Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 05. 2013 20:39
Na stránkách Martiny a Željka Lopinových píší, že už tuhle sezonu bude v Žuljaně otevřen supermarket Studenac.thumbs up
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 05. 2013 13:13
Na supermarket STUDENAC bych to neviděl, spíše na malou Studenac samoobsluhu.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
22. 05. 2013 18:47
jj Studenac tam je - vzhledem ktomu ze zadne jidlo ani piti jiz do HR nevozime tak tam jezdime nakupovat furt ...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 05. 2013 14:33
Zdravím všechny,
letos odjíždíme 7.6.2013 na Pelješac poprvé autobusem, po návratu předám pár informací, co je lepší cestovat autem či busem, chce někdo přidat?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 05. 2013 20:19
7.6. uz tam budu :-) ale osobne bych autobusem nejel pac si nedovedu predstavit bejt tam bez auta a nemit moznost cestovat ale jinak preji hodne stesti a pohodovou cestu :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
23. 05. 2013 20:44
Taky nevím co bych si počal bez auta. Předloni jsme najezdili po Pelješaci a "okolí" za týden 600 km.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 05. 2013 08:17
Pokud máte dobrého domácího, který Vám auto půjčí tak BUSem nabo letecky na Pelješac není problém a cenově za dopravu, ... je to ta nejlepší varianta. Bohužel na Pelješaci si to také bez auta nedovedu představit.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 05. 2013 19:11
600km po Pelješaci???
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 05. 2013 19:41
600 km po Pelješaci a okolí. Tím okolí počítám Dubrovník, Konavelské stěny atd. Po Pelješaci z Drače 2 x do Orebiče pro výstup na Sv. Ilju, jednou na Korčulu, hradby ve Stonu a další couračky - úkryt pro ponorku v Brijestě, pláž Divna, vrch Ulenje, různý čumendy - Žuljana, tunel Potomje atd.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 05. 2013 21:41
600 km ? zadnej problem :-) bezne na dovce s pobytem na Peljesaci najedu cca 1000km nejsme vyznavaci valeni na plazi ( ani si nepamatuju kdy naposled za tech X let jsem byl na plazi vic jak 10 minut ) a tak furt cestujem ( pamatky, priroda, potapeni a tak ) takze dovcu bez auta si opravdu nedokazu predstavit :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 05. 2013 15:22
ty kilometry opravdu souhlasí. Běžně za dobu pobytu najedeme okolo 1000km. Na Pelješaci je opravdu auto nutností pro toho, kdo nechce jenom ležet na pláži. Pojedete-li denně do Oebiče z Potomje, tak za 10 dní už najedete 500 km. A kde jsou výlety? Mljet, Ston, Dubrovnik, Montenegro, Korcula, Vela Luka, ...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 05. 2013 11:55
Přeji všem hezký den,
děkuji za Vaše podněty, které jste napsali v návaznosti na můj příspěvek. Na Pelješaci jsem byl poprvé v roce 1997 a od roku 2001 jezdíme do Sreseru pravidelně (pokaždé autem + 2x letadlem). Jak jsem uvedl, letos jedeme poprvé autobusem. Nejedeme s žádnou cestovkou, ale jako firemní "výlet". Autobus budeme mít po celý pobyt na místě. Plánujeme minimálně dva výlety Dubrovník a Orebič s Korčulou, protože většina cestujících bude v těchto konšinách poprvé.
Budu potěšen, pokud je objeví příspěvky na můj text.
Děkuji Jirka z HK
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 05. 2013 10:21
Jirka z HK napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Přeji všem hezký den,
> děkuji za Vaše podněty, které jste napsali v
> návaznosti na můj příspěvek. Na Pelješaci jsem byl
> poprvé v roce 1997 a od roku 2001 jezdíme do
> Sreseru pravidelně (pokaždé autem + 2x letadlem).
> Jak jsem uvedl, letos jedeme poprvé autobusem.
> Nejedeme s žádnou cestovkou, ale jako firemní
> "výlet". Autobus budeme mít po celý pobyt na
> místě. Plánujeme minimálně dva výlety Dubrovník a
> Orebič s Korčulou, protože většina cestujících
> bude v těchto konšinách poprvé.
> Budu potěšen, pokud je objeví příspěvky na můj
> text.
> Děkuji Jirka z HK

Jirko z HK - nějak mi uniká smysl tvého příspěvku
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 05. 2013 20:48
Zajimava informace, mohla by se hodit...
http://auto.idnes.cz/mytne-v-chorvatsku-0oc-/automoto.aspx?c=A130527_154239_automoto_fdv
Pripadne by se mozna dalo domluvit i pujcovani, pri ceste az na konec dalnice se to vyplati...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 05. 2013 20:55
Dubaku: přesuň to na fórum o dopravě v sekci ENC krabičky.
Něco podobného tam už je.
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 05. 2013 21:42
neví někdo náhodou, jestli je v Orebiči kapitanát, kde se dá v sezóně koupit viněta na člun? Našel jsem trvalý na Korčule, ale Orebič by se hodil víc, protože tam se dostanu autem. Dík.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 05. 2013 09:36
je hned na proti trajektu ale bejva dost casto zavrenej a zastupujeho bud v Korcule nebo v Trpanji ( tam v poho dojedes s autem a clunem az pred dvere ) v Trpanji tam sou vzdy cca hodinu pred pripluti trajektu ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Štír (29. 05. 2013 09:37).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 05. 2013 15:30
V Orebići je lučka kapitanija na Trgu Mimbeli, to je od pošti asi 100 m. Najlepšie je tam ist rano okolo 9. hod.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 05. 2013 15:41
já vám pánové děkuji za info. Zkusím Orebič, nebo něco cestou. Záleží na tom, kde v kolik budem. Není problém zajet případně do Trpanje, ale Orebič by se hodil víc. Jsem kousek od něj a stejně tam hned po příjezdu pojedu na nákup a pro benzín..... a taky možná pro kožich thumbs up smiley mám to už za 13 a teplo nikde.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 05. 2013 16:28
Možná i tady:
Lučka kapetanija
tel.: 020/ 754 026 Ston
Radno vrijeme - pracovní doba: 08:00-12:00

