Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 12. 2012 18:03
Jak píše Hill cesta je užší ale dobrá, není absolutně čeho se bát. Při návštěvě Pelješace nikdy nevynecháme.

Jedno z panoramat které cesta nabízí, toto je pohled ze silnice směrem k pláži Divna:


Příjezd do Duby Pelješky:


Je to konec světa, ale nádherný:


Pláž u Duby:



Cestou je samozřejmě možné stavit se také na pláži Divna:


** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (02. 12. 2012 18:04).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 12. 2012 10:06
My se v létě po 3 letech zase vracíme na Pelješac. Trošku jsme to prostřídali (měli jsme strach, aby nám Pelješac moc nezevšedněl). Pravda ale je , že pohled na Pelješac z Hvaru a Mljetu mě rozčiloval. Dovolené v obou lokalitách byly super, ale stále jsem si kladla otázku, proč nejsme raději v Podobuče, Boraku, nebo někde jinde, ale hlavně na Pelješacu. Jedeme koncem července do Crkvice. Tak se třeba právě na Dubě s někým potkáme.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 12. 2012 12:51
Ahoj všem přátelům Jadranu. Asi budu mít blbý dotaz, ale nikde jsem nenašel zmíňku o tom, zda je na Pelješacu písčitá pláž. Vždy jsem jezdil k Makarské, ale tam jsou kamínky jako všude, ale drahá polovička by chtěla vyzkoušet i písek. Poradí mi někdo? Díky. J.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 12. 2012 14:08
Co tady?



Od těch loděk doprava se táhne písčitá pláž dlouhá kolem 100-200m (podle toho, jak daleko ve kterém roce stačil navezený písek). Nejspíš budou podobně umělé písčité pláže i v Orebiči nebo Brijestě.
Přírodní písčité dno se najde častěji, ale v sezóně si ho člověk moc neužije, jde o poměrně úzké proužky...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 12. 2012 15:53
Žuljana,nádhera ,před dvěma lety naposledy ,písek na dně celé zátoky.Další písek Orebič,pláž Trstenica,ale na můj vkus dost lidí.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 12. 2012 19:06
Písčitá pláž je i v Prapratnu

avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 12. 2012 11:28
Poměrně běžně se nechají na Pelješaci najít pláže s kamínky o průměru cca 5-10mm. To ale není písek. Na písečnou pláže jezdíme na Lumbardu (východní část ostrova Korčula).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 12. 2012 13:51
Radku emigrujes z Trpanje jo ? No je fakt ze plaze sou tam precpany ale vzhledem ktomu ze na plaze nechodime tak je nam to jedno a zustavame verni :-)
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 12. 2012 15:14
Štíre kde chodíte?Já jsem vlezl do vody za trajektem a doplaval k české pláži.Byl jsem letos v Trpani poprvé na pět nocí od 18.8, loni Orebič.Bydlení perfektní(podle mě)dvě ložnice s koupelnou a kuchyň s jídelnou.Přes celý privát balkon, pomeranče,citrony na dosah.Městská pláž 100m, ale tam pouze brzy ráno.40 eček na den pro čtyři se vším,dohodnute v místní agentůře u trajektu (50m).Myslím, že pro mě to je přijatelný kompromis pro moje dospívající děcka.Trochu víc lidí,ale jezdím na tři týdny.Týden Primošten, další Živogošče a Trpanj.Příští rok to chci otočit.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
15. 12. 2012 20:58
potapime :-), jezdime na druhou stranu na otevreny more, na plaze nechodime neb nejsme priznivci povalovani na plazi, Trpanj jezdime 2x rocne uz nekolik let vzdy prelom kvetna cervna a pak zari, v 2013 tam budem od 1 cervna na 14 dni a od 31 srpna na 3 nedele ...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
16. 12. 2012 11:02
Mílo neházím Trpanj do žita...

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2013 11:30
Chystám se letos poprvé na Pelješac,poradíte mi,kdy je nejlépe vyjet,abych tam byla tak akorát?díky Jedeme do Orebiče,je tam hezky?



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Marci 38 (10. 01. 2013 11:33).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2013 13:08
Marci 38 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Chystám se letos poprvé na Pelješac,poradíte
> mi,kdy je nejlépe vyjet,abych tam byla tak
> akorát?díky Jedeme do Orebiče,je tam hezky?

