Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
avatar Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2010 20:54
... lamax ... thumbs up Zaostrog byl můj první Jadran v 86tém ... smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2010 22:03
Je to první odbočka, přesně jak sem dal Bessy tu mapu.
KAREK M---oni ti Slovinci jsou nějak vysazení na VW,Audi,BMW,a to mám už druhé auto VW čisté jak lílie ale i tak to neriskuji, jsou to ???, on Bessy a Tony Stark ví taky proč se vyhnout SLO,
Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2010 01:29
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... lamax ... když jedeš po M70 ( bez poplatků )
> od Tornyiszentmiklós ... tedy shora ...
> 1) máš odbočku na horní červený kruh přímo na
> starý Goričan ... značený jako pro nákladní
> dopravu ( v červnu až září 2010 i pro osobní )
> ...
> kdyby jsi pokračoval níž ...
> 2) najedeš na spodní červený kruh ...což je nový
> Goričan ...je to ovšem zbytečné a navíc se
> vystavuješ nebezpečí, že někdo může chtít dálniční
> poplatek za M7 ( za cca 2 km placené dálnice po
> hraniční přechod ... je to ta " vodorovná "
> dálnice na snímku smiling smiley
> ... takže z M 70ky nejedeš do žádného Letenye ...
> ani na okresní 7čku ... jedeš do prava ve směru
> jízdy ze severu na dobře značený přechod starý
> Goričan ... i když značený náklaďákem ... smiling smiley
> [img5chybny-odkaz-rajced0509]
> 245b7620c85967681bfb3ee803c991/images/stary_a_novy
> _Gorican.JPG
Bessy prosím, ako je to značené cestou domov? Ako sa z A4 dostanem na starý Goričan a cestu 7 do Letenye a Zalaegersegu mimo maďarskú M7? Ďakujem.
avatar Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2010 07:19
... Onical ... Forum ... OSTATNÍ ... vlákno ... Bessy přes Maďarsko a vůbec ... ( na druhé straně témat )
[forum.ihvar.cz]
dávám to sem pro ty. kteří mají zájem tudy jet ... smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 07. 2010 07:20).
Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2010 07:28
tak to ze sa chces hned za hranicami napojit na dialnicu je uz co za argument ?!
co sa potom nenapojis v prahe, v brne, alebo odkial to ides
a nejdes po dialnici celu trasu
ved cesta 86 je vlastne o tom skratit si cestu, nie potom ju umelo natahovat
a to ze tam je nejaka benzinka? to si tak planujete trasu ze presne viete kde budete stat?
lebo ja zastanem iba ked potrebujem curat, nieco zjest, alebo sa zobudi dieta a place, resp. potrebujem natankovat
inac pre to nemam najmensi dovod
ale pre tych co sa rozculujete, vnucujem niekomu nieco? proste len pisem svoj nazor a to je vsetko
kazdy si pojde tadial kadial chce ist
mne ako dostavali dialnicu popri balatone nema zmysel ist na cestu 86 a ani prechdzat cez slovinsko
proste idem cestou ktora je pre mna najkratsia resp. je lacnejsia - cize tym padom pred karlovacom vzdy tocim na plitvice
smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2010 08:13
tosiko napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Je to první odbočka, přesně jak sem dal Bessy tu
> mapu.
> KAREK M---oni ti Slovinci jsou nějak vysazení na
> VW,Audi,BMW,a to mám už druhé auto VW čisté jak
> lílie ale i tak to neriskuji, jsou to ???, on
> Bessy a Tony Stark ví taky proč se vyhnout SLO,


