Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2007 07:37
Dle aktuální informace z Autopalya.hu nebo motorway.hu Becsehely - Letenye je už s poplatkem. Je to teoretická oficiálně dostupná informace, praktické zkušenosti nemám.
Nadále ale je bez poplatků "polodálnice - dálnice" M70 mezi státní hranice se SLO (Tornyiszentmiklos) a M7 (Letenye).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil István (13. 07. 2007 07:50).
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2007 09:25
István: Tuto je písané, že úsek Letenye - Becsehely je zdarma až pokiaľ nebude odovzdaný do prevádzky úsek Becsehely - Nagykanizsa. Či sa už tak stalo, neviem.
Aj na tejto mape je tento úsek zdarma.
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2007 11:33
Bohužel oba jsme čerpali ze stejného serveru, kde jsou uvedené na mapě (info od MildeSorte4) a v dokumentech (já) různé tvrzení. V slovním popisu odkazu ode mně Bezplatné úseky dálnic a rychlostních komunikací v Maďarsku už tento úsek není vyjmenovaný (platnost tohoto seznamu je 1.4.2007). Takže nevím co vlastně platí. Za připadné neplatné informace omlouvám. V maďarské verzi mapa také odpovídá tomu co piše MildeSorte4, ale v následujícím slovním popisu úsek mezi Becsehely a Letenye neni uvedený jako bezplatný Bezplatné úseky - maďarština platnost strany je 12.4.2007.

Na té mapě (MildeSorte4) vůbec nejsou uvedené úseky cest, které jsou poplatněné pro náklaďáky nad 12 tun od 1.4.2007. V seznamech v dnesních mých odkazech tyto cesty už jsou uvedené. Takže kde je pravda, bohužel já nevím.

Takže já soudím, že vzhledem změnám ohledně nákladáků od 1.4.2007 spíše je varianta placení pravděpodobnější. Znovu opakuji, já jsem tam neprojižděl své informace beru z www.autopalya.hu (maďarštině) nebo pro slovenské jazykové verze( spíš pouze anglické) www.autoway.hu což je totéž jako www,autobahn.hu. Stejné server - různé jazykové verze.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil István (13. 07. 2007 11:37).
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2007 14:29
Plán měření rychlostí podel silnice č. 86 (dle serveru policie v Maďarsku)

datum/čas/místo
13.7-30.7/8:30-19:30/Lenti, Zalabaksa, Kálocfa, Zalalövő (každodenně, operativně)

13.7/8:00-19:00/Csorna
17.7/10:00-18:00/Jánossomorja
20.7/8:00-19:00/Csorna
21.7/7:00-12:00/Szil
21.7/12:30-17:00/Bösárkány
22.7/13:00-21:00/Jánossomorja
24.7/14:00-19:00/Szil, Szilsárkány, Páli
28.7/14:00-19:00/Csorna
29.7/9:00-12:00/Páli
29.713:00-18:00/Szil
29.7/10:00-18:00/Jánossomorja
30.7/14:00-19:00/Csorna

V případě "nenaplnění plánů" je možné prodloužení intervalů nebo přemístění na lukrativnější místo!!!

Přeji Vám štastnou cestu bez zastávek u těch "milých" pánů.
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2007 18:38
Zaujímavé. Všetky merania rýchlosti končia najneskôr o 21:00. Ďalšia motivácia k nočným jazdám.
Re: Přes Maďarsko
13. 07. 2007 19:41
A proto kamiony jezdí v noci přes obce stovkou.
avatar Re: Přes Maďarsko
14. 07. 2007 11:41
Aktuálna skúsenosť z cesty cez Maďarsko:
vracal som sa v noci zo soboty na nedelu 8.7.2007 klasicky po dialnici Zagreb - Čakovec.
Ako som inde spomínal, pre toho, kto nepozna prejazd cez cez mesto Čakovec, je ideálne po zídení z dialnice ísť obchvatom a pohodlne podľa značiek vyjsť z mesta smer hr. priechod Mursko Središče.
Cez Slovinsko je ten krátky úsek teraz v rekonštrukcii, je tam obmedzená rýchlosť!
Čo ma potešilo je, že maďarskí colníci po polnoci na hranici vôbec neboli, ani na vstupe do Maďarska, ani pri vstupe na Slovensko, jednoducho volný prejazd, nikde ani živá duša!

V minulosti som upozorňoval na množstvo zveri pri prejazde Maďarskom, teraz sa to opeť potvrdilo, hneď za Redicsom som narátal na krajnici na niekolkych km množstvo zrazenej zveri - srny, líšky, sám som skoro jednu zrazil.
Cesta je najme na začiatku v hroznom stave, samé spomalovanie na 60kmh, niekde nezmyselne až na 30kmh, rozbité nielen krajnice, vyjazdené kolaje. Až ďalej za Szombathelyi je cesta v dobrom stave, takže sa dá ísť rýchlejšie.
Policajtov som po polnoci nevidel nikde, takže celá trasa Madarskom trvala cca 3:30 hod / z toho sme asi pol hodiny prespali/.

