Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Obuté pneu...??

Autor JAVI 
Re: Obuté pneu...??
23. 05. 2021 08:10
Rovnako hrabú aj continentalky ktoré vydržia polovicu , roky dávam pre auto na cestu michelin , do terénu BF goodrich ani nerozmýšľam ,aby som už niečo menil .

Známy riešili na terénne autá protektory kus za cca 100 E potom keď v teréne prerazili pneu pochopili že úspora cca 30% ceny sa nejako predražila.....za 130-150 e mohli mať bezproblémové pneu...
Na originálnych je zosilnená bočnica od výroby a pri protektore sú to pozbierance kde nikdy nevieš čo maju za sebou , stačí sa pozerať vedľa cesty kde človek mohol vidieť mnohokrát doslova zvlečený pľášť z protektora "za dobrú cenu ".
Re: Obuté pneu...??
23. 05. 2021 08:52
Není protektor jako protektor. Většinou protektory "ničí" samotní prodejci. Společnosti, které se zabývají protektorováním pneu ve velkém, dělají vstupní kontroly pneu, kde poškozený plášť vyřadí. Dále pak spárují pneu stejného rozměru, ale i stejného výrobce do sad po čtyřech. Tato sada prochází obnovou pohromadě. A i je tak vyexpedována ze skladu. Bohužel prodejci, ale bohužel už již dopravci, tyto sady rozdělí kvůli snadné manipulaci na jednotlivé pneu. Pak dostane zákazník jednu pneu s měkkým jádrem a druhou s tvrdým. Není chyby v samotném protektoru, ale kdo protektor dělal, ne každý to umí.
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 05. 2021 10:32
Protektor je sračka , provozem i bezproblémová pneu kterou obrousí a navaří nová běhoun až k bočnici má své naběháno a kordy materiál uvnitř má svou životnost . Též protektor vyvažovat je zážitek . za mě ne !!! To že vypadají ok neznamená ,že budou sloužit při rychlostech 130-150 při teplotě 40 stupňů . Stejně jako některé pneu made in China zážitek vyvažovat ,když na kole máte 250gr závaží a nevíte už kam další nalepit .grinning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Obuté pneu...??
23. 05. 2021 11:57
Ano, to je přesně to, že není protektor jako protektor. Takový Marangoni nepoznáš od nové pneu. Ale to se sem vůbec nevozí. Tahají se sem sračky za pár korun a prodávají se o něco levněji než nová guma. I z Obnovy Praha byly protektory hnus.
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 05. 2021 15:34
Se hádejte...

Já nejraději pásy... thumbs up smiley
Svantovit, určitě ty pásy nebyly protektory a také jsem jich pár viděl "zvlečených"... zejména na BVP... grinning smiley

Na druhou stranu, co vydržely tzv. tvrdoprotektory na kamiónech bylo někdy neskutečné thumbs up

To, co se k nám tahá je nejlevnější "čína", kdy má evropský dovozce 200%... tomu odpovídá zbytek. V devadesátých letech jsem hodně jezdil letní Hankook, pravda není to "číňan", ale "korejec"... vlastně Bridgestone... a dnes i "číňan", "maďar", "amík"... Jezdí na tom nemalé procento Asie, jezdí se na nich závody... ale pro místní to není ta správná modla.
Hlavně, že tito znalci obvykle mají čínský "ohryzek", jako etalon kvality a technologické špičky.

Abych jenom nekecal, tak aktuálně nazuto Dunlop Sport Bluresponse (již 2. sada)... chtěl jsem zkusit to "ECO"... a je fakt, že v průměru tam těch pár deci dolů opravdu je thumbs up ... krát desetitisíce km... a v poměru výdrž / adheze (za mě) super. Jako ano, znám z okruhu přilnavější gumy i cestovní gumy s větší výdrží, nicméně mému "uživatelskému mixu a mému setupu podvozku" to naprosto vyhovuje.
Re: Obuté pneu...??
23. 05. 2021 21:20
Hankook je v pohodě. Dost dlouho to Škodovka montovala na nová auta.
Máme v rodině dvě stejné Škodovky. Jedna byla na pneu od Continentalu a druhá na Hankkoku. Minimální rozdíl. Hankook je trochu hlučnější na mokru. Continental se rychleji ojíždí.

