Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
27. 06. 2012 11:16
Ahojky, kdo se chystá 28.7.2012 do Viganje ???
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 06. 2012 19:51
Dnes Trpanj lehce pod mrakem moře 25 vzduch 29 nyní je jasno 28 st.Asfalt kompoletně položem nyní frézují od Dol.Vručice k Trpanji pak to zaasfaltují počítám do 10.7.hotovo.Vše bez problémů dnes mě v obchodě místo 7,5 kn napočetla 72 kn věděla to a ani nehnula brvou,na můj dotaz molim račun,mi vrátila bez mrknutí celou částku z5 .... no jo myslela si že mi to slunce sežehlo mozek a její bujné poprsí dodělalo,jelikož jsme s domácím čuměli do půlnoci na fotbal a vypili 3 l plavacu tak mě zbytek poškozených moz.buněk zafungoval....grinning smiley
Příjemnou dovču bando!

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
28. 06. 2012 20:55
dnes sem byl u vás pelješáci na výletě..v Orebiči...Orebič bez turistů prázdný..jinak pěkné místečko na odpočinek drinking smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2012 20:15
Určite ste išli na prave poledne, pretože Orebić nie je prazdny. Len v Dalmacii existuje siesta.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
29. 06. 2012 21:27
přijeli jsme tam 13:30..ještě mám parkovací lístek
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2012 07:52
Jinak letošní dovolená mne v několika ohledech zklamala a nadělala docela problémy. Jednak ceny vyběhly dost nahoru, ale kde ne, že jo. Potom jsem se trochu zaměřil na sledování a poptávání se jak to je s čistotou vod. A moje domněnka, že v Chorvatsku si s tímto fenoménem vůbec nedělají starosti se potvrdila. Jednak 3 x jsem byl svědkem přítomnosti velkého množství fekálií ve vodě i přímo na pláži. Mám zadokumentované i přímé vypouštění fekálií do moře. Čističky ve většině menších destinací NEEXISTUJÍ a vše se vesele pouští do moře. V Dubě Pelješce se staví nové ubytovací vily, ale jímky ani stavbu čističky , byť i jen domovní jsem nezaznamenal, nebo byly tak ukryty, že jsem je nenašel. A i z rozhovoru se stavebními dělníky mi bylo řečeno, že more si poradí. Hm, docela taky názor. A nakonec to byla i dopravní nehoda , kdy do nás na STOP ce navalil ze zadu 18 letý mladík jež se nevěnoval řízení a čuměl po vejrech až se zastavil o moje auto. takže v současné době jsem negativně naladěn a uvidím jak se budu rozhodovat pro příští dovolenou.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2012 09:58
Příští rok budou v EU tak jim to dají sežrat.S tím klukem to je probém všude ve světě.Je to dát mu facana volovi.
Bude líp.smileys with beersmileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2012 13:52
Dle mého má Tonasumik pravdu,myslím si,že po přistoupení do EU rychle zavedou éčka tím odstřihnou spousty lidí od dovolené,a za pár let zjistí,že jim tam bude jezdit znuděná němacká,možná polská a vnitrozemská klientela.Také mohu potvrdit,že si setsakramensky příští dovolenou v Chorvatsku rozmyslím.A to nemohu říci,že se musím na dovolené nějak moc uskromňovat.No,uvidíme,pokud si srovnám moje podmořská fota z r.2008 a 2012 je naprosto zřetelné,že se s faunou něco děje,a že jejich hesla moře si s tím poradí pomalu přestávají platit.Markantní úbytek ježovek,hvězdic,a ostat.mluví za vše.Nad tím by se měli domácí pozastavit než nad tím jak rozšířit ubyt.kapacitu i v takto nepřístupném a nebezpečném stoupání,kdy vám k apartm.nestačí zařazená dvojka....najdu foto....[img7chybny-odkaz-rajced0703]