Je tam hezkysmiling smiley Byli jsme nekolikrat a moc se nam tam libi. Pro nas to je hezke mestecko kde se da projit, videt hezke mista, kde se da i neco koupit, zajit na zmrzlinu, kafe a pod. Vyjet lodkou na Korculu, koukat na velke parniky, vyslapat na Ilju... A tak dalesmiling smiley Vzdy si rikam ze to sepisu co se da delat a doplnim fotografiemi ale nikdy jsem se k tomu nedostalsad smiley Ale nekolik dalsich lidi jsme presvedcili ze stoji za to tam jet tak daleko a nikdo nam nenadavalsmiling smiley
Jezdime obvykle koncem cervna a z Prahy kdyz jedu asi ve 4 odpoledne tak prijizdim do Orebice tak v 6 rano (s tim ze jedu mimo slovinskou dalnici a jedu naokolo a ne trajektem (ten jede az pozdeji). Cesta smerem tam ma tu vyhodu, ze v Ploce se podle unavy a casu muzu rozmyslet jestli pujdu naokolo nebo pockam na trajekt. Ale ten cas je dost relativni, zalezi na obdobi, kolonach atd.
A ja jedu s mensimi prestavkami, ale bezne hodne jezdim. Jinak to nedoporucuji, je to fakt daleko a cesta je docela monotoni a unavuje.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2013 14:14
Nás Pelješac láká už dlouho,pojedeme začátkem července od Olomouce,už mám rozjednané ubytování...asi budeme muset vyjíždět už ráno,že?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2013 16:19
Ja vyjizdim na Peljesac vzdy kolem 12h, vetsinou nekde na polovicni ceste hodime spaci a rano v klidu dojedem do Ploce na trajekt, driv jsem objizdel ale poslednich par let uz volime tam i zpet trajekt ( 2x rocne kveten/cerven, zari ) ale jinak cestu kolem doporucuju tem co tam jedou prvne, je tam na co se koukat.

Preji stastnou cestu a hlavne nezavodte, pamatujte ze jedete na dovcu a ne na zavod a tak je urcite jedno kdyz dojedete na misto o par hodin pozdejc nez vubec :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 01. 2013 18:05
Břeclav - Trpanj --- doba jízdy14 hodin
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2013 10:37
Nejenom Orebič, ale úplně celý Pelješac je nádherný. Je to velmi dobrá volba. Ideální doba pro návštěvu Pelješace je dle mne první dva týdny v září. Stabilní počasí, není většinou už takové vedro, moře maximálně teplý, místní mají po sezoně tak jsou již v klidu a také si užívají. A hlavně v tomto období začíná vinobraní. Tzn. víno v obou skupenstvích je k dispozici a každý ubytovatel je vám velice rád přinese. Z CZ odjíždím ráno okolo 4 hodiny a i s přestávkami jsem na místě v Potomje na Pelješaci odpoledne okolo 18 hodiny. Někdy také volím cestu na noc, kdy odjíždím z CZ také okolo 18 hodiny. a do oběda se již válím na pláži. Jsme vždy 2 řidiči. kteří se pravidelně střídají a ten co neřídí se nebojí a v klidu spí cestou. Bude-li jeden řidič, tak čas jízdy díky spací pauze je samozřejmě delší.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 01. 2013 10:58
Všechny Vás zdravím po delší odmlce. Letos se chci vrátit na Pelješac a tentokrát do Boraku.

Tímto bych se Vás chtěl zeptat na bližší info k apartmánům ve Vile Dingač a jeho okolí.

Budu rád za každý postřeh.

Předem děkuji
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2013 15:02
Viděla jsem pár fotek Orebiče a přijde mi to tam dost malé...nemáte někdo víc fotek,abych se mrkla?díky i za případné názory
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
17. 01. 2013 16:50
Marci 38 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Viděla jsem pár fotek Orebiče a přijde mi to tam
> dost malé...nemáte někdo víc fotek,abych se
> mrkla?díky i za případné názory

je to akoratsmiling smiley nejlip je se podivat na [maps.google.com] satelitni snimky, pripadne na street view (umistnit panacka na ulici a pak se prochazi ulicemi).
pro nas je Orebic tak akorat. neni jako dalsi mestecka na Peljesaci kam se chodi pro jejich uplny klid. tady jsou i obchody, restaurace, zmrzlina a pod. Ale neni to ani Makarska nebo Podgora se spoustou lidi.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 01. 2013 08:47
Dubak napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Marci 38 napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Viděla jsem pár fotek Orebiče a přijde mi to
> tam
> > dost malé...nemáte někdo víc fotek,abych se
> > mrkla?díky i za případné názory
>
> je to akoratsmiling smiley nejlip je se podivat na
> [maps.google.com] satelitni snimky,
> pripadne na street view (umistnit panacka na ulici
> a pak se prochazi ulicemi).
> pro nas je Orebic tak akorat. neni jako dalsi
> mestecka na Peljesaci kam se chodi pro jejich
> uplny klid. tady jsou i obchody, restaurace,
> zmrzlina a pod. Ale neni to ani Makarska nebo
> Podgora se spoustou lidi.

