Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 14:44
Přibližně v půlce popoostrova je vesnice Potomje. Z ní se projede tunelem na jihozápadní stranu, sjedeš trochu doleva a seš tam. Nechá se tam jet i od Trsteniku po takový silničce ve srázu nad mořem jakoby na severozápad.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 16:26
Jiri.velmez: máš SZ
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 17:58
to zberry: poslal jsem SZ
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 19:26
Děkuji všem
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 06. 2013 00:00
Děkuji všem za informace
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 06. 2013 09:01
Tak uz se nam to taky blizi :-). V nedeli 16.6. brozo rano vyrazime smer Peljesac - Perna. Loni jsem kvuli novemu prirustku do rodiny vynechal, tak se o to vic tesim a uz ted nemuzu skoro dospat. Uvidim co se za dva roky zmenilo. Jedete taky nekdo ve stejnem terminu nekam pobliz? (Orebic, Perna, Kuciste, Viganj). Uvidim, jak dlouho tam vydrzime, dovolenku mam 14 dni.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Plavec (12. 06. 2013 09:01).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 06. 2013 22:25
Ahojda plavče,
jedeme 30.6. do Boraku, jedeme již po čtvrté za sebou. můžeš mi napsat jaká je teplota vody? Vypadá to, že se budeme na Pelješacu míjet, napiš prosím tě nové z měny. Díky za info a krásnou dovolenou
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 06. 2013 10:02
A já na Žuljanu ve stejný den z Prahy už po několikáté. Do Boraku se chystám na čumendu.yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
19. 06. 2013 10:07
Já 30.6 do Trpanje
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2013 09:04
Tento rok ideme do mestečka Trpanj po prvýkrát, radi by sme navštívili Dúbrovník, radšej by sme tento výlet absolvovali bez auta a nemuseli tak v Dúbrovníku riešiž problém s parkovaním. Je možné ísť z Pelješacu nejakou rychlolodkou na vylet do Dubrovnika? Vdaka za odpovede a rady
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2013 09:42
Ak sa nic nezmenilo tak lod do Dubrovnika nie je. Resp. z Orebica chodila velka Marko polo, minuly rok myslim Liburnija ale len jednym smerom. Takze manzelka s detmi sli lodou a ja autom po ceste. Z Orebica sa da ist na vylet lodou na do Splitu ta ide tam rano a vecer naspet. A pripadne na Dubrovnik autobusom... http://www.orebic.com.hr/vijesti/novosti/libertas-opet-vozi-iz-orebica.html Ale inak s parkovanim v Dubrovniku sme nemali problem (ale boli sme mimosezonu), maju tam celkom velke poschodove parkovisko (platene) http://www.tzdubrovnik.hr/eng/planiranje_putovanja_novost.php?id=1654&id_main=1655#.UcKx_-epqSo
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2013 09:49
Z Pelješace ne, budeš muset přejet na Korčulu. Nebo použij místní autobusovou dopravu. Opět začala jezdit linka Orebič - Dubrovnik a zpět. Je to linka číslo 21, provozuje ji společnost Libertas Dubrovnik. Linku obnovily po několika letech tento týden a na jejich webu ještě není jízdní řád. Cesty autem do DU bych se vůbec nebál. Jednak lze navštívit cestou i nádherné arboretum v Trstenu a hlavně pokud máte nožičky, které ujdou alespoň 500m, tak věřte, že se v DU nechá najít místo na parkování které je zdarma. Akorát to není v nejbližším místě ke Starimu Gradu. Za těch 15 let se mi ještě nepovedlo, že bych musel za parking platit, protože místo nebylo. Ano, někdy blok objedu 2x, než se místo uvolní, ale nema problema.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2013 09:57
Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoevede. Je cesta z Trpanj do Dúbrovníku bezpečná?
susedia nás trochu nastrašili, že je to samá serpetína a zrazy.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2013 10:07
cesta je uplne v pohode pokial sa dobre pametam, serpentin je dost najme na Peljesaci.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2013 10:40
beag napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoevede. Je cesta z
> Trpanj do Dúbrovníku bezpečná?
> susedia nás trochu nastrašili, že je to samá
> serpetína a zrazy.

