Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
23. 06. 2010 10:08
Takže na tom dálničním přechodě v Maďarsku fakt tak kontrolujou jo? Tentokrát jsem chtěl jet po dálnici, ale asi si to rozmyslím, pokud je teda ten přechod na staré cestě přes sezónu otevřený.
Re: Přes Maďarsko
23. 06. 2010 10:54
HAck - otevřený určitě je (v sezonu), ale zase tam budou jen Maďaři a pokud trefíš na "poleno", tak máš smůlu, protože se s ním ani nedomluvíš !!!Pro já preferuji Redics a Mursko Srediště. A když už tam něco chtějí vědět, tak jim slušně odpovím, zeptám se na cestu na dálnici (znám ji zpaměti), oni rádi poradí a frčím dál !!! Někdo používá frázi - tranzit Černá Hora, např. Budva - a taky to funguje !! Tož tak !!
Re: Přes Maďarsko
23. 06. 2010 11:12
Mildous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> HAck - otevřený určitě je (v sezonu), ale zase tam
> budou jen Maďaři a pokud trefíš na "poleno", tak
> máš smůlu, protože se s ním ani nedomluvíš !!!Pro
> já preferuji Redics a Mursko Srediště. A když už
> tam něco chtějí vědět, tak jim slušně odpovím,
> zeptám se na cestu na dálnici (znám ji zpaměti),
> oni rádi poradí a frčím dál !!! Někdo používá
> frázi - tranzit Černá Hora, např. Budva - a taky
> to funguje !! Tož tak !!


já mám dobré letité zkušenosti z přechodem Barcs/Terezino Polje.Žádné kolony,celníci slušní,bez buzerace.Ale zajedeš si 90 km oproti Goričanu.
Re: Přes Maďarsko
23. 06. 2010 11:29
darko: tvoja trasa je o 40km dlhsia, ako najkratsia trasa cez Lendavu.
Takze to uz je take na zvazenie.
To uz sa blizi zachadzke na trase cez Rakusko, Slovinsko, co robi pre Bratislavakov 72km, pre Brno este menej.
Re: Přes Maďarsko
23. 06. 2010 21:52
Díky,tak nějak jsem si to myslel,že to je.Přes SLO se mi nějak nechce,abych nemusel bedlivě sledovat,že nenajedu na dálnici,která je krátká a drahá
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 06:44
fanda, vsak znacky poznas a uz sa to tu rozoberalo 10 krat
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 08:24
Já v pátek jedu osvědčenou cestou Rožnov pod Radhoštěm - Bytča - Bratislava - Csorna - Szombathely - Lenti - přechod starý Goričan - Novi Vinodolski. Několikrát projeto. Vždy bez problémů.
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 13:19
HAck napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Takže na tom dálničním přechodě v Maďarsku fakt
> tak kontrolujou jo? Tentokrát jsem chtěl jet po
> dálnici, ale asi si to rozmyslím, pokud je teda
> ten přechod na staré cestě přes sezónu otevřený.


Ano..ten přechod.. který je na dálnici..je otevřený přes sezonu..pro ty co jedou po dálnici.. a že by kontrolovali??? Jeli jsme přes něj několikrát..a loni tomu nebyla výjimka..(zkusili jsme po dálnici,letos o5) a žádná kontrola..chtěl vidět otevřený kufr..( páč na Mercedesu jsou vzadu tmavé skla), odkryl si deku.. kterou máme hozenou přes věci..podíval se..a pustil nás..spinning smiley sticking its tongue out
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 13:22
..i otevřený kufr je kontrola. Jsou přechody, kde Ti jen mávnou ( pokud se jim chce zvedat ruku ). Ale to záleží, na koho zrovna trefíš !!!
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 13:24
aj ja mam z goricanom zlu skusenost
vlani boli otazky typu: hasis, kokain, lsd, kalasnikov ?
ale len madari
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 13:29
ja jsem pres Gorican kvuli madarum prestal jezdit, buzerovali i nazpatek a chteli me vzit mrazeny ryby, tak jsem to otocil a jel na slovinsky prechod. Pozitivni je to ze na starem Goricanu je perfektni zazemi vcetne pumpy.
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 13:31
vsak dve pumpy mas aj na dialnici medzi hranicou a zahrebom
a tiez na madarskej dailnici
a diez na 86ke
je kde zastat
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 13:34
Mildous napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ..i otevřený kufr je kontrola. Jsou přechody, kde
> Ti jen mávnou ( pokud se jim chce zvedat ruku ).
> Ale to záleží, na koho zrovna trefíš !!!