Continental 2200Kč/ks
Hankook 1700Kč/ks
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 05. 2021 21:31
Michelin Pilot Sport 4 někdo náhodou neměl? Mám je v plánu jako příští pneu.
Re: Obuté pneu...??
24. 05. 2021 08:14
Teraz som ho dal na auto zatiaľ super ale ešte som na ňom málo najazdil , javia sa tiché a zatiaľ držia výborne 255/50/19
michelin používam aj na osobáku , nič sa tým nedá pokaziť .



Upraveno 1krát. Naposledy upravil svantovit (24. 05. 2021 08:21).
avatar Re: Obuté pneu...??
24. 05. 2021 11:46
... svantovít ... říkáš 255ky ?
to asi není na Fábii, co říkáš ... grinning smiley

smileys with beer
avatar Re: Obuté pneu...??
24. 05. 2021 23:41
NJ Bessy, necpat se na kraj, ale jak jinak udělat záchranářskou uličku?. Minulý týden jsem na to skoro zapomněl a měl pocit prohřešku, jak mi trčela zádel do jízdního pruhu v koloně. O tom, jak se chovají ostatní, nekomentuji.
Re: Obuté pneu...??
25. 05. 2021 07:35
Na dodávce používám letní i zimní značku Kléber. Vyhovující jízdní vlastnosti i výdrž. Na osobák jsem teď na zimu dal Pirelli 205/60/16 a na léto taky Pirelli 225/45/18. Se zimníma spokojenost a letní uvidím.
Re: Obuté pneu...??
25. 05. 2021 08:53
valeri thumbs up pilot sport 4 mohu doporučit, jezdil jsem kdysi barum, potom semperit, kléber, hankook, nokian (zimní dobrý, letní prd vydrží) ALE ten pocit, když jsem sundal continental a obul pilot sport4 se prostě musí zažít - úplně jiný auto smileys with beer
avatar Re: Obuté pneu...??
25. 05. 2021 09:57
Porovnáváš Continental SportContact 5 vs. Michelin Pilot Sport 4 nebo nějaké jiné?
Re: Obuté pneu...??
25. 05. 2021 10:49
ano, přesně tyto, byl to rozměr 235/60 R18 ale měl jsem i menší auto a conti prostě byly dobrý jako nový, ale rychle ubyly a potom jízda na vodě nic moc. ale nikomu nic nevnucuji, je to má zkušenost. samozřejmě hraje roli i cena.
avatar Re: Obuté pneu...??
25. 05. 2021 13:35
... Aleši, pokud ta kolona jede a máš možnost vidět do zadu, abys to mohl stáhnout přes čáru až do trávy ... tak se sice držím u levého bílého pruhu (v pravo většinou nejezdím) ... ale už to s aktivitou nepřeháním, abych jel plynule po levé čáře, nebo za ní ... teprve, když jedeš krokem, tak vidíš, co je na kraji napadanýho bor..delu, šroubků, drátků, plastů atd ...

.. to, jak psal Michal ... tak já nejezdím ... viz. video ...
[www.youtube.com]

smileys with beer
avatar Re: Obuté pneu...??
25. 05. 2021 17:46
... tak dnes to bylo po třetí (pravý přední) ... v pátek to bylo pravý zadní a před 3 týdny levý zadní ... naštěstí to po každý stíhám ten den, před zavírací dobou pneuservisu ...

