Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 02. 2014 21:51
Tak to si skoro budeme předávat štafetu - my tam budeme od 6.9. do 29. 9. smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 02. 2014 22:08
Trpanj 14.6.-28.6. když je výjezdovej kalendár zapikanej... smileys with beer

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 02. 2014 23:27
tak na Peljesaci od nas pozdravujte - po 18-ti dovolenejch na Peljesaci prisel cas na zmenu ale urcite se tam zas radi vratime, no a Vis neni zas tak daleko smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 02. 2014 11:13
To Štír

To je moc škoda, protože jsem se opět těšil na předprázdnivé info z Pelješace. Ach jo.eye popping smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 02. 2014 11:37
Tak budeme čekat na info od Radomíra...
Jedu do Trpanje ihned po něm od 29.6-12.7.2014
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 02. 2014 19:54
To Lova : tak se Ti aspon treba bude hodit predprazdninove info z cesty alespon po Split ale slibuju ze se na Peljesac urcite vratime smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 03. 2014 21:15
Zdravím tímto všechny příznivce Pelješacu a chci se zeptat,jestli někdo nebyl ubytovaný v apartmánech Blaževo a jaká byla spokojenost.Jedeme tam poprvé a to v druhé polovině června dík smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 03. 2014 08:30
A v kterém letovisku by to mělo být? Pelješac je dost velký.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 03. 2014 09:29
kapříku: našla jsem toto ...
Blaževo
Blaževo2
Blaževo3
Blaževo4

.... jsou to různé názory z dřívějších let a je dobře je znát a udělat si vlastní. Snad Ti něco z toho pomůže.
Určitě by Ti více řekl a poradil js13 - zkus mu poslat soukromou zprávu.
Pohodovou dovolenou vám přeje Majka smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 03. 2014 09:29
moc neporadím, Blaževem jsem sice jenom projížděl, když jsem se jel podívat na na nedalekou bývalou ponorkovou základnu. Je to letovisko u začátku Malostonského zálivu, které sice bylo velice klidné, poměrně malé a na mne působilo, že se teprve dostavuje. Moře pěkné, na to že je to severní strana Pelješace, výhledy na pevninu nádherné. Sice preferuji jižní stranu Pelješace, ale za mne určitě lepší, než například Sreser, nebo přelidněný Trpanj.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 03. 2014 17:28
Díky moc Majko je to ono - zátoka Blaževo , apartmány Dora a pan domácí Darko Sekula,Jak jsem si přečetl tak jenom jednomu pánovi se tam nelíbylo,ale mi hledali klidné místo hned u moře a máme v plánu hodně poznávat okolí,takže uvidíme a moc se už těšíme.Jo a díky taky všem co napsali thumbs upsmoking smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 03. 2014 18:16
Jasně já jezdím hned za kopeček o jednu zátoku dál a jsem spokojený. Klid, málo lidí, ubytování 3 metry od moře, slepá ulice kde nic nejezdí.
Sice trochu Mácháč a zelenější moře než na jižní straně, ale jinak pohoda.
A ještě jedna poznámka pro nespokojence, dovolená je o tom s kým jedu a jakou si jí udělám. Ne o tom kde mě kdo ruší a překáží, vždy je s dobrými lidmi dobře.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023



Upraveno 1krát. Naposledy upravil MotoMoto (04. 03. 2014 18:18).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 03. 2014 19:45
MotoMoto: přesně tak thumbs up a opět po roce se těšíme na lidičky, kteří jezdí ve stejném termínu... ani se nemusíme se blíže znát, ale jsme si "známé tváře" a zdravíme se zdaleka. smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 03. 2014 20:03
Pobývali jsme 2008 v okolí, jeli se taky i do Blaževa nakouknout...a pohoda, klídek...a budete se mít i fakt dobře - co se týká hlavně "výpěstků moře"...smiling smileyR. [www.facebook.com]



Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
05. 03. 2014 17:14
Rero krásný a už se nám sbíhají sliny na ty mořský potvůrky.Ještě se chci zeptat jestli se na Mljet přepravit trajektem i s autem a nebo je lepší
nechat auto v Prapratnu utrajektu(jestli se tam dá celý den parkovat) a ze Sobry využít nějakou místní dopravu,nebo si tam půjčit mini brum?Dík Víťa.smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2014 14:42
Jak se Vám líbí v Žuljaně, my jedem letos do Žuljany - na Pelješac vůbec poprvé..... od 28.8.-9.9.... Něj. tipy, co bychom neměli zapomenout navštívit za zajímavá místečka v okolí????? díky moc smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2014 14:46
....ještě se chci zeptat, dá se cestovat do HR na OP že??? Všude píší, že vstup do států EU lze všude na OP + HR, Bosna i Hercegovina, atd. také...... nemáte někdo zkušenost??? díky moc



