Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na PELJEŠAC???

Autor Pavel 
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
02. 06. 2013 14:01
tak paráda..... alespoň během toho dne že budu moct odložit vaťák thumbs up smiley. Jelikož to mám už za nějakých 10, tak si raději snad to topení vezmu sebou smoking smiley
Koukám, že zas takový rozdíl proti ČR to nebude. Tady bych zas teď mohl chodit v neoprénu i nakupovat eye rolling smiley Koukej to tam Štíre zadejchat.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
03. 06. 2013 11:45
Pres den je prijemne ale vecer je chladno, jinak na ceske plazi co je betonove koryto je vysazen rakos a je zamezena cesta kolem vody, prej to udelal majitel budovaneho hriste ktere uz ma spevnen povrch - muj osobni nazor je ze lidi si zataras z rakosu stejne upravej podle sveho :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 06. 2013 15:49
Také přidám svou trošku do mlýna. Včerejší cesta do Orebiće skoro v pohodě, největší stres a problémy byly na letišti v Praze, kde k odbavení čtyř letadel sloužila pouze jedna brána, takže jsme nastoupily 4 minuty před odletem...uf. Katamaran ze Splitu na Korčulu a přívoz do Orebiće už byla jen třešinka na dortu. Jinak zde je od rána krásně, kolem 22 stupňů, momentálně po lehkém deštíku zataženo. Nikde žádní turisti a všude naprostý klid. A podle místního tisku nás od pátku čeká 25 - 28 stupnů, a od příštího týdne už hlásí jen plno slunce a teploty přes 30. Takže vy, kteří to máte ještě před sebou se ničeho nebojte a balte jen plavky, je tady fakt krásně a teploučko. I moře je docela v klidu, dnes jsem tam vlezl, ale bylo trošku hrdinství :-))
PS: Štíre, užívej si to :-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
04. 06. 2013 16:20
Shimi vitej na poloostrove :-)