Jak už bylo psáno výše. Cesta je klikatá na Pelješaci. Jakmile najedete na Jadranskou magistrálu za Stonem, tak ta je nově rozšířená, opravená a řekl bych, že daleko lepší než dost cesta u nás v CZ.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
20. 06. 2013 18:44
Ahoj, jaký je dobrý kemp v Žuljaně ? Jsou tam asi čtyři a to je vše co jsem zjistil. Díky za rychlou odpověď. Jedu v úterý.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 06. 2013 05:47
To beag: cestu lze orientačně prohlédnout na Street View (google.cz/maps)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 06. 2013 08:02
broze napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj, jaký je dobrý kemp v Žuljaně ? Jsou tam asi
> čtyři a to je vše co jsem zjistil. Díky za rychlou
> odpověď. Jedu v úterý.


Ahoj, poslal jsem ti SZ
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 06. 2013 09:21
cesta z Trpane do Stonu je uplne v pohode, na mnoha uzkejch mistech je rozsirena a hojne se zacinaj objevovat i svodidla a i co se tyce povrchu silnice tak je paradni takze jakakoliv obava z cestovani po Peljesaci je bezpredmetna, sam sem ji minulej tejden nekolikrat jel :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 06. 2013 12:51
Ahojky, zdravím všechny věrné Chorvatsku a hlavně Pelješacispinning smiley sticking its tongue out úžasná země a všechno kolem.
Letos opět Viganj v termínu 28.7-9.8. Kdo jedete??
Zdravím všechny....
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 06. 2013 21:34
Ahoj,
já budu Pelješac sice jen přejíždět, protože jezdím na Korčulu. A to nevím zda budu stíhat trajekt z Drveniku.
Ale každopádně plánuji někdy v době od 12 - 22. srpna výšlap na Ilju. Rozhodně nepoběžím, chci si to užít a zatím mám zlomené na výšlap i děti 13 + 9 let. Nechce se někdo přidat???
Radek Bene
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2013 08:50
Radek Bene napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj,
> já budu Pelješac sice jen přejíždět, protože
> jezdím na Korčulu. A to nevím zda budu stíhat
> trajekt z Drveniku.
> Ale každopádně plánuji někdy v době od 12 - 22.
> srpna výšlap na Ilju. Rozhodně nepoběžím, chci si
> to užít a zatím mám zlomené na výšlap i děti 13 +
> 9 let. Nechce se někdo přidat???
> Radek Bene

Tak to neklapne, dám ho se synem začátkem července. Nemaj být taková vedra.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2013 09:53
Radku my tam polezem někdy od 1.7 - 12.7 podle počasí.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2013 13:12
Milane, v tuto dobu tam také budeme. Kolik vás bude, a jakou trasu máte naplánovanou? Já to zatím vidím na klasiku od Františkánského kostela a určitě časově to plánujeme tak, abychom okolo 6:00 h odcházeli z parkoviště od kostela.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2013 14:42
Smím se zeptat, jestli je možnost nechat auto někde v okolí toho Františkánského kostela? Jak vidím, Orebič s výstupem na Ilju je pro všechny chůze schopné velkým ,,ternem" :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2013 18:44
Radku bude nás 11 a máme v plánu vyrážet od kostela tak kolem 8 ráno.
Snad se ještě neupečeme.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2013 19:04
TOTTI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Smím se zeptat, jestli je možnost nechat auto
> někde v okolí toho Františkánského kostela? Jak
> vidím, Orebič s výstupem na Ilju je pro všechny
> chůze schopné velkým ,,ternem" :-)


U Františkánského kostela je parkoviště. Můžete si to předem okouknout na Google mapách. StreetView už tam také je. Akorát ještě nijkdo od Googlu na Ilju nevylezl.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2013 19:08
Milan Hubner napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Radku bude nás 11 a máme v plánu vyrážet od
> kostela tak kolem 8 ráno.
> Snad se ještě neupečeme.

To si právě myslím že už bude horko. Proto plánuji 6 ráno. Sice vztávat se mi nebude chtít, dvě hodiny "chládku" se budou hodit. Obzvlášť v začátku než se vystoupá do lesa.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2013 20:39
RadekK napsal(a):
-------------------------------------------------------
>
>
> U Františkánského kostela je parkoviště. Můžete si
> to předem okouknout na Google mapách. StreetView
> už tam také je. Akorát ještě nijkdo od Googlu na
> Ilju nevylezl.


Moc díky za info! Taky tam chceme jít, nicméně přímo na místě budeme až na konci srpna.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
24. 06. 2013 21:16
Taky bych začátek výstupu až v 8 hodin nedoporučoval.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.