Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2013 21:33
I na nižší vršky lezeme od pěti až půl šesté. A to mají obvykle něco mezi 500 a 700 mnm, nemusí to být zrovna Zmijino brdo. V 9 až 10 hodin obvykle sice vršky zdolané, ale hic už bývá nepříjemný.
Takže začít s výšlapem až v 8 hodin bych také rozhodně nedoporučoval.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
25. 06. 2013 14:33
Orebič - parkoviště za klášterem


Šťastnou cestu vám všem a přineste pěkné fotky.smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2013 11:59
Letos jedem poprvé do Orebiče, tak jsem se chtěl zeptat, zda jsou v Orebiči rybářské večery. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2013 13:05
pavel- napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Letos jedem poprvé do Orebiče, tak jsem se chtěl
> zeptat, zda jsou v Orebiči rybářské večery. spinning smiley sticking its tongue out

co tím Pavle přesně myslíš?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2013 13:40
... já se s tím setkal na Hvaru ...
to se někde postaví udírny, grily, dovalí sudy a pak se večer prodávají ryby, víno, nealko, hraje živá muzika ... a ceny lidové
smileys with beer
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2013 13:49
Byvaju tieto večery aj v Orebiči tak v strede sezony.
Tom
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2013 13:50
Já na Čiovu v Arbanii toho malého přístavu. Prima párty, akorát nevím jestli se to nazývá rybářský večer : )
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2013 13:54
Tak o této akci, že by se dělala v Orebiči nevím. Ale po celém Pelješaci, v různých termínech, které jsou zhruba na přelomu července/srpna se v letoviscích něco podobného koná, ale bez ryb. Pivo, víno, alko i nealko, živá hudby, nebo nějaký místní DJ, grilování to jo, to se děje a někdy jsou tam i soutěže, do kterých se mohou zapojit i turisté. Dost často je to spojeno i s nějakým místním folklorním vystoupením. Bohužel za těch 15 let co na Pelješac jezdím bych řekl, že tyto akce už upadají a neni to už, co to bývalo. Asi to bude tím, že většinu akcí již převzali pod organizaci děti rodičů, kteří s tím začínali a vezou se na vlně a nemají už k tomu takový vztah.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2013 14:35
Minulý rok jsem zažil rybářský večer v ID a mohu říct jen tolik, že to nemělo chybu!!!!! Ceny skutečně maximálně lidové a jídlo perfektní!!!! A když se k tomu přidala hudba, víno, pivo, tak z toho byl velice pěkný večer!!! Na druhou stranu, divím se, že se tato akce nekoná v jiných menších vesničkách u moře, kde je větší pohybu turistů, protože spokojeny musí být na výsost obě strany, Ti co levně nakupují a taktéž Ti, co inkasují :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2013 21:28




a taky se tam zpívá ...


Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2013 21:35
Díky za info, přesně tohle jsem myslel.Grilované ryby, víno a živá hudba.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
26. 06. 2013 22:46
Bessy bingo :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 11:36
Tak hlásím příjezd z Pelješace, respektive z Podobuče. Ubytko dobrý, super posezení na terase u pláže před app. Jinak od této soboty už tam bylo hodně plno, takže si nedokážu představit, jak je to tam schopné absorbovat prázdninové návaly. Ještě že bylo kam zdrhnout na člunu. V pondělí byla večer bouře jak sviňa, vůbec to nevypadalo, ale najednou do domácích jako když střelí a začali tahat všechny lodě na břeh, ty velké někam odjely do chráněného přístavu. Pak to vypuklo, slejvák, vichr jako hrom, ale bylo to docela krátké. Moře mlatilo taky pěkně. Druhý den stále velké vlny, voda studenější, vítr, ale slunečno. Včera při odjezdu bura.
Pro každý app je tam parkovací místo, domácí vysvětlí. Cesta dolu k parkovišti je děsnej krpál, měl jsem strach, jestli ho vůbec vyjedu s naloženým autem cestou domů. Na odnesení batožin jsou u baráků kolečka, dolů to jde, ale nahoru to pak natahat do auta. Jen ti Poláci. Jsou všude, jsou hluční, dost bezohlední.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 12:11
Vítejte doma thumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 12:38
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Tak hlásím příjezd z Pelješace, respektive z
> Podobuče. Ubytko dobrý, super posezení na terase u
> pláže před app. Jinak od této soboty už tam bylo
> hodně plno, takže si nedokážu představit, jak je
> to tam schopné absorbovat prázdninové návaly.
> Ještě že bylo kam zdrhnout na člunu. V pondělí
> byla večer bouře jak sviňa, vůbec to nevypadalo,
> ale najednou do domácích jako když střelí a začali
> tahat všechny lodě na břeh, ty velké někam odjely
> do chráněného přístavu. Pak to vypuklo, slejvák,
> vichr jako hrom, ale bylo to docela krátké. Moře
> mlatilo taky pěkně. Druhý den stále velké vlny,
> voda studenější, vítr, ale slunečno. Včera při
> odjezdu bura.
> Pro každý app je tam parkovací místo, domácí
> vysvětlí. Cesta dolu k parkovišti je děsnej krpál,
> měl jsem strach, jestli ho vůbec vyjedu s
> naloženým autem cestou domů. Na odnesení batožin
> jsou u baráků kolečka, dolů to jde, ale nahoru to
> pak natahat do auta. Jen ti Poláci. Jsou všude,
> jsou hluční, dost bezohlední.

