Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 07. 2023 22:48
Dnes odpoledne hrůza v Orebiči, cestou na pevninu odpoledne kolem 16:00 neskutečná kolona na trajekt!!!! Končila těsně pod výhledovým místem v serpentinách!!!! Dle aplikace prispechal na pomoc i trajekt Sv.Juraj, který opustil linku Ploče - Trpanj. To jsem tam ještě nezažil. Lidé na konci kolony neměli Tušení, co se děje, někteří nedočkavci, anebo Ti, co Orebičem potřebovali jen projet směr Viganj a Loviste v protisměru zadělali na velký problém těm, co opouštěli Orebič. Velké zmatky a snad je vše už OK!!!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 07. 2023 13:57
Přeci byl včera ve Vela Luce velký koncert nazvaný Trag bezkraja, podium na vodě, obrovské davy lidí, trvalo do půlnoci, přenos na HRTV 1.
Říkal jsem si, jak to pojede nazpět.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
30. 07. 2023 14:21
digisis: To ano, ale nemyslím si, že by to bylo jen tou vzpomínkovou akcí za Olivera.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 07. 2023 07:00
Ja to jel brzo rano v roce 2011 a pohoda...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2023 18:08
KDE PARKOVAT V OREBIČI? Chystáme se na půldenní výlet na Koručulu. Máte tip na parkování v Orebiči? Děkuji!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2023 18:39
42°58'30.5"N 17°10'17.1"E
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2023 20:17
Moc děkuji!!!!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2023 20:20
A neformální parkoviště? Cena je nyní 1 EU/ hodinu...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 08. 2023 22:23
tahany: smiling bouncing smiley
...neformální parkoviště? Také už v Chorvátsku asi nenájdeš.

1€ na hod je super cena. Na Makarskej na Rive 5€/hod, o uličku ďalej 4,50€, v ďalšej 3,5-4€, mimo centra minimálne 2€/hod moody smiley
Dokonca aj niektoré hotely už pýtajú parkovné. Ja som platil v ***hotely v tretej rade od mora, 70€ za pobyt, 10€ na deň.
Hoci ubytovanie v prvý deň až od 14:00 a odchod v siedmy deň už do 10:00 hod. To jest, mal som platiť len za 1/2 dňa + 5 dní + 1/2 dňa = 6 dní.
Keď som recepčnú na to taktickyyawning smileyyawning smiley upozornil, kukala spoza pultu na mňa "jak mucha puk"thumbs up smileythumbs up smiley
Samozrejme, že som jej dal 70€ spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 09. 2023 08:17
Ahojte,poprosím radu-je lepšie ísť trajektom na Korčulu priamo z Orebiču / iba ľudia ,bez auta/ ,alebo radšej z Kučište osobnou loďou-ak som správne pochopila ,táto jazdí do mesta Korčula a trajekt do prístavu ďalej od mesta-tam sme už boli trajektom z Drveniku pred pár rokmi..
Vopred ďakujem spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 09. 2023 09:03
Z Orebiče jezdí i osobní loď a přístaviště má přímo v Korčule.
Mrkni tady jsem dával příspěvek a zbytek je upřesněn v diskuzi dál...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 09. 2023 10:49
ďakujem ,super thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 09. 2023 08:36
Jinak pobrezni cesta ze Zuljany do Trsteniku a dale do Boraku prujezdna ;-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 09. 2023 15:23
Na kole se dá i dál do Orebiče.Krasne výhledy 👍a zralé víno v této době.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 09. 2023 20:56
Citaci
dj.DEKL napsal(a):
...pobrezni cesta ze Zuljany do Trsteniku a dale do Boraku prujezdna...

A ona nebyla? Tedy - poprvé jsem tunelem Dingać jel do Trsteniku v roce 2008, takže vlastně nevím, odkdy, ale průjezdná byla už tenkrát. Časem se objevilo i toto video (Zdevel na něj kdysi dával odkaz).
Teprve od roku 2012 je vyasfaltovaná požární cesta mezi Žuljanou a Trstenikem, jsou na ní výhybny (ondyno jsem se tam vyhnul i proti pekařské pětituně). Ačkoli - průjezdná ta cesta byla už dlouho předtím, jen nic pro nízkoprofilové šlupky a taky to místy chtělo podvozek na vyšší prostupnost.
Takže ano, trasa Žuljana - Trstenik - tunel Dingać - Potomje normálně autem sjízdná je, jen to neradno moc rozjíždět, je na jí příliš mnoho nepřehledných zatáček.
Letos přibyla požární cesta ze Žuljany kolem Sv.Ivana na neobydlené svahy Pelješcu, zatím končí u Kupinovy zátoky na "mořském úpatí" Sv. Ivana, ale tuto cestu asi v dohledné době asfaltovat nebo betonovat nebudou. Na horském kole se to dá, osobním autem, i kdyby tam nebyl zákaz, bych to radši nezkoušel.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 09. 2023 08:42
Byla to reakce na starsi prispevek, dotaz... letos sem se tam opet po letech dostal...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 09. 2023 18:26
Dnes jsme vyrazili zkouknout nový most. Paráda je, že je z každé strany odpočívadlo, takže no probléma s parkováním a záchody. Ty je možné najít i se zavřenýma očimasmiling smiley Přesto uvnitř čisto. Nechyběl ani autobus plný šikmoušů. Asi to mají v rámci agitacesmiling smiley Trochu jsme prosmejčili Pelješac až po Orebič. Jeli jsme se podívat i na pláž Divna, kterou všichni vychvalují. Hmmm, s ručníkem v podpaždí jsem se dole na schodech otočil a prchal zpět. Hnus, velebnosti. Spousta lidí, pláž, noooo, každá trochu zastčená pláž pod Makarskou je snad hezčí. Ale je to jen můj názor, nikomu nevnucuji. Zkoukli jsme některá "letoviska". Žuljanu bych si asi představil pro trávení dovolené. Trpanj, zde jsem jen oživil vzpomínky, Sreser určitě ne, Drače v žádném případě, projel jsem si tunel Dingač a na druhé straně asi klid, ale koupání se mi nelíbilo.
Nakonec jsme dojeli do Stonu, kterým jsem mnohokráte jen projel, nikdy nezastavil. 10 éček za dospěláka vstup na hradby, je v tom i vstup do pevnosti. Trochu raketa, měli by spíše dávat, že se v tom teple nahoru vůbec někdo vyškrábe. Trochu jsme se sekli a začali pravou větví, po vylezení k třetí věži zjištěno, že tudy se dostaneme do Malého Stonu. Otočka, dolů to bylo snad horší jak nahoru, pak teprve jsme šli správně. Vylezeno nahoru na věž a stačilo. Pak pevnost, projití uličkami a zpět k autu. Parkovali jsme grátis, stačilo projet k přístavu jachet a zde spoustu místa pod stromy, jen je to k bráně trochu dál. Jinak chtějí všude za hoďku éčko. Sůl kilo 1,80. Ale co by...
Nafrčíno v rámci výletu něco přes 300km, od příjezdu jsem poprvé vlezl do auta.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 09. 2023 14:53
Divna plaza v roce 2011 byla lepsi, skoro nikdo tam nebyl... letos strasny...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 243
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.