Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Obuté pneu...??

Autor JAVI 
Re: Obuté pneu...??
08. 01. 2024 13:07
Mě ne, Chybí mi tam kola R17,R18
avatar Re: Obuté pneu...??
08. 01. 2024 13:32
Mě chybí u všech aut např. kola. Je tam napsaný jenom ten jeden rozměr, který je v té "hlavní" části.

Vlastně u všech chybí všechno, co je "pod čarou".
Re: Obuté pneu...??
08. 01. 2024 15:20
Také mi chybí vše pod čarou včetně kol a dokonce mi nesedí ani počet míst. V TP 5-7, na portálu 5. U přívěsu komplet rozměry a špatná barva.

Tady už končí sranda 😁



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KaJe (08. 01. 2024 15:43).
Re: Obuté pneu...??
08. 01. 2024 17:25
Velký TP přece můžeš "ztratit" ne?
Re: Obuté pneu...??
08. 01. 2024 18:17
A k čemu by to bylo dobré? Abych ho měl doma, to mi klidně stačí kopie.
Re: Obuté pneu...??
08. 01. 2024 18:23
Kopie nemá takovou "váhu".
Re: Obuté pneu...??
08. 01. 2024 18:36
Doklad vedený jako ztracený naprosto stejnou.
avatar
mdr
Re: Obuté pneu...??
08. 01. 2024 21:55
Může mít hodnotu sběratelskou. Já jsem takto "zratil" svůj občanský průkaz z r. 1977 - nechal jsem si ho na památku.
avatar Re: Obuté pneu...??
09. 01. 2024 08:40
U veteránů a youngtimer bude mít i takový ztracený originální TP celkem velkou hodnotu.
Re: Obuté pneu...??
11. 01. 2024 15:08
Zdravím,
minulý týden jsme koupily z bazaru auto. Bazar zajistil evidenční kontrolu + STK, která byla potřeba. Při převodu na nového majitele si na registru vozidel ponechali velký TP a vydali malý TP. Pro jistotu jsem si nechal kopii velkého TP. V novém ORV nejsou uvedeny rozměry schválených disků a pneumatik, dále zápis o tažném zařízení.
Na vnitřní stranu dveří řidiče je nově nalepena známka s přesným datem provedené STK (na RZ je pouze měsíc/rok).
Re: Obuté pneu...??
11. 01. 2024 21:08
Pokud se dělala STK, nedělá se evidenčka.
Re: Obuté pneu...??
12. 01. 2024 08:06
Mám dojem, že kydž se dělá stk, tak platí i přo přepis vlastníka.
avatar Re: Obuté pneu...??
12. 01. 2024 08:39
Je v tom zase pěkný bordel.
......V novém ORV nejsou uvedeny rozměry schválených disků a pneumatik, dále zápis o tažném zařízení.....
V nějakém článku na Seznamu jsem četl, že chybějící údaje budou při vydávání nového techničáku, dodatečně dopisovány.
Asi to není tak pravda. To se zase někdo pěkně "napakoval" a výsledek ten, že stejně doma musíš mít kopii velkého techničáku s údaji. Navíc možná abys druhou kopii vozil sebou v autě, neboť tě při náhodně kontrole "pomahačů" na silnici při kontrole zkasírují, že máš na autě špatné rozměry kol, popř. závěs.
Ono ne vždy co je "moderně" nového , nemusí být vůbec dobré.
Ale proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Ale aspoň "tam" nesedíme zbytečně a vykazujeme činnost. Ještě dva roky a pak "to zfalšujeme" a budeme pokračovat. Rozepisovat to nebudu, byla by to na 100% politika.
avatar Re: Obuté pneu...??
12. 01. 2024 09:40
Mladej bude přihlašovat B8 s německým techničákem, tak už se na to moc těším.
Mraky možných ráfků a gum, samozřejmě i TZ, tak uvidíme, co na to úředníci a systém... thumbs up smiley
avatar Re: Obuté pneu...??
12. 01. 2024 09:41
kabinet .. nový systém funguje pár dnů , neznám systém, který funguje správně ihned od počátku, nejde vše otestovat na nějaké demoverzi ... a pokud tě chytnou policajti na cestě, tak se 100% nečumí na rozměry kol, v životě jsem to nezažil, tak sklidni hormon a nešiř paniku .....a Jirka 5, možná stačilo požádat úředníka, aby to v systému zkontroloval - pro ně to je taky novinka , když něco děláš x let a pak přijde tato změna , tak člověk neví, co to vše dělá

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Obuté pneu...??
12. 01. 2024 09:43
Co jsem četl, tak by to tam u již vydaných velkých TP měly zapisovat STK v okamžiku kontroly. Z STK odjedeš bez velkýho TP
Alespoň takto jsem to pochopil.

