Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Přes Maďarsko

Autor mikar 
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 12:37
A co sa tyka vymeny tak vzdy je lepsie menit v krajine kam ides.
Cize v chorvatsku menit ceske koruny, eura, forinty, nie menit za kuny uz na slovensku, cesku, madarsku.
To plati 'kazdej' mene, nie len o eurach.
Samozrejme musi ta mena byt taka ze v danej krajine ti ju beru.

[toto mozem nechat aj ked som slepy jak trubka, ... to asi tou horucavou smiling smiley]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil bedo (16. 07. 2009 12:39).
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 14:03
bedo: neni to celkom tak, lebo napriklad cesku korunu sa v chorvatsku menit neoplati.
Najlepsi kurz dava tento rok Splitska banka, tam to vyjde v prepocte na 3.75 CZK/HRK, Privredna banka Zagreb a Erste Bank su na tom este horsie, 3,77 az 3,78. Pritom v CZ sa da kupit HRK za 3,62, v Raiffeisenke za 3,607
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 14:13
to sa meni kazdy den
zagrebacka ma napr. dnes ak dobre pocitam kurz 1 HK = 3,6175392774327047255915581103422 CZK smiling smiley
ak som to samozrejme spravne prepocital lebo v tych kurzoch mam vzdy hokej kym sa poriadne nerozhliadnem winking smiley

[www.zaba.hr]

ceska sporitelna ma napr. 3,450
ja pozeram stranku openiazoch.sk ale tam je to len z eurami a nase banky
no kuny som na slovensku este nemenil, jedine forinty ale to preto ze bol bohovsky kurz a ja som sa o tyzden chystal ist kupit sporak, digestor atd.
a to som dobre urobil bo potom to islo dole a aj v madarsku by som dostal o dost menej
treba spekulovat, na to sme tu smiling smiley
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 14:39
Vidis, na Zagrebacku banku som uplne zabudol, a to ma fakt dobry kurz.
Akurat ma pri mori dost malo pobociek, len vo velkych mestach (Splitska banka ma viacej) a ma zly EURO kurz.
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 15:27
ahoj, tak jsme ze 14denní dovolené zpět a jeli jsme podle Bessyho trasy (mimochodem děkuji za popis) přes Madarsko po 86 poprvé. všechno bylo v pohodě, teda, ale ty jezera namísto polí po záplavách, ty vypadaly strašidelně (i voda přes cestu a pytle s pískem). zapoměli jsme sice odbočit na Rajku, ale hned dalším sjezdem na Szombately jsme to napravili a bylo vše v pořádku. chlapi řidiči měli bobky, ale já, která tady studovala vaše poznámky jsem byla v klidu a snažila se je uklidnit. na hranicích s HR se nás madar zeptal jestli vezeme alkohol nebo cigarety, tak jsme zapírali (a to jsme vezli asi 7 láhví tvrdého alkoholu, měli jsme štěstí, ale děti v autě působí dobře - nikdo nás nekontrolovat na žádných hranicích). po cestě zpět jsme se zasmáli. madar mladý kluk nám cosi v madarštině řekl, znělo to jako celní kontrola. zůstali jsme jak opaření, co chce. pak se zeptal jestli umíme anglicky, tak jsme řekli, že trochu. tak na nás zase něco strašně rychle vysypal, to jsme byli jak v komatu, v tu chvíli jsme nevěděli čí jsme. a to umím říct, že nic nevezeme, že už se vracíme domů a i to at mluví pomalu, ale v tu chvíli jsem zapoměla i jak se jmenuju. tak se začal smát a poslal nás dál. akorát na hranicích už byla označená dálnice, hodně slováků bylo vyjevených a odstavovali auta bokem, protože byli zmatení. tak jsem zase udělala chytrou, že za přechodem je sjezd na M70, že to bude v pohodě, protože naši chlapi zase stresovali. no dojeli jsme v pohodě, dovolená byla super a příště pojedem zase přes Maďarsko....
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 16:21
princezna, vzdy je lepsie povedat ze ano veziem alkohol, spytaju sa kolko a povedz trebars 2 litre
keby chcel tak vas skontroluje a mate pokuto lebo velmi dobre vie ze nieco veziete
ja som tiez namiesto 35 litrov piva povedal po chvilke rozmyslania (ako ze pocitam) 12 a bolo v pohode winking smiley
pre tychto jeblych madarov je ovela lepsi SLO-HR prechod
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 17:01
Přiznávám,že jsem hledal jen letmo,ale info,které potřebuji jsem nenašel.Kvůli rozbité cestě v Maďarsku bych zkusil trasu:Brno-Vídeň-před Grazem na 66-Kormend-Lendava-Čakovec-a pak se napojit na chorvatskou dálnici.Má někdo zkušenost s touto trasou?
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 17:20
Ak ste si niekto kupoval madarsku dialnicnu matricu cez internet, ozvite sa mi sukromne prosim. Chcel som si urobit registraciu na www.ppo.hu ale v poslednom kroku to chce vyber nejakeho "light subscription packu" za 940 Ft/rok.
A nikde som tam ani nenasiel ako tu registraciu zrusit.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil jopo66 (16. 07. 2009 18:42).
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 19:04
Tak som sa dnes rozhodol, ze vyskusam inu trasu cez Madarsko. Tato trasa je asi o 60 km dlhsia ako klasika cez Bratislavu na Redics.

