Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
31. 08. 2010 22:26
patak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas: ty autům asi moc nerozumíš, co?


Narozdíl od tebe evidetně ano. ;-) Protože takovou kravinu jakou jsi napsal ty, to se jenom tak nevidí. :-O
Re: Přes Maďarsko
31. 08. 2010 23:15
Můžeš mi ukázat jakou kravinu jsem napsal?
Re: Přes Maďarsko
31. 08. 2010 23:29
Darkovi: Nyní mám Citroen Picasso, benzin 1,6 turbo, 110 kW, krouťák 240 již od 1.400 otáček a nemám nejmenší pocit, že by mě diesel v kopci ujel.
Re: Přes Maďarsko
31. 08. 2010 23:39
fargas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Darkovi: Nyní mám Citroen Picasso, benzin 1,6
> turbo, 110 kW, krouťák 240 již od 1.400 otáček a
> nemám nejmenší pocit, že by mě diesel v kopci
> ujel.

Pokud ten nafťák bude mít 110 kW, tak věř tomu, že Ti v kopci ujede, protože od 1400 ot/min bude mít krouťák přes 300 Nm - [www.fce.vutbr.cz]

A než se tady pobijete, doporučuju prostudovat toto a toto.
Re: Přes Maďarsko
31. 08. 2010 23:41
Alf60, ak majú obaja 110kW, tak mu diesel nemusí do kopca utiect. Nafták bude síce v nízkych otáčkach rýchlejší (má vačší točiví moment), ale benzín ho dobehne vo vyšších otáčkách, kedy už na nafte musí radit vyšší prevodový stupeň. A tak sa to bude opakovať až do maximálneho výkonu motorov, kde budú zhruba narovnako. Aj v tom tvojom odkaze je napísané: Pro dobré dynamické vlastnosti vozidla je důležitý výkon a točivý moment v širším rozsahu otáček, čo platí pre benzínové motory.


rudla napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Výkon auta v kW není rozhodující. Důležitější je
> kroutící moment motoru.

kW vs Nm
rudla, študuj a potom napíš...

poprosím Admina, aby to čo nepatrí do témy "Přes Maďarsko" presunul do témy "Auto"



Upraveno 2krát. Naposledy upravil rado (01. 09. 2010 12:01).
Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 06:12
Jinak jezdíte všecí přes Madarsko? Já jenom že tam moc kopcu není takže nevím co řešíte.thumbs down
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 07:20
... kudy přes Maďarsko ... ?yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 09. 2010 12:43).
Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 08:47
oni si asi spletli trasu smiling smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 11:07
patak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Můžeš mi ukázat jakou kravinu jsem napsal?


A ještě zapomínáš.... :-O

"Výkon auta v kW není rozhodující" - tohle je ta kravina. Ale nečekám, že pochopíš, jakou kravinu jsi to napsal. :-/



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Peťas (01. 09. 2010 11:08).
Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 12:32
Peťas: tady by někdo asi potřeboval k očnímu, co?
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 14:43
patak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas: tady by někdo asi potřeboval k očnímu, co?


A to jsi nenapsal ty... No nic to ale nemění na tom, že zjevně zastáváš stejný názor. Takže to platí stejně i pro tebe. Možná by jsi si měl přečíst ty články v těch odkazech co tady jsou.
Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 14:46
OK tak jinak...máš 2,5tunové SUV...kdyby jsi akceleroval na dálnici do kopce tak by jsi radši měl víc kW nebo Nm? já teda víc Nm...
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 15:35
patak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> OK tak jinak...máš 2,5tunové SUV...kdyby jsi
> akceleroval na dálnici do kopce tak by jsi radši
> měl víc kW nebo Nm? já teda víc Nm...