No a jestli to v systému neměli doteď (proč by to tam nepřenesli že), a bylo to zapsáno jen v té papírové verzi, tak tě ani teď PACH nemůže zkontrolovat, jestli máš obuté to co máš mít obuté.
Re: Obuté pneu...??
12. 01. 2024 11:12
Asi se to moc řeší. Domnívám se že je to tak, že se nově nebudou vydávat velké TP ale proč by je STK měli brát. Co by s nima dělali? Že by je posílali na magistrát pro digitální záznam? A když bude chtít třeba zaměstnavatel údaje z TP pro proplácení pracovních cest atd. Tak se uklidníme a uvidíme jak to bude. Já mám na Favorita starý TP ten sešitek i ten nový papír. Syn mi velký ztratil tak jsem musel mít na STK nový no při stěhování se starý krásný našel ale nedám.
Re: Obuté pneu...??
12. 01. 2024 16:32
Pomahačům při kontrole je OTP na dvě, kouknou do kompu a vidí. Takže zde panika zbytečná. Vidí i do kdy je STK a pod.
Magistráty, resp.dopravní inspektoráty, to je kapitola sama o sobě. Co okýnko, tak jiný postup. To, co někde zapíší bez reptů, jinde odmítnou. A může se člověk hádat k smrti, s ouřadou za sklem to nehne. Někde stačí přinést kopii TP od zlikvidovaného auta, co mělo tažný s tím, že si ho montuji na svoje, zapíší. Jinde zapíší jen nově koupené. Někde stačí přijít s TP od stejného vozu s tím, že tam je zapsáno hafo kol, tak to dopíší i do mého, jinde jen se souhlasem výrobce či výhradního zastoupení. A ten si řekne za lestro desítku bez mrknutí. Výrobce třeba už ani neexistuje. Teď to bude zas o něco horší, papír nebude. U nás změníš čudla na palubce a vyhodí tě z STK. V Dojč dáš do Tráboše motor z Lamba, jezdíš ofiko.
Holt jsme na Západě, ale stále jen na jeho východním okraji hranic. Tak se nedivte.
Re: Obuté pneu...??
22. 01. 2024 10:42
Včera bylo vTV že údaje z velkého TP se zadá do systému a když budeme chtít tak nám ho vrátí ale už bude zneplatněný. Asi tam dají razítko ZRUŠENO a je to. Sice nebude platný ale můžeme se kochat😎.
Re: Obuté pneu...??
22. 03. 2024 21:23
Pobavím vás. Koupili jsme si nové "ojeté" auto. A tahle sranda s tím úřadem a novým TP.... v systému třeba není platnost technické, prostě to tam nemám. Paní mne upozorňovala na možné chyby. Že je mám čekat. smiling smiley
Re: Obuté pneu...??
23. 03. 2024 07:27
Také jsme po novém roce koupili “ojeté” auto. Bylo nutné zároveň zajisti končící STK. Na dveře řidiče
jsme dostali nálepku s platností STK.
avatar Re: Obuté pneu...??
23. 03. 2024 09:08
Taky teď jezdím na (podle registru) nelegálním rozměru kol a obutí, přitom podle techničáku je všechno v pořádku. Auto jsem se sadou zimních kol navíc koupil jako funglovku a k němu obdržel techničák, v němž byl alternativní rozměr rovnou předvyplněný v rubrice Další záznamy. Žádné individuální schválení od dovozce, které bych musel nechat zapsat, jsem nepotřeboval.
Podle mne to proběhlo tak, že tvůrce databáze si ušetřil 98% práce: vyfiltroval data první registrace každého modelu každé značky a rozkopíroval tam základní výbavu, s jakou se to prodávalo u nás jako nové.
Ale prý to na první STK doplní, mají do registru přístup i pro zápis. Tak jsem zvědav.
Pro jistotu, kdybych natrefil na příliš aktivní biřice polem pracující, s sebou zatím vozím kopii velkého techničáku. No a na STK se uvidí, jestli budu muset kvůli dopsání na dopravku, nebo ne.