Já jsem pod slovem kontrola..myslel.. to, že tam budeš stát půlhodiny..a budou ti vyhazovat věci..smileys with beer
Nikdy se nám to nestalo..vždy mávl rukou.. a jeli jsme..:-)
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 13:58
vlani sme tam stali pol hodinu
pred nami par aut (maximalne 10)
pol hodinu sme sa ani nepohli
, vsetci pozerali, nikoho nkde
a potom postupne zacali pustat s jeb... otazkami
ale nekontrolovali nic
znamy tam vykladali tiez cely kufor sad smiley
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 14:50
Čítam a premýšľam, že ja budem mať ešte 500 litrový box na streche, tak ho nemienim o polnoci vybaľovať pred nejakým maďarským husárom.
Tak to ja asi naozaj pôjdem radšej cez starý Goričan. Ako sa tam dostanem z maďarskej diaľnice?
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 15:19
Ja mám s HU colníkmi tiež svoje skúsenosti a preto zvažujeme s rodinou jazdu cez A + SLO. Minulý rok sme boli v Grécku a na hraniciach Srbsko/HU sa tiež predvádzali HU colníci. No poviem Vám, že v noci vykladať batožinu aby sa colník pozrel či tam niečo nemám, to nepoteší. To nehovorím, čo robil keď sa zameral na 450 litrový box na streche. Otvoril som ho a videl len slnečník, plutvy, okuliare, kolieskové korčule, ale to mu nestačilo. Keď sa uspokojil, tak nás hnal preč a vôbec mu nevadilo, že nemám ešte všetky veci v aute. Pripomínam bolo 00:30 hod. Za nami 15 - 20 áut, deti v aute spali, teda len do začatia kontroly. Takto kontroloval auto pred nami čo sme videli a taktiež za nami, čo som si tiež všimol, pokiaľ som naložil vyložené veci do auta. Sumár??? Na 99% jazda cez A/SLO/HR. pravdepodobne opravím aj výjazdový kalendár.
Peter
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 15:30
irenej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Čítam a premýšľam, že ja budem mať ešte 500
> litrový box na streche, tak ho nemienim o polnoci
> vybaľovať pred nejakým maďarským husárom.
> Tak to ja asi naozaj pôjdem radšej cez starý
> Goričan.

... aj na starom Goričane může být maďarský husár ...

Po pár cestách přes Maďarsko do Řecka mohu zodpovědně konstatovat, že největší buzerace na všech hranicích, které jsme překračovali, vždy byla od maďarských celníků (hranice HU/Srbsko). Proto do Chorvatska nikdy přes Maďarsko - je to dál a po horší cestě - a oproti maďarským jsou slovinští celníci zlatí.
Toť moje zkušenost ... smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil učitelka (24. 06. 2010 15:53).
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 15:59
spekulujete spekulujete
ale kto ide po 86ke nerozmysla (podla mna) ak nejde cez lendavu
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 16:43
úplně největší buzeraci celníků jsem zažil na ukrajinsko-polské hranici.Zatímco ukrajinský celník dal jen razítka a pozbíral nezbytné průjezdky,pšonci si na nás smlsli...Nejprve se jim nezdálo proč jsou děti napsány v pase a nemají vlastní,pak se jim nezdála zelená karta a nakonec kvůli nenahlášené krabičce cigaret kompletně,ale opravdu kompletně vystěhovali celé auto a kontrolovali ho na montážní jámě.Připadal sem si jak pašerák drog,děti brečeli a když ti Židi nic samozřejmě nenašli,muselo se zaplatit clo a pokuta za tu krabičku.Celkem jsme tam strávili 5 hod. a nebyli jsme zdaleka sami.
To co tu popisujete je úplná pohádka.Vzpomente si co dělali chorvati,když se nesmělo vozit jídlo a děti museli mít potvrzení.To nepomohla ani cesta přes Mars.
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 17:11
No tak já jezdím roky rokoucí přes Maďarsko. Nikdy jsem nebyl kontrolován. Nyní na hranici HU/SL kontroly odpadly a na SL/CHORV. mě rovněž nikdy nekontrolovali - Mursko Središte. A to ani, když se nesmělo vozit jídlo.
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 18:11
ked bola este colnica v redicsi tam ma tiez nekontrolovali
ale v goricane vzdy zdrzanie sad smiley
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 20:27
No..nvm jak to děláte..,ale nás nikdy..nekontrolovali..asi hold smůla..
Dan
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 22:05
čau všem, letos (za 10 dní vyrážíme ) přes Maďarsko asi podesáté. Předloni poprvé Goričan a trochu problémy, kontrola kufru Chorvatem - otvor, otvor... Vloni jsem jako vždy dříve použil Mursko Sredisce a zcela v pohodě. Letos mám tedy jasno...
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 22:12
Jedna z variant pro klidnou a pohodovou cestu k jadranu , nikomu nevnucuji !!! Vyškov ,Bratislava ,Eisenstadt ,Mattersburg ,Oberpullendorf ,Koszeg ,Kormend ,Lenti ,Tornyiszentmiklos,Starý Goričan .....Zadar .Velký pozor na 30km omezení rychlosti před každým kruháčem v Maďarsku kde si hlídají tučné odměny v eurech policajti na motorkách Jinak na St.Goričanu pohoda bez kontrol ale Nový Goričan to je opravdu humáč od Maďarů , nutno ale podotknout že Maďaři si spíš vychutnávají Taloše ! M-70 od Tornyiszentmiklos až na hranice opravdu není zpoplatněna a St.Goričan je na 100% v létě volný i pro osobáky . Na cestarinách je velká ůspora času a nervů pokud platíte kartou . je to rychlé , pohodlné a Ti co kolem Vás letí 150 a víc pak stojí 1/2 hod. ve frontě při platbě keš pokud si je dřív nezkasíruje některý z poldů ! Nehoním čas , radši bezpečnou a klidnou jízdu cca 10 hod. 820 km čistá jízda. Dobro došli ! K.
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 22:25
fkaren napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Jedna z variant pro klidnou a pohodovou cestu k
> jadranu , nikomu nevnucuji !!!
> Vyškov ,Bratislava ,Eisenstadt ,Mattersburg ,Oberpullendorf ,Koszeg ,
> Kormend ,Lenti ,Tornyiszentmiklos,Starý Goričan .....Zadar