Pro ty co jedou do Trpane s deckama tak je zrekonstruovane detske hriste pod borovicema - klouzacka, piskoviste, houpacky, kolotoc atd ...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 06. 2013 12:07
Ahoj všichni. Chtěl bych letos v červenci s rodinkou na Pelješac, jelikož jsem o něm četl jen a jen samou chválu. Doporučíte mi nějaké hezké místo, popřípadě se chci zeptat zda se dá jet na blind nebo jak to vypadá s ubytováním. Díky za info. Tomáš
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 06. 2013 15:26
Nazdar Tome, na Pelješaci, a to mi asi dají za pravdu všichni fóráci, jsou všechna místa hezká. Záleží na tom, zda hledáš klid, ruch, pláže, obchody, samotu a podobně. A jel bych zásadně na blind. Jen nebrat první nabídku a zkusit více možností a potom si vybrat...tož tak :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 06. 2013 16:55
Spíše hledáme klid a pak máme 4,5 ročního kluka tak aby to bylo i pro něj. Jinak rádi šnorchlujeme a na nákup si dojedeme klidně i někam dál nechci se mačkat na pláži mezi davy:-)
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 06. 2013 21:33
No ted se tu na plazi rozhodne mackat nebudes, spousta lidi nevrelila tomu ze tu bude super pocasi a tak je tu zatim celkem liduprazdno a na plazich lidi ktere spocitas na jedne ruce :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
08. 06. 2013 23:27
Přeci jenom ještě musím chvíli makat:-) Termín máme od 5.7. do cca 20.7.:-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 06. 2013 12:58
Můžete mi prosím poradit,když pojedu na Pelješac,kde je nejlépe sjet z dálnice a jak probíhá projetí hranice s Bih a jestli se tam platí nějaký poplatek a jaké čerpací stanice(popř.kde)najdu na Pelješaci,tankuji diesel.díky za info
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 06. 2013 13:15
měl bys to mít jednoduchý. Jet až na konec dálnice a pak na Ploče. Průjezd BIH bez poplatků a dle mojich zkušeností bez problémů. Pumpa nejlépe ve Stonu a pak jsem bral naftu v Drače. Jinak pumpu najdeš asi vždycky. Jde o to kam jedeš.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 06. 2013 13:36
Další pumpy jsou v Potomje a Orebiči. Doporučil bych natankovat při cestě v Bosně v Neumu. Je to tam o dost levnější. Jedna pumpa je dole ve městě a druhá nad městem směrem na jih. Obě u hlavní silnice.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 06. 2013 19:08
Jedu do Orebiče,mám nové auto,které v česku dostává tu nejlepší naftu u OMV,takže mám obavu,aby motor neutrpěl.Na Pelješaci asi OMV není.Romans-v té Bosně jsi bral naftu za eura,nebo jakou měnu?
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 06. 2013 20:45
Taky tankuju naftu a to pouze eurodiesel a pouze u cerpacky INA, na hranicich BIh peclive kontrolujou vsechny pasy a tak je tam male zdrzeni, nejlepsi je z Ploce to vzit trajektem.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 06. 2013 22:28
Žuljana, je tam klid, obchod, dobrá hospoška a příjemný vstup do moře.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
09. 06. 2013 23:22
Takže doporučuješ na blind do Žuljany?
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 06. 2013 12:54
Mě se taky líbí nejvíc tahle část poloostrova - Žuljana, Trstenik, Borak, Dignač...
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 06. 2013 13:43
Proč jste to neřekli dřív?Mě všichni tvrdili,že nejhezčí je Orebič,tak jsem tam sehnala ubytování,teď už to změnit nejde,jak tak koukám,tak se na přeplněných plážích s ostatními turisty utlučeme sandálama.smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 06. 2013 16:02
Borak super, byli jsme tam 2006, do Orebiče kousek a jinak klidněji. Taková spíše venkovská atmoška.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 06. 2013 17:12
já byl na Pelješaci v Pještatě a v Orebiči jen když jsem jel na Korčulu a přímo Orebič mne nijak nenadchnul. Připadal mi jak Dlouhá Lhota. Baráky jen kolem silnice. Jo Korčula, to je jiný kafe. Letos kousek od Orebiče a do něj jen na nákupy. Jinak Orebič a klid, to mi nějak nejde dohromady yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
10. 06. 2013 22:16
Ja treba preferuju Trpanj a potapet jezdime na Borak :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 08:05
Vloni jsem byla pouze dva dny na Pelešjaci - líbila se mi Žuljana pro snadný přístup k moři, domácí až venkovská atmosféra.Své kouzlo má i mini městečko Trsteník - když se k němu sjíždí tak to vypadá naprosto neskutečně, vinice ve srázu, malebné domečky, zátoka jako z pohádky. Koupání nám tu vyhovovalo, restaurace na pláži výborná, i obchůdek. Na poslední chvíli, na doporučení, jsem projela tunelem a objevila Borak. Ten mi najednou připadal jako ráj. Moře klidné (to prý tak často nebývá). Tak to jedeme letos od 8.7. s rodinou do Boraku otestovat. Budeme mít sebou tři děti 5,7 a 17. Vloni jsem byla také krátce v Baška Vodě a to mi přišlo příšerně turistické. Sice moře O.K ale opravdu hlava na hlavě. Večer davy na promenádě - to nemusím.
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 09:45
O Podobuče ještě řeč nebyla, tak snad ne :-)
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 09:54
Podobuče jsem objevila na netu až když už jsem měla zamluvené apartmany v Boraku. Pojedu se tam letos také podívat, podle fotek mi to připadalo fascinující. Byla mi doporučena restaurace v Podobuči na pláži, prý mají výborné ryby. Majitel má být učitel. Má mít i dobré víno. Jinak pátrám po vínu, které dělá na Pelješaci někdo se jménem Branco. Nevím příjmení. Neznáte to náhodou? Zatím jsem asi nepátrala dost intenzivně smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 12:38
Podobuče mne dostalo už při prvním pohledu na fotku z moře. No a zítra to odjíždím prubnout, tak snad to tam bude tak hezké, jak to vypadalo na obrázkách yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 13:33
Podobuče je také nádherné, má i své ale... Díky tomu, že je sevřené v poměrně strmé zátoce, tak odpoledne je tam velice brzo stín. Taktéž ráno. Záliv. kde leží je orientován přesně na jižní stranu. A problém s parkováním. Většinou se auta nechávají nad Podobuče, nebo se nechají přistavit k apartmánu a potom odjet. Na to málo prostoru co tam je od příkrých svahů je hodně zastavěn a na auta místa nejsou. Za to voda tam bývá nejteplejší ze všech lokalit na jižní straně Pelješace. Příjezd po úzké silničce je tam také úžasný.
mm
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 13:43
Díky za info - o parkování vím měli by sme mít místa rezervovaný pro každý apartmám 1 místo na parkovišti - tak uvidíme.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 13:47
s autem počítám. Byl jsem informován, že auto musíme nechat nad baráky a bagáž odvézt na "veřejném" kolečku k apartmánu. K vodě vyrážíme stejně každý den mimo zátoku, takže vlastní zátoka bude pouze jako domovský přístav pro gumáky co bereme sebou a na chvilkové poležení. To že tam nemůžou auta je nakonec snad i dobré, protože tam alespoň nebude brzo ráno nějaký expert tůrovat motor. Na obrázku to vypadá jako pohádková vesnička. Jestli tam nemaj Šmouly thumbs up smiley
Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 14:26
No jsem sám zvědavý, jaké to tam bude, já jsem čerpal jen z informací zdejších fóristů a proto jsem si řekl, že to vyzkoušíme a uvidíme. Každopádně budu rád, když nám ,,trosečník" po návratu napíše, jestli byl, či nebyl spokojen. Já bych se toho nebál, ať už jde o auto, nebo stín. Pochopitelně, když má člověk auto u baráku a slunce od nevidím, do nevidím, nemůže říct ani popel, dalo by se říct, ovšem i tehdy to má svá ,,ALE" :-) Tak jako všude. Když bude klídek, zdraví a vyjde počasí, budu spokojený :-) Alespoň doufám, protože od přírody jsem optimista.
avatar Re: kdo se chystá na PELJEŠAC???
11. 06. 2013 14:26
Prosím dejte sem odkaz na Borak (kde to je hledal jsem to a nenašel. Nejlépe na goole maps) nebo do SZ
Chceme si udělat 1 denní výlet na Pelješac

Předem děkuji
Jirka
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 149
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.