Doufám, že jsou vysazeni jen na Passaty a mě s mým Polem nechají na pokoji.
avatar Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2010 12:01
... algec ... v klidu smiling smiley...
Slovinci jsou vysazení na větší auta tohoto koncernu ... viz. informace
[www.vw-club.cz] [www.mzv.cz]
... nejde o to, někoho strašit, je potřeba si to vyzkoušet co je to rozházený auto o půlnoci ve Slovinsku a až si to naložíte ... tak jeďte
... že Maďaři nebo Chorvati někdy dělají dusno kvůli alkoholu či cigaretám ... kdo to nedělá ... i když je to směšné 20 let po " revoluci "
... ale riskovat, že auto v podezření může stát měsíc v celním zadržovacím prostoru ... nebo taky může sloužit ... ve Slovinsku a vrátí se s několika tísíci km navíc ... to už známe ... a o zabavování aut Maďary jsem ještě neslyšel ... ani naše velvyslanectví v Budapešti ... yawning smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 07. 2010 12:03).
Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2010 19:04
Dík Bessymu za ujasnění, bohužel mají na to právo, holt Shengen.
Pro:bedo, jestli jsou ty uštěpačné poznámky na mně ,tak to konkretizuj mile rád tě uvedu z omylu.
Re: Přes Maďarsko
20. 07. 2010 20:55
Jsem toho názoru, že identifikační kontrola vozidla nezabere více, jak 5 - 10 minut. VIN, číslo motoru, údaje na sklech, prohlídka spojů (pozdější sváry), kontrola tloušťky laku, příp. jiné podkladové barvy, kontrola VIN v databázi pohřešovaných vozidel.
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2010 07:39
tosiko, no pisal som s lamaxom
ale inac co je tam ustipacna poznaka?
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2010 17:15
Ked musis vybrat cely kufor, aby si sa mohol pozriet na identifikacny stitok na dne kufra, tak potom to zaberie viac ako 5 az 10 minut.
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2010 18:35
Na zpáteční cestě jsem poprvé vyzkoušel dálnici až skoro po Budapest a zase zpátky na Gyor na mapě to vypadá jako nesmysl ale když jsem to při exitu 160 u Moszonyu srovnával, tak je ten rozdíl asi 150 km a cca 1500 HUF navíc, ale ta pohoda, navíc, když táhnu vlek s lodí, nesrovnatelná, časově je to ještě rychlejší, prostě jsem najel na dálnici u Zadaru a vyjel v Břeclavě, žádná navigace., jediná hraniční kontrola na Goričanu - jenom kontrola čísla lodi u maďarů a.jinak nic.... nikdy už jinak... a hlavně úplně super je to z pondělí večer na úterý... a jezdí takto už hodně čechů...



Upraveno 4krát. Naposledy upravil sunrider (21. 07. 2010 19:30).
Re: Přes Maďarsko
21. 07. 2010 23:28
ano ale 96,5 % lidí jede bez lodi smoking smiley
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2010 07:04
takže můžou jet podstatně rychleji, než 90...spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2010 10:18
Taky jsme si letos vychutnali cestu po maďarské dálnici - pohoda, ale pozor - v sobotu ráno se celá Budapešť stěhuje na Balaton. Z Budapešti d Siofoku jsme jeli 80-90 km/hod, ale pak jsme jeli téměř sami. Kontrola vinět byla těsně před přechodem v Goričanu a na zpáteční cestě ( v noci) za jízdy se na nás přilepilo auto s nějakým nápisem a hodně anténama na střeše a chvíli nás doprovázelo. Vinětu jsme kupovali na bývalé slovenské celnici na dálničním přechodu Rajka, ale vyšla asi o stovku víc - 3500 Ft (nebo 12,6 Eu). Výhoda byla v tom, že se dalo domluvit slovensky.
Re: Přes Maďarsko
22. 07. 2010 10:40
quido - to ste kupovali akú známku, veď klasická na auto 4-denná stojí 1530 HUF??? Mňa vyšla cez net 5,33 EUR.
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2010 11:25
Zajímalo by mne jak to vypadá v prostoru Goričan / Letenye s prodejem e-viněty pro HU dálnice (jestli se tam dá v pohodě pořídit nonstop ). A zda-li je prodejní místo dobře označeno.
Díky
avatar Re: Přes Maďarsko
23. 07. 2010 21:18
Toto som skopíroval z ... benzin.sk o maďarskej virtuálnej známke :

Týždenná: Platí od počiatočného dňa označeného zákazníkom a nasledujúcich 9 dní potom (spolu na 10 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní).

Že by mal týždeň v Maďarsku 9 dní ?...confused smiley
ako to je teda naozaj ? lebo ja idem o týždeň....či o 9 dní ?...yawning smiley
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2010 06:56
v noci z po na út tento týden neprodávali, prý měla pokazený pořítač, takže na nejbližší benzince asi 30 km do HU. je to taková budka se směnárnou hned za přechodem.
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2010 09:07
cifral, dobre rano, www.motorway.hu ... nahodou to maju uplne logicke (na rozdiel od nas), ked ides na tyzdnovu dovolenku tak ti 7 dni je na prd