Já teda víc kW, protože když si podřadím, budu na tom přinejmenším stejně, možná ještě líp. ;-) Ale stejně bych nejel kravsky těžkým SUV, ale podstatně lehčím kombíkem. :-D
Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 15:51
pánové buďte tak hodní a založte si nové téma
a ty vaše příspěvky si tam přesuňte
děkuji
Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 16:17
petas, nie je vykon ako vykon
vykon sa vzdy udava pri urcitych otackach
ked ides na aute trebars felicii 40kW tak 100km/h mas zhriba pri 2500 otackach
na 50kW felcii mas 100km/h otacky uz cca. 3000
su na to tabulky kde sa to da pozriet
vo vseobecnosti ale maximalny vykon normalny clovek so svojim autom nedosahuje
iba idiot ktory si na to auto nezarobil poctivou pracou alebo ma sluzobne
ja sa tiez priklanom k nazoru ze kW su orientacne a je to hlavne nejaky marketingovy tah pre predaj aut
jazdim pravidelne felicia 40 a 50, fabia 1,2 - 47kW, 1,4 - tusim 55kW, octavia diesel (vykon neviem, sluzobne)
jasne ze ta oktavka je o niecom inom
ale ked porovnam feldu 40 a 50 ja pri normalnej jazde (dodrziavanie predpisov) rozdiel nevidim
tak isto fabia, miestami sa mi zda ze ta moja 1,2 ide lepsie ako slozoban 1,4
kto sa chce pretekat nech ide na okruh a to plati aj pre BESIHO !!!
pozeral som tie videa co sem dal a len hlavou krutim, besy, vsetci doma v poriadku, deti zdrave?
ak ano, tak si ich poriadne uzi lebo takym stylom budes o chvilu na vozicku
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 17:57
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> petas, nie je vykon ako vykon
> vykon sa vzdy udava pri urcitych otackach
> ked ides na aute trebars felicii 40kW tak 100km/h
> mas zhriba pri 2500 otackach
> na 50kW felcii mas 100km/h otacky uz cca. 3000
> su na to tabulky kde sa to da pozriet
> vo vseobecnosti ale maximalny vykon normalny
> clovek so svojim autom nedosahuje
> iba idiot ktory si na to auto nezarobil poctivou
> pracou alebo ma sluzobne
> ja sa tiez priklanom k nazoru ze kW su orientacne
> a je to hlavne nejaky marketingovy tah pre predaj
> aut
> jazdim pravidelne felicia 40 a 50, fabia 1,2 -
> 47kW, 1,4 - tusim 55kW, octavia diesel (vykon
> neviem, sluzobne)
> jasne ze ta oktavka je o niecom inom
> ale ked porovnam feldu 40 a 50 ja pri normalnej
> jazde (dodrziavanie predpisov) rozdiel nevidim
> tak isto fabia, miestami sa mi zda ze ta moja 1,2
> ide lepsie ako slozoban 1,4
> kto sa chce pretekat nech ide na okruh a to plati
> aj pre BESIHO !!!
> pozeral som tie videa co sem dal a len hlavou
> krutim, besy, vsetci doma v poriadku, deti
> zdrave?
> ak ano, tak si ich poriadne uzi lebo takym stylom
> budes o chvilu na vozicku


A točivý moment se jako udává u čeho? Taky snad u otáček ne? Opět doporučuji přečíst si články v odkazech, potom by jsi tu nemohl napsat to, co jsi napsal.

K tomu ostatnímu se nemá cenu vyjadřovat. I když nějakou poznámku si neodpustím - připadáš mi jako jeden z těch co všude jezdí raději o 10km/hod pomaleji, protože překročení rychlosti o 1km/hod je něco tak šíleného a nebezpečného, že to ohrožuje celý svět. Bohužel takoví jako ty, způsobují nejvíce kolizních a nebezpečných situací, protože jedí bezdůvodně pomalu a tím brzdí ostatní normální řidiče. Policie tuhle nebezpečnou jízdu, která je zmiňována i v předpisech, bohužel, v klidu toleruje :-(
Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 18:34
Pánové, prosím nehádejte se, mohu srovnávat: měl jsem benzínovou Oktávku 100 koní teď mám 110 koňovou dieslovou Oktávku. Ta dieslová akceleruje rychleji, již od 1900 ot/min dosáhne nejvyššího krouťáku, ta benzínová dosáhne nejvyššího krouťáku až o hodně stovek otáček výše.V praxi to hlavně znamená, že s dieslem mám rychlejší a pružnější rozjezd, nedá se však moc vytáčet, tam je doma zase benziňák. Ale hlavní rozdíl je v tom, že ta dieslová bere o cca 2 litry paliva na 100 km méňe než ta benzínová.