No vzhledem k tomu, že se tamtéž chystáme na přelomu sprna, čekal jsem pozitivnější info :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 12:46
no jo, to je celej Zahája...dolů to jde a nahoru už blbě thumbs up smiley.
Počasí bylo skutečně jak na objednávku a voda byla chvílema jak kafe. Teda chvílema taky jako ledový kafe thumbs up smiley hodně záleželo asi na tom jak jdou proudy. Od nějakých dvou metrů dolů byla ale neskutečná kosa všude.
Jinak jak píše Zahája. Před cestou do Podobuče nezapomenout na kontrolu brzd a spojky yawning smiley Potkat auto ve výjezdu od parkoviště je zážitek. Už jsem taky pochopil, že byl trochu problém při sjednávání pobytu s čluny. Poslední týden v červnu už se skoro nedaly vytahnout z vody. Navíc lidi jsou jak deba.... vidí přijíždět člun a plavou schválně před něj. Měl jsem už sto chutí vzít někoho pádlem. Abychom mohli vytahnout člun z vody, tak nám na chvíli uhla s dekou místní kočka a vedle se válelo hafo Čechů který se ani nehli.
Jinak cesta bez problémů. Rakušáci klasicky opravují stále dálnici, ale bylo to v pohodě a uzávěrky na úpravě D1 taky v pohodě. Fronty na dálnici žádný, celnice bez problémů - fronty tak 5 aut a zdržení minimální. Kontroly žádný. Jen průjezd Vídní byl vzhledem ke špičce trochu "posouvací".
Závěr : Podobuče v sezóně bez člunu...... nikdy! ( tedy pokud se na pláži rádi netulíte k sousedům thumbs up smiley ) Jo a v sezóně se čluny taky nikdy, páč je nebude kam dát a jak je dostat na břeh yawning smiley. Ale místo je to fakt hezký.
Takže hodně štěstí těm, co je dovolená teprve čeká thumbs up