Zhrnutie- cesta tam do ZAGREBU/Lučko z Bratislavy cez Eisenstadt - Graz - Maribor mi trvala cca 6:15hod., nikde sme nemali tentokrát zdržanie, ako to býva na dialnici pred Grazom alebo na hranici v Sentilj, kým cez Maďarsko mi to v minulosti nikdy netrvalo dlhšie ako 5:30hod /BA- Zagreb/ aj s 3 krátkymi prestávkami, zdržanie na hraniciach nebýva ani cez víkend.

Výhody prejazdu cez Madarsko sú kratša trasa a čas prejazdu, žiadne zácpy, žiadne čakanie na hranici, žiadne poplatky /cez Csorna - Redics/, ale na druhej strane dosť nekvalitná cesta najme po vstupe do Madarska a pred hranicou so SLO, cez deň časté meranie rýchlosti, zver na cestách večer, v prac. deň najme večer a okolo polnoci množstvo kamiónov /veľký problém v noci za dažďa, vyjazdené koľaje !!/.

Jediná výhoda prejazdu cez Rakúsko je pohodlná a bezpečná cesta po diaľnici, museli by ste ale ísť permanentne 160kmh, aby ste vyrovnali stratu z dlhšej trasy cez Rakúsko.
Záver- v piatok/sobotu cez Madarsko, inokedy aj cez Rakúsko.
Re: Přes Maďarsko
14. 07. 2007 15:01
Ahoj. Ja jedu tam přes Redics a na dálnici najíždím až za Varaždinem je tom kousek od dálnice a zpět přes Goričan a po skorodálnici na Lenti jsou tam značky "matrice" ale pochopil jsem, že platí nad 3,5tuny. A ta rada chytit se v noci za kamion není moc dobrá moc letěj a hážou kamínky a přijít ve 100km o okno no asi nic moc.Mam pořádný přídavný světla a vidím krajnici daleko před sebou a koukám po zvířátkách
Re: Přes Maďarsko
14. 07. 2007 15:14
Tak nevím jestli se ty poplatky platí nebo ne.
Já to prostě projel od Rajky i na Goričan s Nagyka... A příště to asi zase risknu, přestoře nějaké cedulky tam byly.
Re: Přes Maďarsko
15. 07. 2007 23:06
Včera sme sa vrátili......chcem aj ja upozorniť na stáda jeleňov, čo si tam pobehujú....Taký jeleň je naozaj statné zviera...cestou tam nám 3 prebehli cez cestu, už v blízkosti Slovinska okolo pol dvanástej v noci a cestou naspäť včera asi 4 čakali pol metra od cesty, tiež v lesoch asi 30 km od Slovinska...Už okolo 21 večer ....divé svine sme našťastie nestretli....
spila
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2007 22:19
Dneska sme se vratili z Omise.
Pres madary vzdy (tam i zpet) mezi 0:00 a 4:00. Cesta OK, zver vubec zadna, natoz policajti. Vic kamionu bylo ve smeru tam. Na ceste zpet sme jich potkali asi jen 10. Za Zalakabaksa sme to vzali na Tornyiszentmiklos a odtud po bezplatne "dalnici" do Letenye. A odtud jiz jen dalnici.
1100 km za 12 hoin i s prestavkama.
Jedine madary a v chorvatsku dalnice.
Re: Přes Maďarsko
17. 07. 2007 07:25
Jak je to s celníky na Goričanu při cestě tam? Zajímá mně, zda kontrolují jídlo, někdo se tu zmiňoval, že vloni se tam dost vyblbovali a tak váhám, zda přes Goričan či Lendavu a Mursko Središče. J.
Re: Přes Maďarsko
17. 07. 2007 15:14
Jel jsem přes Goričan/Letenye letos a žádná kontrola zavazadel se nekonala.
spila
Re: Přes Maďarsko
17. 07. 2007 22:15
Taktéž Goričan OK.¨Navíc sme jeli s ročním prckem, který nebyl v sedačce, spal nataženej a když sem mu podával jeho pas, tak se na mě usmál a popřál pěknou cestu.
Re: Přes Maďarsko
18. 07. 2007 07:10
Tak to bych si nedovolil, raději se bude mačkat v sedačce, než abych ho při nedej bože nehodě hledal po příkopách.
Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2007 09:19
Moje děcka si zvykla spát v sedačce. Mezi sebou mají na zemi autoledničku a na ni větší tašku, na ni si dají polštáře a jen se tak lehce vykloní doprostřed a víc jak polovinu cesty tak prospí. Letos tak zvládli Bulharsko.
Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2007 18:50
Samozřejmě každého věc,ale hazardovat s životy svých dětí...?
spila
Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2007 22:13
A jak to bylo dřív? Taky se jezdilo do Bulharska v sedačkách? tahle doba s náma moc manipuluje. Je na člověku, jestli je rozumnej a co si dovolí. Pro mě osobně je zdraví rodiny s velkým náskokem na prvním místě. Nejedeme samozřejmě v pátek večer a třeba ještě k tomu přes rakousy. ale v klidu v neděli přes noc přes prázdný silnice a v klidu.
Přijeli jsme OK a spokojený - to je následeksmiling smiley
Samozřejmě ale každýho věc.
Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2007 23:41
Čo bolo to bolo,terazky jsou pásy,sedačky a měly by se používat,protože nám co?Protože nám můžou zachránit zdraví a život.grinning smiley
Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2007 00:12
Používám, ale taky přemyšlím jak jsme to dřív mohli přežít. Bez pasů, sedaček, helem na kole, mobilů, počítačů, atp. jaktože jsme nevymřeli.grinning smileythumbs up smiley
Juraj
Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2007 16:13
Co bolo kedysi sa neda porovnavat. Bola to ina doba. Na cestach bolo 5x menej aut, maximalna rychlost na dialnici bola 110 a neexistoval taky zhon, ako ho pozname dneska.
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2007 14:22
Ahojte. Chceli by sme ist do Chorvatska cez Madarsko, ale nie po dialnici. Odporucaju ist z BA cez Moson na Szombathely-Kormed a potom cez Slovinsko /Redics/. Chcem sa spytat, ci sa neda ist z Kormedu na Zalaegerszeg - Nagykanizsa - Letenye? Resp. ci usek Nagykanizsa - Letenye nie je uz nahodou dialnica? Aby sme kvoli kratkemu useku nemuseli platit dialnicnu znamku. Dakujem.
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2007 14:47
Ja som minulý rok išiel túto trasu : Kormend-Zalaegerszeg-Nagykanizsa-Letenye. Posledných pár kilometrov (9 km) Becsehely-Letenye je diaľnica, ozaj ale neviem či je spoplatnená. Podľa všetkého asi nie [www.motorway.hu] , ale keď tak nemusíš ísť po diaľnici, choď až na hranice Letenye/Goričan po E 65 a máš to isté.
Anonymní návštěvník
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2007 15:40
Zpoplatněna je část E65 ale jen pro vozidla nad 12 tun to se ttě asi týkat nebude jel jsem tam začátkem července je to na 100%.
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2007 18:41
Ja osobne jazdím radšej cez Rédics a Slovinsko. Doteraz som tam nikdy nemal žiadne problémy a bolo to vždy bez čakania. Je to o niečo kratšia cesta a v Slovinsku možno lacnejšie natankovať. Momentálne tam však teraz robia novú cestu.
Cestou späť 21.7. sme šli cez Goričan - Letenye. Čas, ktorý sme ušetrili jazdou po diaľnici, sme stratili čakaním na hraniciach (cca 20 min). Colníci si v tej horúčave zrejme urobili prestávku. Žiadne problémy však nerobili.
V meste Csorna si dajte pozor na extrémne hlboké koľaje od kamiónov.
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2007 18:53
Mirod:vloni jsem se přes Redics vracel asi kolem 21h,v září. Daleko před kruháčem stála kolona kamionů,v protisměru jely další.Moc dobře mi při tom kličkování mezi nimi nebyloconfused smiley. Přes Maďarsko mě hnali jak šakala.Když jsem dojel dodávku,s jelenem až v kabině,uhnul jsem z hlavní trasy-nenechám se zlikvidovat.A raději jezdím ve dne..