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jana1ruzickova (19. 03. 2014 14:48).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2014 15:02
Dá se cestovat jen na občanku, ale pozor děti jí ale musí mít také a nebo být zapsané d pase. Nepomůže zapsané děti v občance rodičů.
Přiznám se že si teď neuvědomuji zda i do BiH se dá jet na občanku, my máme pasy.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2014 16:45
No já bych to trochu upřesnil. Děti do pasu se již nějaký ten rok nepíšou a pokud je tam máte napsané tak to už dnes nestačí, musí mít svůj pas nebo svoji občanku. Jinak do Bosny se dá jet i na občanku - minulý rok jsem to okusil a bez problemu.
Ofiko informace
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2014 19:32
Nechci se přít, ale byli jsme v Anglii a dcera byla zapsaná v pase a v pohodě.Takže pokud tam je dítě zapsané tak bez problémů.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2014 20:24
Děti už musí mít svůj pas.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2014 20:31
Omlouvám se, ono to bylo na jaře 2012, to je šílené jak to letí. Opravdu už nelze bez dokladu.
Ještě jednou se omlouvám za chybné informace.

________________________________________________________________________________________________________________________________
Molunat 1986, Novigrad 1990, 4x Crekvenice 1991-1994, 10x Nerezine 1995-2005, Zlarin 1997, Žuljana 1998, Paklenica 2008, Pelješac Luka Dubrava 2011-2015, Fajana 2017, Crekvenica 2019, Lošinj Sveti Jakov 2020, Pag Šimuni 2023
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2014 20:40
Za dva měsíce jdu nechat malému udělat pas. Chci vidět jak se bude roční dítě fotit, bude asi kopec srandy. Nařízení na dvě věci.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil elton (19. 03. 2014 20:40).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 03. 2014 22:19
Citaci
jana1ruzickova napsal(a):
Jak se Vám líbí v Žuljaně, my jedem letos do Žuljany - na Pelješac vůbec poprvé..... od 28.8.-9.9.... Něj. tipy, co bychom neměli zapomenout navštívit za zajímavá místečka v okolí????? díky moc

Ono ti chvilku potrvá, než se seznámíš se Žuljanou a jejím okolím, pár hodin se tam dá prochodit i jen uličkami a po okolních stráních, vystoupit na Sv.Ivana s překrásnými výhledy, teď není problém i autem zajet do Trsteniku, navštívit vinařství v Potomje, farmu v Kuně Pelješce, prolézt Janjinu či Orebič (a odtud si zajet lodí do města Korčuly, to také stojí za vidění), dojet až na konec Pelješcu do Lovište, a, samozřejmě, oba Stony.
Časem pak dojde na Dubrovník, nějaké ty ostrovy, případně BiH (vodopády Kravica, Međugorje, Mostar...), zkrátka to "nejbližší okolí" se v Dalmácii měří poněkud jinými kilometry, než jsme zvyklí.
Ani nevím, jak se nám líbí v Žuljaně, jezdíme tam teprve od roku 2002 a ještě většinou jen jednou ročně, tak snad můžu prohlásit, že se nám tam pořád ještě líbí velmi. A ještě pořád objevujeme v okolí do asi tak 120 km něco překvapivého.
Nebo ještě jinak: začni tady a pak pokračuj některým ze 14 odkazů na místa na Pelješcu.