teď na to koukám.... omlouvám se TOTTI mu drinking smiley Je tam ale fakt hezky.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil trosečník (27. 06. 2013 20:19).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 14:24
Trosečníku, ani nevím, mám-li se smát, nebo brečet, protože se chytám pouze toho, že nemám člun a tedy tím pádem mám po strarostech s tím souvislých, ale jinak, no nevím, nevím. A to jsem od přírody velký optimista, ale po přečtení Tvé a kolegové ,,story" si kladu otázku, jak moc velký optimista vlastně jsem. :-)
mm
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 14:38
To jsme na tom stejně - sice jsem taky velký optimista, ale jelikož odjíždím do Podobuče 15.7.2013 tak uvidíme jestli mě optimismus nepřejde hned 16.7. yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 15:09
kucí nebojte, nebodu to třeba tak hrozný thumbs up smiley
Já to beru jen z pohledu že mám rád skoro samotu. Tak třeba něco pozitivního jo yawning smiley
- je tam fakt hezky
- je tam klid a nikdo tam večer neřval z hospody ( jen jednou tam někdo hrál na kytaru a zpíval tak do 23.20h, ale to bylo v pohodě )
- voda tam je v zátoce fakt teplá
- perfektní přístup do vody pro děti
- pro romantiky doporučuji posezení na lavičce nad mořem směrem na malou nudipláž
- nudi pláž je malinká tak pro 4 lidi. U ní je moře hezky mělké a teplé s hloubkou cca 2,5m , takže je tam nějaké pokoukání i pro šnorchlisty co se moc nepotápěj ( tedy myslím pokoukání v moři...né na tý nudi thumbs up smiley )
- vzhledem k logistickému systému koleček, je z důvodu nepřítomnosti aut klídek ( jestliže vedle v baráku zrovna neřvou malá dvojčata yawning smiley. .... paní měla dětí celkem 7 yawning smiley )
- do Orebiče je to kousek. Korčula je ale bezkonkurenční. Pizzu doporučuji ale jako Zahájskej v Orebiči a to v restauraci od cesty směrem k moři, která však v létě vypadá trochu útulněji yawning smiley. Pizza tam byla fakt super. Jo a pozdravujte od Kačky Zahájské jejího oblíbeného číšníka hezouna thumbs up smiley
Třeba si na něco ještě vzpomenu smoking smiley Jedinej háček prostě je, že je to malá zátoka, kde lidi nemaj možnost rozvalit se u moře někde jinde než v té malé zátočce. Pěškobusem se nikam jít pořádně nedá.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil trosečník (27. 06. 2013 20:20).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 15:23
Ta restaurace se jmenovala Bufet Jandran, teda pokud si dobře pamatuji, pivo za 12, piza od 35 do 45. A k té dámě se sedmi dětmi, byla ve věku, kdy to určitě nebyla konečná.......
mm
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 15:34
Hned to po této zprávě vypadá líp - akorát ten člun asi nechám doma - orebíšč určitě plánujeme takže díky za tip na hospůdku. Když zas na něco vzpomenete tak to pověste - děkujithumbs up
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 15:48
Pokud máš gumák s motorem, není ani kam jezdit. Jedna objevená lepší pláž směr Orebič a soutěž "kdo jí dřív urve", jsme vzdali. Přece nebudeme jezdit už v sedm ráno z baráku jenom proto, abychom tam byli dřív jak ostatní. Ještě jsme jezdili na jinou bližší, bylo tam na co koukat pod vodou, ale byla zase nevyzpytatelná co se teploty vody týče. Na druhou stranu k Boraku ani nic není.
Tom
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 16:02
Nechápu, kde lidi kupujete točené pivo třeba za 12 veverek!
Kdykoliv si kdekoliv dám, tak je nejméně za 18 standard 20 a dost často 25.
Asi špatnej oddíl... confused smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 16:35
Podobuče (a vlastně i Pelješac) poprvé - od 17. července...a nebojte, zabírat místo na pláži nebudu, jsem spíš výletníksmiling smiley

...mají přímo v zátoce točené pivo?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil wraith (27. 06. 2013 16:36).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 20:43
Taaaaak to už je jinááá :-) Díky za info, opět jsem optimista :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2013 21:52
TOTTI - klidek. Na Peljesaci je tolik krasnych mist, na vylety i na koupání. Na Podobuce jsem taky celkem zvedava. Pri nejhorsim to jisti Divna, Duba, Loviste atd....
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 06. 2013 09:35
V Podobuče mají jen lahvový.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 06. 2013 11:41
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V Podobuče mají jen lahvový.


a TOTTI právě spadl ze židle..... smiling smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 06. 2013 12:27
TOTTI - kdy že tam jedeš, přesně?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 06. 2013 13:50
Upadnout se může, ale vždy se musí člověk opět postavit :-) Lahvový, plechovkový, točený, nejsem pivař :-D Takže se spokojím skoro se vším :-) Budeme tam na přelomu srpna a záři, tak snad to bude OK :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 176
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.