Panebože ...
Vždy jsem myslela, že Jadran je na jih od nás a Ty jedeš na východ, pak na západ, pak zase na východ ... thumbs down
avatar Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 22:26
s tymi kontrolami je to individualne, my chodime po vyslapanej steske, teda HU86 - SL lendava.....a este ani raz nas nekontrolovali, ale videl som ako pred nami slovinci odstavili Q7 s CZ spz a vyberali cely kufor, a kusok dalej chorvati odstavili pasata tiez CZ a to same.....nam len mavli aby sme isli,ani doklady nepozerali.pred dvoma rokmi som to zobral po ceste domov po HR dialnici az na gorican, stalo tam par aut , nam madarska colnicka zobrala doklady , zbadala deti a s usmevom a nejakou tou ich frazou (kesenem..nieco )nas poslal dalej.
Re: Přes Maďarsko
24. 06. 2010 22:41
Včera večer 23.6. odjezd od Ostravy do Gradace, odkud teď píšu. Večer od Bratislavy průjezd Maďarskem, před Csornou 2x semafor kvůli opravy silnice, tak asi 3 + 2 minuty zdržení. Dále však nejedu po 86 na Szombathely, ale na kruháči za Vasegerszegem odbočím na Sárvár. Tak se vyhnu kamiónům a provoz je minimální, cesty slušné. Dále Kám, Vasvár, Zalaegerszeg, Bak, Sojtor, Becsehely, Letenye, zkusil jsem zase nový dálniční přechod, bylo 00:30 hod., žádná kontrola, jen podání občanek do budky. Na dálnici v HR chtěl úhradu 36 HRK cash, že karty teď ne, z 50 mi vydával podivně nadvakrát, 12 + 2, když viděl, že to zkoumám.
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2010 09:39
Random napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Včera večer 23.6. odjezd od Ostravy do Gradace,
> odkud teď píšu. Večer od Bratislavy průjezd
> Maďarskem, před Csornou 2x semafor kvůli opravy
> silnice, tak asi 3 + 2 minuty zdržení. Dále však
> nejedu po 86 na Szombathely, ale na kruháči za
> Vasegerszegem odbočím na Sárvár. Tak se vyhnu
> kamiónům a provoz je minimální, cesty slušné. Dále
> Kám, Vasvár, Zalaegerszeg, Bak, Sojtor, Becsehely,
> Letenye, zkusil jsem zase nový dálniční přechod,
> bylo 00:30 hod., žádná kontrola, jen podání
> občanek do budky. Na dálnici v HR chtěl úhradu 36
> HRK cash, že karty teď ne, z 50 mi vydával podivně
> nadvakrát, 12 + 2, když viděl, že to zkoumám.
ještě lepší je jet ze Sárváru na Sumeg a Kezsthely.Je to stále cesta I. třídy s minimem obcí a velice rychlými úseky.Dnes tamtudy pojedu.
avatar Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2010 12:16
Keďže mi nikto neodpovedal na môj posledný príspevok, znova sa chcem opýtať ako sa dostanem z maďarskej diaľnice M7 na starý prechod Goričan. Lebo pravdepodobne ma bude tá diaľnica navigovať automaticky na nový prechod a na ten ja nechcem (kvôli tým kontrolám). Mohol by mi to niekto polopate napísať? smileys with beer
Re: Přes Maďarsko
25. 06. 2010 13:22
Pôjdeš len o jednu odbočku ďalej, ako ťa bude navigovať na nový Goričan. Na Google EARTH je to dobre vidieť. Tam nový prechod síce ešte nie je napojený na diaľnicu, ale domyslieť sa to dá.
Drž sa stále na M7 a potom na M70.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil 7Peter7 (25. 06. 2010 20:48).
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 263
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.