Karel
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 18:53
Peťas napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... I když
> nějakou poznámku si neodpustím - připadáš mi jako
> jeden z těch co všude jezdí raději o 10km/hod
> pomaleji, protože překročení rychlosti o 1km/hod
> je něco tak šíleného a nebezpečného, že to
> ohrožuje celý svět. Bohužel takoví jako ty,
> způsobují nejvíce kolizních a nebezpečných
> situací, protože jedí bezdůvodně pomalu a tím
> brzdí ostatní normální řidiče. Policie tuhle
> nebezpečnou jízdu, která je zmiňována i v
> předpisech, bohužel, v klidu toleruje :-(


Peťas, nebudu s Tebou diskutovat o kW a Nm, ale chci Tě požádat o dvě věci :
1. Vypadni z Maďarska.
2. Přestaň tady opakovaně šířit poplašnou zprávu, že ti co jezdí podle předpisů, způsobují nejvíce kolizních a nebezpečných situací. angry smiley
Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 20:24
Důležitý není maximální kroutící moment ani maximální výkon. Hodnoty obou parametrů se musí porovnávat v běžných provozních otáčkách.

Dále si uvědomte, že výkon a kroutící moment spolu souvisí.

P = Mk * 2 * pí * n

Kde je:

- 2 konstanta
- pí konstanta (3,14)
- Mk kroutící moment
- P výkon

Jak je tedy vidět, výkon je přímo úměrný otáčkám a kroutícímu momentu.

Takže pokud máte např. při 2 000 ot/min výkon motoru třeba 60 kW, tak kroutící moment je roven 287 Nm

Neřešte tedy výkon a kroutící moment, je to stejný parametry, pouze to je jeden parametr přepočítaný přes konkrétní otáčky na druhý parametr. Nic víc.

Vtip je v tom, jaký je výkon a tedy i kroutící moment v nejběžněji používaných otáčkách, nejsou podstatné špičky v otáčkách, které běžně nepoužívám.
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 20:39
učitelka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas, nebudu s Tebou diskutovat o kW a Nm, ale
> chci Tě požádat o dvě věci :
> 1. Vypadni z Maďarska.
> 2. Přestaň tady opakovaně šířit poplašnou zprávu,
> že ti co jezdí podle předpisů, způsobují nejvíce
> kolizních a nebezpečných situací. angry smiley

Nevím, jestli jsi opravdu učitelka, ale budu předpokládat, že ano (vše tomu nasvědčuje)

1. Krávy jsem s tebou nepásl, tak tady na mě přestaň vyskakovat!!! Nejsi ve škole a tohle na mě opravdu neplatí!!! thumbs up smiley Reaguju jenom na osočování své osoby - se kterým jsem nezačal.
2. Zjevně jsi nepochopila, že jsem tu nemluvil o těch co dodržují předpisy, ale o těch co jezdí jako posraní ("plato vajíček za oknem, kloubouk na hlavě". Klobouk je v dnešní době vyměňován za velmi populární kšiltovku) a nejlíp po prostředku cesty, aby je nikdo nemohl předjet. A když je předjede, tak je hned pirát silnic, idiot atd. Navíc ještě nevíš co znamená pojem "poplašná zpráva". V té souvislosti mě ještě napdá přísloví o potrefené huse.......



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Peťas (01. 09. 2010 20:46).
Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 21:18
To .Petas klídek. Hlavně přes Madarsko. Problémy si řešte přes SZ. Já zítra jedu přes Madarsko Bessyho stezskou.hot smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 21:34
Peťas,
opravdu by ses měl trochu uklidnit a také si zjistit, co vše je míněno pod pojmem je poplašná zpráva ... smoking smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 21:38
... Ajaxi ... máš pravdu s tou stezkou ...
... teď se čeká u Kálócsfy na semaforech 2 dny ... takže po stezce ( traversem ve stěně ) je to 5 hodin, 30 minut ... což je rychlejší ... auto Ti dovezou na pramici po řece Mura ... grinning smiley

... ber mě s humorem ... zdravíme Věrku ... vše dobré, krásnou dovolenou, a šťastný návrat jak Vám , tak všem co jedou na JIH ... a vůbec ... smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (01. 09. 2010 21:39).
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 22:38
učitelka napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Peťas,
> opravdu by ses měl trochu uklidnit a také si
> zjistit, co vše je míněno pod pojmem je poplašná
> zpráva ... smoking smiley


Učitelka a naprosto nepoučitelná..... cool smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
01. 09. 2010 22:41
Ale ať se to teda vrátí tam, kam to patří.......