Upraveno 1krát. Naposledy upravil brad (24. 07. 2007 18:58).
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2007 19:46
brad:Mám stejnou zkušenost.Fronta kamionů z obou stran hranic,stály tak hovadsky,že jsem musel chvíli jet i v protisměru,no stažené půlky jsem měl fest.Jinak maďarsko jezdím jedině za světla.
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2007 07:44
Poraďte mi, prosím, při cestě přes Maďarsko a následně krátký úsek Slovinska, kde je kratší a jednodušší se co nejdříve dostat na dálnici do Zagrebu. V Čakovci nebo ve Varaždinu?
Anonymní návštěvník
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2007 09:06
To Janka-já jezdím přes Čakovec ve Varaždinu jsem se párkrát dostal do zácpy na objezdu,přes ČAKOVEC DO zAGREBU STOJÍ CESTARINA 29 KUNA A Z vARAŽDINU DO zAGREBU 26 KUNA.
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2007 11:25
já jedině goričan již 10 let po sobě a ani jednou fronta většinou jízda tam v pátek večer.v madarsku hned odbočit za celnici první odbočku vpravo,no opravdu první a pak vás netrápí žádná matrice t.j. známka.jinak koleje jsou vyjeté noto je to nejmenší.takové silnice jako jsou v madarsku jim můžem závidět.vždy je to o pohodě a kamiony jsou v létě všude.u nás doma jedině rajka goričan a smět baa zpět to saméška voda nebo brela..zdarec.já
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.