smileys with beer
avatar Re: Obuté pneu...??
25. 05. 2021 18:16
Osaď si na medvěda dodávková "C" thumbs up smiley
... s tím jsem pak i v Mongolsku jezdil bez defektů.
... pravda, s lehkým autem budeš "trochu" DK grinning smiley (Drift King)
Re: Obuté pneu...??
25. 05. 2021 20:30
Stačí být ve správný čas na správném místě a máš vyděláno. Nedávno u nás vedle v ulici někdo ztratil celou krabici vrutů na sádrokarton. Druhý den už jich tam byla polovina a do týdne už jenom pár u obrubníku.
Volal jsem hned na technické služby a evidentně se s úklidem neobtěžovali. Já se v zatáčce na frekventované ulici motat s koštětem nebudu.
avatar Re: Obuté pneu...??
28. 03. 2022 08:15
Ahoj. Nemá někdo prosím reálnou zkušenost s tzv "eko" pneumatikami? Nikde se nemohu dopátrat jaká by vlastně byla reálná úspora paliva. Narazil jsem jen na reklamní proklamace výrobce, které je samozřejmě potřeba brát s rezervou. Čeká mě výměna pneu, tak se rozhlížím. Při dnešních cenách paliva, by to možná už stálo za úvahu. Na druhé straně se u eko pneumatik dost píše o zhoršení vlastností za mokra, nevím jak moc velkou váhu tomu dávat, jezdíl relativně klidně. Předpokládám ale, že nějaký zavedený výrobce nevyrobý úplný zmatek. Proto by mně zajímal názor někoho kdo nějaké ty EKO pneumatiky již zkutečně používal. Předem díky za info.
Re: Obuté pneu...??
28. 03. 2022 08:50
Každý výrobek který má v názvu EKO je podvod. Kolik těch km najezdíš za rok?
Re: Obuté pneu...??
28. 03. 2022 09:11
Eko gumy jsem na autě měl. Co se týče úspory paliva jsem nezaznamenal nic zásadního. Nečekej, že ti spadne spotřeba o litr na sto. Tak desetina, snad dvě. Vzhledem k tomu, že jsem schopen letět i s Boeingem 737 pod osm, jak prohlásil jeden můj kamarád, tak už úspora byla nepatrná. Co se týče adheze za mokra, pneu byla obecně hodne tvrdá, s tím souviselo i jejich chování za mokra. Ani ne tak, že by auto ustřelovalo, ale při razantnějším rozjezdu auto hrabalo. Ekonomika se ukáže hlavně při nájezdu. Ty první, Micheliny, měly po více jak 80tis.km vzorek ještě cca 3 mm, ale začaly praskat v drážce vzorku, už měly léta. Druhé, Kumho, zvládly také cca 70tis.km, kdyby nebyl v čudu kulák a nesjela se hrana, ještě by dalších 20tis.km daly. Určitě bych tyto pneu nedal na auto, s kterým najezdíš 10tis.km za rok, ale minimálně 30 a více, jinak ti zpuchří dříve, než je ojedeš, jako se mi to stalo s Michelinama.
avatar Re: Obuté pneu...??
28. 03. 2022 09:45
Ročně najezdím cca 30tkm. Nečekám, že spadne spotřeba o litr, ale při aktuální ceně paliva i úspora kolem 0,2l/km dělá po ujetí 100t cca 200l paliva. Co, když beru jakože mi někdo ty peníza dá "za nic", není špatné. Samozřejmě, vím, že jako ve všem "nic není zadarmo", resp. každá výhoda má i nějaké negativa, proto se snažím zjistit jak se věci reálně mají... kdyby to "eko" mělo být vykoupeno výrazným zhoršením bezpečnosti, nebo opotřebením, tak to je samozřejme k ničemu. Na druhé straně nejsem pilot F1 (snažím se jezdit relativně rozumně), tak možná úplně "nevyužiju" perfektní jízdní vlasnosti za mokra. Vím , nikdy člověk neví, kdy dojde ke krizové situauaci, ale přiznejme si, kolik z nás jezdí na Barumkách a taky si kvůli perfektním jízdním vlasnostem nekupuje prémiovky.
Re: Obuté pneu...??
28. 03. 2022 10:59
U pneu, tedy toho jediného co tě drží na vozovce, bych se na to vybodl. Ty eko pneu bývají tvrdší. S tím souvisí i menší přilnavost, hlavně na mokru. A v Chorvatsku je to na některých silnicích o hubu. Mě u pneu zajímají hlavně vlastnosti na mokru. Těch pár deci spotřeby oželím.
avatar Re: Obuté pneu...??
28. 03. 2022 11:24
K té spotřebě, záleží s čím to budeš porovnávat...
Již několik sad spokojeně jezdím na Dunlop SP Blueresponse... takové pohodové cestovní gumy thumbs upsmoking smiley
Co se týká toho porovnání spotřeby, tak před mnoha lety jsem ty Dunlopy nasadil místo Pirelli P6 Cinturato a bylo to o cca 4 dcl na sto dolů, na TDI (při "standardu" jízdy a nákladu 6,5l/100). Pokud někdo "jezdí" s TDI za 4,5, tak to třeba bude o ty 2 dcl, jak píše Michal. Nevedu si přesné záznamy jako Hill, ale prostě to bylo normálně vnímatelné.
Pravda, byl to tuším rozdíl B vs. E nebo dokonce F (hledat to nebudu)...
Ještě jsem tenkrát zkoušel Continental EcoContact 3 a ty Dunlopy mi přišly (jízdně) lepší. Nic proti, třeba na Continental SportContact 5 nedám dopustit thumbs up, ale ty nejsou "ECO" thumbs up smiley
avatar Re: Obuté pneu...??
28. 03. 2022 15:25
Díky za rady, asi zůstanu u klasiky a experiment s eko pneumatikama nechám pro někoho jiného. Jeden experiment s pneumatikama jsem už absolvoval, moc dobrě to nedopadlo a do dalšího se mi teda už moc nechce (proto radši už předem pátrám).