Přesně jak píše Dubak, i pro nás ideální lokalita.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 01. 2013 20:30
Tak jsem cestovala panáčkem po Orebiči,ale tu ulici,ve které se nachází náš apartmán jsem nenašla,bude nejspíš skvěle zašitá,no,snad ji najdem. Podle procházky je to docela pěkné místo, už se těším,až tam budu doopravdy.Kluci,díky za rady.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
31. 01. 2013 21:17
Já do Orebiče jezdím každý rok a i když je to trochu menší městečko, je tam toho hodně co můžeš vidět a projet, např. ostrov Korčulu, brodicom - loďkou jsi tam za 20 min. nebo Viganj je od Orebiče asi 8 km, takže třeba na kole fakt nádherná cesta. Ve Viganji se hlavně pořádá windsurfing a i ostatní sporty. V okolí je pak další malé vesničky. Koupání je hezké i u hotelů, jako Orsan, nebo Bellevue, atd. Pokud jedete autem, určitě se bětě podívat na pláž Divna, je to fakt nádhera, takový malý ráj na zemi. A taky můžete zdola horu sv. Iliji. A cca 1,5h autem je to do Dubrovníku, takže na takový celodenní výlet. Krásnou dovču přeji, já se tam těším taky. Jezdím tam 2-3x do roka. Tenhle rok tam poprvé jedu začátkem července, už se nemůžu dočkat!
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
06. 02. 2013 22:45
Zdravím všechny cestovatele na Pelješac.
Jak jsem tu tak procházela tyto stránky, poměrně dost lidí tu má zkušenost s apartmány Hanija v Boraku.
Můžete mě prosím říci, zda pěkná pláž hned vedle bývá přeplněná nebo spíše klidnější - v sezoně.
Tato lokalita se mě zalíbila a ráda bych se tam vypravila s manželem a synem (6 let) v červenci. Ale hledám, kde by se dalo dobře chodit do vody i synovi, ale zároveň tam nebyla hlava na hlavě.
Dají se případně v Boraku najít menší plážičky, kde má člověk trochu soukromí (například na koupání bez plavek), ale přitom je tam rozumný vlez do vody?

Díky za rady.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 02. 2013 12:22
V Boraku jsou pláže dvě. Jedna již zmíněná u domu Hanija (Pavlova, nebo také Česká pláž). Je tvořena drobnými kamínky, ale vstup je do vody příkřejší (odhaduji, že po 5-ti metrech již je voda u dospělého po krk). Druhá pláž je "Hlavní", která je také kamínková a součástí je i přírodní brouzdaliště kde se perfektně mohou vyřádit i malé děti (klidně i roční). Kamínkové dno této pláže je velice pozvolné. Co se týká obsazenosti pláží, tak pláž u domu Hanija, bývá obsazenější (je menší), ale na druhou stranu to z domu Hanija je na Hlavní pláž cca 20m. Fotky pláží, Boraku a okolí lze najít na stránkách poloostrova Pelješac v sekci Fotogalerie. www.peljesac.cz
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 02. 2013 15:14
Radku, díky. Taky mě to zajímá proto, že Hanija se mě líbí, ale zas si říkám, že když se chvilku schovám do domu, nemusím celou dobu poslouchat hluk z plné pláže. Trochu mě tam chybí nějaký stín zeleně, ale zas na druhou stranu ten výhled na moře!

Na Hlavní pláž z Hanije to je 20 m?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
07. 02. 2013 16:49
20 m na hlavní pláž to určitě není. Myslím tak 100 m. Ale i tak je to jen kousek. U Hanji je v plné sezoně pláž dost narvaná. To by ale nemuselo vadit. Vy se tam můžete sejít jen vykoupat a ležet na betonu nad pláží před domem. Pokud si to dobře pamatuji, vedly od Hanji do vody i schůdky.
Na Boraku mi vadila jediná věc - vosy. Možná jsme měli jen smůlu a ti, kteří tam jezdí pravidelně mi to vyvrátí. (My jsme tam byli jen 2x). A i přes ty vosy se tam určitě ještě někdy vrátíme. Ještě můžete pouvažovat o Podobuče. Tam je oblázková pláž a nebývá tak narvaná jako v Boraku. Na obou místech jsme si to opravdu užili. Dovoleným v těchto místech říkám - moře na dvoře. Vyjdete ze dveří a po pár metrech jste u vody.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 02. 2013 12:21
Mám dotaz pro znalce Trpanje.
Loni jsem si všimnul že v přístavu postávala lod Hvartaxi.
Nevíte někdo jak často to jezdí na Hvar a kolik to stojí.
Udělali by jsme si výlet na Hvar.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 02. 2013 08:48
Bohuzel o HvarTaxi nevim, ale z Korcule rano jezdi hydroplan na Hvar a do Splitu, je to hezky vylet...
[www.krilo.hr] Rano k lodi jede z orebice lodka.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 02. 2013 23:40
Zdravím všechny.

Z části mě toto fórum utvrdilo v tom, že jedeme na Pelješac smiling smiley Je to poprvé (i poprvé do Chorvatska). Jen tápu mezi panem Urlićem (Sreser) a Brašićem (Trpanj). Někde bylo napsáno, že je v Trpanji navečer stín a nedá se koupat. Jedeme v červnu a s dítkem do tří let, tak mi to příjde blbé grinning smiley Omlouvám se za dotaz, ale jsem trošku zaskočená. Chtěli jsme někam do klidu a nejlépe bez nějaké akontace předem. Nebo je to někde lepší. Děkuji.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 139
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.