Piestany
Lepopoldov
Sered
Galanta
Sala
Komarno
Szekesfehervar

a odtial uz po dialnici az dolu. Madarska dilanicna matrica stoji asi 10 EUR takze nieje co riesit.
Tato trasa je vhodna aj pre tych co prichadzaju z CZ na Nove Mesto nad Vahom, Trencin - da sa ist po starej ceste bez dialnicneho poplatku.
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 19:13
Ahojte vsetci,
tak ako som davnejsie slubil podelim sa o skusenost s trasou BA - Gyor - Szekeshf. - Gorican.
Vyrazal som pol druhej v noci z Puchova v sobotu 4.7. , madarsku dialnicnu znamku som kupoval na prvej benzinke v HU (platba kartou), za Gyorom cca prvych 15 km po zideni z dilnice je cesta hrbolata (asi 3 krat znizena rychlost na 40) , zvysok cesty po obycajnej ceste po Szekezhf. bez problemov, na Goricane bolo predo mnou asi 8 aut, cca 3 min sa to vobec nehybalo, potom to slo plynule, madari aj chorvati len pozreli pasy (dcere dala chorvatska colnicka do pasu razitko - asi aby mala pamiatku), bez otvarania kufra. Potom az po Benkovac po dialnici odtial kusok po obycajnej ceste do Pakostane. Dovolenka bola super len kratko... Celkovo 925 km, z toho cca 800 km po dialnici
Cesta naspat o tyzden neskor z piatka na sobotu po tej istej trase. Celkovo cesta opat v pohode, na Goricane mensi zazitok. Zisiel som na stary Gorican, chcel som minut posledne kuny - minul som ich na benzinke, Potom som chcel prejst cez stary prechod (cca o 4 hod v noci), pruh do madarska vysvieteny zelenou sipkou bol len jeden, tak som tam prisiel, cca 10 min cakal - pretoze tam nebol vobec nikto ,nakoniec mi dosla trpezlivost, otocil som to spat na dialnicu na novy gorican, tan chorvati a madari pozreli len pasy a potom prisiel na radu colnik, resp. neprisiel - sedel v budke cca 5 min bol otoceny chrbtom (asi spal), potom na nas pozrel, nic nepovedal ani nechcel, otvoril rampu a pokracoval som dalej.
Celkovo mozem povedat, ze tato trasa mi plne vyhovovala, tych cca 90 km medzi Gyorom a Szekeshf. bolo celkom milym spestrenim monotonnej dialnice, cize tym komu nie je luto zapar litov spaleneho benzinu, resp, nafty naviac a poplatky za HU dialnicu - tuto trasu doporucujem. Buduci rok ak bude moznost ist do Chorvatska, tak pojdem zase touto trasou.
Este info ohladne safari - za Gyorom mi cez cestu (cca 20 m) prbehla srna, inak nic.
Vsetkym co sa este len chystaju na dovolenku zelam super oddych.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil viktor294 (16. 07. 2009 19:21).
Přes Maďarsko
16. 07. 2009 19:27
zdravím, nevím jestli jsem to pochopil dobře, či ne, na přechodu SVK - HU u Rajky je potřeba někam sjet z dálnice? abych se vyhnul maďarské dálnici. díky za vysvětlení
avatar Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 19:41
...Vezír...
...popis cesty podle Rohala se bude aktualizovat...smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 07. 2009 16:38).
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 20:23
TO Celvin tuto trasu teď v sobotu po 4 a vždy bez problémů. Jen si dávej pozor po vjezdu do Sloviska první kruhový objezd vyjeď poslední výjezd na Dolga Vas ať se nedostaneš na Slov. dálnici !!!
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 21:28
Díky Anthony,jedeme už zítra tak to vyzkouším a ať máš cestu bez problému!
Re: Přes Maďarsko
16. 07. 2009 21:50
Čau Celvin taky dojeďte ok a ať nám to vyjde........................
Re: Přes Maďarsko
17. 07. 2009 22:05
poradí mi niekto či pri prejazde Budapešti z M3 na M7 je lepšie použiť obchvat M0, alebo ísť radšej cez centrum? Samozrejme pôjdem v noci. V noci by malo byť centrum v pohode prejazdné. Zaujíma ma skôr, čo je kratšia alternatíva...
avatar Re: Přes Maďarsko
17. 07. 2009 23:09
kratsia alternativa je cez centrum,ale pohodlnejsie a tym aj menej namahave na orientaciu je ist obchvatom po M0...
Re: Přes Maďarsko
18. 07. 2009 11:14
v noci chod cez budapest
mas to 30 km kratsie a prejdes za 20 minut
ked pojdes po M3 tak sa drz v druhom pruhu z lava
navedie ta to po viadukte pri zoo do lava na lagymadiosy hid
ked prejdes most bude ostra zakruta vlavo
a potom bude znacka na M7 do prava
a potom chvilku bude zla cesta ale inak uplna pohodicka
avatar Re: Přes Maďarsko
18. 07. 2009 12:51
mam jednu nemniestnu otazku? pozeram len tak s nostalgie na mapu a a po prejazde SK-HU hranicami mi tam pise toto:
Prejdite na nájazd na E60/E65/E75/M1. Spoplatnená cesta
to uz spoplatnili ten kusok po ziazd 160-Mosonmagyaróvár aj pre osobaky? ?????
Re: Přes Maďarsko
18. 07. 2009 14:40
bedo napsal(a):
-------------------------------------------------------
> v noci chod cez budapest
> mas to 30 km kratsie a prejdes za 20 minut
> ked pojdes po M3 tak sa drz v druhom pruhu z lava
> navedie ta to po viadukte pri zoo do lava na
> lagymadiosy hid
> ked prejdes most bude ostra zakruta vlavo
> a potom bude znacka na M7 do prava
> a potom chvilku bude zla cesta ale inak uplna
> pohodicka