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2012 14:57
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 06:43).
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2012 14:58
Já jen pro doplnění a upřesnění. Nehoda se mi nestala v Chorvatsku, ale v Bosně, na výletu do Mostaru. Měl jsem štěstí, že moje Alfa je ze zadu docela bytelná, a my se jen lekli a jinak fyzicky nic. Poškození je takové, že se dalo odjet. Nevim, co bych dělal, kdyby to bylo na odtahovku. To by bylo tak 35 000, při mém odhadu škody 100 000, bych tam mohl auto nechat a jet domů asi vlakem. Dnes jsem zavezl auto do Motortecu u Globusu, a kalkulace byla předběžně 114.000.+- A bude asi i problém to z nich pak dostat. Nejsou v Unii, prd se s nima dá mluvit, policajti anglicky ani německy nemluvili. I když mám protokoly a fotodokumentaci, bude to problém. Zarazilo mne že nedali dýchat, ani mně ani viníkovi, že neudělali sami foto, žádnej nákres. Zkrátka to odbili tím, že oni jsou muslimi a ti nepijí a nelžou. Tak to su teda zvědavej. 114 000 na ulici nenajdu. Musel jsem ukončit dovolenou o 8 dní dřív, abych to mohl začít řešit, bo neznám jejich zákony, tak aby mi pak nesdělili, že jsem něco proflákl, a z toho mám taky jistou škodu. Takže vzpomínky na letošní dovolenou+ ty hovna na pláži, to bude asi vše velmi hrát roli, až se budu rozhodovat kam v r. 2013.



Mezi Borakem a Potočine ústí do moře na dně roury kanalizace a na foto je zřetelně vidět oblak fekálií. Za pár hodin se to projevilo na pláži. Docela hnus



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tonasumik (02. 07. 2012 18:05).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 07. 2012 23:29
Jak to tu tak pročítám tak je mi všelijak..... nedala jsem 14 let na Trpanj dopustit, letos asi stejně vynecháme ale ty změny tam se mi moc nelíbí.... jeden market uprostřed města teda není nic moc, vím že jsou tam ještě další menší ale bývalo jich daleko víc, včetně toho u Faraonu, tam jsme koupili zmrzku v kelímku, sedli na molo a vegetili .... a jelikož bydlíme nahoře při vjezdu do Trpanje tak mě překvapilo zrušení horního obchůdku :-(, tam jsem zaběhla kdykoli jsme zjistila že něco nemám....a to tam bývala i pekárna s teplým pečivem..... No a zrušení benzinky vůbec nechápu.... kde tankují místní do lodí ... snad to nevozí z Orebiče ? A ještě když tu píšete o čistotě moře ... :-(, no není to už co bývávalo... ale to už popravdě není ani u nás..... ale to sluníčko a hlavně ten slaný vlhký vzduch mi chybí.....přeji všem krásnou dovolenou a budu se těšit až si tu aspoň počtu :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2012 10:44
benzinka v Trpanji je zrusena z duvodu nejakeho prihloupleho narizeni vlady - podle nich musi bejt vsechny cerpacky zastreseny, puvodne mela bejt zrusena i ta v Potomji ale majitel je jiz v jednani se stavebni firmou a cerpacka se bude zastresovat, v Trpanji by se to tam prej neveslo a tak dle noveho narizeni musela bejt cerpacka uzavrena, sem zvedavej az tam v zari dorazim co bude oproti kvetnu zase jinak ...
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2012 12:57
V Drače je taky jedna malá, ale tam asi nikdo netankuje. V Potomje jsem tankoval EURODIESEL BS CLAS, to značí tu lepší za 9.41 a to 2x. palivo bez prpoblémů, v Zatonu ji měli za 9,56 a nadálnici u OMV za 9,66. Je pravda že v Orebiči jsou paliva hodně drahý ,nafta 10,29 a to ta horší, benál Eurosuper 95 za 10,99 a Eurosuper 100 za 11,49
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2012 12:59
A to ještě nejsou v unii, to bude daleko víc opatření a kdejaké schodiště dostane zábradlí apod. a ztratí to všechno to pravé kouzlo..... taky jsem zvědavá až se do Trpanje podíváme co nás čeká za změny, ale jak tady čtu tak zatím nic do plusu sad smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2012 14:29
Iveto,je tam nová asfaltka od příjezdu z hor až k spodnímu Studenáči,dle mého docela odfláknuté,např.jak se parkovalo pod bývalým Studenáčem nahoře pod stromy,neudělali tam nájezdy,nedalo se tam pak parkovat,asi si to musí motoristi dobudovat sami,něco začali kopat bagrem za českou pláží(Luka) v kempu nevím co,snad vodu?Nejlepší pizza je dole ve Veslu,a za dobrou cenu nejdražší vyjde na 42 Kn.Tomislav otevřel restaurant k 1.7.tak dej vědět jak vaří,my si loni moc pochutnali,tady ti udělá jehně,ovečku,ryby,pizzu,škeble a ty mořský potvory co se ještě vařený-pečený hejbou,nic pro mě.Určitě již bude opravená silnice na Dubu,nám začali frézovat berou do docela poctivě.Kupoval jsem si tamní místní ležák 2l. AMTEL(pro muže) a stál 14,85Kn.Za stejný 2l.Karlovačko chtěli 28 Kn.Šipak byl v akci za 9,90 890 g. Tak jem vzal 6 sklenic domů,s těma našema marmeládama se nedá srovnat.I miešana za 9 Kn 890g.byla vynikající.Pečivo drahé ale to u nás taky,ve Studenači nejlevnější Plus je dražší o něco....Lubenica 1 kg 7 kn o sezoně a navečer bude za 3 kn.Ale je naprosto úžasně sladký.Kopeč.zmrzka u Palmy 5 Kn.Je dobrá ale dole u Sladoledu v přístavu je lepší zato za 7 Kn.Mluví se opatrně o otevření horního krámu,ale místní tomu moc nevěří,mladej naproti zavřen.Studenáči stlouk prodejní pultík na zeleninu,pokud budeš chtít čerstvé info z města a okolí ptej se jeho to je drbna ten ví všechno...pokud si vzpomeneš,pozdravuj ho.Umí obstojně česky a má dobré ceny zeleniny,a smlouvej s ním o pár Kn na kile ti vždy sleví.Pokud bys chtěla ještě něco vědět,kdo s kým a za kolik napiš.smiling bouncing smiley