A, protože zřejmě na Pelješac pojedeš po souši, potřebuješ pro průjezd Neumem pas pro děti. Nakonec, i když pojedeš trajektem do Trpanje, hodí se to, protože jinak chtějí za malé děti platit dospělé jízdné. S pasem je to za dětské.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 03. 2014 08:12
Žuljana - výborná volba. To okolí - ještě bych doplnil Hilla - kopec Ulenje nad Žuljanou - moc pěkný výhled, nechá se tam vyjet i autem po asfaltce. Ale pro mě byl největší zážitek vylézt z Orebiče na Sv. Iljua výhledy z něj. A jestli pojedete do Dubrovníku, tak bych pak popojel ještě asi o 30 km dál a vykoupal bych se u Konavelských stěn...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 03. 2014 08:14
Romans moc díky za tipy..... Kopec nad Žuljanou určo, sv. Iliju doufám..... Když děti nebudou chtít, necháme je spát a my si dáme výšlap...Určo to chce vyrazit hodně brzy ráno, co??? Konavelské stěny mi vůbec nic neříkají, jdu studovat na netu, moc moc díky thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 03. 2014 08:16
No děti mají svůj pas..... Nám končí platnost pasu i OP, tak právě zjišťuju info, zda nám stačí cestovat jen na OP.....Zdá se, že ano.... Díky za rady lidičky a přeju krásný slunečný jarní den spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 03. 2014 08:21
Hill napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
Citaci
jana1ruzickova napsal(a):
Jak se Vám líbí
> v Žuljaně, my jedem letos do Žuljany - na Pelješac
> vůbec poprvé..... od 28.8.-9.9.... Něj. tipy, co
> bychom neměli zapomenout navštívit za zajímavá
> místečka v okolí????? díky moc
>
> Ono ti chvilku potrvá, než se seznámíš se Žuljanou
> a jejím okolím, pár hodin se tam dá prochodit i
> jen uličkami a po okolních stráních, vystoupit na
> Sv.Ivana s překrásnými výhledy, teď není problém i
> autem zajet do Trsteniku, navštívit vinařství v
> Potomje, farmu v Kuně Pelješce, prolézt Janjinu či
> Orebič (a odtud si zajet lodí do města Korčuly, to
> také stojí za vidění), dojet až na konec Pelješcu
> do Lovište, a, samozřejmě, oba Stony.
> Časem pak dojde na Dubrovník, nějaké ty ostrovy,
> případně BiH (vodopády Kravica, Međugorje,
> Mostar...), zkrátka to "nejbližší okolí" se v
> Dalmácii měří poněkud jinými kilometry, než jsme
> zvyklí.
> Ani nevím, jak se nám líbí v Žuljaně, jezdíme tam
> teprve od roku 2002 a ještě většinou jen jednou
> ročně, tak snad můžu prohlásit, že se nám tam
> pořád ještě líbí velmi. A ještě pořád objevujeme v
> okolí do asi tak 120 km něco překvapivého.
> Nebo ještě jinak: začni
> [url=http://galerie-jadran.net/thumbnails.php?albu
> m=202]tady[/url] a pak pokračuj
> [url=http://galerie-jadran.net/index.php?cat=2&pag
> e=2]některým ze 14 odkazů na místa na
> Pelješcu[/url].
>
> A, protože zřejmě na Pelješac pojedeš po souši,
> potřebuješ pro průjezd Neumem pas pro děti.
> Nakonec, i když pojedeš trajektem do Trpanje, hodí
> se to, protože jinak chtějí za malé děti platit
> dospělé jízdné. S pasem je to za dětské.


Moc moc díky Hille za vyčerpávající info a za ty odkazy na fotogalerie, určitě to vše doma projdeme.... Je mi jasné, že za 12 dnů se toho až tolik stihnout nedá.... Určitě se tam budeme ještě v dalších letech vracet.... Alespoň si to myslím....Nadchlo mě to už podle Vašich i jiných příspěvků nejen v této diskuzi....... mějte se pěkně, zdravímyawning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 03. 2014 13:46
jana1ruzickova
Na Sv. Ilju určitě co nejdřív, já jsem vyrazil hned za svítání. Při cestě zpátky jsem v devět hodin potkával lidi, kteří teprve vyrazili a nevím, jestli došli v tom vedru až nahoru. Konavelské stěny - je tam taková malá pláž pod skalním převisem, jde se tam takovou cestičkou vytesanou ve skále, kousek i tunelem. Lidí tam nebylo moc, asi to není ještě tak profláklý, ale je tam moc pěkně...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 03. 2014 18:19
Zdar chlapi tady Lukáš manžel od Jany.
Včera jsem se chtěl přihlásit ,ale pořád mne to nepouští do vašeho fora ,a manželka zjistila ,že už zde je příhlášená,tak píšu od ní.
Rád bych se vás zeptal kudy jezdíte ,jestli klasika po dálnici ,letos je prý až do Ploče.
V roce 2008 v Drveniku, 2010 jsme byli Baru v Montenegro a to byla dálnice jen do Ravči.
, 2011 Rtina cca10km před mostem na Pag,2012 Drage,2013 Vlašiči Pag ,a poprvé jsem objel slovinskou dálnici a už jí budu objíždět stále.
Přemýšlel jsem o cestě vnitrozemím.V rakousku bych chtěl sjed z dálnice na138 u Ilzu pokračovat na Felbach,Bad Radkesburg,Gornja Radgona,Ljutomer, Ormož,Varaždin,Bjelovar,Bosanska Gradiška,Banja Luka,Mostar,Metkovič ,Slivno, Neum ,Ston.
Díky za všechny tipy.
Jana neřídí,takže je to vše na mně,ale já se vždy když se vrátítm z HR těším až tam zase za rok pojedu a pořádně se s naší 1oktávkou projedeme:-)))))
Díky za info Lukáš
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 218
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.