a další info



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (29. 05. 2013 16:31).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 05. 2013 23:33
Přeji všem hezký večer,
Letos jedu po druhé v životě do Chorvatska a poprvé do Boraku (inspirována nádhernou knihou Příručka Jadranské snoubenky).
Vloni jsme tam byli pouze na jednodenní návštěvě - bydleli jsme v Drveníku - a Pelješac - hlavně Borak nás opravdu okouzlili.
Máme rezervovaný pobyt v červenci v apartmanu Ivo Violič, našla jsem si to na internetu. Byl jste někdo v tomto apartmanu?Trochu máme obavy, že tam není klimatizace, ale na druhé straně jsme jezdili dlouhá léta bez a také jsme to zvládli smiling smiley)
A ještě nevíte kolik tak přibližně stojí večerě v restauraci Matuško?
Vloni jsme byli v té první u příjezdu do Boraku, jídlo bylo naprosto skvělé,báječná rybí paštika, čerstvá pražma na grilu, dingač, ale cenově mi to připadá trochu dražší, než co si můžeme denně dovolit.
Pak mám trochu strach z toho tunelu, vloni, když jsem ho projížděla, tak jsem neměla moc dobrý pocit. Dá se z Boraku jet na jiné pláže, aniž bych musela tunelem projet?
Děkuji moc za odpovědi,
R. z Prahy
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 05. 2013 07:18
Z Boraku se dá jet pěknou vyhlídkovou cestou do Trsteníku - tak se objede tunel. Jenom v samotném Trsteníku je problematické odbočit doprava dolů. Je lepší jet doleva a po cca 50ti metrech se na rozšíření otočit a pokračovat dolů.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 05. 2013 09:30
Jak psal HonzaD nechá se z Boraku jezdit i mimo tunel přes Trstenik. Co se týká jídla tak ano, je restaurace Dalmatinska Kuća - první při příjezdu do Boraku trošku dražší než restaurace Matuško. Jídla u Matušky jsou o něco málo levnější než ve druhé restauraci, ale není tam takový výběr z ryb a mořských plodů, ale nechá se tam koupit docela slušná pizza okolo 30 kun. Někteří ubytovatelé v Boraku mají s panem Matuškem domluvenou slevu a nabídku na polopenzi, kde jídlo (ne pizza) vychází cenově mezi 40-50kun. Bohužel ale pani Ivo Violič mezi ně nepatří. Zde je odkaz na Matuškovu restauraci v Boraku - má-li tam ceník jsem nehledal [www.matusko-vina.hr].
Vzhledem k tomu, že v Boraku poměrně častou fouká svěží vítr, tak mnoho ubytovatelů klimu protože není až tak potřeba neřeší. Pan Violič ji má, ale nejsem si jistý, zda-li ve všech apartmánech. Pokud se dodržují správné zásady větrání a stínění oken během dne a noci tak klima opravdu není díky svěžímu větru třeba.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 05. 2013 09:37
Ta cesta va svahu z Trsteniku je je docela zážitek. Mě to přišlo v pohodě, ale manželka se docela bála. Jeli jsme od Boraku na Trstenik, takže seděla na místě spolujezdce směrem za svahu. Naopak tunel ji nevadil.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 05. 2013 11:01
tak pratele a je to tady, behem par hodin startujem a razime smer Peljesac, tady u nas ( Mladoboleslavsko ) prsi a tak doufam ze nam neproprsi cela cesta. Jak dorazime na misto podam info o ceste a pocasi. Tak se tu mejte zatim pekne a Ti co maji dovcu jeste pred sebou tak Vam preji at se uz konecne dockate a Vam co dnes taky vyjizdide preji pohodovou cestu a pamatujte na to ze jedete si odpocinout a ne ze jedete na zavod - lepsi dorazit o par hodin pozdejc nez vubec ...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 05. 2013 12:13
Štíre šťastnou cestu. Doufám, že zprávy o počasí z místa budou příznivé a do 13.června moře trochu ohřeješ.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 05. 2013 12:29
Děkuji za tip smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 05. 2013 13:37
Štíre, podej info a reference, každá informace přímo z místa má cenu zlata!!! :-) dojeďte v bezpečí a pohodě!
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 05. 2013 15:33
snad dá Štír vědět, že můžu jeden kožich doma nechat. Asi se mi jegrovky a oteplováky už nevejdou do auta eye rolling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 06. 2013 13:47
Tak cesta probehla v pohode, nikde zadny fronty a zdrzovani, az ke Kapele se jelo paradne bez deste bylo slunecno a celkem i teplo, za sv Rokem zaclo prset a ochladilo se na 8 stC, dalsi pocasi budu popisovat v prislusnem vlaknne, ale pratele mam jednu hodne pozitivni zpravu SVITI tu slunicko ktere z cech nezname :-) ale vecer sem si na sebe vzal teplou vestu ...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 243
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.