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Radomír (03. 07. 2012 14:37).
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2012 15:10
tak nevim kdo je vetsi drbna grinning smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2012 15:15
Ahoj, kde má restaurant Tomislav? A kde je Vesla? Trpanj znám, ale tohle nevím.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2012 15:39
Veslo je po pravé straně na rohu, když sejdeš do přístavu. Večer obsluhuje Josip po našem "Josépek", vždy milej a příjemnej,ráno jeho maminka a to trvá poněkud déle než se tam "projde" mezi stoly, ale už jsme si za ta léta zvykli spinning smiley sticking its tongue out žádnej spěch, vždyť zítra je taky den yawning smiley a má to taky něco do sebe ...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 07. 2012 23:31
Díky za rozsáhlé info :-), jediná změna k lepšímu bylo vybudování příjezdové cesty mimo staré město,takže i vyloděným z trajektu se už nemusíme vyhýbat pokud jdeme po staré....Naproti hornímu Studenáči býval zelinář či zelinářka pravidelně, pravda nikdy jsme se více do řeči nedávali :-), největší luxus byl když jezdila loďka ovoce-zelenina přímo na pláž, ale to už není..docela to zavření horního obchodu nechápu, zvlášť v sezoně tam bydlí docela dost lidí, ale jak to převzal Studenc tak je všechno jinak....... Já si po tolika letech co tam jezdíme loni poprve koupila olivový olej od paní co prodává před bankou a ten strčí celé extra virgin do kapsy. Necháváme si ho jen na saláty, spíše na jeden kdysi ochutnaný na Divně a doma ho často děláme..... olej už mi dochází a tak budu muset pro nový :-D,a stejně místní říkají že se nemá déle jak rok skladovat.... Jejich zmrzlinu moc nemusím, leda tak na pláži u Branka v ledové kávě jinak je na mě dost sladká, ale ten jejich mražený šlag (smetana) v kelímku to je dietní bomba :-D.
No a jak už psal Mirek Veslo s Josipem bývá naše nejčastější zastávka, jak na ranní kávu tak na večerní pizzu a pivo nebo vínko (Rukatac) .....občas jsme zašli i naproti do Trenta, ale už pár let jsme věrní Veslu.......sem tam nakouknem i jinam ale Veslo vede....nejraděj mám to večerní sezení směrem k moři a dívat se na trajekt kdo přijel a kdo odjíždí ... na začátku dovolené je to fajn ale s blížícím se dnem odjezdu už jen konstatuji že za 2...,1... den pojedeme taky :-(
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2012 00:09
Radomír napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Dle mého má Tonasumik pravdu,myslím si,že po přistoupení
> do EU rychle zavedou éčka tím odstřihnou spousty lidí od dovolené,a za pár let
> zjistí,že jim tam bude jezdit znuděná němacká,možná polská a vnitrozemská klientela......
> ........pokud si srovnám moje podmořská fota z r.2008 a 2012 je naprosto zřetelné,že se s
> faunou něco děje,a že jejich hesla moře si s tím poradí pomalu přestávají platit.Markantní úbytek
> ježovek,hvězdic,a ostat.mluví za vše..........


