cca 30% ceny sa nejako predražila.....za 130-150 e mohli mať bezproblémové pneu...
Na originálnych je zosilnená bočnica od výroby a pri protektore sú to pozbierance kde nikdy nevieš čo maju za sebou , stačí sa pozerať vedľa cesty kde človek mohol vidieť mnohokrát doslova zvlečený pľášť z protektora "za dobrú cenu ".
23. 05. 2021 08:52
Není protektor jako protektor. Většinou protektory "ničí" samotní prodejci. Společnosti, které se zabývají protektorováním pneu ve velkém, dělají vstupní kontroly pneu, kde poškozený plášť vyřadí. Dále pak spárují pneu stejného rozměru, ale i stejného výrobce do sad po čtyřech. Tato sada prochází obnovou pohromadě. A i je tak vyexpedována ze skladu. Bohužel prodejci, ale bohužel už již dopravci, tyto sady rozdělí kvůli snadné manipulaci na jednotlivé pneu. Pak dostane zákazník jednu pneu s měkkým jádrem a druhou s tvrdým. Není chyby v samotném protektoru, ale kdo protektor dělal, ne každý to umí.
23. 05. 2021 10:32
Protektor je sračka , provozem i bezproblémová pneu kterou obrousí a navaří nová běhoun až k bočnici má své naběháno a kordy materiál uvnitř má svou životnost . Též protektor vyvažovat je zážitek . za mě ne !!! To že vypadají ok neznamená ,že budou sloužit při rychlostech 130-150 při teplotě 40 stupňů . Stejně jako některé pneu made in China zážitek vyvažovat ,když na kole máte 250gr závaží a nevíte už kam další nalepit .grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
23. 05. 2021 11:57
Ano, to je přesně to, že není protektor jako protektor. Takový Marangoni nepoznáš od nové pneu. Ale to se sem vůbec nevozí. Tahají se sem sračky za pár korun a prodávají se o něco levněji než nová guma. I z Obnovy Praha byly protektory hnus.
23. 05. 2021 15:34
Se hádejte...

Já nejraději pásy... thumbs up smiley
Svantovit, určitě ty pásy nebyly protektory a také jsem jich pár viděl "zvlečených"... zejména na BVP... grinning smiley

Na druhou stranu, co vydržely tzv. tvrdoprotektory na kamiónech bylo někdy neskutečné thumbs up

To, co se k nám tahá je nejlevnější "čína", kdy má evropský dovozce 200%... tomu odpovídá zbytek. V devadesátých letech jsem hodně jezdil letní Hankook, pravda není to "číňan", ale "korejec"... vlastně Bridgestone... a dnes i "číňan", "maďar", "amík"... Jezdí na tom nemalé procento Asie, jezdí se na nich závody... ale pro místní to není ta správná modla.
Hlavně, že tito znalci obvykle mají čínský "ohryzek", jako etalon kvality a technologické špičky.

Abych jenom nekecal, tak aktuálně nazuto Dunlop Sport Bluresponse (již 2. sada)... chtěl jsem zkusit to "ECO"... a je fakt, že v průměru tam těch pár deci dolů opravdu je thumbs up ... krát desetitisíce km... a v poměru výdrž / adheze (za mě) super. Jako ano, znám z okruhu přilnavější gumy i cestovní gumy s větší výdrží, nicméně mému "uživatelskému mixu a mému setupu podvozku" to naprosto vyhovuje.
23. 05. 2021 21:20
Hankook je v pohodě. Dost dlouho to Škodovka montovala na nová auta.
Máme v rodině dvě stejné Škodovky. Jedna byla na pneu od Continentalu a druhá na Hankkoku. Minimální rozdíl. Hankook je trochu hlučnější na mokru. Continental se rychleji ojíždí.

Continental 2200Kč/ks
Hankook 1700Kč/ks
23. 05. 2021 21:31
Michelin Pilot Sport 4 někdo náhodou neměl? Mám je v plánu jako příští pneu.
24. 05. 2021 08:14
Teraz som ho dal na auto zatiaľ super ale ešte som na ňom málo najazdil , javia sa tiché a zatiaľ držia výborne 255/50/19
michelin používam aj na osobáku , nič sa tým nedá pokaziť .

Upraveno 1krát. Naposledy upravil svantovit (24. 05. 2021 08:21).
24. 05. 2021 11:46
... svantovít ... říkáš 255ky ?
to asi není na Fábii, co říkáš ... grinning smiley

smileys with beer
24. 05. 2021 23:41
NJ Bessy, necpat se na kraj, ale jak jinak udělat záchranářskou uličku?. Minulý týden jsem na to skoro zapomněl a měl pocit prohřešku, jak mi trčela zádel do jízdního pruhu v koloně. O tom, jak se chovají ostatní, nekomentuji.
25. 05. 2021 07:35
Na dodávce používám letní i zimní značku Kléber. Vyhovující jízdní vlastnosti i výdrž. Na osobák jsem teď na zimu dal Pirelli 205/60/16 a na léto taky Pirelli 225/45/18. Se zimníma spokojenost a letní uvidím.
25. 05. 2021 08:53
valeri thumbs up pilot sport 4 mohu doporučit, jezdil jsem kdysi barum, potom semperit, kléber, hankook, nokian (zimní dobrý, letní prd vydrží) ALE ten pocit, když jsem sundal continental a obul pilot sport4 se prostě musí zažít - úplně jiný auto smileys with beer
25. 05. 2021 09:57
Porovnáváš Continental SportContact 5 vs. Michelin Pilot Sport 4 nebo nějaké jiné?
25. 05. 2021 10:49
ano, přesně tyto, byl to rozměr 235/60 R18 ale měl jsem i menší auto a conti prostě byly dobrý jako nový, ale rychle ubyly a potom jízda na vodě nic moc. ale nikomu nic nevnucuji, je to má zkušenost. samozřejmě hraje roli i cena.
25. 05. 2021 13:35
... Aleši, pokud ta kolona jede a máš možnost vidět do zadu, abys to mohl stáhnout přes čáru až do trávy ... tak se sice držím u levého bílého pruhu (v pravo většinou nejezdím) ... ale už to s aktivitou nepřeháním, abych jel plynule po levé čáře, nebo za ní ... teprve, když jedeš krokem, tak vidíš, co je na kraji napadanýho bor..delu, šroubků, drátků, plastů atd ...

.. to, jak psal Michal ... tak já nejezdím ... viz. video ...
[www.youtube.com]

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 25
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.