pozeral som do mapy a mne lepsie pripada prejazd bud po Erzsebed hid alebo Petofi hid. Co myslis ty?
Re: Přes Maďarsko
18. 07. 2009 20:41
V noci jednoznacne cez centrum Pesti..MO obchvat je asi okolo 60km navyse ked pojdes juznym smerom
Re: Přes Maďarsko
18. 07. 2009 21:16
celvin napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přiznávám,že jsem hledal jen letmo,ale info,které
> potřebuji jsem nenašel.Kvůli rozbité cestě v
> Maďarsku bych zkusil trasu:Brno-Vídeň-před Grazem
> na 66-Kormend-Lendava-Čakovec-a pak se napojit na
> chorvatskou dálnici.Má někdo zkušenost s touto
> trasou?
No ale pokud jsou zprávy přesné, tak rozbité cesty jsou až pod Körmedem. Pokud ovšem chceš jet přes Rakousy tak ti raději doporučím za Vídní na A3 směrem na Eisenstadt. Potom máš dvě možnosti. Přímo do HU na Sopron, po 84 na Hegyfalu a doprava na 86 a nebo dolů po S31 ( široká čtyřproudovka ) na Köszeg. Kousek po 87 a potom v Szombathely na 86. Obě trasy jsem v raných začátcích jezdil a jsou úplně v pohodě. Dříve jsem musel dokonce 2x na A-HU přechodu Köszeg budit celníky, aby mi otevřeli. Pojedeš zaručeně od začátku A3 až po Szombathely sám.
Mia
Re: Přes Maďarsko
18. 07. 2009 22:31
Prosba pre Bessyho:

Bolo by možné poslať mi na mailovú adresu presný popis cesty cez Maďarsko mimo diaľnice? Ideme autom do Chorvátska po prvý raz a muž chce ísť práve touto trasou. Potrebujem všetko podrobne, kde a ako obísť platené úseky, kde sa dá zastaviť na WC a oddýchnuť si...
Chceme vyraziť v sobotu skoro ráno, cca o 03 hod. zo Záhoria. Vďaka moc.
adresa: mirako@orangemail.sk
Re: Přes Maďarsko
18. 07. 2009 22:44
Nechcem provokovat, ale takato info by zaujimala viac ludi. Ak by bolo mozne poslat takyto popis sem a pre vsetkych, Dik moc
Re: Přes Maďarsko
18. 07. 2009 23:16
AKTUALIZACE

0 Rajka
16 nájezd směr Budapest
22 sjezd na E65 - směr Csorna stále po 86
57 KO vpravo směr Redic, Szombathely
58 KO vlevo směr Redic, Szombathely
104 Vasegerszeg KO rovno - směr Redic
113 Vpravo
117 Začátek nového úseku 2 pruhy
120 Konec nového 2 prouhového úseku
130 KO u TESKA směr Redic držet se 86
131 KO rovno
132 KO rovno
136 KO vlevo
159 Kormed - KO rovno
164 Vpravo stále po 86
200 Zalabáksa - za ní vpravo stále po 86
211 Redics KO rovno



a potom Redics - Mursko Sredisce mimo zpoplatněnou dálnici

0.0 km - Redics


0.3 km - vlevo Benzina Petrol


0.5 km - KO výjezd vlevo



1.1 km - Dolga Vas


3.0 km - Lendava


4.2 km kolem ostrůvku vpravo dolů


4.5 km - KO výjezd vpravo


4.7 km - KO výjezd rovno


5.6 km - KO výjezd vpravo


5.8 km - výjezd vlevo


10.2 km - celnice do Chorvatska


lépe už to nešlo smoking smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Rohal (20. 07. 2009 09:35).
Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2009 10:33
Zdravim vás,
tak jsme se už vrátili.
Rozhodli jsme se pro dálnici.Koupili známku a jeli.
Na Hraničním přechodu SK-HU jsme kupovali známku a čekala nás čekačka tak cca 15 min.,bylo tam docela dost lidí.Byl tam kluk,dali jste mu malý techničák,ukázala na tabulce skupinu kde se řadí vaše auto a na kolik dní.Tot vše.Dl vám doklad,který pečlivě uschovejte při případné kontrole policajtů.Najeli jsme na dálnici směr Moson. pak jsem to blbě navedl a sjeli jsme na obyčejnou cestu,která vedla na Gyor.Až jsme to zjistili bylo už daleko se vrátit,tak jsme jeli dál.Je to cca 20 km víc ne.A co se nestalo.?Vběhl nám pes do cesty.Byl černý neměli jsme žádnou šanci jej vidět.Velikost od pudla přes zlatý retrívr a výše.Dup na brzdy pak rychle plyn,abychom se nedostali do hodin.Pes to koupil předním blatníkem a přes spodek jen tak jemně chytil - děkuji bože tomu,že jsme na dovolenou dostali Mercedes ML 400 což je terenák,takže se nic pomalu nestalo nám ani autut(až na ten blatník),jinak mít Alfu Romeo,kterou jsme původně měli jet,bychom tam stáli ještě ted.Najeli jsme na dálnici..na první benzínce jsme sjeli a ohlíželi auto.Světla svítili,mlhovky taky,krev žádná,chladič ok,koupil to jen ten přední blatník,který je na šířku prasknutý.Pokračovali jsme dále.PO cestě jsme chytli bouřku a déšt..upe bomba...místy se dalo jet max. kolem 80km/hod,ale to bylo u Nagykanizse.Budapešt..krásný obchvat..je bombaa ji vidět v noci,něco superního.A pak jsme to jen prali krásně na tempomatu kolem 140km/hoda jelo se.Dálnice nás navedla na Nový Gorčian tak co ch*j s tím.Je tam pomalu h***o až na ty budky.
Na zpáteční cestu jsme jeli opět na Nový,optali se celníku kde se kupuje Vignette říkali nám že buď na dálnici a nebo v Letenye.Tak jsme zajeli do Letenye koupili a prali to směr Budapešť.
Časově to je úplně stejné jak po cestě Redics,Szombathely apod.
Shrnu to tak.V noci nikdy přes vesnice...po této zkušenosti už vůbec.
Odteďka budem jezdit už jen po dálnici.Je to pohodlnější,méně únavné apod.
Jinak Maďarské dálnice se těm našim nemůžou vůbec rovnat.!