Z EU mám vůbec smíšené pocity a jsem přesvědčen že až jednou v Chorvatsku zavedou €, tak se zvednou ceny úplně všeho dost razantně. Uvidíme, třeba se mýlím.
A pokud jde o čistotu moře, absence ČOV a volné vypouštění fekálií do moře. Myslím že řešit se to v budoucnu určitě bude ale obávám se že až v době kdy už bude dost pozdě a některé škody budou nenapravitelné. Je to dost smutné.

** Petr **
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2012 10:42
my jsme byli letos poprvé v Orebiči 15.6.-25.6.. Já byl poprvé v Chorvatsku, většinou jsem jezdil jinde Řecko, Španělsko, Francie, taky USA. První dojem z Orebiče byl smíšený, hodně jsem si dal laťku vysoko díky Lefkádě v Řecku. Ale po pár dnech se mi tam celkem zalíbilo. A dneska na celou dovolenou vzpomínám v dobrém. Měli jsme pořád kolem 35°C a v noci to nepadlo pod 25°C, moc se spát nedalo, na červen mě to docela překvapilo. Celou dobu na obloze ani mráček, jen nad horama bouřkové mraky, ale to šlo na pevninu. Voda pro mě akorát osvěžující 22-23°C. Když se dívám zpětně na fotky tak na začátku jsme na plážích byli pomalu sami, ale jak začaly prázdniny chorvatům v polovině června, bylo vidět, že se to začalo plnit. Ke konci už to byla hlava na hlavě. V červenci nebo srpnu bych už tam asi nejel přeplněné pláže moc nemusím. Taky mě občas překvapily nečistoty v moři v Orebiči, vzhledem k častým větrům a vlnám se to vždycky nahrnulo na pláž. Ale hodně jsme jezdili i na jiné pláže na Pelješaci, naše srdcovka byla pláž Prapratno u Stonu. Často jsme dělali výlety, Korčula, Dubrovnik, Kučiště, Viganj, Trpaň, Ston atd. Nevyšel nám výšlap na Ilju, tak je aspoň důvod se tam vráti ;-) Ale v tom horku to po památkách moc nešlo, v Dubrovníku jsme byli už ráno a stejně jsme se pěkně propotili. Překvapily mě ceny některých potravin a přemýšlím, jestli chorvati mají tak vyšší platy než češi nebo nakupují v jiných obchodech :-) Jinak v Orebiči výrobrná zmrzlina můžu jen doporučit, byli jsme tam denně, že si nás panové už pamatovali a ve dveřích už na nás volal "ahoj", při odjezdu nám gratis přidali nášup. Ani v Dubrovníku neměli lepší zmrzlinu. Celkově je Pelješac opravdu krásné místo, můžu jen doporučit.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2012 10:58
No však to Petře víš sám,jak vlezou do Unie ta jim začne do všeho kecat,předpisy kolikráte nesmyslné a tím začne pomalu ale jistě zdražování,poté si každý z nás vezme do ruky kalkulačku a začne počítat,pokud ještě převládne touha a srdce pro Chorvaty dobře,ale pokud kalkul pojedeme prostě jinam.Sami na to doplatí nezájmem turistů a budou muset tak jako např.Řekové rasantně snížit alespoň ceny za ubytování a některé služby.eye rolling smiley