sunrider, obdivujem tych co vobec pridu na madarsku dialnicu bez zakupenej znamky, pozri pokuty, tiez www.motorway.hu
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2010 09:51
Nie je nič lepšie ako si zakúpiť dialničnú známku cez internet, inak to nerobím. je to veľmi jednoduché.
link [autopalya.info]
Anonymní uživatel
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2010 18:52
Jednoduché to možná je, ale pro Maďary. Nějak jsem tam nenašel možnost zadání jiného jazyka.
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2010 18:57
Tady je to v angličtině: [autopalya.info]
Re: Přes Maďarsko
24. 07. 2010 19:00
Nie som maďar a maďarsky rozumiem iba "igen".
No použijem Google prekladač, ktorý ak mu zadám, tak preloží celú stránku a je vymalováno.
Re: Přes Maďarsko
25. 07. 2010 10:38
Cesta tam pred 14 dny v patek v noci na Viden a pak klasika objeti slovinske dalnice a i ucpaneho dalnicniho prechodu na ten vedlejsi horsky. A pak po chorvatske dalnici az do Karlovace ( dalsizdrzeni-hromadna havarka za Zagrebem) a odtud po stare (Knin LPG) a vrchem az na Metkovic (LPG) a pres Peljesac (Orebic LPG) a trajektem na Korculu do Vela Luky. Porad je to s LPG spatne na prijezdu od Slovinska, alespon jsem nenasel cerpacku pred Zagrebem. Cesta po stare je prijemna, ale Chorvatum se asi nelibi, ze vsichni turisti nejedou po dalnici a od Karlovace jsem napocital 11 policejnich kontrol a to bud s tim jejich prenosnym kukrem, ale i s klasickou radarovou trojnozku. Ale jen jednou merili na ceste, vesmes stali v obcich nebo v useku, kde by to mela byt obec alespon podle znacek. Ridici byli solidarni a blikali vcas.
...
Zpatecni cestu jsem vzal pres Bosmu, je to nadhera, dost se to zlepsilo oproti minulym letum a kanony reky Vrbas uz jsou zase prujezdne, ale pro ty co spechaji to opravdu neni (22 hodin z Orebice) a to nebyl zadny provoz a policajtu oproti minulym letum vyrazne ubylo. Ja tu cestu mam rad. Nejdrive udoli Neretvy, pak stoupani pres hory, nudna nahorni plosina a nadherny sjezd Vrbasem. Za za Banja Lukou je to porad priserny, ale prujezd mestem uz je vyrazne lepsi. Pak nasleduje malebna Slavonie no a pak sejdrem pres Madary tak nejak nazdarbuh okrskami a po druhe strany slovenske hranice Rakouskem a pres Postornou zpet. V noci se jde mnohem lepe rakouskymi silnicemi, maji totiz 3 vodici cary, svitici patniky a lepsi povrch.
rst
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2010 13:33
Zdravím všechny. Za týden se chystám do HR a také řeším přechod z HU. Normálně bych jel rád přes Lendavu, ale nevím, jak se vyhnout SLO dálnici, nebo ten úsek přes slovinsko je bez poplatků?
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2010 14:46
to rst: tady je to krásně popsané, ono stačí jen trošku číst a člověk tu najde vše potřebné yawning smiley

[forum.ihvar.cz]
Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2010 18:43
A co tak přivítat nováčka na foru? Toš vitaj chlapče.thumbs up smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2010 19:24
... rst ... nazdar ...
... klikni si levým tlačítkem myši do políčka vpravo nahoře VYHLEDAT ...
... jestli se Ti rozbalí jen dlouhý seznam příspěvků ... klikni na VYHLEDAT ... znovu tak ...
... naskočí Ti asi 6 políček, přičemž jen do VYHLEDAT PŘÍSPĚVKY ... zadej Maďarsko ... ( v políčku dole stačí nechat ZA POSLEDNÍ ROK )
... klikni na VYHLEDAT ... a vyjede Ti ... xy ... stránek o Maďarsku ... stejným způsobem tak můžeš hledat cokoliv o Jadranu na tomto Foru ( a nejen o něm ...hahaha ) ... a pak můžeš jít i za 1 rok stáří příspěvků ...
...kapišto ...? smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (28. 07. 2010 19:25).
avatar Re: Přes Maďarsko
28. 07. 2010 19:59
4 rst

Vezmi to přes HP Letenye /H/ - Goričan /HR/ a nemusíš slovinskou dálnici vůbec řešit. smiling smiley

Žuja je zakon!!!
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 249
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.