Trochu OT, nejde zrovna o auta, pokud tedy zrovna nemají přístup do garáže po 80 let existující dlážděné cestě, z níž se klepnutím do klávesnice stala bonitovaná orná půda. Dál číst nemusíte, jestli se vás to netýká.
Jde totiž o úplně stejný přístup státu k digitalizaci, jako v katastru nemovitostí: při digitalizaci se nadělala hromada chyb (z ničeho nic se tam objevil stav z roku 1965, jinde chybí čtyřpatrová výrobní budova z roku 1906, z internátu o 60 pokojích se stal rodinný dům, sloučením parcel pod jedno číslo zmizelo číslo parcely s věcným břemenem vedení čehokoli, naštěstí se včas v místě našel pamětník, který zabránil tomu, aby to překopli, naopak se v listu vlastictví objevilo věcné břemeno z roku 1898, které rokem 1964 zaniklo a do roku 2015 v evidenci nebylo, úředník se o sto let sekl a zapsal břemeno znovu s rokem 1998... A to jsem vybral jen pár případů nesrovnalostí ve vlastnictví jediné firmy, která teď musí doložit, že stav je stále původní, že se nic nezměnilo. Úředník to zvoral, ale nestačí, že před pěti, deseti či třiceti lety to bylo zapsané správně. Vlastník musí doložit, jak je to správně teď. Na vlastní náklady.
Jestli to takhle půjde dál, dočkáme se i povinného testu DNA (samozřejmě také na vlastní náklady), abychom doložili vlastní identitu.
avatar Re: Obuté pneu...??
12. 04. 2024 20:29
Striktně vzato, také OT, ale jen o kousek - není to k tomu, co mám obuté na autě, ale co státní správa eviduje, že tam můžu mít. V elektronickém TP mi také chybí standardní tovární rozměr, ale na stránce dataovozidlech.cz lze dohledat, co všechny rozměry, co mám zapsané v TP. A jsou tam i všechny poznámky o první registraci, první registraci v ČR, odkud bylo dovezeno atd. Takže to asi nebude tak horké. Jen nechápu, k čemu jsou dva registry na totéž... - asi pro snížení nezaměstnanosti.
avatar Re: Obuté pneu...??
13. 04. 2024 09:18
Zkoušel jsem dataovozidlech.cz ale začalo to jen stahovat a nic.eye popping smiley
Re: Obuté pneu...??
20. 04. 2024 12:22
[www.portalridice.cz]
Používám to při měření emisí i kluci na STK, ale stále musí na STK dofocovat údaje z technického průkazu a někdo by je měl do registru na Ministerstvu dopravy doplňovat. Mají na to dva roky. Jinak na úřadě by vám měli nabídnout vrátit technický průkaz s ustriženým rohem.
Re: Obuté pneu...??
21. 04. 2024 21:16
Zažil jsem totéž. Auto z Rakouska, spoustu rozměrů a gum krze quattro. Paní na úřadě mi dala ostrou otázku: kdo bude přepisovat ten román?

No samozřejmě, že v tom novém portálu jsem auto nejdříve nenašel, po čase ano, gumy a rozměry trošku ale dobu platností STK tam nemám.


A propo co mi doporučite na spotřebu, plus aquaplaning, Ev km proběh v rozměru 245/40 r18 léto?

Usmevacek.
avatar Re: Obuté pneu...??
22. 04. 2024 00:33
No, možná bych to ani tolik nekomplikoval...
Na problém při "digitalizaci" ve státní správě, zjevně stačila i obyčejná tchánova Fábka "hatapatla" (1,2 HTP), vyrobená v ČR, od funglovky v ČR, tažné přímo z fabriky...
Na STK samozřejmě chyběly další rozměry pneu, ale dokonce i to TZ!
Nemít velký techničák, tak na měsíc a odchod... thumbs up smiley

Od roku 2013 přibylo ve státní správě 70 000 "darmožroutů", digitalizace probíhá cca stejně dlouho...
Nějak nemám pocit, že by služby státu adekvátně narostly či zkvalitnily...
Vyházet je a hned by bylo na platy pro cca 15 000 špičkových ajťáků přetažených ze soukromého sektoru smoking smiley
Re: Obuté pneu...??
22. 04. 2024 18:03
Slavkove, letos už má regulérně zaplacený butig hotel Sarajevo, kousek od "Baščarji" nebo jak to je smiling smiley
Tak co máš za tip? na 18 r? hm?

Kormoran za půlku Michelinů? (vím, to co mi o těch dvou značkách napíšeš smiling smiley
Re: Obuté pneu...??
22. 04. 2024 20:38
Jezdím Hankooky, ale v jiném rozměru. https://www.pneumatiky.cz/pneumatiky-osobni-hankook-245-40-r18-t5
Napsal bych za ty prachy super, ale oni jsou super i bez ohledu na cenu.
Na druhém autě mám Nokiany. Ty jsou na vodě lepší, ale strašně hučí.
avatar Re: Obuté pneu...??
22. 04. 2024 21:30
...kup si Tomket, mají doživotní záruku! hot smiley thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.