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 07. 2012 11:06
no já byl třeba v řecku ještě před krizi v roce 2010 a když srovnám ceny tehdy v řecku v EUR a letošní v Chorvatsku, tak v Řecku bylo teda hodně levněji už tehdy. Opravdu nechápu tu cenovou politiku v Chorvatsku. Teď asi teží ze strachu z dovolené v Řecku nebo Egyptu atd. Ale nemusí to být pořed tak dobre.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil hugo.tom (11. 07. 2012 11:07).
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 07. 2012 08:52
Dám tady jedno varování ohledně parkování v Trpanji. Konkrétně před obchodem na křižovatce směrek k trajektu. Jak jste si možná každý všiml, každý to zaparkuje normálně přímo před obchodem. taky jsem to tak dělal, ale předevčírem jsem jel opět pro chleba a jak jsem vylezl z obchodu, tak tam stál policajt a kasíroval jedno auto za druhým co tam stálo. Policajt se jmenuje Franko a toto seznámení mně stálo 300Kuna spinning smiley sticking its tongue out Takže kdo to neví, tak parkujte jinde, ať si nepochutnáváte třeba na tak drahém chlebu jako my smileys with beer Jinak dovolená super, podruhé za sebou v Trpanji a letos nás totálně dostala pláž Divna. Už jsme zpět v ČR....

Lazak
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
12. 07. 2012 20:28
S těma cenama v obchodech. Mám to od místního a sám jsem to viděl v Gradaci předloni. Za stejný nákup, místní platil méně, než já. Dal nějakou kartičku a ona mu to napočítala jako mě, ale vrátila mu 3/4 kun zpět.
Bavil jsem se o tom na pláži s lidma, co tam bydlí už 10 let u rodiny, která je bere i do hor na rodiné oslavy, tak nějak je přijali, a je to tak. Oni jediné co musí odvádět jsou poplatky za ubytování, ale jinak ty ceny mají jiné...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2012 08:29
Moc se mi tomu věřit nechce. Pochybuji, že by markety vydávaly letáky s cenama jen pro turisty. Ceny rozdílné jsou za trajekty. Rezidenti (neboli domácí) při koupi jízdenky platí "zimní" cenu. Musí předložit kartu rezidenta. Vstupem do EU se to určitě srovná.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
13. 07. 2012 16:52
Taky to co se stalo v tom Studenaci v Gradacu, nevypadalo standartně, pak jsem se dozvedel, že místní mají chodit brzo ráno, než chodí turisti... říkám co jsem viděl a potvrdilo se to hned 2x...
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
14. 07. 2012 20:09
Nesmysl,domácí mají slevovou kartu Studenace....alespoň tak nakupují domácí na Pelješaci v Trpanji o tomto poloostrově je založeno toto vlákno.eye rolling smiley

Lignano 9/03,
Turanj 9/05,
Trpanj 8/08, 7/09, 7/10, 6/11, 6/12, 6/14, 6/15, 6/16, 9/16, 6/17
Radomír
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
18. 07. 2012 20:26
Ceny v obchodoch su rovnake pre každeho, len ak vy nakupujete napr. Studenci a dosiahnete určity počet bodov, raz za štvrtrok mate zlavu. Ale myslim, že to je system aj vo velkych nakupnych centrach v Čechach.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
21. 07. 2012 10:12
Ahoj, měl bych dotaz, jestli někdo jel z Metkoviče na Pelješac "zadní" cestou přes Bosnu. Jestli je tam přechod i pro cizince, jestli tam nejsou fronty náklaďáků a místních ... jestli by to mělo nějaký význam. Proto že když je "blbá hodina", tak na magistrále se dá čekat i hodinu na Bosenských hranicích ...



mapa

V papírové mapě Freytag & Berndt [www.freytagberndt.cz] tam přechody značené jsou





A jěšte by mě zajímalo, jak v ŽULJANĚ řešíte pitnou vodu. To co tam teče z vodovodu se pít nedá. Je tam někde v okolí pramen, hydrant ??? třeba v Trsteniku? Loni jsme pitnou kupovali balenou i na polivku :-(

jěště chvíli a od 4.8. do 15.8. Žuljana thumbs up



Upraveno 2krát. Naposledy upravil nalim01 (21. 07. 2012 11:05).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 200
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.