Btw: Slavkov, nesjíždí se ti moc ty Dunlop BlueResponse? Já je měl asi před 10-ti lety a máš pravdu, že byly komfortní, ale dost rychle se mi jseli, tak proto jsem už další nekupoval. No už to je nějaký pátek, je klidně možné, že to teď ďelají jinak.
Re: Obuté pneu...??
28. 03. 2022 18:11
Ja som mal z výroby Michelin Energy Saver na elektromobile Hyundai ioniq, subjektívne sa mi zdalo že viacej hrabu, porovnanie so zimnými. Ešte zvládnu poslednú sezónu, ale podarila sa mi dobrá kúpa Continentalov ecocontakt 6 nové za pár €. Pozerám vždy podľa priľnavosti na mokre a spotreby na štítku a ceny. Nejaký rozumný kompromis. Ale najväčšia úspora je ubrať rýchlosť -10km/h a tam vie byť úspora aj liter, pneu moc nespraví. Keď som dojazdieval zimne nokiany tak som mal lepšiu spotrebu na rovnakých trasách v lete pri rovnakých rýchlostiach.
avatar Re: Obuté pneu...??
28. 03. 2022 19:31
Jasně, zimní, co měly 2,2 baru při 0°C, tak při + 25°C je tam 2,7 baru grinning smiley... To je pak extra spotřeba thumbs up smiley
Re: Obuté pneu...??
29. 03. 2022 11:53
Ahoj, přesně jak píšeš.
To samé jsem udělal i já.
Zdarec
smileys with beer
Re: Obuté pneu...??
29. 03. 2022 15:07
Ja zase uvazujem opacnym smerom, lebo moj najazd je medzi 15 - 20 tisic rocne, tak som sa rozhliadal po Michelin Pilot Sport. Doteraz som stale vozil Continental ContieContact a zvazujem ci prechodom na sportovejsiu gumu aj pocitim nejaky rozdiel, hlavne skratenie brzdnej drahy.
Re: Obuté pneu...??
29. 03. 2022 22:04
Mám na autě pilot sport 4 a můžu ji doporučit. Já je mám v rozměru 235/45 R18. Občas mě překvapí jakej manévr zvládnou. Hlavně teda vyhýbání se dírám, jednou zvířeti. Počítej s tím, že sportovní guma je měkčí. Nevydrží tak dlouho. Co se týká brzdné dráhy, tak nevím, zatím jsem nepotřeboval krizově brzdit. Před nima jsem měl nějaký barumky, na těch jsem to koupil, s těma byl skoro každej rozjezd s prohrábnutím, s michelinama se mi to ještě nestalo. Auto je Leon ST FR 2016, TDI 135kW
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.