V pátek pojedu přes Maďarsko, celé hezky po 86, tak až se vrátím (a to bude brzo, protože jedu jenom na prodloužený víkend), dám se info, jak to vypadá "po prázdninách". yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
03. 09. 2010 09:03
petas, petas, ... kto povedal ze chodim 10 km pomenej?
a ze pre istotu?
chodim tak ako sa ma
ale ked viem ze ta cesta je hotovy jursky park, ni nadarmo su tam znacky o jelenoch, dva krat som tam jelena aj stratol raz dokonca priamo na ceste som musel pred nim zastat, tak nepojdem 130 a viac a este na helme alebo kde budem mat zakvacenu kameru
a potom to dam na net aby sa naslo par takych istych blaznov
a kolko nehod som uz sposobil? mas to spocitane?
mam rodinu, zodpovednost a snazim sa byt ohladuplny k ostatnym
asi tolko
Re: Přes Maďarsko
09. 09. 2010 18:54
bedo

Naprosto s Tebou souhlasím.Líp to napsat nešlo.Na tomto fóru je dost příspěvků od lidí kteří se se zvířaty v Maďarsku potkalo.Jsem také jeden z nich. A místo dovolené řešit nehodu, tak to se mi už nechce vůbec.Kilometrů najezdím dost,někdy v kšiltovce,někdy bez,ale bláznů co dokáží předjíždět přes plnou čáru,aby byli v cíli o patnáct minut dříve potkávám dost.Většina těchto "řidičů" si uvědomí svoje chování až když je pozdě(pokud není, ale už úplně pozdě)!
Re: Přes Maďarsko
10. 09. 2010 06:35
Zpět k tématu. Jeli jsme z Blavy Do Csorny, pak sjezd z 86tky na Sárvár a rovnou až k Balatonu na jukačku, pak po 7čce silnici kolem dálnice na St. Goričan. Cesta ok. Na cestě dva semafory, čekání tak 3minuty. Zpět přes Bosny takže nájezd v Barscu nebo jak se to píše a severně opět k Balatonu,...většina cesty po tmě. Cestou tam svítalo, a cestou zpět padala tma u Sumegu...cesty ok.
Re: Přes Maďarsko
13. 09. 2010 11:02
misha88 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zpět k tématu. Jeli jsme z Blavy Do Csorny, pak
> sjezd z 86tky na Sárvár a rovnou až k Balatonu na
> jukačku, pak po 7čce silnici kolem dálnice na St.
> Goričan. Cesta ok. Na cestě dva semafory, čekání
> tak 3minuty. Zpět přes Bosny takže nájezd v Barscu
> nebo jak se to píše a severně opět k
> Balatonu,...většina cesty po tmě. Cestou tam
> svítalo, a cestou zpět padala tma u Sumegu...cesty
> ok.

jak se ti líbila tato trasa ? A našli jste to odpočívadlo u balatonu ?
Re: Přes Maďarsko
13. 09. 2010 11:55
Darko: Cesta uplne v pohodě. 84ka lepší než 86tka...frčet se dalo. jen byly obě trasy dost po tmě. A cestou tam nám proběhli 2 divočáci někde za Sárvárem. První to stihl proběhnout a druhý se naštěstí zastavil v protipruhy. ty srazit, tak by to byl asi konec dovči. Cestou tam jsme od Sumegu jeli nějakýma vesničkama po menší silnici (to ta GPS navodila nejkratší trasu), takže jsme vyjeli až za Kesthely nekde. A cestou zpět jsme zajeli do jedné té vsi s názvem Balaton.....a něco. A šli k vodě tam, na molo, výhled pěkný. Takže odpočívadlo třeba jindygrinning smiley!
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 200
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.