______________________________________________________________________________________________________________________
Krk, Trogir, Makarska, Stupin Čelinne, Podgora, Gradac, Turanj, Pakoštane, Pakoštane (2012 - 2x), Pakoštane, Pakoštane,..
Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2009 10:52
Madarskou variantu jsem mivaval rad, kdysi se tudy dalo dosta k mori rychleji nez po rakouske dalnici. Ale bohuzel stav silnic se horsi rok od roku. V noci uz tudy nikdy nepojedu (loni v desti stacilo) a i cestu ve dne (letos) si budu rozmyslet. Vratil jsem se vcera, takze me poznatky, jsou dostatecne cerstve. Klasicka trasa je pretizena kamiony, ktere jedou svizne a nejake dodrzovani rychlostnich limitu opravdu neresi a to ve vesnicich neni nic prijemneho, kdyz se na vas zezadu lepi kamion, ktereho evidentne zdrzujete, protoze nechcete podporit statni rozpocet pokutou.
...
Na konci u hranic je cesta uplne znicena a to nejen vyjetymi kolejemi, ktere misty vytvari vytlacene asfaltove kopce, ale predevsim jsou na krajich obrovske diry a protoze madarsky stat je pravdepodobne opravdu na pokraji statniho bankrotu, takze uz nemaji penize ani na vedro s asfaltem a zufankem. To znamena, ze jsou to opravdu diry, ktere vam pri trose smuly utrhnou kolo. Misto oprav se umisti vsude mozne omezeni ryhchlosti az na 30km/hod s napisem UTHIBAK.
...
Popravde receno od Szombathelu smerem k domovine cesta ujde, ale ten konec je naprosto priserny. Snad jen jedine pozitivum. Jel jsem poprve az na Gorican, nechteje riskovat najezd na slovinskou dalnici a ta mirne zvlnena krajina je tam pekna..
avatar Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2009 11:52
Rohale...perfekt matroš...smiling smiley
...Mia...kde budeš přecházet ze Slovenska do Maďarska...?
P.S. poslal jsem popis na Vaši mailovou adresu domů...smiling smiley
...Mikiska......popis máš doma na Mailu...smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (19. 07. 2009 13:37).
Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2009 19:55
Včera sme sa vrátili z Bašky vody. Cesta bez problémov- Bratislava-Rajka -Budapest-starý goričan...

Celá dialnica v maďarsku bez problémov tam aj speť. žiadne kolony ani zápchy.
Naspeť sme išli v sobotu cez den.Minimum áut cez maďarsko, jediné miesto so zhustenou premávkou bol pred budapešťou ale sú tam 3 pruhy takže bez zdržania alebo obmedzovania. čas z bašky vody po Bratislava- D1 čataj 11hod vrátane zápchy na lučku a prestávok.
Re: Přes Maďarsko
19. 07. 2009 20:51
koscj, ked to pozeras v elektronickych mapach mas pravdu, je to asi 2 km kratsie
ale ked s tadial ides a nepoznas budapest tak tak ako som napisal to mas pekne znacene a na prvej krizovatke pockas zelenu, potom nastavis tempomat na 70 a ides az za lag. hid
aspon mne sa to tak v noci podarilo oboma smermi winking smiley
tam je potom ten kusok rozbity, v noci nevidno ci tam daco robia, ale asi ano
no v principe je jedno kadial ides (po ktorom moste) jednoznacne to mas kratsie a urcite aj rychlejsie
v noci jednoznacne odporucam, spicka udajne konci v pesti okolo osmej vecer
Promiňte, ale nemůžete přidávat odpovědi na toto téma. Toto téma bylo již uzavřeno.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 237
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.